Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

farmarska
18. zář 2010

murynko máš moc hezkou fotečku v pase, moc vám to na ní sluší 😉

farmarska
18. zář 2010

sarlotko ty jsi ale pracovitá! a jak to krásně zvládáš 😉 🙂

farmarska
18. zář 2010

čajdo ty se brzo vykurýruj 😉 a jinak gratuluju k dietce 😉 máme asi stejnou 😉 takovou jsem vždycky taky praktikovala 😀 😀
hele ale jinak s dietou počkej až budeš fyzicky fit, není dobré cokoliv začínat, když jsi marod.

farmarska
18. zář 2010

tak a ted moje hlava děravá už uplně zapoměla, na co jsem chtěla reagovat 😅 😅 takže prostě já půjdu přichystat to ohniště 😉

farmarska
18. zář 2010

jo májko ty si hezky užij hospůdku a pivečko 😉 alspon přijdeš na jiné myšlenky 🙂

cajori17
18. zář 2010

farminko ty nase smoulinko-uzijte si grilovacku..........taky ti ty tydny krasne naskakuji......... 🙂
mam vas rada holky cmuk 🙂

kopa
autor
18. zář 2010

@sarlotta Tak jí si nakonec udělala k těm nočkům kuřecí masíko a pochutnala jsem si.Nandala jsem si obrovskou porci a kupodivu jsem jí snědla 😀

Jo a holky kdo máte v Tv kanál Public,tak tam dneska dávali pořad ted nevím jak se jmenuje Babyclub?Uvádí ho Kateřina Kristelová a je to dost dobrý 😉 Dneska tam bylo o kojení,o miminkách,příkrmech....Tak jsem se dověděla nové věci 😀
Akorát jsem trošku zklamaná,říkali,že když jsou velká prsa že matka v nich nemá mlíko ☹Tak já nevím,já mám ted šílené balóony 😀
@petroska Petros já právě sýry moc nemusím a nivu jsem nikdy neměla,tak jsem to chtěla vyzkoušet,ale nakonec jsem si jí nekoupila 😅 Fajn,že ty kapičky zabrali!!A jaké ti teda pomohli ty sebamex?nebo jak se to jmenuje.
Ty jo 6 týdnů 😅To strašně utíká,vždyt nedávno jsi byla ještě v porodce 😲
@murynka Markét na porod se netěším 😒 Nevím nemám ráda nemocnice a takový ten smrad 😅 Navíc když si to ted představím tak mi akorát vyskočí tlak 😅 No já už to vidím jak celý pobyt v nemocnici probrečím 😅 😅
Na Vítu mám snad vše připravené 😅 V pondělí mi dovezou poslední balíček a snad máme všechno.Ještě teda musíme koupit zvlhčovač(já ho potřebuji i pro sebe)Chceme od Aventu a nikde ho nemají 😒 No vidíš malé bude za chvíli rok,ty bláho toto utíká.Markét tak pak za mnou můžete přijet na návštěvu až se Víta narodí 😵 😵 Ted už semnou není moc sranda a moc toho neujdu 😅 Navíc mi připadá,že celou dobu mi to slušelo a ted asi týden se nemohu podívat ani do zrcadla 😅 Tak se pak tady u nás půjdeme projít 😉 slibuji 😉 a těším se 😉
@cajori17 Nedávno // a ještě mi přeci trvalo asi 14 dní než jsem tomu uvěřila 😅 Koukala jsem na fotečky a moc ti to sluší 😉

kopa
autor
18. zář 2010

Holky tak jsem zvědavá kdy se objeví Handm 😕 😕 Já jí nechci otravovat přes smsku 😅 Jsem zvědavá na bobistu 😀 😀

mari111
18. zář 2010

já jsem taky zvědavá na bobistu 😵

murynka
18. zář 2010

@kopa leni jasně že ted tě nebudu otravovat 😉 😉 prosím tě v nemocnici to zvládneš to ani smrad nebudeš vnímat 😀 😀 jde manžel s tebou?? 🙂

aronek
18. zář 2010

@kopa co se velikosti prsou a kojení týče je podle mně blbost. Já se dostala na velikost košíčků K a kojím plně 😉 takže klid, uvidíš jak to půjde 😉

aronek
18. zář 2010

jo, a setřenka má normální a od necelého měsíce dokrmuje 😝

farmarska
18. zář 2010

ahoj koťata 😉 tak mi už jsme doopejkali a ted s nacpaným pupkem ležím u telky 🙂 Ještě musím dneska zvládnout jeden večerní ultrazvuk-aby se mi hezky klidně usínalo 😵 a dneska asi brzy vytuhnu, páč jsem dnes byla pomalu od rána venku na čerstvém vzduchu a na to zas až tolik nejsem zvyklá.
Kopísi neboj v nemocnici ti to uteče cobydup, když tam budeš s malinkým VíŤánkem 😉 A ty prsa, to asi opravdu nebude pravidlo, páč kamarádka co má ročního kluka, má kozy jako vozy a kojí dobře ještě ted 😉 🙂

farmarska
18. zář 2010

holky nemáte některá teda nějaké spojení na tu páju?? 😕 😕 jsem z ní už dost nervozní, co s ní je 😨

farmarska
18. zář 2010

no nic půjdu si dát vanu, páč smrdím kouřem 😎
kdybych už nedorazila, tak jsem po koupeli usnula 😉 mějte se tu teda pěkně a dobou noc 🙂

mari111
18. zář 2010

No nevím že by někdo měl kontakt na Páju.
Měla si zas krásnej den Farmíku, to se bude hajat. Mne malinká taky hned usla jak sme byli chvilku venku. No doufam že v noci nebude zas blbnout a taky hned usne 😅 Chci vydržet a koukat na film v deset takže pak budu úúúplně KO
??????? A chtěla jsem se holky zeptat, kdy už budu moct s malinkou a delší výlet, chtěla bych taky do ZOO a pak chceme na slovensko. Mám čekat do konce šestinedělí nebo se múže dřív????

handm
18. zář 2010

Ahoj holky, zatím jsem stihla jen dočíst gratulace a párkrát se tu rozbrečet z toho, jak jste tu na mě pěkně mysleli a fandily bobu na trati 🙂 😵 😵 😵 😵 díky moc!!!!!!!!!!!!
dneska si nás tatka přivezl z porodnice domů, akorat Mareček zrovna nějak neměl svůj den.. od pěti hodin pláče a pláče, asi jak začal víc pít, tak ho začaly trápit prdíky, to v porodnici vůbec neměl. Tam prděl sice hezky, ale netrápilo ho to takhle moc...
nicméně ted už spinká, snad aspon chvilku vydrží, kojíme, zatím to jde, tak snad se to bude zlepšovat, abychom mohli toho kluka pořádně vykrmit 🙂 spadnul se docela dost v porodce, bo než se mi rozjelo mliko... mam evidentně dlouhy vedení...😝

handm
18. zář 2010

Jinak jsem nakonec "to" docela poznala..😀 Manžela jsem odvolala v jednu z práce, ve dvě tu zhruba byl, ještě jsme tu dobalili, mrcasili se tu a zhruba ve čtyři jsme byli v porodnici 🙂 to už mi přišlo počítáním, že kontrakce jsou tak po -těch -5-7 minutách, tak mi natočili monitor a Dr že mě tedy přijmou...äle prý, že kontra nic moc, jsem si tak v duchu říkala, jak ona to může vědět 🙂 no, nicméně se to rozjíždělo slušně, už jsem byla při příjmu na 4 cm... pak jsme šli na přípravu, manžel byl celou dobu se mnou, a někdy zhruba v půl šesté už jsme šli na sál.. to už jsem sotva lezla 😝 pak mi píchl doktor vodu, nicméně když jsme byli na 5-6 cm tak mě začaly brát ty moje kyčle, tak jsme se dohodli na epiduralu - byla tam super anestezioložka, hned napoprvé a uplně bez bolesti, i kdyz měla dost tezkou rpaci mezi tema kontra...🙂 no a pak uz bylo super... tedy super.. asi hodku po pichnuti epi jsem byla na 8 cm a asistentka volala na dr, ze rodime🙂 no a pak jsem nekolikrat zatlacila, myslela jsem tedy, ze se mi z tlaceni rozskoci hlava 😀 ale pak uz najednou byl malej venku.... nastrih mam, ale pry malinkej, mnohem horsi mi ty prvni dny po porodu prisla pr.el.. 😝
udelali mu vsechny testy, manzel sel vsude s nim, kontroloval ho, pak maleho dali me na bricho, a pak do inkubatoru dopect... pak jeste placenta a vysivani... jo a byla tam medicka se zaucovat, uplne super, mila.. ale vsichni byli na tom sale uzasni, Dr i porodni asistentka, fakt pomahali,. chvalili, vsechno super....
jako neni to prochazka ruzovym sadem, ale je to nadhera, ten vysledek...🙂

kopa
autor
18. zář 2010

@handm Ahojky Hani 🙂
Já jsem si myslela,že tě dneska pustí domu 😉 teda popis porodu moc príma 😎 😎 těším se na fotečky.
Já už jdu ted spát jsem úplně ko,tak ti napíši zítra.
Až budeš mít čas 😅 jestli teda někdy 😅 Napiš mi prosím jak to probíhalo pak na pokojích atd...jak se tam o vás strarali atd...jsem zvědavá.

vroninka
19. zář 2010

Ahojky holky, ten čas strašně letí... Kopi, z Tebe bude za chvilinku také maminka🙂 Budu ti držet palečky!!
Murynko, koukala jsem Ti na ty překrásné fotečky z Chorvatska. Jste krásná rodinka🙂 Prosím Tě, mohu se zeptat, co to máte za foťák? Dělá nádherné fotky, fakt..

murynka
19. zář 2010

@farmarska děkuju za pochvalu fotečky 🙂 jak je těhulko koukám že už jsi 16tt 😵 😵 s četla jsem že máte to na poslech srdíčka já měla obyč fonendoskop a také to bylo slyšet ale to tvoje to musí být pecka 🙂 tak hezky miminko poslouchejte 😵 a už víš co čekáš?necháš si to říct?jinak jestli víš jak jsme ti psala že jsi otěhu stejně s kámoškou tak ta čeká jednovaječný dvojčátka 🙂 to bude mít mazec já jí to fakt nezávidím 😝 😝 😀 mě zaměstnává ta jedna cácorka 😎
@handm hani vítejte doma 🙂 🙂 krásný popis porodu jsem si zavzpomínala takže jsi to měla také docela v pohodě vid malý je kouzelnýýý 😵 😵 ten pláč mě mrzí ale to brzo přejde uvidíš a bude to usměvavé miminko 😉
@vroninka no u vás to letí vám už byl rok vid 😉 prosím tě fotím zrcadlovkou sony Alpha A 200 mám k tomu objektivy 18-70,pevnou 50,70-300.externí blesk 😉 už fotím trochu i po známých ale nemysli si že tyto fotečky vylézají s fotáčku některé jo ale já hodně upravuji v programech víš 😉

murynka
19. zář 2010

@farmarska děkuju za pochvalu fotečky 🙂 jak je těhulko koukám že už jsi 16tt 😵 😵 s četla jsem že máte to na poslech srdíčka já měla obyč fonendoskop a také to bylo slyšet ale to tvoje to musí být pecka 🙂 tak hezky miminko poslouchejte 😵 a už víš co čekáš?necháš si to říct?jinak jestli víš jak jsme ti psala že jsi otěhu stejně s kámoškou tak ta čeká jednovaječný dvojčátka 🙂 to bude mít mazec já jí to fakt nezávidím 😝 😝 😀 mě zaměstnává ta jedna cácorka 😎
@handm hani vítejte doma 🙂 🙂 krásný popis porodu jsem si zavzpomínala takže jsi to měla také docela v pohodě vid malý je kouzelnýýý 😵 😵 ten pláč mě mrzí ale to brzo přejde uvidíš a bude to usměvavé miminko 😉
@vroninka no u vás to letí vám už byl rok vid 😉 prosím tě fotím zrcadlovkou sony Alpha A 200 mám k tomu objektivy 18-70,pevnou 50,70-300.externí blesk 😉 už fotím trochu i po známých ale nemysli si že tyto fotečky vylézají s fotáčku některé jo ale já hodně upravuji v programech víš 😉

aronek
19. zář 2010

@handm ahojky, krásný popis porodu 😉 😉 Jsi ráda, že jsi doma? Já si doteď pamatuji, jak jsem se těšila a záviděla všem co už šly. Já tam byla trochu dýl 😝

sarlotta
19. zář 2010

@kopa s prsama je to blbost, mléka mám dost🙂)) na velikosti nezáleží...záleží jak se povede mamince rozkojit a sehrát s miminkem 😎

sarlotta
19. zář 2010

@handm ahojíííík maminko 😵 😵 😵 no vidíš, že jsi kontrakce poznala 😀 😀 😀 a když jsme Ti to říkali🙂))
porod jsi měla pěkný, fajn, že Ti zabral epidurál 😉 malý je borec, krásný kluk 😎

majjka24
19. zář 2010

@handm Gratuluju k narození chlapečka 🙂
Tak včera jsem se tááák těšila na tu koprovku,že mi skoro celá vyskipala na sporák, bramborky v troubě jsem skoro spálila a z volského oka byla bílo žlutá hromádka.... 😒 , no dařilo se mi. Doufám, že to dneska bude lepší 😕
@murynka moc krásná princezna a hezounké fotečky, hned bych tam jela taky. 🙂
Včera jsem si na veči pošmákla, ale pořád mám scvrklý žaludek, tak jsem toho moc nesnědla, za ten týden jsem tomu jídlu moc nedala (v nemocnici tomu ani jinak nejde.. 🤐 ) Dala jsem si 2 malé pivka, měla jsem strach , že se něco stane, že když usnu, tak zase budu budit manžu... ☹ Ale pokecala jsem si kámoškou, kterou potkalo to samé co tady nás a celkem mi to pomohlo, bála jsem se , že když o tom budu mluvit s někým "cizím", že budu bulet jak praštěná, ale ne.Je to jiné si s někým si o tom pokecat (hned může reagovat) a napsat to. Jdu si uvařit kontryhel 😵

sarlotta
19. zář 2010

@mari111 a jak to máte daleko na Slovensko, kolik hodin autem ? Já bych počkala.... ber to tak, že pro tak malé mimisky pořádně nejsou žádné léky a dostat náhodou antibiotika takhle brzy, tak se malé rozhodí celé zažívání. nechala bych to na Jaro. Zatím výletky tak do sousedního města a večer doma ve své postýlce 😉

sarlotta
19. zář 2010

@handm možná máš jiný jídelníček doma, cooo ? 😅 😉 opatrně s pečivem, nesmíš čerstvou zeleninu ani ovoce a bublinky vůbec.
kup malému bifiform kapičky nebo Bio-Gaia ať se mu střeva osídlí bakteriemi a bude zase dobře... doc Ti pak určo dá i sabky na kontrole🙂 já je malé dávám na dudina..sice ho necucá, ale aspoň je olíže..když sem jí to dával ze lžičky tak mi to blila 😔

sarlotta
19. zář 2010

@majjka24 ahojík, tak véča byla fajn🙂) no musíš pomaličku mezi lidi, nedá se nic dělat🙂 příště to bude lepší🙂
by ses divila kolik holek kolem Tebe si prošlo tím samým..jen se o tom moc nemluví...ale ona byla taky jistě ráda, že jste o tom mohly spolu mluvit 😉

majjka24
19. zář 2010

@sarlotta Já vím, že jo, pomaličku 😉 Toho se ani tak nebojím, já mám strach z večera, když jsem usla - začla jsem krvácet, v nemocnici - začla rodit, pak už doma začla zase krvácet - hned po propuštění, ale to jsem nevěděla, že je to normální, to mi právě neřekli, tak jsem z toho byla na nervy....A mám strach, že se to stane znovu, že zase potratím, že nikdy nebudu mít vlastní dítě,,,,,, 😢

murynka
19. zář 2010

@majjka24 moc děkuju 🙂 večeře se vyvedla to je fajn a mluvit o tom s někým je hrozně fajn ..uleví se ti atd..strach tu bude pořád ale snaž se ho omezit a věřit v lepší zítřek!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru