Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

mari111
10. črc 2011

ahoj hlky, aj u vás je takové vedro, fuj tajbl, ani se nedá jít ven 🙄

valinka30
11. črc 2011

Ahoj, mě by zajímalo, jaká je pravěpodobnost zamlklého potratu. Mě to postihlo v 7. tt, byl vidět už jen prázdný gestační váček. Připadám si jako nějakej exot, bojím se, že se to bude opakovat. Je to náhoda nebo moje vina? Jaká je šace potom otěhotnět a dítě donosit nebo pak hrozí vyšší riziko potratu?

madormi
11. črc 2011

@valinka30 doktor mi říkal, že až každé třetí těhotenství končí potratem v ranném stádiu. Když se ti to stalo jednouk, s největší pravděpodobností je to blbá náhoda a nebude se to opakovat, ale samozřejmě se to může stát znova ( já potratila dvakrát v 6 a v 7 tt), ale pak se začla hledat příčina a nejspíš se našla. Tak věř, že to fakt byla jen hloupá náhoda jako ve velkéé většině případů. Potratem v ranném stádiu se nesnižuje možnost otěhotnět ani donosit dítě a ani není vyšší riziko potratu ( to mi řekl doktor, taky jsem mu kladla tyto otázky)

valinka30
11. črc 2011

@madormi Díky. Nezbývá tedy než doufat, že to byla jen náhoda.. Já měla vždy problémy s MS, tak se bojím, že to bylo tím. Buď vůbec nechodila nebo nepravidelně v hrozně dlouhých cyklech.

madormi
11. črc 2011

@valinka30 tak poprosi doktora at ti utz zkontorluje sliznici v příštím cyklu jak narůstá, on ti dle toho i řekne jeslti je problém v tom nebo ne, ale spíš to bývá blbá náhoda 😒

aja.83
12. črc 2011

Ahoj holčinky, chci vás jen rychle pozdravit a popřát hezký sluníčkový den! 😉
Koukám, že tu jsou zase nějaké nové smutné dušičky - je mi to moc líto a posílám vám hodně síly! Držte se a moc vám držím pěstičky a přeju hodně štěstíčka na další cestě k miminku! 😉
Jinak u mě docela dobrý, dnes mi přijel kočárek. Je celej rozloženej i kolečka zvlášť, tak musím počkat na manžu a spolu ho pak zkontrolujem. Malá se podle mě stále nepřetočila a trůní si prdelkou napřed, cítím hodně kopanečky nožiček až úplně dole, takže se začínám smiřovat s císařem. Manža mi furt vypočítává, jaký výhody má císař (chytrolín 😀 ), tak už s tím tak nějak počítám a kdyžtak budu ještě příjemně překvapena.
Mějte se krásně a užívejte sluníčka! 😵

cajori17
12. črc 2011

ahojky,taky vas jdu pozdravit 🙂taky jsem si vsimla,ze je tu nekolik novych dusicek a je mi to moc lito,ale vsechny maminy a tehulky v teto skupine jsou dukazem,ze v tom nejste samy a ze se takove veci bohuzel stavaji,snad se brzy zadari a donosite zdrava miminka 🙂

ja jedu dnes na porodni kurz do porodky ,tak se tesim.Bohuzel manza nemuze odejit z prace-maji skoleni,tak mi doprovod bude delat moje maminka 🙂
jinak my uz vse mame nakoupene 🙂 dneska jen koupim nejake pliny a az nebude takove horko,vyzvednem v Brne prebalovak a hotovka 🙂 uz se na maleho hrozne moc tesim 🙂

jinak od 17.7.budu oficialne na materske a 21.7.jdu na prvni monitor 🙂
tak se tu vsichni mejte ,ja se jdu najist a pak hodim sprchu a hura na kurz,ktery zacina v 13h,tak vecer dojdu poreferovat 🙂zatim pa a krasny den vsem 🙂
@aja.83 pak hod foto kocarku 🙂

mari111
12. črc 2011

ahojda holky, jak se tady máte, my už líp, v neděli Lauruška zase zvracela 😢 , nevím jestli z tepla nebo zas nějaká vyroza, ale už je dobře, naštěstí, to byl zas stres, bože bože, ja jsem vždy tak na nervi, jak nevím co dělat, co s ní je, je mi jí tak líto, chudinka moje. No doufam že se to už nebude opakovat 😒 v neděli bylo u nás strašné vedro, 30° včéra 12° a dnes zatím 22° no tak ja nevím, to jsou skoky jak šlak 😠 manžel má kýlu, no prostě když se to se.e tak se to se.e 😔

tercie
13. črc 2011

Ahoj holky, jak se tu máte, těhulky? Už se vám to krátí co? 🙂 Těšíte se na prcky? Už máte nachystáno? No abyste věděly, tak já všechno vím, protože vás pravidelně šmíruju, jen toho času na psaní tolik není, a občas taky jsem líná psát, no, se přiznám 😀 Já jsem tak schopná na FB klikat na to se mi líbí, to ještě zvládnu 😀
Nejste někdo online? Mě se nechce kecat samotný 😉

mari111
14. črc 2011

ahojík holky
@tercie no nazdárek 🙂 tak šikulínek už hezky sám ťape jo, no jo, je to šikulín po mamince 🙂

tercie
14. črc 2011

@mari111 Ahojky, co LAuruška, už je jí dobře?
Jooo, Lukášek je šikovnej, celá maminka, i se umí tak krásně vztekat jako já 😀

majjka24
15. črc 2011

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ...........................nar. 16.3.2010 4240g, 54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................nar. 16.3. 2010 3600g, 50cm
Mabe......................................holčička Anička .............................nar. ?? 3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................nar.??
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.16.11. , 4300g 53cm
veve.b........................................chlapeček Ondrášek .....................nar.13.12, 3910g a 51 cm
Paajaa ......................................chlapeček Oliver ............................nar. 17.12, 2880g a 49cm
Farmarska............................. chlapeček Michal ........................... nar. 4.3., 4580g a 51cm
Ikopretinka ..............................holčička Jasmína................................nar.27.4., 3000g, 47 cm
cajori17...................................34 tt,............ KO 30.6...........chlapeček .................... TP 28.8.2011
Madormi.................. ............. 34tt,.............. KO 27.6. ,.......holčička ...................... TP 1.9.2011
Aja............................. ............ 34 tt, ...........KO 1.7.. ...........holčička.........................TP 5.9.2011
nicollka...................................34 tt,............. KO ,29.6. ..........holčička....................... TP 5.9.2011
Mirax........................................32 tt, ..............KO ??.............holčička....................... TP 17 9. 2011
Květinka..........Adámek...........26 tt................KO ??...................................................TP 1.11.2011
nikissek28.................................17 tt................KO ??...............................................TP 25.12.2011
suzamen ..................................11 tt................KO ??,,,,,,.............................................TP ??
majjka24....................................2 DC
Martasek ................ . ...........?? DC
M.aa.b ...................... ...........?? DC
Katyna ........................ ..........?? DC
Ivomal......................... ..........?? DC

Ahooooj 😀
Tak jsem tu a sní i "moje" tabulka 😀

aja.83
15. črc 2011

Ahoj holčinky, hlásím se z kontroly! Tak kotrmelec žádný neproběhl a malá si stále dřepí prdelkou napřed. No jo, co se dá dělat. Ale přijde mi to nějak líto a jsem z toho špatná, chtěla jsem zažít přirozený porod ☹ . Vím, že je důležité, aby malá byla zdravá a jak vyleze je jedno, ale nemůžu se s tím nějak smířit. 😒 Příští týden se mám stavit k doktorovi pro papíry na mateřskou, nastupuju na ni 25.7. No a jinak další kontrola v pondělí 1.8. Mějte se tu všechny krásně! 🙂

mirax
15. črc 2011

@aja.83 - ahoj ajuš, třeba se ti ještě beruška otočí. Ještě je pár týdnů čas. 😉

Jinak já byla na velkém utz v pondělí, váha mimča 1600g, velikostně odpovídá, vše se zdá ok..ťuky ťuk.
Posílám obrázek, v prvém rohu spíše nahoře je vidět bradička,rty a nosík🙂

farmarska
17. črc 2011

ahoj holky, jak se mete? My dobře 🙂 malej je šikula, už papáme mrkvičku a bramboru 🙂
koukám ajínky beruška pořád trošku zlobí a napíná maminu do poslední chvilky, jestli se otočí, nebo ne 😀 Ajuš neboj, i ten císař se dá přežít, já přežila už dva 😉 a pro mimi to bude šup šup, bude si hovět v břiše a najednou šup bude na světě 😉 bez nějakého tlačení a prolejzání uzkou "cestičkou" 😎
miraxíku ahoooj!!! 😵 téda chvilkku mi to ale dalo, to civění na obrázek abych to našla 😀 😨 ale našla 😉
a jak se ti-vám daří? co ostatní dětišky, taky v pořádku? Strašně to utíká, sotva se ti narodila Bětuška, už budeš zase rodit!! 😨

catecate
17. črc 2011

Zdarvím všechny - taky jsem po revizi - 28. června. Chtěla jsem se zeptat, já si totiž moc nepamatuju, kdy mi doktor řekl, že můžeme mít sex? Nepamatujete si, kdy jste začaly? už to bude 3 týdny... :o)
Jinak já jsme měla zamlklé těhu v 7tt, psychicky jsem docela dobra. Doktror řekl, že to je prostě normální... ptala jsem se, jestli mě budou nějak vyšetřovat, tak prý ne, že až když se to stane 3x, tak začnou něco řešit, že to je prostě normální.
Já jsem byla na kontrole po 14ti dnech, našli mi nějakou krevní sraženinu, tak jsem brala prášky, aby mi to šlo pryč, jdu zase na kontrolu příští tdýden, tak snad bude vše ok.

valinka30
18. črc 2011

@catecate V nemocnici mi řekli, že už po 14-ti dnech, to se mi ale moc nezdá, vzhledem k tomu, že pořád špiním, trochu krvácím, tak budu čekat až do 1. MS.

catecate
18. črc 2011

Já právě nic, tak to možná prubnu, uvidíme 🙂 Měla jsem jen léky, aby ze mně šla ta krevní sraženina a to jsem špinila - nevím, jeslti to bylo ono... a teď jak jsem dobrala léky, tak už nic. Doktor mi řekl, že mi tam zůstala ta sraženina proto, že se mi po revizi zavřela brzy děloha a nešlo to vše ven.
Holky a po jaké době se vám to znovu povedlo? Já ani nemám chuť ☹ protože mám strach, že se mi to stane znovu. Ale musím myslet pozitivně... Nechám to teď být tak ty 4 měsíce a pak tomu nechám volný průběh.

aronek
18. črc 2011

Ahojky, hlásím návrat z dovolené.Sice jsme dojeli už v týdnu,ale šla jsem hned druhý den do práce, takže se ještě hrabu v prádle a dozrály další meruňky, tak nevím co dřív 😉
KOukám, že přicházejí další smutné dušičky 😖 Asi se mezi ně můžu taky zařadit. Po 46 dnech jsem to dostala na dovolené, měla v kuse deset dní a lítaly ze mně cucky 😢 Takže snažení na novo 😉 Přece se nevzdám, že 😵

kvetinka7
18. črc 2011

Ahoj holky, vsechny tu zdravime a prejeme krasne leto..pokud mozno bez mracku .. 🙂
Pokud se nejaky objevi..rychle zahnat pryc,aby melo slunicko snaci..a ono prijde 😵 😵

ivomal
19. črc 2011

Ahoj holky, tak jsem tu zase na skok.....Tak jsem po 2. IVF. Měli jsme 15 folíků Z toho 12 vajuch a z nich bylo 11 zralých. Tady IVF skončilo. Žádné se neoplodnilo, i když jsme měli nádherné spermio.....Takže se mi tento pokus nepočítá a budeme mít náhradní IVF. Někdy, až na podzim. Musím trochu našetřit penízky. Tentokrát nám budou dělat ISCI - pro jistotu. Po tomto pokusu jsem se složila jak domeček z karet a tak mě manžel odvezl na 14 dní na Šumavu si vyčistit hlavu. už jsem zpět v pracovním procesu a s doktorkou jsme naplánovali IUI. Prej se to jednou ta smůla musí zlomit......mě to zatím dost ubíjí...nechám tomu volný průběh ať si dělaj co uznaj za vhodné, sedět v koutě se založenýma rukama taky nemá smysl....., že. ...takže jedeme dál...... Jo a jsem 6 DC🙂 - to do tabulky - zatím se Asherman projevuje nízkou sliznicí (i při IVF při OPU jsem měla max. 5,5 mm a víc ani prd), ale mrcha chodí na čas.

catecate
19. črc 2011

Holky, jsem ráda, že jste tady tak pozitivní, určitě se to povede, taky tomu věřím 😉

aronek
19. črc 2011

@catecate pozitivní být musíme 🙂 , všechny chceme aby se nám to nestalo, ☹ ale když už se to bohužel stalo, musí se to přijmout a snažit se dál, ale zapomenout se to nedá 😖

mirax
19. črc 2011

ahojky, taky jdu pozdravit 🙂

@ivomal - tak to je teda pořád smůla smůlovitá ☹ , ale obdivuju, jak se s tím perete 🙂 Strašně moc držím palce, aby Vám to při dalším pokusu už vyšlo!!!!!
Užívej léto, odpočívej a nabírej sílu! 🙂

@farmarska - ahoj farminko, jo jo máš recht 🙂, letí to neskutečně - i.když mně se pořád zdá, že do porodu je hrozně daleko 😀 Já snad začnu nakupovat a připravovat až za měsíc 😉, kdy s emi zdají nějaké přípravy adekvátní 🙂
JInak je mi fajn, děti jsou moji miláčci - jsou hodní a úžasní.
Je toho teď dost...začal se nám stavět domeček, za pár měsíců bychom se měli stěhovat, tak to ještě bude taky docela fuška.
Těším se na konec práce, ještě dva týdny a nastupuju mateřskou, už mě to čučení domikroskopu po večerch trochu zmáhá 😉
Dnes jsem byla v poradně, mimčo pěkně hlavičkou, krevní obraz mám v pořádku - tak zatím snad vše ok 🙂
Za poslední měsíc jsem nic nepřibrala 😉, jupíí

farmarska
20. črc 2011

mirax ty blázínku, dyt jsi jak lunt, tak co se raduješ, že jsi nepřibrala! ty by jsi měla přibrat!!!a hodně!! nebo se nám za chvíli ztratíš! 😀 Hele s tím mikroskopem se ti nedivím, jako já vůbec nechápu, jak to všechno dáváš, ty dvě dítka, práci do toho a ted bude ještě to stěhování 😝 😝 heleď, kdyby si pak třeba potřebovala pohlídat mrňata, až se budete stěhovat,..tak není problém 😉 Má mi tu křičet jedno dítko, nebo tři 😉 to nějak zvládnu, klidně i pár dní 😎 když ty to zvládáš pořád 🙂 Navíc ti tvoje robátka jsou podle foteček, hotoví andílci 😵
Jo a taky ti pošlu už tu nanynku! 🙂 🙂

valinka30
20. črc 2011

Tak jsem dnes 6 týdnů od revize a MS nikde. Jak dlouho mám ještě čekat? Jak jste to měly vy?

ikopretinka
20. črc 2011

@valinka30 ahoj 35 dní

mari111
20. črc 2011

ahojík holčinky, téda aronku hned druhej den po dovči do rachoty,jo, no by se mi asi nechtělo. A mrška mne mrzí ale ona jednou nedorazí, šak víš 😉 jen to chce trpělivost
@ivomal si statečná holka, ono se to jednou povede, držím palečky a přeji hodně síl a trpělivosti, odpočiň , užij si ještě léto a na podzim to dobře dopadne

aronek
20. črc 2011

@mari111 však jsem v té práci byla jak ve vidění. Den předtím ještě moře a najednou se po mně chtělo abych přepla a fungovala 😨

tercie
20. črc 2011

Hoj všichni, tady to teda žije...asi tu s Farmi budem muset udělat drobet vítr, co? 😀

@valinka30 MS by měla dorazit v rozmezí 6-8 týdnů, vydrž, bude to dobrý a zase se do toho dáte 😉

@aronek ahooj, návrat do reality co? To je hnus. Proto my na dovolenou radši ani nejezdíme 😀

@ivomal máš to těžký holka, tu cestu k mimču, ale líbí se mi, že to nevzdáváš, a to je moc dobře!!! Ono se to jednou prolomí a pak si tu budeš stěžovat jak se nevyspíš, jak dítko zlobí a podobně, uvidíš 😀

@mirax jéé bude novej domeček...a bude dost velkej, kdybyste pak chtěli toho chlapečka? 😀 Néééé nebij mě 😀 A jaký chystání, to máš určitě ještě všechno venku po Bětušce ne? 🙂

No a co jinak holky, co naše těhulky, nějak se stáhly...co kontroly, poradny, jak máte nachystáno, baby?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru