Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

petroska
17. čer 2010

dobré ránečko.šarlot aha já myslela že máš jen korbičku bez podvozku.sem si říkala na co pak to budeš dávat 🙂 ,už vím.my se včera rozhodli že koupíme uplně nový sporták v té hnědo oranž barvičce a k tomu koupíme asi 09r korbičku jiné barvičky.09 se mi líbí víc ale sporták teda 2010 ten musím mít.pláštěnku a sítku k tomu dostanu a tasku dokoupím taky.vajíčko máme vyhlídlí na netu jiné a stejně ho nebudu využívat do kočárku jen jako autosedačku takže ušetříme a sestava by nas pak vysla kolem 11 tisíc.martásek držím palečky at mrcha nedorazí 😠 🙂

petroska
17. čer 2010

šarlot taky beru magnosolv.na co to vlastně je,já ani nevím.já sem myslela že na tvrdnutí břicha a na tu dělohu

kopa
autor
17. čer 2010

@sarlotta Sarlott já ho beru po jídle,já ráno beru na lačno léky na štítku+ na tlak a od těch leků musím mít 3hodiny odstup.Takže i to magnézko beru cca ve 22hod.když jdu spát.No nesmím tapkat po celé Praze 😀 😀

handm
17. čer 2010

@kopa ale prd! vždyt jsem viděla tyhle ty fotky...a vypadala si uplně super!🙂 normální hezká těhulka!!🙂

@sarlotta ahojky, jojo, ještě makám, ale už poslední týden ten příští... nástup na MD mi vychází nějak 20/7 ale od 28/6 mám dovolenou, tři týdny 🙂.-)🙂🙂 Už se těším!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kopa
autor
17. čer 2010

@sarlotta Sarlott ještě jsem se chtěla zeptat,od kdy se dávají miminku na nohy botičky??? 😕 😕 Jak jsme byli minule u tchýnky,tak neteřince bylo ani né 14 dní a v tom horku měla na noze NIke 😅 Tak já nevím,mě to příjde strašně brzo 😅 aby se ta noha nezdeformovala 😅 ale třeba to tak je 😕

handm
17. čer 2010

Holky, já magnesko neberu 🙂 já ted neberu nic.. na co to je?! 😀😀😀😀

kopa
autor
17. čer 2010

@handm Tak až budu mít náladu,tak se vyfotím 😀 😀 Ted jdu zadělávat těsto na koláče 😀 😀
Holky a to se na mateřskou nastupuje od kdy?jako dle termínu porodu dle MS?¨
A jak je to s dovolenou? 😕 😕 Já jsem doma od února,takže já budu mít dovču asi jen dva dny? 😀 😀

sarlotta
17. čer 2010

no jo Kopi, to je fakt, já jak jsem včera ležela, čoveče mě vůůbec neboleli nožky ani ručky🙂)))

petros a jaká se Ti líbí barvička v 09 ? ten sporťák 2010 je super, má i rozpínací boudičku proti sluníčku, to je super , to nemám na tom mojem starém 😠

magnosolv je hořčík působí proti křečím všeho druhu a to je i tvrdnutí bříška🙂 pak se vysazuje před porodem,a by se zas nebrzdili stahy 😎

kopi no 14denní miminko určitě nepotřebuje nike na nožky 😲 😲 😲 leda tak na fotku- jakože je to sladké... ale nevím teda jestli někdo jiný spí v botech ?

handm
17. čer 2010

@kopa mám to doma někde napsaný, jak mi to říkala personální - já mám nárok na celou letošní dovču i z příštího roku celou (sice to nechápu, ale beru 😀) a MD kopíku 6-8 týdnů podle termínu porodu dopředu.. já jdu šest dopředu, abych si nekrátila ty "větší" peníze pak až budu doma...
na fotečku se těším!🙂

sarlotta
17. čer 2010

@petroska tento mám sporťák 😉

petroska
17. čer 2010

šarlot právě že přemýšlíme o té zelenkavé nebo ta svetlá modrá je krásná ale sou hezčí celkově jak ty 2010 korbičky tak asi pujdem do nich.snad to bude jen pasovat na sporták 2010ky.no tak to mám co dělat teda až do porodu ho pít.zvedá se mi po tom žaludek když ho každé ráno piju 😝

petroska
17. čer 2010

jj šarlot taková barvička na korbičku 🙂 to je ono.ta se líbí

sarlotta
17. čer 2010

handm máš nárok na letošní dovču a pak na dovču za dobu mateřské to je v pořádku🙂

kopi , nene máš taky nárok na dovolenou poměrově za odprac měsíce i za nemocenskou.. jen se Ti bude po 100dnech nemocenské krátit o nějaký ten den a pak máš nárok na proplacení dovolené za mateřskou.
na nemocenské buď až do těch 6týdnů pře TP dle MS 😉

petroska
17. čer 2010

kopi prodávají se i nike nebo adidas které jsou přímo dělané na novorozenátka ,takže jsou měkoučké jako ponožečky takže se nedeformuje noha.musíš vybírat.ale taky vídám maminy co dávají ty tvrdé nike hned na malilinkatou nožku

sarlotta
17. čer 2010

petři to je ale kolekce 05, ta 09 má jinou modrou.. musíš to omrknout.. a úplně jiný materiál 😉 já bych asi vzala i kornu z 2010 třeba v jiné barvě.. no uvidíš... hlavně kvůli tomu materiálu.

sarlotta
17. čer 2010

petři a kolik toho magnosolvu máš pít denně ? klidně ho pij večer před spaním - to se nejlíp vstřebá a nejlíp účinkuje 😉

sarlotta
17. čer 2010

botky s podrážkou bych dávala až se dítko postaví samo a začne chodit kolem nábytku- tak aby mělo venku pevnou nožku... na doma stačí protiskluzové ponožky.... a jako takové ty capáčky měkké... jak začne sedět... jinak ponožky.

handm
17. čer 2010

Tedy ještě že tu tu šarlotku máme.. jsem zvědavá, co budem dělat, až porodí a nebude mít tolik času 😔 😔 😵 😵

Jé, holky, vy ty kočárky hezky kombinujete 🙂 já budu mít vše v jednom, jedna kolekce 🙂

petroska
17. čer 2010

mě to primář předepsal na ráno.celý balíček vypít naráz 😝 .ta v 09 je trošku jinší ale i ta se líbí.v té 2010 je myslím podobná te tvojí.no jeste uvidíme jak to prošpekulujeme.ale sporták je jasný.jen se nám nechce dávat 14800 za vše jak nam udělala kalkulaci v tom uh.zdá se mi to moooc

kopa
autor
17. čer 2010

@sarlotta Sarlott já to nák nechápu? 😕 Takže prostě když bych chodila do práce měla bych dovču 21 dní a tedko jí baj oko budu mít třeba 15 dní?A to se ta dovča proplácí a nebo na ní musím nastoupit,před mateřskou?Mám v tom bordel 😅
Zatím mizím musím jít dělat ty koláče.
A s těmi botkami,na to že jeli z domova 5 minut autem,ke tchýni snad nepotřebovali boty né? 😀

sarlotta
17. čer 2010

jasné Petři, jen to magnésko nemíš zapít kafem za půl hodinky třeba, protože to pak hned vyčuráš víš🙂 tak je lepší to pít večer 😉

sarlotta
17. čer 2010

Kopi většina zaměstnavatelů proplácí, ale kdyby nechtěli tak jo, můžeš si ji vybrat po skončení MD a před začátkem rodičáku 😉 Hlavně se domluv v práci ať Ti to spočítají. a pak ještě dovolenou za dobu mateřské 😉

petroska
17. čer 2010

holky jak tu řešíte tu mateřskou tak já sem na pracáku od ledna protože mi ludra neprodloužila smlouvu skrz krize a paní na pracáku mi řekla že tech 6 nebo 8 týdnu na materskou před porodem mužu nastoupit ale jelikož nesplnuju jakési 180 dní tak mi ji nevyplatí ale pak po porodu normálně mateřskou dostávat budu.jen nevím jestli mi ji dají na 4 roky automaticky sami nebo si mužu vybrat bud na 3 nebo na 4 roky.to je bordel.a to su ted od června bez penízku bo mi skončila do května podpora.a sociálka mi prý nic nedá protože bydlíme s rodiči i když sme 2 rodiny 😠

petroska
17. čer 2010

šarlot aha.tak to já si na to dám jeste čajík a pak du čurat.no asi si to dám teda na noc.snad to vadit nebude 😉

handm
17. čer 2010

@petroska v tomhle já se taky moc nevyznám, ale zrovna jsem mluvila s kamarádkou a ta v říjnu skončila rodičovskou, do práce ji zpět nevzali, že nemají práci, takže skončila na pracáku a to už jí taky nějak uplynulo a teď je těhotná, ale je doma zadarmo, protože už jí nikdo nic nedá, ani pracák, ani sociálka.. docela hustý.... ☹

petroska
17. čer 2010

handm jj to je hustý.tak to bude mít kamoška stejný jako já.dostane ho... 🙂

sarlotta
17. čer 2010

Petři to Ti řekla blbě, Ty bys měla jít na nemocenskou až do porodu a pak si zažádáš o rodičák.. do týdne od porodu - pošleš manžu na sociálku s rodným listem a občankou🙂

rodičák dostaneš na 4roky.

dostáváš ještě něco z pracáku ? to je jen 5měs ne ? podpora.

sarlotta
17. čer 2010

respektive jsi měla jít marodit ještě jako zaměstnaná...ted Ti nemocenskou asi nikdo nedá že... to je bordeeeeel

petroska
17. čer 2010

šarlot nene ona mi to zjištovala přímo u hlavní někde na sociálce zda mám nárok nastoupit 6 nebo 8 týdnu před porodem na ni a řekla že mám ale nedostanu nic.a marodit jít nemužu bo bych taky nic nedostala protože su až do porodu vedená na podpoře ale přitom mi podporu vyplácí jen 5 měsícu.ted mi to skončilo takže su stále ale vedena na pracáku až do porodu.fakt mi to zjistovala,taky sem se stekala že sem to slyšela jinak ale prý sou nové zákony 😠

sarlotta
17. čer 2010

hlavně si pohlídej aby Ti pořád někdo platil pojištění... zašla bych se ještě poradit na sociálku.

já jsem na nemocenské od 4prosince, smlouva mi skončila 7prosince a taky nemám nárok na mateřsku, pže jsem měla smlouvu na dobu určitou- a tam je ochranná lhůta jen délka zaměstnání... sem si o mateřskou zkusila požádat, ale neschválili mi to samozřejmě... takže bude na nemoc do porodu a pak rodičák na 4roky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru