Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

ikopretinka
21. bře 2011

@mari111 už zase další dítko, no toto je nějaký humus 😕 ☹

ikopretinka
21. bře 2011

moje dítko mi právě "šmatlá" po močáku 😀 😀 😀 asi se po... 😀

aja.83
21. bře 2011

Ahoj holky, zdravím vás!
Přeju všem marodům, ať jsou brzy zdraví! 😉
@majjka24 Ach jo, mrcha mě mrzí ☹ , to je potvora! 😠

lenik_25
21. bře 2011

@nicollka No tak to věřím. Já na nich před pár lety (asi 3 roky zpátky) byla v Ústí nad Labem a teda byla jsem nadšená!

@ikopretinka Tak ta podprda je nádherná. Ale ty prachy bych za ní nedala.

lucierob
21. bře 2011

ahoj holky,
jak se máte?
My celkem dobře, akorát mě teď nasr......pošťačka. Čekám na balík a ona mi dá jen lístek na vyzvednutí na poště. Prý je to moc velké. A to přijela autem. tak nevím, jak je velký balík s asi 20 ks oblečení pro malé dítě. Takže odpoledne(samozřejmě až od 17hod) si to mám vyzvednout. 😠
tak a teď vás jdu dočíst

lenik_25
21. bře 2011

@lucierob Pipina. Tohle moc dobře znám. Jinak pošta má i svoje kurýry, kteří vozí těžší balíky autem. Ale když ona měla auto, tak jen kecala!

lucierob
21. bře 2011

@lenik_25 však jo.Máme s nima věčně nějaký problém. Jsou tu takové pipiny. Věčně máme ve schránce poštu od sousedů(asi se jí nechce chodit ke každé brance), občas nějaká nedoručená zásilka.Si tam zajedu, zase je seřvu a bude se mi dobře spát. 🙄

lucierob
21. bře 2011

holky, co myslíte,jaká je šance na otěhu, pokud jsem díky HA neměla 3 měsíce menstruaci a sexík byl asi 13DC? Jsme byli trochu v náladě a pozapomněla jsem

mari111
21. bře 2011

@lucierob a to už jako ha nebereš a hneď po vysazení ste "zadělávali" ? No šance tam je ale jak velká to netuším 😅

lucierob
21. bře 2011

no "nezadělávali".HA neberu, protože nemám tabletky a dr. měla měsíc dovolenou. Zastupující mudra řekla, že mi recept dát nemůže. A když už tam byla moje dr. tak už bylo na nové užívání pozdě.

lucadav
21. bře 2011

@cajori17 Tak to jo......určitě něco pěkného vymyslíš=)))
@ikopretinka Ty jo,,,ta je moc pěkná,ale teda ty penize???? 🙂

lucadav
21. bře 2011

@lenik_25 Dnes jsem dostala nabidku nastoupit do práce ....Ach jo jsem uplně nervozní a přemyšlim coajak ...musím dát do tydne vědět..... Víš kde ???pod mateřskym centrem Rakosníček ,jak byla ta solarka...... Mužu už nastoupit aj ted na 3dny třeba v tydnu...Jejda já ani nevim ,,ted jsem z toho nějaká mimo 😒

mari111
21. bře 2011

@lucierob no já vím že nezadělávali ale možná zadělali 😅 né, nesměju se ti , jen vím jak si tady jednou psala že třetí néééé 😖 no to uvidíš za pár dní co z toho vzniklo nebo nevzniklo

lucierob
21. bře 2011

@mari111 jako kdyby bylo později, tak asi brala. Ale teď k naším půjčkám platíme ještě hypošku za známého 10tisíc měsíčně. takže jako finance moc na další případné dítko nejsou

madormi
21. bře 2011

@lucierob za známeho desítku? tak to je drsné, jste ručili? ☹

ikopretinka
21. bře 2011

@lucadav jako já bych šla hned. Mě skončí mateřská začátkem října 2011 a nastupuju do práce , aspoň na nějaký úvazek. Já nemůžu bez hudby žít 😵 😵
@lenik_25
@lucadav no právě, ty prachy za ni nedám

ikopretinka
21. bře 2011

@lucierob spíš asi ne, no nezbývá ti než chvilku počkat 😉

madormi
21. bře 2011

@ikopretinka ty učíš nebo co děláš s hudbou?

ikopretinka
21. bře 2011

@madormi jj učím na zuš

handm
21. bře 2011

Ahoj holky, díky za učast, je to fakt hrozný, když trpí a neví se, jak mu pomoct..
my měli docela hustou noc -. budil se co chvilku, plakal, horečka po dvou čípcích vůbec neklesala, tak jsme od rána lítali po doktorech. má vysoké CRP (krev z prstíku), takže někde v těle je nějaká bakterie či co, ale neví se kde - protože v moči nic, na ušní nás poslala - tam taky nic, v krku dobrý, jen ta rýma...ale horečky má pořád a pláče a pláče. Nejhorší je, že do něj nemůžu dostat žádné tekutiny pořádně. On si vezme jen prso, jenže já skoro žádné mlíko už nemám, čaj vůbec, štávu trochu, zkoušeli jsme dudlíkem i lžičkama, ale prostě špatný ☹ V pět jdeme dneska už potřetí k DR, udělá ještě jednou CRP a když bude zvýšený, tak nás posílá do Motola, prootže ona už všechny vyšetření vyčerpala a nikde nic neshledala, ale prostě se neví, z čeho je ta horečka... a když bude nižší CRP, tak budeme doufat, že je to pátá/šestá nemoc a že se po odeznění horeček osype a tím by to bylo jasné....☹ je to tedy peklo...

mari111
21. bře 2011

@handm to mi je moc líto, musí to bejt hrozné, držím palečky aby se co nejdřív uzdravil, aby to nebylo nic vážne ☹

aja.83
21. bře 2011

@handm To je mi moc líto handm, že máte takové trápení! ☹ Musí to být hrozný, tak se držte a moc na vás myslím, ať to není nic vážného a ať se to brzy zlepší! ☹

handm
21. bře 2011

@mari111 @aja.83 díky holky, no já doufám, že ted už bude horečka i CRP nižší... snad to nebude nic vážného. Ted konečně usnul, nakonec v autosedačce na podvozku kočárku jsem ho udyndala.. ležet totiž nechce, jak mu tam vadí ta rýma a dusí se, takže spinka chudak v sedajdě.... ale aspon že vubec...

mari111
21. bře 2011

@handm no vidíš jak sis poradila, určo to bude dobré, myslím na vás

maarrtina
21. bře 2011

Ahoj, jdu pro radu. V sobotu jsem dala Adélce první příkrm mrkev, moc jí to nechutnalo, byla od hippu sklenička, včera to taky moc nechcěla, ale po spaní si trochu dala, ale bylo vidět, že jí to nechutná. Jelikož jsem už neměla skleničku a stejně nám tam půlka zbude a vyhodí se to tak jsem jí dnes mrkev uvařila a to teda byly ksichty. Nechci jí to moc nutit, abych jí to nezprotivila, ale nevím jak na ni. Můžete mi proradit, Vy jste tady většinou psali, že to dětem chutnalo tak já nevím co s ní.

lenik_25
21. bře 2011

@lucierob Tak dej vědět, jak jsi dopadla na poště.

@lucadav Luci, tak ty tvoje pocity "nastoupit-nenastoupit" moc dobře chápu. Vždyť víš, že jsem v únoru taky chtěla nastoupit. Asi takhle, čistě můj názor... Kdybych neuvažovala o druhém dítěti, tak jsem nastoupila. Jenže si ještě dávám do toho konce června šanci. Pokud dítě plánujete, tak se na to vyprdni a pokud ne, tak tuhle šanci nezahazuj, protože práce je v dnešní době málo. Anetku Ti vezmou do školky na celý měsíc, když přerušíš mateřskou. Už jsem se na tom v tom únoru ptala. Není tam problém. Jen papírování a je to.

@handm A nejdou na to předepsat nějaká širokospektrá antibiotika, která si problém vyhledají sama??? Je mi to tak líto ☹ Vždyť vím, jak mám sama stažený žaludek, když je Danečkovi ouvej. A víš co mě napadlo? Ona se v 6 měsících dětem snižuje imunita, kterou si získali od porodu od matky a teprve teď začne nabírat svou vlastní imunitu. Takhle mi to tehdy vysvětlovali doktoři, my jsme totiž taky protrpěli období od 6 do 12 měsíců ☹ Tak ať hlavně dobře dopadnete, myslím na vás. A když Dáda nechtěl pít, stříkala jsem mu vodu nebo čajík po troškách normální injekční stříkačkou, hezky přímo do pusiny.

@maarrtina Ale prd. Teda aspoň u nás. Škoda, že ti nemůžu nějak ukázat video, jak Daneček dělal ksichty a řičel u první mrkvičky. Fakt. A druhý den to už bylo lepší. chce to jen po malinkých troškách dávat do pusinky a nechat do mimčo, ať si s tu lžičku očužlává a ochutnává. Ono to přijde, neboj. A hlavně nepolevuj a nedávej nic sladšího, třeba ovoce nebo sladké kaše.

lenik_25
21. bře 2011

@maarrtina Ty kojíš nebo krmíš UM? Ono je to vlastně jedno. Někdy prostě děti nechtějí moc přejít na jinou chuť, než jsou zvyklí /mlíčko/, tak na lžičce to malinkého množství mrkve třeba trochu odstříkni mlíka nebo dej trošku UM.

maarrtina
21. bře 2011

@lenik_25 nekojím jsme od začátku na UM. No taky to bylo dneska hrůza uplně se jí z toho navalovalo a to už jí to dávám 3 den.

lenik_25
21. bře 2011

@maarrtina Tak prostě je na mlíčku víc závislá, beruška. Tak ještě chvilku počkej, vždyť jí stejně jsou teprve 4 měsíce.

mari111
21. bře 2011

@maarrtina kámoška to taky míchala s mlíčkem a já jsemLaurušku podplácela čajem, lžička mrkve a trošku čaje, naštěstí Lauruške brzo zachutnalo a teď ji zeleninka chutná víc než přesnidávky 😅 jo a když jí jsou 4 mesíce tak to nemusíš hrotit, jestli prospíva, mužeš dávat jenom mlíčko klidně do 6 měsícu, teda tak mi to aspoň říkal dr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru