Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

farmarska
11. říj 2010

U nás teda už je krásně 🙂 vykouklo zase slunííí!! 😵
Leni přesně, člověk si po tom všem hned uvědomí, že dítko a těhotenství není samozřejmost, že je to fakt požehnání, dar, malej zázrak, když se to vše podaří a narodí se zdravé miminko 😵 😵 😵
Před tím jsem si říkala, ted si otěhotním, za devět měsíců porodim a uděláme si prcka..a prostě si to tak jako normálně naplánovala a vůbec jsem nad tím nezapochybovala. Byla to samozřejmost. Ted si vážím a děkuju za každej den těhotenství, za každej pohyb miminka v bříšku, atd.. prožívám to prostě už všechno uplně jinak 😉

farmarska
11. říj 2010

jo a vždycky když se kouknu na našeho Robču, tak si prostě taky pomyslím, že to je zázrak 😵 a včera jsme se měli spolu kráásně, zajeli jsme si jen my dva nakoupit a pak do cukrárny na pohárek a frapíčko 😵 Hrozně jsme si to užili 🙂 Musím si to vychutnávat, páč za pár let už se mnou nikam nepůjde, možná tak tři kroky za mnou 😅 puberta se pěkně rozjíždí 😅 😀 😎 😝

ee.liska
11. říj 2010

ahoj holky 🙂 hlásím se po dlouhé době. Nějak nestíhám sem chodit, ráno zapnu počítač že sem nakuknu no a večer ho zase vypnu 😅 Jsme celé dny venku, když je tak krásně a mamka měla týden dovču tak jsem byli vždycky přes den u ní. O víkendu jsem tu měli hody, tak to bylo super 😎
dočetla jsem jen pár posledních stránek tak se nezlobte že nereaguji na všechno

@mari111 já malého nechávám mamce, tchýni nebo manžovi i pět hodin 😀 sice mi je smutno, ale aby se z něj nestal malej závisláček na maince, dokonce jsme byli teď i na hodové zábavě

@sarlotta Chudinka Kryštůfek ☹ ☹ snad to všechno zvládnete a bobek se brzo uzdraví 😉

@kopa rekonstrukce u sousedů je na prd 😝 snad to brzo dodělají a budeš mít klid

@farmarska jééé ty už máš půlku za sebou 😵 😵

@wlladka to je dobře, že máte ty vakcíny, Šimonek určitě všechno zvládne, je to šikovný klouček 🙂

@cajori17 moc držím palečky na všechna vyšetření 🙂 🙂

ee.liska
11. říj 2010

mě Maty spí na balkoně, snažíme se najít nějaký řád, takže dopolko chdupe na terase, odpoledne jdeme s kočárem, večer koupání kojení mazlení pohádka a spát. jo a spíme už týden celou noc 😀 nakrmím v deset a vstává ve čtyři v pět ráno, pak v osm a někdy se válíme do deseti do rána 😅 😀 Je to moc hodné miminko, jen když nemá prdíky 😔

ee.liska
11. říj 2010

jo a dneska jsem byla na kontrole po šestinedělí, vše Ok a už mám i antikoncepci 😀

farmarska
11. říj 2010

elí ježiš to to letí!! 😨 amalej už není taky žádné mimineško 😅 má krásný kukadla 😵 a chruppká ti teda luxusně 😵 a to spí sám v postýlce, nebo u tebe v posteli? a uspáváš nějak?

farmarska
11. říj 2010

jo a gratuluju k antikoncepci 😎 kdo by to byl řekl, že to tak uteče..jeden den znásilňujeme manžílky a druhej už kupujeme antikoncepce 😀 😀

ee.liska
11. říj 2010

ahoj farmi 🙂 večer ho položím polospícího do postýlky, kojím v posteli a vracím do postýlky a po krmení o pěti ho beru do postele a spíme spolu celé ráno
a jak se cítíš? užíváš si volníčka a chystání věcí na miminko?

farmarska
11. říj 2010

elí tak to je fakt krása, když takhle dlouho chrupká sám v postýlce 🙂 je to šikulínek 🙂 oba jste 😉 a neměla si s tím zezačátku problémy, že by ti jako po položení do postýlky začal békat?
se ptám jak trubka, ale to víš, už sonduju co a jak 😉 spousta lidí v mém okolí s tím má totiž problémy a musí teda spát s dítkama v posteli a bojí se celou noc pohnout 😅
no já si užívám 🙂 nemusím do práce, doma je krásně, kor když je takové hezké počasíčko 🙂 tak si dělám na zahradě a u zvířátek a kolem baráku..a nebo taky vůbec nic 😀 no prostě si to hezky můžu rozložit jak se mi to hodí a chce 😎 😵 Ted už taky cejtím zřetelně pohyby, tak si to užívám a vychutnávám a jsem šťastná těhule 🙂

ee.liska
11. říj 2010

já jsem ho ze začátku ukládala spícího, v polospánku až polsedních 14 dní, to vždy jen tak mžourá a za chvíli spí. ráno v posteli taky spím na půl oka, ale asi na celou noc bych se ho bála vzít, aled víš co, každé dítko je jiné, Maty ještě nevyžaduje být s námi celou noc 😉
jé pohyby, to je super 😵 a kdy jdeš na velký utz? a víte už pohlaví?

handm
11. říj 2010

Ahoj holky, tak po dlouhé době, jsem tu 🙂
měla jsem tu mamku minulý týden, takže jsem si užívala jí a malého, jezdili jsme na procházky atd...🙂 ted jsem tu sama, tak koníkuju 🙂
tedy když bude mladý pán spát, což ted provozuje konečně.. nespal od šesti, zloduch jeden.. pak v osm jsem ho na chvilku udyndala, pak se najedl a ted chrní od deseti venku na zahradě....¨protože on je fakt zloduch a nechce spát v postýlce vůbec přes den, tak furt kočárkuje 😝 to je panoptikkum... svléknout na kojení a přebalení, a zase obléknout a navléknout do zimy aby mohl ven...😀 a furt dokola

zkusím vás dočíst

handm
11. říj 2010

tak něco jsem dočetla...🙂

@wladka, jejda, tedy šimonek je chudatko, snad bude brzy líp!'!!! je to šikulka, co má šikulku mamku, tak to zvládnete!! myslíme na vás!!

@šarlotka - tedy taky malej takhle stoná, to je na prd!! posíláme pohlazení a pofoukání!!
@ee.liska, tedy ty už seš po 6nedělí?! my máme zítra teprve 4nedělí 😝 a ve čtvrtek má Mareček narozeniny...
a to spaní ti závidím, docela 🙂 to naše hůdě se nají kolem půlnoci, a pak pěkně po třech hodkách... ve tři a v šest...
o řád se taky pokoušíme, ale zatím se mu do něj moc nechce...
a jak se Matymu líbí koupání?! Mareček řve jako tygr 🙂 neřval jen když tu byla babička a koupala s námi, nějakým zázrakem, přitom děláme všechno uplně pořád stejně?!🙂

@farmarska, holka, ty si ty týdny připisuješ.. to snad není možný...🙂🙂🙂🙂

jdu pověsit prádlo a mrknout na spícího prince a jsem tu zpátky hned 🙂

ee.liska
11. říj 2010

@handm jj utíká to 😀 neboj to spaní přijde, do 4 týdnů jsem taky krmila po 3h jako podle hodinek 😉 koupání se pomalu zlepšuje, prvních 14 dnů cirkus, pak přestal ve vodě ječet, a poslední dobou neječí ani u oblékání a svlékání, jen nesmí mít hlad, to je potom řev 😎 Jo a s tou babičkou to může být, že simuloval, že je hodné mimi, náš to dělá taky, když je někde jinde nebo někdo u nás tak si hraje na andílka 😀 😀 taky jsem koukala, že si doma seděla na kruhu, já dalších 14 dní doma taky, v porodce supr ale doma hrůza 😝

handm
11. říj 2010

jo a vzpomněla jsem si, někdo se tu ptal na ty chůvičky, tak my teď asi týden používáme Phlips Avent SCD510 a zatím jsme moc spokojený.. stály 1700🙂

farmarska
11. říj 2010

Elí nevíme 😕 tak já doufám, že na tom velkým ultr. se to dozvíme 😉 🙂 ten mám 21 tendle měsíc 🙂
holky ale můžu vám říct, že i když jsou pohyby, domácí ultrazvuk nezahálí 😀 stačí že se nějakej čas (pro mne už až nevysvětlitelně dlouho 😀 )nehejbe, tak už cpu sluchátka na uši 😀 a nebo, když se zase projevuje nějak moc, tak si říkám, ježíš co se děje! 😨 a už mažu břuch gelem 😀 ale jako je to ted, co jsou pohyby už míň 😉 oproti předtím, kdy jsem poslouchala tak 6-8denně ted většinou už jen ráno a večer před spáním a po probuzení 😎

farmarska
11. říj 2010

hadm ráda tě tu vidím 😉 jste se tu holky pěkně sešly 😉 🙂

handm
11. říj 2010

@ee.liska no, je pravda, že nejradši si na hodné mimi hraje u paní doktorky 🙂 to je jak ze žurnálu, sestřička je z něj uplně odvařená 😀😀😀😀
snad tedy po těch 4 týdnech se spaní zlepší 🙂 a že třeba bude hctít spát i doma v postýlce... dáváš malého ještě do zavinky?! my ji měli snad týden.. on se v ní tak kroutil...
jinak prdíky u nás lepší, ted jsme po delší době dávali kapičky (Sabky) včera a předevčírem, ale to proto, že jsem debil a snědla jsem čerstvě upečenou buchtu.. 😠
a kruh si tedy nemuzu vynachvalit.. 🙂 ted už je můj podvozek naštěstí skoro uplně v pohodě, stehy vypadaly... akorat furt ještě "očistkuju" a to už mě tedy se.e...
byli jsme taky na kyčličkách, mělo by to být ok... jen musíme trošku procvičovat, bo má zatuhlé nožky, ale na sonu všechno super, tak jsem ráda, bála jsem se, aby nezdědil něco po mě ☹
jo a paní DR ho tuhle měřila a už máme 57 cm.... za necelé 4 týdny povyrostl o 4 cm 🙂 vanička nám začíná být malá!

jo a Eli, ty plně kojíš?!🙂

farmarska
11. říj 2010

hadm kdybych si ty týdny připisovala, tak už tam mám napsaný min. 30tt 😀 já už ci taky křiklounka u sebe 😀

handm
11. říj 2010

@farmarska ahooj, farmiku, však se mi stýskalo, ale víš co, mamka bydlí 100km, tak jsem byla ráda, že je tu a že mi pomáhá a spoustu sjme toho prokecaly atd... bylo to moc prima, tak se mi ani nechtel comp zapínat.. navíc s prckem už tolik času není, obvzlášt když nespal přes den, než jsme ho aspon "načapali", že v kočárku to půjde...🙂
jsem moc ráda, že už cítíš pohyby-....🙂 a těším se, až ti DR oznám´í, že je to princezna!!!🙂🙂

farmarska
11. říj 2010

jéé tak vy máte miminka takovýhle herečky 😀 😀

farmarska
11. říj 2010

hadm tééda tobě roste jako z vody! 😨 😵 😵 😵 a gratuluju že jsou kyčličky ok. 😉

farmarska
11. říj 2010

hadm to tě chápu 🙂 já si to ani neumím představit mít mamku takhle daleko od sebe 😕 my jsme v kontaktu denně, bydlí kousínek od nás a co umřel taťka, tak vlastně od nového roku je skoro pořád s náma a je to fajn, hodně mi pomůže a člověk má alspon s kým zdrbnout chlapy, 😀 když zrovna nikdo není tady 😀

ee.liska
11. říj 2010

@handm jj plně kojím a odsstříkávám i do mrazáku, všichni chtějí pořád hlídat tak ať má co jíst 😀 Maty je v zavince jen na noc, to se mu krásně spí, bez ní se mu moc nelíbí a když je kosa tak i ven do kočárku, mu se v zavince celkem líbí tak mu jí dopřávám 🙂 Kapky střídám sab a babycalm a teď jsem na noc začala dávat bifiform, zatím se bez kapek před každým jídlem neobejdem 😖
to je chlap už veliký 😲 😵 my máme za 6 týdnů 10 cm navíc 😀 a vanička půjde tak za 14 dnů do pryč 😎

farmarska
11. říj 2010

tý jo hadm, tak hlavně že jste to spaní v kočárku vychytaly 😉 i když to navlíkání oblečení, teda musí bejt vpruz 😝 ale třeba si opravdu takhle brzy zvykne na nějakej režim a zachvilku bude usínat i doma v postýlce 🙂
jinak taky gratuluju už k nezávadnému podvozku 😀 😀 😀

handm
11. říj 2010

@farmarska no já sice zastávám názor, že není nad to, když je tchýně i vlastní rodiče trochu z ruky🙂, že blízké domácnosti nedělají dobrotu, ale jsem vzdycky moc ráda, když dorazí!🙂 asi je to i tím, že to není tak často, že jsme si vzácnější!🙂 🙂🙂🙂
každá máme svou hlavu, děláme věci po svém a někdy holt narazíme.. i když všichni říkají, že jsme uplně stejné, tak to je možná i tím...😀
ale je fakt, že spolu telefonujeme skoro denně, nebo skypujeme...🙂 a až budem moct po šestinedělí vyrazit do světa, už se těším, až pojedem k našim i ke tchýni.. ta je zas druhý extrém, když nezavolá jí manžel, tak ona se neozve, jak je týden dlouhý... člověk by si řekl, že je to její první vnouče, že se bude zajímat,a le prd... 😀 ona se pak zeptá, když on jí zavolá, ale sama zájem nějak neprojeví..
no nic 🙂)
a jinak fakt roste Mareček náš!🙂 hlavně už taky přibírá, což je super!! za chvilku nás zbaští všechny, říkal manžel 😀😀😀 paní DR z něj měla v pátek na kontrole moc velkou radost, už máme přes 4 kilča 🙂

farmarska
11. říj 2010

tý jo Elí tobě taky děsně krásně roste!! 😵 😵 10cm krása 😵 😵 hele a to to odstříkané mlíčko pak dávají z flašky, nebo ze stříkačky? 😕

handm
11. říj 2010

@ee.liska tak to máš dobrý!_🙂 u nás vozím ted zas jen já 🙂 když manžel zas chodí do práce..
já včera zkoušela odsavačku od švagrové půjčenou, tak super, nebolí to (měla jsem jednu půjčenoua amyslela jsem, že mi upadnou...😝)
takže taky budu zkoušet odstříkávat, jestli tam něco pořádnýho je, nebo jestli už to dochází uplně.. navíc ten náš pacholek hlavně večer po koupání už ví, že nejdřív prso a pak lahvička, a u prsa hrozně zlobí, nechce se mu tahat, je lenoch, jak ví, že už pak přijde něco, co teče skoro samo..... oni jsou neuvěřitelně vyčuraný, už takhle malý 😝
jinak my spíme teď v pytli...pořád kope... tak aspon se neodkope 🙂
taky to vaše prtě cvičí spartakiádu ve spánku, nebo když leží?! to je kino, furt šermuje rukama, nohama, vrtí se...

@farmarska, to víš, jsem poctivě vystříkávala dutiny, jak si radila 😀😀😀

farmarska
11. říj 2010

hadm tendle názor já zastávám teda jen u tchánovců 😀 😀 u nás je to podobně, Robču mají zatím jako jediné vnouče, ale ten vztah k němu od mala..no nějak moc neutvářejí 😅
jinak s mamkou to máme podobně, máme dost rozdílné názory a dřív jsme se často kuli všemu možnému dohadovaly, ale co není taťka, tak jsme obě nějaké přizpůsobivější, víc tolerantnější.Já jsem ráda, že netrčí sama v prázdným bytě a nesmutní, tak spoustu věcí co by mne dřív ukrutně vytáčely, házím za hlavu a i ona už neřeší různé prkotiny... a když je toho fakt už moc, tak si jede na den k sobě domů, my si od sebe odpočineme a pak je už zase vše ok. 😉 🙂

handm
11. říj 2010

jsem tu ulovila dvě fotky 🙂 jedna s dudlíkem "na půl žerdi" a jedna kočárková 🙂

farmarska
11. říj 2010

ale jako aby to nevypadalo tak idylicky, občas se ještě taky párkrát chytnem! 😕 ale jak jsem psala, ona pak naštvaně odjede, jako že tu už s náma na baráku nebude, ale po pár hodinách nebo druhej den, už jedna nebo druhá voláme, co ta druhá dělá a že náš Robertek to a tamto ..a že se mu -nám stejská a kdy zase přifrčí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru