Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
9. říj 2010

@tercie Já taky přemýšlím,do čeho bych píchla 😀 No ten kurz,je dobrý nápad,ale stejně by to chtělo dělat ještě s někým kdo má zkušenosti 😅 Musíš znát zákony o účetnictví a neustále se vzdělávat a furt se něco mění...takže taky bordel 😀

tercie
9. říj 2010

@kopa já vim no, to je složitý, ale fakt něco dělat musím, a nějakej kapitál na otevření obchodu apod...ten nemám...kdybych měla volný prachy tak nehledám práci 😀

tercie
9. říj 2010

@kopa a ty máš nějakej nápad, co bys chtěla dělat?

kopa
autor
9. říj 2010

@tercie Tak to já bych si otevřela něco,ale zas by mi vadilo,že bych tam nemohla pracovat 😅 A ono dneska najít poctivé zaměstnance že 😅 No nevím,tak furt uvažuji co a jak.

tercie
9. říj 2010

@kopa no jo, právě, dělej něco, když máš doma mrňavýho člobrdu kterej tě potřebuje... a zas platit někoho na hlídání abych mohla jít vydělávat, mě přijde postavený na palici.

markee
9. říj 2010

Jo, do účetnictví mě mamka nutí snad od školy. Fakt mě to nebavilo, hlavně jsem to na střední škole nějak nechápala. Prostě mi nedávalo smysl,proč to tak je. Ze školy mám z účta akorát trauma. Třeba by mi to teď šlo,ale nevím. Prostě si nevěřím a chci mít vždy u sebe někoho kdo to umí a bude mě radit a ze začátku kontrolovat. Ale ono aby si člověk vydělal,tak musí mít velkou klientelu nebo mít štěstí na dobrého zaměstnavatele.

markee
9. říj 2010

Jdu spát. Malá mi marodí,takže v noci jí kontroluju, pak má záchvaty kašle,takže se nevyspím a přes den funguju s vařením,úklidem a tak. No znáte to.
Tak dobrou noc.

tercie
9. říj 2010

markee to máš pravdu, ale jednoduchý účto mě bavilo, ale podvojný to byl taky rébus. Písemky jsem opisovala od kámošky 😀 Ale maturu jsem z něj udělala za 2, a dneska si nepamatuju nic 😀
Tak ať se vyspíte s Johankou, snad se jí uleví. Dobrou.

tercie
9. říj 2010

Už jsem tu sama? ☹
Manža ještě není doma, Lukášek spí a na mě to nějak padlo. Depka pitomá ☹

kopa
autor
9. říj 2010

No holky chce to mít dobrou reklamu a dobré účetní 🙂 U nás v práci jsme dělali převážně účetnictví známým firmám či různým komorám.Takže o penízky bylo postaráno.

tercie
9. říj 2010

@kopa Kopi no jo, vlastně ty jsi účtařka. Já vůbec nevím, co bych měla právě dělat, tohle je jeden z nápadů, ale asi ne, holt prostě počkám, jestli mě něco trkne. Takhle se mořím zbytečně akorát propadám beznaději. Zkusímmrknout na nějaký kurzy ještě a uvidím.
A co Víteček,spinká,nebo zlobí maminu? 😉

madormi
9. říj 2010

brý večer holčiny, tak mi dnes s manžou hráli od 17 hodin na netu dobyvatel až do te´d no cvoci 🙂 jinak je mi pekně zle, chřipka jak blázne tak se dopuji céčkém a paralanema, do toho mě chytily záda takže mám voltarenou náplast, do toho jsem to dostala ( už 23 dní od revize) takže mě bolí břicho, No prostě na odstřel jsem 🙂

wlladka
10. říj 2010

Dobré ráno 😵
Děkuji vám za pochvaly na fotečku. 🙂 🙂
Taky bych brala nějakou prácičku, nejlépe v domácím prostředí. Ne hned, ale za nějaký měsíc určitě jo. Účetnictví dělám manželovi, ale to není samozřejmě placené, navíc mě to nějak nebere (jako práce)
Dělala jsem kdysi kurz (po mateřské s Matyášem) od pracáku. Byl to kurz na 1/2 roku a na konci se ze mě měla stát taková externí sekretářka, či administrativní pracovník. Vybírali jen 3 lidi, tak jsem tomu moc nevěřila, že se dostanu, ale vyšlo to. Hned první měsíc jsem tomu projektu přestala věřit. A ve finále to dopadlo tak, že mám doma dva certifikáty k ničemu. 😠 Tak jsem se na začátku těšila, že budu mít vystaráno a moje práce bude v klidu domova, kdy si k ní můžu sednout jak potřebuji a hlavně (!) mít dítka pod dohledem svým a ne různých institucí jako je družina či školka.
Kurz byl jen tahání prachů z EU, nic víc. Byla jsem pak ještě na jednom a bylo to stejné. Kurzům od pracáku teda nevěřím. Jedině si nějaký zaplatit, aby to stálo za to. 😒

wlladka
10. říj 2010

@kopa jsem ráda, že jsem Vítka nepropásla a tak ti dál držím palečky ať je tvůj první porod pohodový a užiješ si ho. 😵 😵 😵 😵

wlladka
10. říj 2010

.....jinak @kopa .....dnes je úplně supr datum. Neměli byste do toho s Vítečkem praštit právě 10.10.2010?? 😉

farmarska
10. říj 2010

ahoj holky 🙂 hezké ráno 🙂
včera jsem vůbec nestíhala, páč venku bylo ták krásně, že jsme dělali na zahradě a později odpoledne přijeli znímí s ročním prckem, tak jsme si užívali jich 🙂 Ten malej byl boží, ale teda hlídání jeho šílený. Už jsem uplně zapoměla, že člověk se s ročním dítkem nesmí ani hlídnout jinam nebo něco vyvede 😅 a že teda vyváděl 😀 šli jsme se podívat jaký dostala Lucinka (můj čuník) papání a jen jsem koukla jinam, malej už se ládoval šlichtou z korýtka 😅 😅
Ale pěkný to bylo 😵 No a večer jsme koukala se svejma klukama na staženej film a byla jsem z venčí a toho čerstvého vzduchu tak utahaná, že jsem u toho usla. 😵
Tý jo a dnes vypadá, že bude zase krásně! 😵 Chceme si udělat odpoledne vejlet do Hradce do cinestaru..jen furt nevíme na co, páč jako syn chce na něco s 3D, ale to maj zrovna debilní výběr 😝 navíc většinu filmů mají s titulkama a to se mu zase nelíbí 😝 ..tak uvidíme, jak to dopadne, jestli vůbec někam pojedem.

farmarska
10. říj 2010

tak já vás jdu alspon dočíst 😉

farmarska
10. říj 2010

tak dočteno 🙂
mad chudášku marodnej 😢 posílám pohlazení! hezky dadej lemsej jeden čaj za druhým a snad ti bude brzy líp 😕

tercíku a spol, jako s tou prací a státem a podmínkama to tu vážně stojí za prdlačku 😝 Jako já už několik let přemejšlím co dělat, abych nemusela chodit někam do rachoty a nějak se uživila sama..ale prostě nevím, taky mne nic nenapadá, teda nic, kde bych nepotřebovala nejdřív hromadu peněz 😅 Mě by se líbilo třeba něco se zvířaty, nebo tak..mám tu ty pozemky, celkem velké nevyužité, ale jako co, jak to využít, to fakt netuším.Takže asi budu dál jednou chodit dřít do penáče, nebo nějakejch jinejch podobnejch institucí a louka mi tu bude dál zarůstat trávou a já se na ní budu pachtit až po práci a zvířátka budu mít dál jako koniček jen ve volnej chvílích. No ta vyhlídka do budoucna nic moc.. rachota, rychle domácnost, hospodářství, zvířectvo a zase rachota.. a pořád dokola 🙄
Jak tak o tom píšu začínám mít taky už depku..takže raději pbrácím list 😝

petroska
10. říj 2010

ahoj holky.včera sme sáhli o kapsy a koupili ty kapičky bio gaia 😲 .600 v prrrrr 😝 .ale už sme vyzkoušeli 2 ruzné a nic nepomohlo tak sem nechtěla nechat Filípka trápit.tak snad tyto drahotiny pomužou jinak už fakt nevím.a to denně 4x masírujeme bříško mastičkou pupík a taky nic moc jen pozoruju že víc prdí že se mu asi tím trochu uleví.
@wlladka je to samí doktor co pro ty nedonošenátka že 😠 .my už jdeme po druhý vždy po 6týdnech na oční ,po druhý na neurologii,a po prví na neonatologii takže furt fildu trápí zkoumáním a naštěstí zatím vše ok 🙂 .jen pláču za něj co si musí vytrpět chudáček.koukala sem na šimonka.taky roste jako z vody,šikulka.mooc krásný chlapeček 🙂 .za ty nervy nám to stálo si furt říkám 😵

markee
10. říj 2010

ahojky,
tak vybírám hračku po Johanku. Už 2 roky si hrozně ráda na návštěvách hraje s pokladnou. Pípá na tom, snímá kódy 😀 vybírá penízky. No a už vloni jsem jí to chtěla koupit,ale byli jiné věci. Letos už jí fakt dostane. Ale nevěřili byste kolik je značek, druhů a cenových rozdílů. Strop je do 500Kč a kupuje jí to prababička. Ale jinak Ježíšek 😉
Kamarádka mě namlsala,takže jsem udělala špenát. Večer jsem upekla kuře a teď půjdu udělat chlupaté knedlíky (pže na bramborové nemám vařené brambory).

madormi
10. říj 2010

holky taky bych brala nľjakou prácičku, být žena v domácnosti pro mě moc není, je to dosti nuda kord bez detí teda :-/ ale nikde nic teda zvlášt když to potřebuji zatím jen na 5 mesícu :-/ wladí tak snad šimonkovi očkování pomuže a nebudete se už trápit hnusnýma virozama

wlladka
10. říj 2010

@petroska oční máme každou chvíli. Jinak i ti ostaní se na nás živí celkem slušně. Nejvíc mne ale čílí to, že každý řekne něco jiného. Tady s tou jeho virózou nic nedělali, jen ho furt kontrolovali. Dr. říkali, že na poslech nic, že je to dobrý. On se chudák dávil kašlem a z hlenů furt zvracel ☹ Náš dr. mi napsal papír a měla jsem s ním vždy na večer jít na kontrolu ještě do nemocnice. Takže ráno k našemu a k večeru do nemocky. Tam mě vždy skásli o 90 kč a jen ho zase poslechly. Každý říkal, že nic na plicích nemá a ani mu nic nepředepsali, že je malý. Takže o ničem. Teď v Plzni mi dr řekla, že pořádně chrčí, proč mu v Chebu nedali třeba Mucosolvan. No, to mám asi vědět, že? Jsou tu trdla a protože je Šimonek jaký je, bojí se mu cokoliv předepsat a nechají ho raději trápit. Teď snad, abych raději jezdila s každým zakašláním do Plzně.
Nebo..... Byli jsme na kyčlích. Dr říkal, že dobrý, jen abychom při každém koupání a přebalování cvičili s nožkama takové krouživé pohyby. Tak já to jak trubka dělám a v Plzni na mě vyvalili oči, že to proboha neee!!! Že by mu mohli prasknout jadýrka.
Taky mne náš dr. poslal se Šímou na rehabilitaci, že Vojtovu metodu. No, řekla jsem to v Plzni a ejhle.... To bychom vám nedoporučovali. Vojtou by se mohl Šimonek uhnat, což by bylo zle a navíc má zvýšenou lámavost kostí, takže by mu to mohlo zle ublížit.

No, nepicly byste se z toho????

wlladka
10. říj 2010

@madormi vakcíny by mu měli v přežití zimy pomoci, ale všemu nezabrání. Takže stále musíme být separovaní 😖 a návštěvy jen s rouškama

wlladka
10. říj 2010

@petroska Filípek už je taky pěkný buclík 😵 😵 😵 Je to radost. My už máme čtyřnásobek porodní váhy a teprve jsme velcí jako novorozeně.

tercie
10. říj 2010

@wlladka to je síla, takový hokus pokusy ☹ aspoň telefonicky bych to radši vždycky s tou Plzní konzultovala, přece jen ho znají líp, mrňouska. Ale fakt zůstává rozum stát, takovej přístup....A to jak tahají z člověka jenom peníze...no comment ☹

@petroska já myslím, že to nebudou vyhozený peníze 😉 Lukáškovi pomohly a stačilo vybrat jednu lahvičku.

No a jak je jinak v neděli? 🙂 My jsme zas sami doma,taťka jel do Domažlic psům pro krmení,protože nám došlo ☹ a měl nějakou blbou náladu, asi, že se nevyspal, ale to já taky ne. Lukášek má totiž novou zálibu, v noci se točí na břicho ale to se mu nelíbí, a jak ho otočím zpátky tak brečí, hlavně se vzbudí a jinak než s kozou neusne, takže já jsem jak mrtvola po dnešku. Asi se nebude dát nic dělat,a budu ho muset učit aby usínal sám v postýlce. Ale teda nevím,jestli ty nervy ustojím, někdy prej ty prckové vydrží pěkně dlouho ječet a to nedám...

madormi
10. říj 2010

@wlladka ten chudík šimonek je to fakt hrôza čím vším prochází a ty taky, ale je to bojovníček a určitľ to zvládnete vše

wlladka
10. říj 2010

@petroska my jedeme už druhé balení Bio Gaia. Prckovi se osídlí střívka a posílí i imunitu. Když ho trápily větříky, dávala jsem mu před každým jídlem 15 kapek Sab Simplex a bylo po problému. Teď už Sabky nedáváme vůbec a dobrý. Dr říkala, že ty Bio Gaia stačí jedny, ale když už jsme ty další koupili, tak mu je dokapu. Tím se nic nezkazí.

wlladka
10. říj 2010

@tercie fakt. S tou nemocnicí mne to nakrklo. Připadá mi to, jako by si dr. záměrně zařizovali výdělky a schovává to za starost o malého. Věřím, že to chce mít pod kontrolou ještě od jiného mudra, ale že za každou návštěvu zacálujeme 90 kč, to je hnus. přitom jsme tam byli posílaný obvoďákem, neběželi jsme na žádnou pohotovost. Navíc ho vždy jen poslechli a nic. No hrůza. Takhle vynakládáme nemalé prostředky a oni ještě budou vydělávat na našem strachu o dítě.

tercie
10. říj 2010

Holky nedočítám, jdeme s Lukáškem fandit Váňovi!!! To budu zas brečet😀 Pokaždý řvu už když zazní startovní GO!!! 🙂

lenik_25
10. říj 2010

Ahoooj, jsem tady asi dva dny nebyla a juj, nezvládnu vás ani dočíst, co jste toho nakecaly 🙂 Kecalky 😀 Co je nového?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru