Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

aja.83
3. bře 2011

@farmarska Super, tak na zítra držím pěstičky! Ať to probíhá hladce! 😉 A to je krásný, jak se tam o tebe hezky starají 😉 ! Jinak jsem se zasmála při představě, že by ti uklízečka půjčila mop a ty bys tam vytírala! 😀 Jen hezky odpočívej! A na prochajdu odpoldne tě snad pustí! 😉

madormi
3. bře 2011

juu zítra tu bude Míša, farmí budu na tebe moooc myslet!!
teda holky ta kravka Hanychová mě točí, to už ani nemůžu otevřít net aby tam nebyla nebo pustit telku fakt kráva a taková má bezproblémové těhu no fakt spravedlnost, chlastá, hulí, paří, žere nikotinové žvýkačky a pohoda džes

madormi
3. bře 2011

jo holky, ještě jsems e chtěla zeptat, furt mám výtok bez intimky ani ránu, to jako nehodlá přestat? je to normal? nebo mám zalarmovat mudru? 🙂

madormi
3. bře 2011

@aja.83 aji k tomu camarelu, na trh jde nový typ camarelo Q 12 exclusive, našla jsem ho na ruských stránkách nebo kde to ale u nás zatím ne, ale našla jsem stránku kde ho dávají do nabídky jen tam ještě není foto, tak pak pošlu info, prý je i ve zlaté, jedna holčina z koně si ho objednala někde

ikopretinka
3. bře 2011

@madormi já to právě před chvílí hledala na netu, mám ho taky pořád, hlavně ráno. Dr mi dělala už 2x kultivaci a negativní.

madormi
3. bře 2011

@ikopretinka no mě právě nesvědí, jako když jsem měla zánět tak to moc neřeším ale když je zrovna víc tak mě to zarazí, někdy není skoro vůbec někdy víc,a le bez intimky fakt ani ránu no, tak je to otravné, jenže já na výtoky trpěla vždy měla jsem je skoro permanentně

ikopretinka
3. bře 2011

@madormi mě taky nesvědí. Jsou to takové nárazovky. Vždy ráno ale festovně to vychrstne, pak třeba celý den nic a večer znova, někdy v noci. Už mi z toho hrabe. Taky jsem na výtoky trpěla i před těhu. Snad to k těhu patří.

lucadav
3. bře 2011

@farmarska Držím palce......opatrujte se

lucierob
3. bře 2011

@farmarska ahojky, no vidíš jsem ti říkala, že nejpozději v pátek půjdeš. Tak se zítra drž. A ať to moc nebolí. U nás se pobývá na JIP 2-3 dny. 🙂

lucierob
3. bře 2011

holky, měla bych dotaz.
Moje sestřenice je ve 29tt, mimi váží kolem 1kg. Ale prý má malé bříško(to mimčo), odpovídající 25tt. A jesli do příštího týdne neporoste, půjde na vyvolání porodu. Setkali jste se už některá někdy s něčím takovým?

sarlotta
3. bře 2011

@lucierob já byla teda po císaři na Jip jen jeden den, pak už na normal pokoji 🙂

s tím vyvoláním sem se nesetkala, ale pokud dítko v děloze neprospívá, tak je to jasné řešení.. i když veliké riziko a tt teda hraniční 😔 😔

lucierob
3. bře 2011

@sarlotta má všechny UTZ a podobně v pořádku, I velikostně je prcek akorát. Orgány atd. všechno dobré. jen prostě to bříško má v poměru s tělíčkem nějaké malé. Je z toho chudák úplně hotová 😔

ikopretinka
3. bře 2011

@lucierob nevím, asi bude menší, ale že by o tolik týdnů, to se mi nezdá. Tak o 2 týdny max.. Já měla v 30tt 1300g.

handm
3. bře 2011

Ahoj holky! Jen hlásím, že žiju.. byla jsem na menší "operaci" se zubama, tak jsem byla týden u našich, aby mi mamka pomohla s prckem...😝 ale už snad dobrý, ještě příští týden na vyndání obvazu z huby a už to snad bude ok...

koukám jen na poslední stránku, že Farminka bude mít Mišku brzy u sebe, tak na ni moc myslím...!!!!!

a chtěla jsem se zeptat zkušených "příkrmářek" 🙂 malej už mi baští mrkvičku, brokovnici 😀 a v sobotu to bude mrkvička s bramborem.. a zajímá mě.. vždycky tedy začnu, 1-2 lžičky dokojit, druhy den 3-4 lžičky dokojit a 3. den zbytek a málo mléka... tak kdy už mám jakoby přestat s tím kojením???? děkuju!!

ikopretinka
3. bře 2011

@lucierob tak ted jsem to četla o tom bříšku. Tak to nevím ☹

sarlotta
3. bře 2011

@farmarska drž se, pochybuju, že Tě pustí dál než na chodbu🙂)) to už vydržíš matko 😀

ikopretinka
3. bře 2011

@handm ty si taky holka "užíváš"
Mareček je šikulka

sarlotta
3. bře 2011

@handm no podle toho jak bude malý mléko vyžadovat, do roku určo koj po jídle a v noci a pak můžeš pomalu přestávat, tak že rušíš úplně vždycky jedno kojení třeba týden a pak další... kvůli dítku a kvůli prsům taky, aby se vrátili aspoň částečně do původního tvaru🙂
Jinak do 3let potřebuje mlíčko v jídelníčku, takže přidat UM nebo více mléčných výrobků, od 8měs jogurt,omáčky z UM, od 10měs čerstvé sýry,máslo, zakysanou smetanu, od 12měs tvaroh....

nemusí to být 1-2 lžičky pokud mu to chutná, jen aby to byl jeden druh, kvůli alergii a nemusí to být ,,málo" mlíčka.. jak roste potřebuje více jídla, nemusíš mlíčko nahradit jídlem.. jen přidáš jídlo ke kojení 😉

aja.83
3. bře 2011

@madormi Aha, tak to jsem zvědavá na ten nový model! 😉 Tak mi dej kdyžtak pak vědět. U mě zatím ten Camarelo vede, líbí se mi i ty současný modely, akorát barvy mě moc nanedchly (takový na mě moc křiklavý), ale to chci ještě okouknout na živo..Budou třeba vypadat jinak než na netu!

sarlotta
3. bře 2011

@handm pokud mlíčko máš, tak nekonči s kojčem, nemusíš řešit tekutiny k příkrmům když kojíš, nepotřebuje čaj.
při průjmech můžeš jen kojit, při nachlazeních máš v MM protilátky... ale jestli chceš kojo už ukončit, tak ho musíš nahradit UM a pak UM postupně nahradit mléčnými výrobky. Od 3let pak můžeš kravské mléko.

handm
3. bře 2011

@sarlotta děkuju! no, on by asi klidně zbaštil celou skleničku, kdybych mu dala 🙂 tak si právě nejsem jistá, aby nebyl moc přecpanej..když už takhle roste jako z vody...
asi to udělám tak, že mu po příkrmu dám jen prso a nebudu už dodávat UM (jinak furt kojím a dokrmuju 😀) tak, aby postupně měl tohle "polední jídlo" jen příkrm...
jinak určitě s mlékem budem pokračovat, to jo, myslela jsem po tom příkrmu....

handm
3. bře 2011

@ikopretinka njn, už to bylo nutný.. po porodu se mi to hodně zhoršilo ☹

handm
3. bře 2011

@ikopretinka njn, už to bylo nutný.. po porodu se mi to hodně zhoršilo ☹

sarlotta
3. bře 2011

@lucierob asi bych bojovala o každý týden, otázka je proč je bříško menší, zda se s tím doktoři setkali a co s tím jako míní dělat ? operace nebo co ? jako vyvolat porod ve 29tt a pak čekat co mimi na to venku 😅 😅 😅 to je teda divné.
Hlavně ať se nenechá natlačit do něčeho čemu nerozumí. Já bych vyhledala odborníky na tohle a nechala se zkontrolovat jiným gyndařem v jiné nemocnici. Nejlíp někde kde jsou specializovaní na předčasné porody 😉

sarlotta
3. bře 2011

@handm tak pro začátek dávej půlku malé skleničky tj 125g - takže těch 60g asi a dokoj, Um nedávej už.
A UM dáváš na noc ? nebo to prostě kombinuješ nějak ? 😉

sarlotta
3. bře 2011

@handm za týden, 14 dní můžeš zkusit už celou skleničku 125g a dokojit, nebo ne - pokud nebude chtít. V tabulkách se píše, že se postupně dostaneš na 200g na jeden příkrm, víc by se nemělo. Tak buď v klidu 🙂
Za 14 dní přidej další svačinku - ovoce - zase půlku skleničky a jeden druh. Po měsíci od zavedení ovoce a zeleniny přidáš masinko, žloutek.
Večer můžeš dávat už rýžovou kaši teď a pak dokojit.

handm
3. bře 2011

@sarlotta teď co jsme začali minulý víkend nám sklenička vydržela vždy tak na tři dny...a právě jsem si říkala, že bych už tedy UM k obědu - příkřmu nedávala...
UM jsem doted dávala po každém kojení, protože když nedostal, tak ječel, že má hlad.... ale postupně právě bych myslela nějaké mléčné jídlo vyměnit za příkrmy.. ted za oběd, později za svačinku ovocnou... kaši zatím na noc nedávám, bojím se, že bude zas mít problémy s bříškem...

handm
3. bře 2011

@sarlotta obě píšem podobně, jen to vždycky jedna napíše rychleji!🙂
díky moc!!

sarlotta
3. bře 2011

@handm musíš zkoušet, já dávám od Hami rýžové a ta první od 4měs.bez příchuti je fakt dobrá 😉 Když bys úplně nahradila UM kojením, tak by to bylo ideální 😉 😉 a ušetříš 😀
Vybírej zatím skleničky jen od 4.měsíce a bez masa. Pak k nim přidáš vařenou zeleninku a kapku oliv. oleje. Když mu chutná, nemusíš kupovat za draho🙂

lenik_25
3. bře 2011

Ahoj holky,

co Farmi?

@ikopretinka Ahojky, dneska ráno jsem se smála, myslela jsem na tebe. Mám čtvrtý den 37,0 🙂

sarlotta
3. bře 2011

@lenik_25 zítra jde na císaře🙂

holky mizím, slečna hučí, jdem ven 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru