Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

hanysek.hanysek
2. črc 2011

@ikopretinka Doktor zakázal vše :o) ani na krajíček, prostě zákaz!!! Počkám do kontroly a potom pokud bude všechno v pořádku, tak se do toho pustíme. Na kontrolu jdu 3týdny po "akci" a to ještě nebude MS, takže jak dorazí, tak se budeme snažit, když bude všechno ok.

peta79
3. črc 2011

@zuzago je mi to moc líto 😔 Já přišla o mimi ve 21+6. Teď se snaž odpočívat a myslet na sebe (rozmazluj se 😉 ). Mně moc pomohlo, že jsme si pořídili kočičku - vždy ,aspoň na chvíli, odvedla mé myšlenky jinam. Ta šílená bolest se postupně časem zmírní. Ale, i když máme krásného, zdravého chlapečka, na našeho prvního pořád vzpomínáme ( téměř každý den). Asi to teď zní hrozně, ale zvykneš si, naučíš se s tím žít. Přeji ti hodně štěstí a taky odvahu do nového snažení.

markee
4. črc 2011

ahojky holky,
máme celofiremní dovolenou,tak jsem i nakoukla sem, když mám to volno.
Koukám,že se některým blíží termíny porodu,takže přeju hodně sil, spolupracujícího manžela 😉 a samozřejmě zdravé dítko.
U nás nic nového. Blíží se nám dovča, už "jen" 2 měsíce a letíme do toho Turecka. Aspoň si tam odpočineme a načerpáme nové síly. Těším se na jejich kuchyni, moře, pláže, prostě tak nějak na vše. Uvidíme. jak z toho budeme nadšeni. Prvně cestujeme letecky celá rodinka,takže vše pro nás nové.
Jinak každý víkend od dubna máme nějaké akcičcky. Teď o víkendu půjdeme na padesátiny,ale maj být šílená vedra,tak se nám ani nechce. Další víkend si uděláme větší grilování, oslavíme můj svátek,další víkendík jdeme na křtiny,pak máme rodinou akci Míšovo příbuzných(je to cca o 60lidech). No prostě se nezastavíme,ale to je jen dobře. Mívám teď opět bolavé srdíčko,nějak se mi opět přehrává září 2009 😔 Snažím se na to nemyslet,ale těhulek je okolo hodně a vždy si zastesknu.
Mějte se holky hezky.

hanysek.hanysek
5. črc 2011

Ahoj holky, dneska jsem 10tý den "po akci" a bolí mě podbřišek, jako bych to měla dostat. Je možné, že se blíží ovulace? Měla bych být tedy 10DC. Když jsem otěhotněla, tak jsem byla 13nebo14DC. Myslíte, že se blíží ovu? Nebo je to něco jiného? Jako bych to měla každou chvíli dostat, ale mohla by to být i bolestivější ovu. Snažím se si hlídat tělo, zda dobře "po akci" funguje. Nemám doma bohužel ovu testy, takže nemůžu zkusit, jestli to ovu je nebo ne. Poradíte někdo?

madormi
7. črc 2011

@hanysek.hanysek ahoj, já být tebou tak to neřeším, nikdo ti asi neporádí co to je takhle po netu, jeslti tělo jakžtakž funguje poznáš jestli dostaneš v termínu ms nebo ne 😀

hanysek.hanysek
7. črc 2011

@madormi No já jsem po zamlklém potratu a laparce. Proto se ptám.

madormi
7. črc 2011

@hanysek.hanysek já chápu proč se ptáš,ale to břicho tě může pobolívat kvůli revizi, laparce nebo to může být blížící se ovulka nebo cokoliv, takhle na netu asi nikdo neporadí ☹ mě po obou potratech tělo naskočilo hned, cyklus přesný jak hodinky vše, ale spíš to poznáš podle ms a ovulku můžeš sledovat až v dalším cyklu a uvidíš 😉

ikopretinka
7. črc 2011

Ahoj, u nás se přehnala bouřka, to je děs to počasí.
@hanysek.hanysek právě, může to být cokoliv jak píše madormi, těžko takhle radit přes net. Mě tělo naskočilo taky hned, MS mě přišla po 35 dnech od revize. Fakt těžko říct z čeho tě to bolí. Mě to břicho pobolívalo celých 6 týdnů od revize. Opravdu vyčkej do MS a ovulkou se zabývej až potom 😉
@madormi tak co mamino jak je? Už se těšíš na svou holčičku? 🙂 Utíká ti to, za chvíli rodíš.

madormi
7. črc 2011

@ikopretinka ahoj, těším se hrozně moc 🙂 samozřejmě mám furt strach, ale snad už to uteče a za chvíli bude Sofinka s námi 🙂 co ty ? Jasmínka nezlobí? 🙂

ikopretinka
7. črc 2011

@madormi teď už to dobře dopadne 😉 a uteče to hooodně rychle. Jasmínka je zlatíčko, je hodná, pořád si povídá, ta bude asi šíleně ukecaná až vyroste 😀 .

farmarska
8. črc 2011

no to mi něco povídejte, ten můj bobánek je ted taky extra povídálek 😀 a taky pěknej žroutík, zkusili jsme první papů lžíčkou a děsně mu chutná 😵 otesánek můj malinkej 😵 Jo a taky se už docela obstojně překuluje z bříška na zádíčka 😵 a ze zádíček na bříško to už je brnkačka 😎 šikulínek můj 😵

lenh
8. črc 2011

Ahoj. Je tu někdo, komu se povedlo přirozeně otěhotnět po několika zamlklých těhotenství? Zamlklým těhu jsem si prošla už asi šestkrát a doktor mi doporučuje jenom ivf... Vždy když objevím dvě čárky, už ani nepočítám, že by to vyšlo... Otěhotnět problém nemám, ale udržet mimi se mi nepodaří... Je mi 27, tak si říkám, že mám ještě čas to nechat na přírodě... Ale při každém dalším pokusu ztrácím naději

sarlotta
8. črc 2011

@zuzago to je mi moc líto 😔 😔 😔 mám kamarádku, která porodila chlapečka v termínu a druhý den zemřel na selhání srdíčka ☹ , prostě tohle žádný utz neodhalí a doktoři taky nic nezmůžou.
Určitě bys měla zajít na genet.testy i s manželem a taky prověřit trombofilní mutace... i když máš první dítko zdravé a těhu v pořádku, může být někde problém a tohle se prostě nedá zvládnout zase a znova.
Tu prázdnotu v srdíčku pomůžou naplnit zas jenom ty // na testíku, ale nespěchej, miminko bude a bude to v pořádku neboj se 😉



@hanysek.hanysek no já nevím, zdá se mi, že těch komplikací máš dost a měla bys spíš pořešit zahojení sliznice a dělohy.. nejde jenom o početí.. jde o to aby se mimi mělo kde zahnízdit... já bych počkala na pravidelnou MS a nechala si zkontrolovat za 6týdnů sliznici jak je vysoká a podle toho se rozhodla.... já vím jak je to těžké a jak to bolí a jaká je to prázdnota a touha mít mimi v bříšku... ale věř, že další neúspěch je pěkná pecka a musíš být nachystaná taky na to, že to zase nevyjde... tak to zvaž. já měla zamlklé v 11tt a pak v 5tt samovolný potrat a pak sme si dali pauzu 6měs a dnes už mám roční dcerku🙂) všechno chce svůj čas. 😉

sarlotta
8. črc 2011

@lenh to je mi moc líto, a byla jsi na genet testech ? trombofilní mutaci nemáš ? Možná bych vyměnila doktora a nadopovala tělo vitamínkama - femibion... nevím teda jestli IVF tohle řeší. V jakém týdnu potrácíš ? 6x to je opravdu hodně, chuďatko 😢

sarlotta
8. črc 2011

Holčinky ahojík🙂))) tak synátor oslavil 6té narozeninky 😀 😎 😎 😎 , dostal kolobrndu, byl vykulený a spokojený 😀 slečna bude mít roček za chvilku... jooo letí to.

lenh
8. črc 2011

jojo dělali mi spoustu testů. A jedno ivf jsem podstoupila před skoro třema rokama... Ale nic nenašli. Já jsem prý úplně v pořádku, ani z genetiky nic. A partner má spermiogram, že tvrdí, že bude těžší otěhotnět, ale já otěhotním skoro co půl roku. Už se to strašně táhne... Vždy to skončí kolem šestého týdne... ☹

hanysek.hanysek
8. črc 2011

@sarlotta Já vím. Teď už příští týden na kontrolu na gyndu, bude to 3týdny "po akci". Sem mu říkala, že za sebou ještě nebudu mít měsíčky, ale chce mě vidět. Tak snad se něco dozvím. Vím, že musím být uvnitř v pořádku, musí růst sliznice a vím taky, že pokud znovu otěhotním, že se to nemusí udržet. Gyndař mi řekl, že se máme začít snažit až únor březen- kvůli tomu že je na podzim hodně potratů ( ale ženy každý měsíc přichází o miminka). S manželem sme se rozhodli, že pokud bude vše zahojené, vše bude v pořádku, že se začneme snažit co nejdřív- i s rizikem, že bych znovu potratila, čekat až do února nebo března je hrozně dlouhá doba. Samozřejmě, že pokud nebude vše v pořádku, tak počkáme!!! Musíme jít dál, život utíká, smutek bude v srdíčku a vzpomínat budu dál, ale prostě musíme jít dál a těšit na další dny, kdy se rozhodne k nám miminko najít znovu cestu. Jdu dál, nezastavuju se, jinak by mě mohli odvézt do blázince!

ikopretinka
8. črc 2011

Ahoj 😉
@farmarska já mám taky žrouta, též ji děsně chutná. A ze lžičky baští taky od narození v pohodě, dávám ji na ní všechny kapičky. Jí je to prostě jedno prso, flaška, lžička, hlavně že z toho něco teče 😀 😀 Musíme je pak seznámit ty naše ukecané otesánky 😀
@sarlotta no jo letí to. Tak to bude malý řádit o 106 co? Hlavně že je spokojený a bude mít pohyb, dobrý dárek 😉
@lenh 6x? tak to je něco, je mi to líto 😢 No já bych zkusila taky pár vyšetření, jak píše sarlotka + imuno k tomu. Já zase potrácím z toho, že "zabíjím" plod. Víš po 6 pokusech bych už jen na zázrak nečekala a zkusila nějaké vyšetření. A IVF tohle podle mě nevyřeší.

madormi
8. črc 2011

@lenh a trombofilní mutace ti dělali? já potratila dvakrát 6 a 7 tt a pak se přišlo na to, že mám trombofilní mutaci a u tohoto těhu si píchám od 4 týdne injekce

madormi
8. črc 2011

@lenh ivf by mělo asi smysl jen v případě, že by nešlo otěhu nebo v případě, že byste měli genetickou vadu a udělali vám výběr zdravých embryii ne? nebo aspoň tak jsem to pochopila

lenh
8. črc 2011

já si taky myslím, že by mi měli udělat ještě nějaký testy. Uzavřít to tak, že je pro ně jednodušší říct ivf a dál si tím nelámat hlavu, to se mi nelíbí...
Je to těžký... ☹ Když se to někomu stane jednou, dvakrát a pak už se podaří donosit miminko... Ale tolikrát 😢 Ztrácím naději...

madormi
8. črc 2011

@lenh fakt pozjištuj co vám testovali a pak po doktorovi chtěj zbytek, nebo změň doktora, ono to musí být hrozné, já po druhém ZM ztrácela naději a je mi jasné čím víckrát tím hloubš se člověk propadá ☹

mari111
9. črc 2011

ahojík holčinky

mari111
9. črc 2011

co tady nového, koukam nové smutné dušičky, to je mi moc líto holky, ale treba věřit a dobře to dopadne, dúkazem jsme my všechny tady 😉
@markee ahojííík, ty si tady dlouho nebyla ☹ jak se máte , co Johanka ?
Nás čeka taky oslava, teda tři 😖 nejdřív jedna pulka rodiny, pak druhá a pak chci oslavit aj s kámoškama. Lauruška bude mít rok a já 30 😠 a manža 35 máme to tak po sobě tak to oslavíme najednou (teda na třikrát) 😀 aj se na to teším aj mám hrúzu jak se to zvládne, takovejch lidí, no ale šak nějak to dopadne 😒

zuzago
9. črc 2011

@lenh Sice ti nemůžu radit, protože lékaři by měli vědět víc. Proto jen jeden případ, co znám. Od manžela kolega se se svou partnerkou taky pokoušeli o mimi. Chudáci si prošli přesně tím,co ty - 6x potrat v brzkém sádiu. Stále dodržovali 3-6 měsíční lhůty, jak jim doktoři radili. Nakonec to nedodrželi, a po 7. to zkusili hned po 6nedělí. Dnes mají zdravou holčičku! Neztrácej naději! Já ji taky mám, i když další těhu už bude určitě s obavami (mám za sebou 1 potrat v 7.tt a před 2 týdny porod mrtvého chlapečka ve 33.tt)

kamisek35
9. črc 2011

Ahoj hojky, jsem tady nová, ale chci se s Vámi poradit, jsem 5 dní po revizi (10tt zamlklý potrat).Snažím se to vše zvládnou,ale moc mi to nejde. Četla jsem, že se doporučuje otěhotnět jestliže je hladina těhotenského hormonu (HCG) na nule. Nevíte někdo něco bližšího? Jde to pouze u gynekologa,nebo se dají koupit nějaké testy. Mos děkuji

sarlotta
9. črc 2011

@kamisek35 to je mi moc líto, o tomhle nevím, HCG by mělo být normálně 0 u netěhotné a po revizi bys ho určitě neměla mít vyšší. Můj názor je počkat 2MS a nadopovat se vitamínkama, kys.listovou a udělat si radost s partnerem, nákupky, výlety, pohodička. Při plánovaní dítka pak tuleníčko hned po skončení MS obden až do 25DC minimálně.
Je to těžké pochopit, přijmout...a nezapomeneš nikdy... ale důležité je , že můžeš otěhotnět a příště to vyjde.. zamlklý potrat v 10tt je nějaká vývojová vada, kterou příroda prostě ukončila za Tebe, taky to mám za sebou v 11tt a v 5tt...ten správný čas přijde 😉

kamisek35
9. črc 2011

@sarlotta moc děkuji,vše mám takto naplánované jak píšeš,jen jsem četla v nějakých diskuzích,že po potratu HCG klesá u každého jinak, že není hned na nule, proto někdo může otěhotnět už po 1 MS,někdo až po 3 MS..Lékaře se snad už ani nechci ptát,to co se děje tady je neuvěřitelné.Už mám doma jenu 8 letou holčičku,od 7 týdne jsem ležela v nemocnici v Brně a vše OK-hormony,kapačky a pod..,ale holčička se narodila a je zdavá a moc fajn.Přestěhovala jsem se a teď od 7 týdne jsem krvácela,v nemocnici mi řekli, že na to nic není,buď to vydrží nebo ne.Kontrola u lékaře za 14 dní ukázala ,že se zastavilo srdíčko,znovu jsem jela do nemocnice na revizi,odtud mě poslali domů,že na mě nemají čas, prý ať příjdu zítra nebo pozítří.Tak jsem seděla na gauči další noc s mrtvým miminkem v břiše,ten pocit nejde popsat...

sarlotta
9. črc 2011

@kamisek35 to jsou hnusáci teda 😠 😠 ☹ já brala po potratech femibion, mám heterozygot MTHFR- zjistilo se na genetice..ale to má 40% populace a neví o tom 😝 , je to špatné vstřebávání listovky a plod se pak nemůže dobře vyvíjet.. tak doporučuju jako prevenci🙂) a jinak změnila sem gynekologa, probrala s ním všechno a domluvili sme se že když otěhotním tak přijdu a dá mi na podporu utrogestan nebo duphaston... není pravda, že na krvácení nic není... tohle podporuje činost žlutého tělíska vyživujícího plod a i kdyby to bylo jen placebo a fungovalo jen přes moji psychiku tak co, hlavně že fungovalo 😎 krvácela jsem v 5-6tt a pak to přešlo, pak znova v 16tt , ale to byl jen podrážděný čípek... člověk už si to těhu nikdy neužije... nicméně dcerka je můj poklad a opravdu do toho musíš jít znovu, stojí to za všechno trápení.

kamisek35
9. črc 2011

@sarlotta Moc děkuji za rady,hned si vše opisuju 😀 😀 😀 ..zkoušet to budu pořád,miminko moc chceme..a všem přeji už jen zdravá miminka..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru