Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

petroska
28. črc 2010

@mari111 nikde v prodejne u nas sem na ně nenarazila.ale koupila sem si ty jednorázové podložky tak mu ji vždycky pichnu na noc pod prdýlku kdyby náhodou plínka prosákla,ale někde to prosteradlo seženu 😉 .já tu čárku měla nepatrnou na začátku těhu ale ted se jaksi vytratila potvora tak snad nenaskočí až po porodu.to už ji nechcu 😀

kopa
autor
28. črc 2010

@petroska Petros a jakou jednorázovou podložku??jak se to jmenuje?? 😕

handm
28. črc 2010

@petroska já mám tu "nepromokavou" na matraci z tesco...

petroska
28. črc 2010

@kopa jé kopi to jsou jen ty přebalovací podložky.je to něco jak plínka ale ze spodu má igelit a ze předu něco jak plínka kdyby se mimi počuralo.je to dobrá věc když chces nechat mimčo chvíli bez plínky položené.snad víš co myslím?

mari111
28. črc 2010

Petroš taky možnost ale jen na chvíli až se bude mimi vrtět v postýlce tak tu podložku bude mít třeba pod hlavičkou nebo odkoplou buh ví kde 😅 ale to určo seženeš,neboj . Já už mám púlku vyžehlenou a v troubě se dělaj výpečky, ještě dožehlit a oloupa brambory, ale du si dát chvíli pauzu
. Martásku jen si ulož seznam, určitě se už brzo hodí, jen co se zahojíč na těla aj na dušičce tak se hned zadaří, neboj, budu držet palečky 😉

kopa
autor
28. črc 2010

@petroska Já vím co myslíš 😉 akorát nevím jak se to jmenuje 😅 když to půjdu koupit 😅

mari111
28. črc 2010

jednorázové podložky pod mimi Kopísku

ee.liska
28. črc 2010

holky já mám chránič matrace, stojí asi 200,- a navlékne se na matraci, na něj prostěradlo a je to, může se dokonce vyvářet na 95

ee.liska
28. črc 2010
kopa
autor
28. črc 2010

@mari111 Maríku děkuji 🙂

petroska
28. črc 2010

@mari111 já je použiju jen než si seženu to co vy -to nepromokavé.vypečky bych si taky dala ale jaksi mam furt starosti co vařit když se mi nechce stát u plotny.rači dělám rychlovky nebo zakousnu rohlík.chudák muj.pokud si neuvaří maso nemá 😀

mari111
28. črc 2010

já jsem taky lína Petroš ale občas už něco uvařit musím 😅 já už se těším až tu budu mít maminku, jen jak odjede tak se asi z toho pototo 😀 😀 😀 jak si zviknu že mi pomáha a vaří a že ona vaří, to bude dietka 😀 😀 😀 budu mít pupek věčší jak teď 😝

petroska
28. črc 2010

@mari111 😀 taky su ráda když dojede tchýnka.ta zase doveze buchty nebo dortíky tak se vždycky nadlábnu.máti ta by mě oprdla mi uvařit a to bydlíme v jednom baráku.to máš hodnou mamušku,taky by se mi bodla.mě nastestí vaří většinou muj,baví ho to tak su ráda že kolikrát fakt připraví jidlo až pod nos.horší pak kuchyn jak vypadá 😀

mari111
28. črc 2010

No my se s maminkou vidíme málo vzhledem k tomu že bydlí na slovensku tak si jedna druhé pak víc vážime 😅 ,no múj občas taky uvaří ale fakt občas, jo to kdyby ho to bavilo a vařil častěj 🙄 ale na to on není, a tá kuchyň teda taky vypadá jak po výbuchu 😀 😀 😀 si kolikkrát povzdechnu, "mamink moje proč si tak daleko" a to jsem si jednou zahundrala , že proč jsem si nenašla kuchaře, no to si měla vydět jak se zatvářil manža 😅 😅 😅 ale nepomohlo to, stejně vaří málo ☹

paajaa
28. črc 2010

Holky děkuji za názory na kyblík.

Jinak ta ochrana matrace je myslím super a určitě bych pořídila. Protože vyčistit pročůranou mantraci není tam lehké.

Kopi: mě se to nestydnutí nějak pořád drží. Akorát místo bolesti v krku mám dávivý kašel. Ale myslím, že je to zase o kus lepší.

Jinak dneska jsem měla zážitek. Mamka a neteř se synovcem mě poslouchali bříško stetoskopem a slyšeli srdíčko. Včichni z toho byli na větvy. 😀 😀 😀 😀

sarlotta
28. črc 2010

Ahojík holčinky děkuju za gratulky))))))))))))))))))
už jsme doma, konečně malá spinká v košíku, tak Vám hned píšu

Ve čtvrtek 22.7. jsem jela do nemocky na vyšetření tlaku, měla jsem 140/100 tak si mě tam nechali, nález 3cm... celý den na monitorech, lehké tvrdnutí bříška a fur dokola měření tlaku, druhý den ráno mě viděl primář a udělal vyšetření nález 4cm, prý nebudem to vyvolávat uvidíme v pondělí odpolko došla doktorka a prohlédla mě.. nález 5cm, tak mi řekla, že jestli chci tak mi praskne vodu a uvodíme jak se to rozběhne... no chtěla jsem pže váh. odhad měla malá 3450g už...na termín by to byly 4kilča jak vyšité... tak mě poslali nahoru na porodní, tam byla klimoška, krásně mi klesl tlak 130/80 a doc udělala vyšetření nález 5cm v 16hod, pak mi praskla vodu 16:15- vůbec to nebolelo, psala jsem manžovi ať dofrčí, že půjdem rodit , sestra mi dala monitor na ozvy a hned mi začly stahy... bolestivé jsem říkala, že je to mazec a ona ale nic moc Vám to nepíše , pak mě vzala porodní asistentka na porodní sál - super pokojík s vanou porodním křeslem, boxíkem pro miminka a sprchovým koutem a záchodem... sem se dobelhala do sprchy a sedla na balon a začly šíííííílené bolesti s každou další sem si říkala, že to už nedám a odpadnu.. bolelo mě břicho dole a kříže.. jak se malá tlačila... poslední už jsem nezvládala vydýchávat tak jsem si tam slušně zaječela PA mě už volala abych šla ven a na křeslo, že se podívá jak to vypadá.. říkám to hrozně bolí bylo 16:55 hod... a ona, že je to super a že můžem jít tlačit, se na ni zírala tak jsme šli na to, došla druhá PA a pomáhaly mě při stahu rotovat hlavičku malé a držely mi nohy, prostě super... pak došel se podívat doktor .. a najednou manža ve dveřích... PA na něho hledí, ,,no to nám sem nemůže jen tak, to je porodní sál a on : ,,no manželka rodí" tak mu daly plášť a už mi stál u hlavy a pomáhal s posledními asi třemi stahy, kdy sem malou vytlačila ven Bylo úžasné, krásné, malou mi hned dali zabalenou jen v prostěradle , byla celá modro-fialová, maličká Bylo 17hod:16 minut.... takže od prasknutí vody to trvalo hodinu

Pak jsem vytlačila placentu - ani sem to necítila, a pak mě doc šil, pže mám nástřih - na 7 stehů ale jinak to nešlo, bylo to hodně rychlé , malou pak poměřili a povážili, umyli, zabalili a nechali nás asi hodinu na porodním sále samotné, ještě mi donesli večeři tam, pže sem byla od rána bez jídla ... kdyby náhodou byl nutný císař. To bylo krásné.

No a nakonec... malá je šikulka, kojíme - i když se mlíčko rozbíhalo asi 3dny , ale zmákly sme to s odsávačkama a dokrmem ze začátku, teď už mám prsa nalité krásně - až moc hezky spinká zatím, v noci i 5-6hodin.. doufám, že si to teď nezakřiknu. Kryštof je nadšený a furt na ni hledí, hladí ji a pomalu by ju zalehl, jak ju má rád Je vykulený jak brečí, jak papá, kaká no máme si co užit ještě

ee.liska
28. črc 2010

ahoooj šarlot 😵 😵 😵 😵 😵

sarlotta
28. črc 2010

Šarlotka doma v košíku🙂

ee.liska
28. črc 2010

to je krásný porod, už u toho fňukám 😵 ještě že to manža stihl 🙂

m_artasek
28. črc 2010

Šarlotko ahoj, to je fajn, že už jste hezky všichni 4 doma a moooooc gratuluji a doufám a věřím, že i my se jednou dočkáme, i když mi to teď připadá hrozně nepravděpodobné. To byla teda rychlost od prasknutí vody, aspoň už to máš za sebou. Kryštůfek je z ní paf? Od kolegyně klučina je taky ze své sestřičky pořád paf, snad to ty kluky nikdy nepřejde a budou sestřičky chránit.

kopa
autor
28. črc 2010

@sarlotta Sarlottko no to je úžasný porod 😵 😵 Moc hezky jsi to popsala 😵 a byla to taková rychlovka,no paráda 🙂 Šarlotka je roztomilá 🙂 Jen se chci zeptat v nemocnici ti půjčily odsávačku a nebo jsi měla svojí? 😕 Já už se tak těším na to svoje mimčo,když to tady čtu 🙂

kopa
autor
28. črc 2010

@ee.liska Eli hezký fotečky 😵 😵 krásná mamina 😀

handm
28. črc 2010

@sarlotta jééé, ahoj, teedy snad ti zacnu i zavidet, takovy krasny porod fofrem 🙂🙂🙂🙂 a malá je kouzelná!!🙂 paráda!!!

sarlotta
28. črc 2010

díky holky, večer dám fotečky do albíčka🙂

@kopa odsávačky elektrické mají v porodce na novorozeneckém, sestřičky pomáhaly i s přikládáním k prsu, koupáním, přebalováním... no musela jsem si to taky znovu ošahat 😅 😎 😎

mirax
28. črc 2010

ahoj sarlottko, gartuluju k berušce, je moc krásná a porod..no, profesionální výkon 😀

mirax
28. črc 2010

hele, co dnes udělal Tobík Bětušce🙂

petroska
28. črc 2010

jé ahoj šarlot.teda nádherný a rychlý porod a malá je andílek ikrásný 😵 .....závidím

hanana
28. črc 2010

Sarlot mooooc velika gratulace, mala je princezna nadherna 😵 😵 😵 moc vam zavidim ja porad nic......

sarlotta
28. črc 2010

@hanana av víš že jsem si na Tebe vzpoměla 🙂)) ale vydrž, donošené miminko bude krásně vyžehlené🙂)) Malá byla první 3dny dooost nervózní a uplakaná 😒 než se mlíčko rozjelo pořádně a vůbec nechtěla otevřít očka - no prý je to normální u dřív narozených dětiček...

@mirax díky... no byl to zážitek úžasný a musím říct, že 2 dětičky mi bohatě stačí 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru