Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

aronek
7. kvě 2010

kopi, pošly, prosím 😀 jsou krásné a určitě dobré

tercie
7. kvě 2010

No sakra a zas mi zmizel příspěvek, no nevykašlu já se na to????!!!!!! 😝

tercie
7. kvě 2010

Jenže já už nevim co jsem psala 😀
Aronku zatím to ještě jde, co potřebuju udělám, i když občas je problém se najíst nebo si dojít na záchod 😀
Ve dne je super, ale v noci je chovací, asi mu vadí, že je ticho, přes den mám pořád puštěnou telku, a pak v noci ho to neba, a koukal by...je to taková naše herečka.
Už se těším,až s ním bude nějaká sranda, zatím se usmívá ze spaní, a nebo ze spaní hejká, ale hrozně, to jsou zvuky holky 😀 a prej to dělám taky, říká manža 😀

kopa
autor
7. kvě 2010

Koukám,že tu včéra řádila Farminka 😀 😀 Jsem se nasmála 😀

Markee tak zas práce snad brzy bude 😉 A jak ti jde to hubnutí? 😕 Jer mi líto tvé známé 😔

madormi
7. kvě 2010

terci a máš zvlhčovač vzduchu ? malej od švagrové tak chrochtal a prý mu to hodně pomáhá když u postýlky nebo kélebky má zvlhčovač , koupila obýáčo asi za 800 a je s ním nadmíru spokojená a malej klidně spí bez chrochtání a když měl rýmu tak mu to taky pomohlo

wlladka
7. kvě 2010

Teda Kopi!!! Ty pekařko! Pošli alespoň recept, jestli jsou dobré. Ale podle fotéčky jsou teda luxusní!! 😲

kopa
autor
7. kvě 2010

Wlladi díky za vysvětlení se solí 🙂 Koupím si tu mořskou 😉

A jak dopadla Zlabi na kontrole?A taky tu dlouho nebyla Maartinka 😕

Katynko díky za gratulku 🙂 a co ty?Ty jsi furt v práci vid? 😕

Aji teda to budete mít hezkou zahrádku 😵

wlladka
7. kvě 2010

Tercí, já nevím. My jsme všichni atopici - samý exem. Náš Jenda začal s alergií v devíti letech. Jestli už se může projevit u novorozence fakt nevím. Jen mne to prostě napadlo, že by ho ten pyl mohl dráždit. Náš Jeník totiž touhle dobou má stejné příznaky. Kýchá, posmrkává a když ho upozorním, aby se vysmrkal, tak řekne, že nemá co, že ho to jen svrbí a dráždí. Tak já nevím. Jedině zkusit najít něco po netu.

kopa
autor
7. kvě 2010

Wlladi jsou mňamózní 😵 😵 Akorát ta příprava 😒

wlladka
7. kvě 2010

...a ten zvlhčovač vzduchu bych zkusila... 🤐

wlladka
7. kvě 2010

Kopi, já měla recept na koláčky...
Kynuté těsto, pak se rozválelo na plát, potřelo máslem a stočilo do "rolády", ta se pak nakrájela na kolečka a do středu dala nádivka. Bylo to rychlé a móóóc dobré. No, jenže já ten recept měla v programu na recepty v PC a když mi manža PC vylepšoval a přeinstaloval, tak jsem o něj přišla, bo jsem si neudělala (já trdlo) zálohu. Teď mám recepty jen na ty pracné ☹

kopa
autor
7. kvě 2010

Těsto:
30 g droždí
200 ml mléka
110 g krupicového cukru
400 g hladké mouky
4 žloutky
1 vanilkový cukr
kůra z 1 citronu
špetka nastrouhaného muškátového oříšku
100 g Hery
-------------------------------------------------------------
vejce na potření- až budou na plechu
------------------------------------------------------------
Drobenka:
50 g Hery
50 g krupicového cukru
70 g hrubé mouky
------------------------------------------------------
150 g švestkových povidel
1 lžíce slivovice
špetka mleté skořice
---------------------------------------------------
Nápln:
300 g měkkého tvarohu
100 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
2 lžíce vanilkového pudinku
kůra z 1 citronu

Postup:
Droždí rozmícháme s polovinou vlažného mléka, lžící cukru a lžící mouky. Kvásek necháme na teplém místě vykynout. Zbylý cukr, prosátou hladkou mouku, žloutky, vanilkový cukr, nastrouhanou kůru z dobře omytého citronu, špetku nastrouhaného muškátového oříšku, zbylé vlažné mléko a vykynutý kvásek částečně promícháme a pak přidáme rozpuštěnou vlažnou Heru. Vypracujeme vláčné řidší těsto, které necháme na teplém místě asi 30 minut kynout. Potom ho zlehka propracujeme a necháme znovu 30 minut kynout. Mezitím si připravíme náplně. Povidlovou náplň získáme smícháním povidel se slivovicí a špetkou mleté skořice. Smícháním tvarohu s cukrem, vanilkovým cukrem, vanilkovým pudinkem a nastrouhanou citronovou kůrou připravíme tvarohovou náplň. Po vykynutí těsto rozdělíme přibližně na 30 dílků a každý naplníme lžící tvarohové náplně. Koláče zabalíme a utvoříme malé bochánky, které rozložíme na vymazaný plech dostatečně daleko od sebe. Necháme je 20 minut odpočinout. Potom je potřeme rozšlehaným vejcem a do středu každého koláčku uděláme malý důlek, který naplníme povidly. Nakonec je posypeme drobenkou a vložíme do trouby předehřáté na 180 °C. Koláče pečeme asi 15 minut. Po upečení je necháme na drátěné podložce vychladnout.

kopa
autor
7. kvě 2010

Já mám taky uložené recepty v Pc a raději je mám jednou vytisknuté 🙂

farmarska
7. kvě 2010

ahoj holky, nestíhám ani dočítat ani psát, manža má narozky, tak trošku slavíme 🙂 jen se chci nahlásit, abych neměla neomluveno 😉 😎 Mějte se krásně a hezký víkend! 😵

wlladka
7. kvě 2010

Kopi ty jsi rychlík. Tak díky. Zrovna jsem přemýšlela co jim na víkend upeču 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

wlladka
7. kvě 2010

Farmi - pěknou oslavu přeji a dej si o víkendu troch "voraz" 😉

wlladka
7. kvě 2010

Tak Kopi, už to mám v PC i s tou tvou fotkou. Název: "Kopinčiny mlaskkoláčky" 🙂
...a zazálohováno 😉

kopa
autor
7. kvě 2010

Nemá zase Farmí novou fotku 😕 😕 Hezky to oslavte 🙂

No Wlladi už jsem snědla 4 koláčky 😀 😀 Zítra by měla dorazit tchýnka s tchánem,tak jsem pekla.Oni je mají moc rádi 😵 Tak jsem zvědavá jestli dorazí,zatím se neozvali 😒 To by mě fakt naštvalo 😠

kopa
autor
7. kvě 2010

Wlladi 😀 😀 i s mojí fotkou ju? 😝

wlladka
7. kvě 2010

...s fotkou těch koláčků 😀 😀 😀 😀 😀
Ale dobrý nápad - přidám tam i tebe. Alespoň si na tebe vzpomenu vždy, když je budu péct 😉

kopa
autor
7. kvě 2010

Wlladi aha 😀 😀 😀 né mě si tam dávat nemusíš 😀 😲

wlladka
7. kvě 2010

..jo - k titulku 🙂

natalie77
7. kvě 2010

Ahoj koníkovky,
jdu Vás v rychlosti pozdravit....a poradit se....
Malý byl u mojí ségry přes noc, dneska odpoledne jsem si ho vyzvedla....s manžou jsme se na něj moc těšili....no a on doma zlobil, jako čertík, vůbec neposlouchal.....pak jsem si k němu sedla a moc jsme se mazlili.....tak mě napadlo, jestli nemůže být špatný z toho, že je najednou z domu bez nás.....vlastně do teď byl pořád se mnou......a během týdne už podruhé spal mimo domov. Z našich i u ségry byl prý moc hodný, že je vychovaný, vycepovaný, že ho kdykoliv budou hlídat, že je to radost a žádná starost (až na ty léky, co mu balím, z toho jsou všichni ve stresu, aby něco nepokazili a taky aby jim neonemocněl)....Myslíte, že i když se mu tam líbilo, že je z toho rozhozený? Asi nad tím hodně dumám, ale on je strašný pohodář, veselý chlapeček, spontánní, který se dá s každým do řeči, tak se bojím, aby nebyl zakřiknutý a abych něco nepokazila.....Co myslíte? Sarlottko, Farmi....a ostatní, co máte už větší dětičky?
No a jinak nic nového, učím se, ale do hlavy mi to neleze, manža se dnes už sám umyl, tak huráááááá, už to snad bude lepší a lepší.....
Jo a vypadá to, že tak nejpozdějí pozítří budu hlásit mršku, huráááá! A teď huš, huš, huš, ať je teď poslední a za měsíc, ať tam na mě číhají pěkné dvě čárky 😉 😀 😵 . Jsem si řekla, že ty dvě nechám, ať se tělo vzpamatuje, ale tu třetí už nechci!!
SNad jste všechny v pohodě, nestíhám dočíst, ale kdyby se něco dělo, zásadního, hoďte mi to do IP, ať můžu jásat, radovat se nebo podpořit 😉 a taky ať jsem jako správná Keliška v obraze 😀 .
Tak pa pa a dobrou noc a užijte si víkend.
Jdu si pomazlit a očuchat to moje zlatíčko, mám takové výčitky ☹ 😔 😔 .......

natalie77
7. kvě 2010

Jo a panu Farmákovi vše nej k narozenináááááááám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 .
Farmi, asi vím, co dostane za dárek....úplně Tě vidím v rolce a s velikou červenou mašlí 😵 😵 a s cedulkou....
Všechno nejlepší miláčku, tohle je jen pro Tebe....stačí dorozbalit 😀 😀 😀 Krásné narozeniny.
No a za 9 měcísů budou malý Farmíci 😵 😵 😵 jůůůů se těším, až si popláču u té zprávičky...
tak farmi, šup, šup......nikde se neloudej a hrrrrrr na manžu 😉
Tak dobrou....

jinak jsem dneska zahlédla Šebrleho ve sprše....byl ve 13. komnatě, holky jsem se teda orosila, se mi tááák líbí a ještě jak měl na sobě ty kapky...no slina mi málem ukápla 😝

tak už mažu....teď už mi zase kape slina, ale únavou.

aja.83
8. kvě 2010

Ahoj holčinky! Zdravím vás a přeji vám hezký víkend! 😵
Prohlížela jsem albíčko Tercinky a Lukášek je naprosto úžasnej! 😵
Já jsem teď přišla k pár fotkám manži, když byl malej prďolka a musím vám říct, že už bych si teda přála takovýho malýho rošťáka taky 😉 ...Akorát jestli bude po manžovi, tak se máme na co těšit...Prý manža ve 3 letech jezdil městským autobusem, ještě se stejně starým kamarádem a vždycky se nenápadně vypařili od baráku, nasedli do busu a svezli se na další zastávku, tam pak počkali na stejného řidiče a přijeli zpět k baráku...Rodiče prý neměli ani tucha, že si synáček takhle cestuje...Až řidič jim to potom napráskal! 😀 Ten řidič je prý znal, jinak by je údajně nesvezl...Ale dovedete si představit, že by se to stalo v dnešní době???Brrr 😖 Radši snad aby dítko bylo po mě 😀 😀 😀

sarlotta
8. kvě 2010

Dobré ránečko🙂)) u nás sluníčkové jupííííí 😉

sarlotta
8. kvě 2010

natalino šmarjááá, ale někdy přece lumpačit musí neeeee 😀 😀 dyť má 2,5roku- to je přesně ten vztekací věk.... takže buď úplně v klidu. To mazlení je skvělé, ale zase to nepřeháněj třeba s dárečkama - protože on to hlídání musí brát jako normálku a spíš za odměnu, že jde k babičce🙂)) ještě se to bude hodit... no a za chvilku jde do školky a tam bude na ,,hlídání" každý den 😎

farmarska
8. kvě 2010

ahoj holky, 🙂
ahoj Natál 😉 , hmm hezká představa, já v rolce a sexík s manžou.. jenže houbeles 😝 manža se přežral chlebíčků 😝 , já zničená z celotýdeního raního vstávání vytuhla snad už v půl desátý 😝 a celou noc jsme akorát tak větrali, páč do toho salátu co jsem dělala, jsem dala hódně cibule 😀 😀 😀 😀 🤐
Jinak teda já dneska ten 11DC začínám přemejšlet co províst tendle měsíc s tím mým manžou, aby teda chtěl 🙄 On je jako prej pořád unavenej a nebo na to nemá náladu 🙄
Holkýýý já vám teda tááááák zavidím ty vaše mrduchtivý mužíky!!!! 😠 😠 😠 😠

Jinak ten můj je chudinka dneska v práci a bude i zítra. Volno má až v pondělí, ale to jdu fachčit zase já 😝 takže se krásně míjíme a uplně stejně to bude i příští týden. No nic, alspon si dodělám nějaký resty u zvířátek a na zahradě, nebo když bude deštivo, tak doma.
Jinak mám radost. V práci mne všichni chválej, jak jsem šikovná, jak jsem se to všechno brzo naučila a i vedoucí říkal, že tam se mnou nemá vůbec žádnej problém a že z jeho strany mi hned prvního píše smlouvu a že doufá, že mu tam vydržím 😅
No ale polichotilo mi to, páč se mnou nastupovala ještě jedna holčina a tý řekl, že už druhej den nemusí chodit, tak z toho byla chudinka dost špatná.. a já se bála jestli nedopadnu stejně, ale ono je to spíš naopak, vedoucí se bojí abych neutekla já 😀 No a včera propustil další novou, že je prej taky jak spící pana 😅 On prej potřebuje někoho enrgickýho.. no a to já teda zase jsem! 😎 někdy až moc 😀 😀 A příští týden by měla zas přijít nějaká nová, tak se těším a doufám, že jí hned zas nevyhoděj, páč jako já už tam neci bejt ta, co přišla jako poslední 😎 😀

sarlotta
8. kvě 2010

Aja no to by se dnes nestalo... já bych teda 3leté dítko nenechala venku samotné, chodím s malým ven a bude mít 5🙂)) všzde jezdí 3x tolik aut a chodí divných individuí 😀 😀 😀 my jsme teda malé městečko, ale stejně.

Já jako malá jsem taky chodila ve 3 letech ven sama- kolem baráku, ale to tu na sídlišti stálo 5 paneláků a kolem byla pole s kukuřicí 😅 😉 a mamka mě jen zavolala z okna jako bysme bydleli na baráku 😎

sarlotta
8. kvě 2010

Ahojík Farmi🙂)) hehe u nás teda žádná touha.. jsem manžovi předvedla minulý týden zač je toho loket s bříškem a od té doby ticho po pěšině 😅 😀 😀

sarlotta
8. kvě 2010

Vroninka.............chlapeček Petr
Bobinka..............chlapeček Vojtíšek
Kupinka..............chlapeček Matyášek
Murynka.............holčička Sofinka
Kelly..................holčička Kristýnka
Lucierob............holčička Anička
Kagatkaga..........holčička Vanessa
Martina76..........chlapeček Mikuláš
Jitie..................chlapeček Filípek
Venuska............holčička Natálka
Amynka ............chlapeček Gabriel
Kerrie................holčička Ema
Květinka............chlapeček Adámek
Samsa ...............holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax..................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina .............holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal..............holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek..................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe................... .holčička Anička 3560,49cm
Markytaj................chlapeček Honzík
Tercie ...................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Flair 36tt................................KO 11.5............................................................čeká holčičku.......překvapení
Sarlotta 28tt.................. ....... KO 25.5...........................................................čeká holčičku.......Šarlotka
Hanana 27tt.................. .......utz 20.5.............................................................čeká chlapečka
Wlladka 27tt.........................KO 6.5 v pořádku , KO 12.5................................................................čeká chlapečka.. .Šimonek
Mari 25tt.......................... .....KO dopadla výborně KO 13.5.......................čeká holčičku........Laurinka
Handm 24tt........................velký utz v pořádku KO 10.5.
ee.liska 22tt .................. ... KO 10.5.. .............................................................čeká chlapečka
petroska 22tt.................. ...KO ? .....................................................................čeká chlapečka ....Filípek
kytiii 22tt........................... ..velký utz.30.4. v pořádku ....................................čeká holčičku......Eliška
Sirella 21tt ...................... ..velký utz 5.5.KO 17.5.
miru.j 21tt........................ ..29.4. genetický utz dopadl výborně ...................čeká holčičku..... Vivien Viktoria
Kopa 17tt ....................... . . KO 27.5. velký utz 1.6. tripply dopadly výborně
Maarrtina 13tt ................... KO 14.5.
Zlababa 13tt ..................... NT 3.5. v pořádku KO 7.5
veve.b 9tt..............................KO dopadla výborně, máme srdíčko KO 12.5.
Paajaa 7tt............................KO 10.5. máme bublinku
Natalie 32DC
Aja 31DC
M.aa.b 25DC
Cajori 17DC
Madormi 14DC
Nicollka 12DC
Farmarska 11DC
Katyna 6DC
If.v nehlídá
Markee nehlídá
Ikopretinka nehlídá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru