Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
7. bře 2011

@ee.liska na čem ho máš ? na dece,peřině ? zkus tvrdší podložku- koberec a to pianko a položit ho ručkama až na to a ukázat že to hraje a že do toho může bouchat 😉 zkus ho nosit bříškem dolů - dělat mu letadlo.lehni si na záda polož si ho bříškem na pokrčená kolena a houpej ho nahoru a dolů. Ve velké vaně napusť trochu vody a dej ho tam na bříško - aby mohl plácat ručkou do vody... musíš ho hlídat aby si nelokl, ale je to super🙂

a kdyby to nepomohlo, tak nezoufej, prostě si jednoho dne stoupne a bude 😉

ee.liska
7. bře 2011

no právě na chodítko moc dobrý názor nemám 😝

@tercie tu dětskou krupičku mají i v kauflandu 🙂

tercie
7. bře 2011

@sarlotta super, tak ven půjdem,je tam krásně a ani není zima, a my chodíme sami, na vsi chcíp pes, kolikrát nepotkáme živáčka...a vlastně ani mrtváčka😀

sarlotta
7. bře 2011

@tercie kuskus je semolinová těstovina - malinké kuličky 🙂 zkus koupit rajčatové pyré bez šupek a zrníček - třeba v kauflandu to mají určo a uvař rajskou z toho a kuskus zamíchej do toho, to se bude olizovat. nebo pozdějc do zeleninového salátu místo těstovin s kysanou smetanou - je to pro děti lepší, dobře se to nabírá 😉

instatní krupičku mají i u nás coopu 😉 tak někde u mouky, krupice, vloček.

sinlac v lékárně.

ee.liska
7. bře 2011

je na koberci a někdy na pěnových puzzlích, to, co píšeš, už jsem vyzkoušela a ještě daaleko víc věcí 😀 😀 , on od narození na pupíku nechce ležet. teda kromě té vany, to bych měla strach,ještě se na jedné ruce neudrží, on jak se vztekne tak zaboří hlavu do podlahy a je na zádech, na břichu ho nosím, to se mu moooc líbí 🙂 no od 4m se otáčí z břicha na záda a tím pro něj tato nepohodlná poloha skončila 😒

ee.liska
7. bře 2011

vy jste mě tou krupičkou nalákaly, že si jí udělám k obědu 😎

sarlotta
7. bře 2011

@petroska nesrovnávat, Filípek na všechno přijde, holky užívej klídečku, malá se mi už vypraví na chodbu, malému do pokojíku 😅 😀 😀

ee.liska
7. bře 2011

@sarlotta to už máš teda veselo, co? 😵

tercie
7. bře 2011

@ee.liska aha, to bude tím, kaufland mám z ruky tak tam nechodím, já nakupuju v lidlu, tescu, rossmanu, občas globus ale to už musí bejt, a tam nikde jsem ji neviděla, proto čumím jak vrána na vás😀

Holky to vám musím říct, měli jsme takový to sedátko do vany, fajn věc, malej se cachtal, a já jsem se v rychlosti stihla i sprchnout, měla jsem ho pořád na očích...až jednou na něj koukám, a on pacholek si v tom stoupnul, ač mi tvrdili že to nejde, bravurně překročil ty postranice a začal si obcházet vanu dokolečka😀 Tak jsem se bála, aby nesklouzl a nenapil se, ale on je tak šikovne, leze po čtyřech, cáká, stoupá si i padá prostě šílený kraviny tak sedátko vrátíme, protože je nám k prdu😀
A do chodítka jsem ho dávala asi měsíc, protože to bych si nedošla ani na záchod... když se mi začal u všeho stavět a neměl stabilitu ještě. Ale byl tam jen po chvilkách, nikdy dlouhou dobu v kuse. Hlavně byl spokojenej že si všude dojede a já aspoň uvařila.

sarlotta
7. bře 2011

@ee.liska tak se na to vyprdni a netrap se tím, je to chlap tvrdohlavá noooo 🙂)) lezení není podmínka, potřebuzje jen posílit zádové svaly, tak prostě furt dokola polohy na bříšku, aby zvedal hlavu a zapíral ručky. co nahatý ? taky nif ?

sarlotta
7. bře 2011

@tercie jsou maminy co dávají dítka do chodítka od 6měs, dítko ani nesedí ani si nestoupá ale už je v chodítku, já mám na tohle rozdělanou cestovní postýlku a tam ji šupnu mezi hračky 😉
jde furt jen aby byly dost silné zádové svaly a držely kostru, když dítko už capká je chodítko na prd a dřív to škodí.

tercie
7. bře 2011

@sarlotta těstoviny, tak to bych neřekla, tak to zkusím určitě, já z toho nevímproč měla strach, protože jsem nevěděla, co to je😀 😅 🤐
Prcek už se mi vzbudil, tak uvidíme, jak dlouho si vydrží hrát sám a nechá mě tu s váma😀

tercie
7. bře 2011

@ee.liska náš malej se z břicha na záda neuměl otočit, vždycky, když se mu to povedlo tak se ducnul do hlavy a víckrát se o to nepokoušel... taky jsem furt lítala ho otáčet😀 A teď v postýlce když chce změnit polohu, tak si lehne na břicho, vystrčí zadek do vzduchu a nechá ho přepadnout na stranu😀

tercie
7. bře 2011

@sarlotta no já chodítko nechtěla, ale manža ho přitáh od švagrový, jeden čas mi furt předhazovali i ať mu koupím hopsadlo, to teda jsem striktně zatrhla, a za chodítko jsem nakonec byla ráda, ale fakt jsme ho používali jen něco přes měsíc, a to už seděl, a stoupal si. Nesedícího bych ho tam nedala.

ee.liska
7. bře 2011

@sarlotta nee, ani před ani po koupání, ani během dne, ale máš pravdu, vyprdnu se na to, jo ještě tak na gym balonu, to jo

@tercie to mudí vypadat super 🙂 🙂 🙂

ee.liska
7. bře 2011

tak jdu, maty je hore 🙂

sarlotta
7. bře 2011

@tercie kuskus zkus, a rada - do hrnce dáš oliv olej, nasypeš kuskus, promícháš chvilku na ohni, aby se spojil s olejem, pak přileješ trošku horké vody z konvice, zamícháš a po troškách přiléváš vodu a mícháš, cca 2-3minutky, pak to vypneš a přiklopíš pokličkou a necháš stát. za 10minut odklopíš a prohrabeš vidličkou a nečechráš .-)

nesmíš tam dát moc vody, měla bys kašu 😉

sarlotta
7. bře 2011

slečna taky, jdem obědvat 😉

tercie
7. bře 2011

@sarlotta kuskus zkus to je jak nějaký zaklínadlo, super😀 Jdu do něj, já už jsem ho párkrát v krámě měla v ruce ale nebyla jsem si jistá co s ním, a k čemu, no tož teď už vím, a do toho zelen.salátu to zkusím 100%,to musí bejt ňamka.
My jdem s prckem taky obědvat 🙂

sarlotta
7. bře 2011

@kopa prosím Tě kdes koupila tu dýni pro malého ? jsem se dívala v Hyperce na dýni hokaido, ale byla jakási fuj ble měkká moc. a normal si to vydlabala a uvařila jo ? 😉
přemýšlím že zkusím cuketu a lilek jak na ně někde narazím 😉

@tercie je to dobrý aj k pečenému kuřeti místo těstovin, nebo místo rýže do rizota. a co pohanka, jáhly ? 🙂)))))) na tu sbereš odvahu příště 🙂 pohanka je super s anglickou a cibulkou Mňam.. jsou to takové větší kroupy jakdyž ale šíleně zdravé 😀

handm
7. bře 2011

Ahoooj, holky!
předně moc moc moc gratuluju statečné mamině @farmarska, téééda, Mišák trumfnul i našeho Bobistu 🙂 je to chlap, jak má být, krásnej!!!!!!!!!!!!!!!! tak at te dlouho v té vaší divné porodnici netrápí a jste doma a Miš roste jako z vody a vše je ok!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ted jsem se rozčílila, měla jsem pro prcka připravenou od Hami Jarní zeleninku k obědu (od 4. měsíce) a koukám na složení a ona tam rýže... tož bude mít cuketu s bramorkem... a uvidíme.. zatím mu chutnala mrkvička samotná, brokovnice samotná a na mrkev s bramborou se nejdřív tvářil divně, ale už taky dobrý...🙂

@sarlotta teeda, to jsou děti jak ze žurnálu!🙂
@tercie, krásně s ním šijou všici čertíci!!🙂
@mari111 šikulka laurinka!🙂

kopa
autor
7. bře 2011

@sarlotta Sarlott já měla tu dýni od Hippu ze skleničky 😅 😅 a malému moc chutnala 😀
Holky máme ted doma dva dny problém s malým večer a k ránu 😅 V 20hod. ho uložím a dobrý kolem půlnoci začne z ničeho nic ze spaní brečet a pak to je i ve 3hod.ráno a to i tlačí bobíka(že by z bolení bříška?)😅 😅 včera kakal dvakrát.Je možné že by mu neseděl ten špenát s bramborem tomu dávám druhý den a od té doby se mi v noci budí?? 😅 A taky jsem začala dávat Nutrilon 2,je možné že mín zasytí?? 😅 Ten Nutroš 1 mi už nechtěl pít a ted když dám 2 tak vypije 200ml.
Holky a čím mám nahrazovat v poledne to mléko??Jako že dám příkrm pak čajíka od Hami?nebo nákou ovocnou štávu a kdy mám dávat ovoce??Když ve čtvrtek už to bude 14 dní co papáme zeleninu.

sarlotta
7. bře 2011

@kopa jo taaak🙂)) to brečení je normální, něco semu zdá a nebo bolení bříška, špenát zkus vynechat a uvidíš.
Nutrilon 2 by měl naopak zasytit víc 😉 neměl by tam být žádný problém při přechodu. 200ml jooo 🙂 to mi malá ještě nevypila.. max 180ml 😀
nenahrazuješ mléko, dáš příkrm a pak dáš dopít mlékem, až když odmítne mléko po jídle, tak nabídneš čajík, vodu 😉

ovoce klidně zkus, zase pomaličku. 😉

aja.83
7. bře 2011

Ahoj holčinky! Hlásím se z kontroly, všechno je v pořádku! 😵 😵 😵 Mám ohromnou radost! 😵 Jinak pan doktor zkoušel koukat na pohlaví a i když to je prý ještě maličký a nedá se to tvrdit stoprocentně.....tak to vypadá na.....KLUKA! 😀 Přepnul mi na chvíli UTZ i na 3D, měla jsem z toho druhý Vánoce . A mám fotečku, a až přijdu odpoledne domů, hodím vám ji sem, abyste mohly taky posoudit, copak to asi čekáme 😉 ...Ale já teda zretělně vidím malýho pinďíka! 😀 Uvidíme, ještě to není jistý! Hlavně, že to bude zdravý! 😉 A 16.3. jdu na krev na tripple testy - pan doktor je chce stejně udělat, i když prvotrimestrální screening dopadl dobře, tak snad to taky dopadne dobře 😅 . A další kontrolka 28.3.2011. Holky, já mám takovou radost, zase se mi obrovitánsky ulevilo! 😵

ikopretinka
7. bře 2011

@sarlotta já si hokaida pěstuju na zahradě, škoda že už nemáme, do února jich bylo dost, klidně bych ti poslala. Dvě jsme v únoru vyhazovali, protože už právě měkly a kazily se. Z kus se podívat v nějaké zdravé výživě u vás. U nás ji mívají, stojí kolem 25kč a nebo ji mívají na trhu se zeleninou a taky jsem ji často vídala v brně ve vaňkovce ve zdr. výživě, ale cena byla děsná, ale to máš stejně z ruky.

kopa
autor
7. bře 2011

@sarlotta Sarlott ale malej je jedlík 😅 😀 on mi sní půlku malé konzervičky od Hippu a je schopný vypít těch 200ml mléka 😅 tak nevím zda mu to mám dělat celé 😅 😅 nebo at si pije kolik chce?

ikopretinka
7. bře 2011

@aja.83 tak jen tak dál 😉 super

mari111
7. bře 2011

@tercie ona si je tahá jako fusky no a jak u toho zvedá prdelku tak je stáhne celé, opice jedna naše 😀

maarrtina
7. bře 2011

Krásný den,
moc gratuluji farmince k Míšovi. 😀
My se vrátili před chvilkou z prochajdy, ale dost tam fouká. Adélka se najedla a šla spát.
Holky chci se zeptat malá je skoro od začátku na UM, a naše doktorka doporučuje příkrmy až od uk. 5 měsíce. Je mezi tím nějaký rozdíl 4 nebo 5 měsíc. vím, že Kopinka už jedí s Vítkem zeleninku.
My budeme mít 4 měsíce za 14 dnů.

tercie
7. bře 2011

Takl my jsme po O, teda Luky, já jsem to ještě nestihla, dělám přípravy na ven, za chvíli razíme, u nás je sluníčko, teplíčko, už se těším, až bude tak, abysme mohli bejt venku převážnou část dne, a až bude sucho,abych mohla Lukyho vypustit do terénu, ten bude koukat 😀
@mari111 to je teda vopice😀

@kopa tyyyjo malej otesánek, za chvíli si dá vás 🙂 Dobře, že mu šmakuje😉
@maarrtina jestli jí mlíčko stačí, tak bych to nechala jak říká dr, to není nikde psáno,že striktně od 4.musíš najet na příkrmy když je na UM 😉 Jako já myslím, že čím dýl se na tu zeleninu najede tím líp, trávicí systém bude vyzrálejší a bude to umět líp zpracovat... můj názor.

A já si jdu uložit ty receptíky a návody, protože jinak to pak tady zas nebudu moct najít 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru