Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
24. lis 2010

Ahojky 🙂
Tak já dneska zase zmatkovala 😅 Včera mi Víteček prospal celý den,byl náký unavený.Za to dneska to byl den 😅 Teprve ted mi usnul 😅 Ráno jsme vstávali v 6,35hod a trápily nás prdíky.Kroutil se jako červ,rudý obličej.Cvičily jsme,masírovala jsem bříško....nic.Tak si vždycky malej schrupnul na půl hodky.Pak jsme hodku leželi v posteli a koukali na sebe.Jenže pak se mi malej zdál náký horký(já tu začala hysterčit,že má horečku...)Já nevím zdá se mi furt teploučký,hlavičku má teplu,čelo a tvářičky studenější.
Tak jsme chudákovi strčila teploměr do zadečku a měl 37,2°C což je prý do 37,5 normální teplota.A v tu ránu se mi brutálně vykakal 😀 😀 Jsme to odklízela asi 15min 😅 😝 Dala jsem mu najíst a konečně snad bude spinkat.Tak honem vařím,abych se aspon trošku stihla najíst...No mazec.Bojím se aby mu něco nebylo 😒 Ale normálně papká.

kopa
autor
24. lis 2010

aha ted jsem se ještě dočetla,že když se měří teplota v zadečku má se 0,5°C odečíst,takže to je v pořádku.

madormi
24. lis 2010

@sarlotta no furt mám bakterie v moči takže si zítra jdu pro dálší nášup antibitoik, takže mimi asi začnem robit až po novém roce :-/

tercie
24. lis 2010

Ahoj holky, nám se to pořád nelepší, Luky nechce jíst, odsávat nos to je boj, teplotu má přes den pořád zvýšenou, navečer 38, kašle jako starej tuberák, a teď už u toho i pláče tak nevím, jestli ho může bolet v krku, nebo z kašlání bříško. Já už to mám taky, zvýšenou teplotu, ale tu já snáším úplně nejhůř, jsem jak přejetá parním válcem,jen se roztéct, a manža není doma. Bude zejtra, ale to chtěl se mnou dělat dřevo. Jako jsem mu řekla, že bohužel, holt to uděláme jindy. Lukyho by musela hlídat babi, která ho vidí vždycky jenom z rychlíku, neví nic o jeho potřebách a vůbec, je pro něj jako cizí a to bych jí malýho nesvěřila na půl dne ani zdravýho, natož nemocnýho.
No tak jdu zavolat ještě druhý babičce, protože ta jediná má o nás starost, a asi odpadnu, je mi fakt hodně blbě, a bolí mě v krku ale tak zvláštně, jan jakoby horní patro a brní mě horní zuby, to jsem nikdy neměla. Manža už mi přivezl bioparox, tak snad to zabere. Jdu, mějte se líp než my 😉 zas se stavím, papa.

farmarska
24. lis 2010

ahoj holky,
teda Terculáčku chudáčku můj ☹ snad vám bude brzy oběma líp!!!
kopi náhodou to zvládáš dobře 😉

jinak holky, jsem vám tu napsala celej román přes půl stránky by to dalo.., jenže mi vypadlo připojení a smazalo se mi to 😠 takže mám ted vztek jako hrom a znova nic sepisovat nebudu 😝 alspon né ted 😉

farmarska
24. lis 2010

jsem pro změnu utahaná, celej den mě berou záda, tak se jdu zase nahřejvat do posltele k nějakýmu pěknýmu filmku 😎

wlladka
25. lis 2010

Ahojky,
tak se po nějaké době hlásím. Byli jsme nějakou dobu bez připojení-odešlo nám přijímací zařízení. Už je to ale v pořádku, tak jukám. Moc nedočítám, jen koukám, že se to tu hemží bacílkama ☹ Tak se dětičky i maminy rychle uzdravte, ať v klidu užíváte krásný předvánoční čas, který se na nás kvapem řítí. 😉

madormi
25. lis 2010

madormi Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 38tt..................................KO+ monitor 1. 12.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt ?...............................KO ????...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 26tt.........................KO ???................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 16tt
Aja.............................24 DC
M.aa.b .....................24DC
Natalie .................... 24DC
Madormi..................22 DC
Katyna ....................22 DC
lenik_25....................18 DC
majjka24 .................12DC
Ivomal.......................10DC
Nicollka ..................DC ??
Nikissek .................DC ??
Martasek ................DC ?
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie

lenik_25
25. lis 2010

@tercie Chudinka malej! Tak nakonec to jsou fakt dutiny a je nachlazenej, co? Je to pech. Do 6 měsíců mají totiž děti ještě stále protilátky, které si získaly u maminky. Od narození jde ta pomyslná křivka imunity postupně dolů a v 6 - 7 měsících je na dně a dítě si musí tvořit své protilátky samo ze sebe. V tuhle dobu mi začal děsně marodit Daneček.

mari111
25. lis 2010

Ahoj holky, du se nahlásit že žiju ale je to všechno na pí.. . Manža v pondělí boural aj se svojí maminkou, bylo to strašné, mne jen volala kámoška jestli chci odvést a ja že kam (nic jsem nevěděla) a ona že manža s maminkou jeli a bourali, nic sme nevěděli, jestli žijou co se stalo no nic, byli to nejhorší minuty v mém živtě 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 než sme tam dojeli a řekli že oba žijou, manža "jen" škrabance, pořezanej na tváři a v uchu díru , naražená ruka a záda a noha ale maminka jeho je ještě dnes v nemocnici, zlomenej nos a šili jí teda pěkně dlouho, bude mít jizvu na obouma očima, na víčkach , od čela přez nos až k puse, měla aj roztrhlej ret, no děsný holky, manža je total v pí.. je psychicky na dně, i když nejel rychle tak si to strašně vyčía že ublížil mamince. Vyhodil je zatáčka na mokrej silnici zadem nabourali o peň stromu, ten je otočil a leteli bokem přímo na mámu do stromu. No strašné, auto je na odpis, to pude do šrotu. No maminku maj pustit už možná v sobotu, bude to strašné, pokaždé kldyž jí uvidí, tak si to bude vyčítat. Včéra máma už byla prej v pohodě, prej s aj smála no a chce samo co nejdřív domú. No asi to chce čas ale nevím kdy se z toho manža vzpametá ,je mi ho tak líto, nechtěla bych bejt v jeho kúži. A yb toho nebylo málo tak sme všichni tři chorý takže to tu je jak v lékarně, všude samé láky, mastičky, sirupi a kapesníčky se válej fakt všude . No když se daří tak se daří. To budou vánoce ☹

madormi
25. lis 2010

@mari111 to je mi strašně líto!!! ale hlavně že žijou a nedopadlo to hůř, auto vem čert, manželovi se škrábance i dušička zahojí a maminka taky bude v pořádku, hlavně že zůstene " jen " u jizev apod. Drže se holka!!!!

mari111
25. lis 2010

@madormi dík ale je to fakt děs. Jeli sme na výkend na slovensko, skoro celou cestu lilo a mlhy a vše v poho a pak tohle na cestě kterou jezdí dvakrát denně do práce a z práce, někdy 4krát když jedeme k doktorum nebo nakupovat ☹ kdby tam nebyli ty blbé stromi tak je jen auto v řiti a jim by se nic vážneho nestalo ☹

sarlotta
25. lis 2010

@mari111 neboj Vánoce budou krásné, jste všichni o nikoho jste nepřišli 😉 .. máte vytouženou Laurinku.. Manža je určitě ještě v šoku, to se vstřebá, tak neudělal to schválně, to je prostě neštěstí. Hodně blbé je, že to má na obličeji, chudina... 😝 Ale ty musíš manžu podpořit aby si to tolik nevyčítal, maminka to jistě zvládne dobře a dnešní plastika je dobrá, může pak chodit na další regenerační procedury, ať si to manža zatím nastuduje, aby jen tak neseděl a netrápil se.
A co vy marodi, sakra. už aby pořádně zamrzlo, i když u Vás už mrzne nee?
@tercie drž se taky matko, teplot aje nejhorší, vím jaké to je, měli sme... blééééé... děs běs.... bylas u doc s malým ? to může být i angína jako, a mění se to rychle na mandlích.

mari111
25. lis 2010

@sarlotta jo já se snažím ho podržet ale vydět ho brečet je děs, pak brečím aj já no a vúbec stojí to za hovínko. Jsem šťastná že žijou ale právě že to má na tváři ☹ ona se uvidí každej den, bude si to připomínat a on pokaždé když jí uvidí. Už hledám na netu ty nej mastičky na jizvy. Plastiku ji nabízeli ale ona nechce, chce hlavně domú. No a my sme nastidli asi u mámy, mojí ,když jsme tam byli a ještě sme se dorazili u tý nehody bo lilo jak z konve a stáli sme tam venku, manža sepisoval s policajtama nehodu a já jsem tam byla venku a čekala jsem na něj, pak sme jeli do nemocnice za mámou. Jinak u nás samo už mrzne, máme aj sníh od úterý

handm
25. lis 2010

Ahoj holky! tak nakukuju, kdyz mam chvilku... řeším ted problém, že malej posledních pár dní pláče přes den ze spaní.. chrní a řičí, nejspíš ho trápí prdíky..☹ furt ještě.. už fakt névim, co jíst a nejíst...☹ malinkej,.. je to děs ho tak vidět, jak je neštastnej.. pak si rikam vzbudit nebo nevzbudit, aby se zas moc nelekl ale aby se vyspal...

@kopa, jej, tak snad to nic neni a neboooj, zvládáš to bezvadně!!! a přesně proto radši dávám teploměr do podpaží 🙂🙂🙂🙂 malej kadí i tak docela slušnou divočinu 😀

@tercie, držím palce, at se dáte brzy do kupy!!! bacily zazen!!! drzte se!!!!

@mari111 teeda, to je tedy desny! ale hlavně, že jsou živý a relativně zdravý, že to nedopadlo hůr.. chápu, že ted je to nejcernejsi scenar, ale uvidis, ze casem to prejde!!! drz se a s manzelem to zvladnete!!! i diky Laurince!!!!🙂

handm
25. lis 2010

přidávám dvě fotečky, jak ten náš klučina roste !🙂🙂🙂
kočárek nám s fusakem je jen tak tak 😀😀😀

kopa
autor
25. lis 2010

Ahoj holky 🙂
Neporadíte něco na podporu mlíčka? 😅Jako furt ho mám,ale dávala jsem výkony 100ml na odstřikání a ted dám jen 60 🙄 🙄 Piji kojo čaje,a vodu a vypiji denně 4-5 litrů.
@tercie Brzy se celá rodinka uzdravte a manža ať se hezky o vás stará 🙂
@farmarska Farmíku závidím váleníčko v posteli 😀 😀 Jé jak bych si taky jen tak odpočinula 😅 😀 Ve volném čase furt něco dělám.Dnes jsem si koupila vitamíny Femibion Energetic a měla bych mít víc energie 😀 😀 😝
@wlladka Ahojky,jak pak se máte se Šimonkem?
@madormi Gratulka k dobrým výsledkům 😵 😵 a za chvíli bude snaženíčko,určitě to vyjde hnedka 😵 držím palce!
@mari111 Jéjej ☹ to mě mrzí,že měl manža s mamkou takovou ošklivou bouračku 😔 😔 At se brzy vyléčí a uzdraví.A s těmi plastikami má Sarlott pravda,dnes dokážou doktoři zázraky.
@handm Nám malej teda nepláče,ale vydává taky dost podivné zvuky ze spaní 😅 ale pláč už rozeznávám,poznám kdy se jedná o jídlo a kdy o mazlení.Jinak včera malej taky probrečel celý den a usnul a ž večer v 21hod a spal mi do 3,30hod.tak jsme se krásně vyspali.

kopa
autor
25. lis 2010

@handm a fotečky krásný 😵 😵 my už taky drandíme ve fusaku 🙂 a koníčky taky paseme.Překvapuje mně jak je náš malý šikovný,ba dokonce bych někdy řekla,že je i trošku dopředu 😀 😀 holt ty geny po tatínkovi. 😀 😲

maarrtina
25. lis 2010

holky prosím vás malá má problémy s prdíky. koupili jsme saab kapky, v lékárně říkala že je můžeme používat, ale v letáčku u kapek je napsáno od 3 týdnů. nemůže se vykadit, strašně se šponuje. masírujem, cvičíme nožkama a nic. prosím o radu

petroska
25. lis 2010

Ahoj holky.jdu zas v rychlosti kuknout.ten muj malej mi nedá chvilku odpočinku.prostě furt věnovat pozornost vyžaduje.naházela sem pár foteček do albíka jak rosteme tak mužete kuknout 😉 jací sme šikulíci nedobříci 🙂 .
@handm ju krásný fotečky 🙂 .až ted sem pochopila podle tvé fotečky v kočárku jak správně dát fusak.taky máme od emitex a celou dobu na něj nadávám ale jaksi sem ho tam měla špatně daný a malýmu pod něj foukalo-tak ted už vím jak na něj 😉
@mari111 ouu 😒 .to je mi líto co se stalo.hlavně že jsou všichni jakž takž v pořádku a nedopadlo to huře.i skrz to že jsou všichni naživu budou krásný vánoce a hlavně budete všichni spolu a taky máte Laurinečku a ta vám radost určitě nezkazí 😉
@tercie brzo se uzdravte.u nás to taky doma kašle jeden po druhým že už mě ty nemoci serkají 😠 .nejvíc lituju Lukáška,dětičky to snášej blbě.teda aspon Filík když je ted zarýmkovaný 😠

kopa
autor
25. lis 2010

Marti tak to ti neporadím,my je brali až od třetího týdne,dřív jsme neměli problém. 😅

petroska
25. lis 2010

@maarrtina kup si v lékárně rourku do zadečku.nám mooc pomohla a krásně se vykakal.a sabky nám nepomáhali tak sme koupili bio gaia a supr vše bez problému.a taky pomáhá masírování večer a ráno bříška 😉 jo a sab sme užívali taky ještě dříve jak ve 3 týdnech.

maarrtina
25. lis 2010

@petroska taky přemýšlím o těch bio gaia protože je všichni chválí. u nás je v lékárně neměli.
ted jsem našla diskuzi, a tam psali, že je brali od týdne.

petroska
25. lis 2010

@maarrtina fakt nám pomohli.sice trvalo týden než bylo viděz zabírání ale pak to bylo fakt bez problému.prděl po nich jak starý chlap 😀,krásně se vykakal a bolení bylo hned pryč a už mu je nedávám co má 3 měsíce a je po prdíkách.a to jsme vyzkoušeli sabky,baby calm a ještě cosi a skoro žádná uleva.a kup si fakt i tu rourku pokud se nemuže vykakat.pomohla taky 😉 .ale uvidíš,vydrž pár dní a třeba i sabky pomužou.na sk se bio gaia dají sehnat o polovic ale my nechtěli čekat a muj to sehnal hned drahý v lékárně ale ceny nelituju když to pomohlo

farmarska
25. lis 2010

ahoj holky, zatím jsem dočetla jen co se stalo u mari 😔 ...to je mi moc líto ☹ držte se holka! Opravdu to mohlo dopadnout ještě hůř 😔 😔
no i u nás se "daří" dál 😖 ... Dnes manža dostal výpověď 🙄 To nemohlo přijít líp..já těhu, před vánocema..takže místo nakupování dárků, 🙄 Manža dělá už několik let v malé firmičce elektrikáře, jenže kšefty nějak váznou, kor ted přes zimu a tak šéf došel k radikálnímu řešení a dva co přišli poslední dostali výpověď a ostatní budou přes zimu doma za 60%. No a když prej bude zase líp a víc kšeftů, tak by prej manžu zase na jaro rád přijmul.., ale co do té doby budeme dělat? 😅 z čeho budeme platit hypošku a půjčky 😅 No manžel mne uklidnuje, že si něco najde, ale já sama moc dobře vím, jaký to tady s tou prací je 😒
Fakt já ty předvánoční časy a celkově zimní období nějak už nesnáším..to je každej rok něco, vloni, taťka, potrat a strejda..letos Lucinka, manža od nového roku bez práce, já nebudu mít naárok na žádný porodný, problémy s autem ..a bůch ví (už se děsím) co nás ještě čeká 🤐 Jako to nemůžu mít už nikdy žádný vánoce v klidu a pohodě? 😢

lucierob
25. lis 2010

ahooooj děvčata,
tak jak se tady beze mne máte?
Gratuluju k novým mimiskům. Přeji hodně štěstí štěstíčka, zdravíčka, hodné lásky v životě no a samozřejmě ty nejlepší rodiče na světě. A mamčám přeji rychlou rekonvalescenci a nejhodnější dětičky na světě. Teda hned po těch mojich 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucierob
25. lis 2010

no, tak jsem dočetla jen poslední stránku a holky teda vůbec jste mě nepotěšily.

@mari111 přeji silné nervy. Ono je to opravdu dost náročné na psychiku. Znám to z vlastní zkušenosti. Ale neboj, čas všechno zahojí.
@farmarska tak to je teda fakt smůla. Ono přijít o práci je blbé kdykoliv, ale na vánoce to člověka sebere nějak víc. Hlavně, když se jedná o živitele rodiny. U manži v práci taky každý rok vyhrožujou výpovědmi. Neboj, manža si určitě něco najde.

Marodům brzké uzdravení

maarrtina
25. lis 2010

@petroska a ty bio gaia jsi mu dávala od kdy. Na netu píší, že od 1 měsíce. Zítra jedem do města tak koupím tu rourku. Teď už je klidnější, tak snad je jí líp. asi se jí ty střívky hýbou. Jinak já zas bulím jak želva s ní, že jí nemůžu pomoci.

@mari111 to mě moc mrzí s tou havárkou. Třeba si to potom miminka rozmyslí a na nějakou platiku by šla. Hlavně ať si to manžel nevyčítá. Prostě se to mělo stát. Je mi manžela moc líto, musí mu být hrozně.

@farmarska taky toho máš teda až nad hlavu. Moc mě to mrzí. Třeba manžel něco najde. Vím jaký to je my jsme n a tom byli stejně. A pořád se z těch dluhů a problémů nemůžem vyhrabat. Ale přítel našel lepší práci, tak pořád doufám, že se to zlepší.

madormi
25. lis 2010

@farmarska acho jo farmí to mě mrzí, když se to s... tak se to s..., ale ty se zkus nenervovat a mysli jen na malého Míšánka at mu neublížuješ stresem jo, hezky v klidu, ono to dopadne. držím palce

petroska
25. lis 2010

@maarrtina já je dávala asi až od 1,5 měsíce.hned co sme se vrátili z porodky-to už měl 19dní tak sme dávali ty sabky a mudr nic neříkal že by je nemohl a kdyby sme měli první bio gaia tak dávám rovnou je.ale rači se zkus zeptat jestli už mužeš dávat tak malinkému mimišku.taky sem brečela s ním.měl prdíky hodně.ale pak sme začali každé ráno cvičit s nožičkama protože to měl nejvíce a i večer a pomohlo to.výdy se mi u toho vykadil a bylo to lepší.oni ty miminka to mají po mlíčku jak jim trávicí soustava nefunguje jak u dospělých tak proto tak trpí.fakt zkus rourku.jde dát uplně skoro celá do zadečku ale nikdy ne na silu když nejde a malý se pak krásně proprděl a pročistil

mari111
25. lis 2010

jé Farmísku koukam že u vás se to taky pěkně sere, ach jo ☹ dík holky kéž by už to bylo trošku "zahojené" časem ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru