Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
1. črc 2011

@cajori17 Cajdo v tom formuláři ti vypíší na gyndě od kdy máš mateřskou a ty si tam vyplníš jen náké údaje a podepíšeš se,o zbytek se postarají v práci.

kopa
autor
1. črc 2011

@cajori17 Zbytečně neplaš 😅 ono tam toho tolik není na vyplnění.všechno ti poví na gyndě.Já měla na to týden abych to doručila 😉

cajori17
1. črc 2011

@kopa díky 🙂

cajori17
1. črc 2011

@sarlotta no jasně,že to budu muset zvládnout,ale četla jsem,že ty odhady jsou někdy nepřesné,tak uvidíme 🙂

holky jake odhady rekli vam,kdyz jste byly tehu a jaka byla nakonec porodni vaha doopravdy?

ikopretinka
1. črc 2011

@cajori17 mě řekla jedna dr v porodce cca v 37tt 2300g, tak jsem z toho měla depku, že bude nějaká nedonošená nebo něco a v 38tt vylezla 3000g jasmína 😀 . Moc těm odhadům nevěřím, taky záleží jak s tím UTZ umí ten doktor asi pracovat.
Klid těhulky to dobře dopadne, moc nad tím nepřemýšlejte a buďte v klidu 😉

ikopretinka
1. črc 2011

@sarlotta 😉 jj uvidím, dík za uklidnění

sarlotta
1. črc 2011

@cajori17 3500g odhad a za týden 3600g malá, tak u nás to sedělo. 😉 říká se +-500g tak to máš fuk, důležitá je délka stehenní kosti jestli mimi odpovídá týdnům tt.

kopa
autor
1. črc 2011

@ikopretinka viď? Já si pokaždé přijdu jak panna 😀 😀
@aja.83 Gratulka ke krásným mírám.Z císaře si nic nedělěj 🙂 Švagrovka rodila dvakrát císařem a pokaždé si to chválila.Navíc je to rychlý zákrok oproti porodu a malou ti hnedka ukáží.Odpadnou ti bolesti se sešitým zadkem a celým spodkem 😀 ale bude tě zas bolet bříško.To si člověk nevybere.Jako nevýhodu bych viděla,že budeš jeden den na Jipce a buď ti malou přivezou na kojčo a nebo další den si už pro ní půjdeš.Ale v klidu,já byla s Vítkem na roomingu až po dvou dnech.

kopa
autor
1. črc 2011

@cajori17 , @ madormi Holky já bych váhu miminek vůbec neřešila!!! Buďte rádi, že jsou miminka zdravé a pěkně se jim u vás daří. To jestli budete potrhané...to moc neovlivníte. Když budou větší tak Vám pomůžou. Mě PA tlačila v konečné fázi na břicho. 😅 To jsem měla taky v průběhu rizikový porod.
Cajdo váha den před porodem odhadovaná 4200g (špičkový UTZ) a v den porodu 3900g, Vítek ještě v porodce 500g zhubnul a i holčina co se mnou byla tak jí mimčo zhublo i když kojila.

aronek
1. črc 2011

Ahojky, zítra v noci jedem na dovču 😀 hurá 😀
mamka dovezla dva prádelní koše meruněk, tak jsme do teď zavařovali a zítra to musíme dodělat 😖
MS stále nikde 😠

aronek
1. črc 2011

@cajori17 odhad váhy 4,5kg a měl 3,6kg, takže odhady o ničem, bylo to den před porodem 😝

cajori17
1. črc 2011

tak uvidime,jak to nakonec dopadne 🙂me je fuk jak bude velky,hlavne aby byl v poradku 🙂

cajori17
1. črc 2011

jinak mamka mi dneska koupila kolotoc nad postylku,ohrivacku lahvi ,dudliky,termoobal na lahve a krasny vecicky 🙂uz to nemam kam davat 🙂v pondeli vyzvedneme postylku a kocarek a vse je zarizene 🙂 pak jen dochystat postylku a prebalovaci koutek a vse je hotovo i tasku do porodky mam komplet zabalenou,takze uz bude jen leharo.......a jeste poridime monitor dechu a nejake drobnosti z IKei 🙂jo a nemam koupene zadne pleny,ktere jsou pro novorozence nejlepsi ? a pak na vetsi mimi?

suzamen
1. črc 2011

@cajori17 nejlepší pro miminko jsou Pampers nebo ted jsou i nové Pampers premium care(bílý obal) taky je na začátek budu kupovat a pak třeba od půli roku nebo později budu dávat ty obyčejnější...osvědčily se mi plínky z Lidlu Toujours ale taky z Penny a z Tesca jsou celkem dobrý 😉

cajori17
1. črc 2011

@suzamen diky za tip 🙂

ikopretinka
2. črc 2011

Ahoj
@cajori17 nám se osvědčili na úplný začátek Pampers newborn newbaby (1) a pak hned jsme přešli na č.2 a už dáváme skoro č.3. Těch č.1 jsme vypotřebovali tak 6 balíků , proto si jich nekupuj moc do zásoby, za chvilku budou malé. Měli jsme i č. 1 newborn od huggies , ale ty jsou takové velké, mají blbý střih, ale též dobře sají jako pampers. Potom jsme měli i Tesco č.2, ale vypotřebovali jsme tak cca 10 plenek, řve s nima jako tur hned jak se počůrá, asi nesají tak dobře, no a zkoušela jsem i z pleny rossmann babydream a jsou stejné jako ty z tesca 😖 . Takže já doporučuju jednoznačně pampers nebo ještě i ty huggies 😉

kopa
autor
2. črc 2011

@cajori17 My jsme měli takové ty žluté pampersky a měli jsme z nich plenkovou dermatitidu. 🤐 Malému to pukvalo a byl to hnus 🤐 Takže jsme pak začali používat Pampers Premium Care,ty v té starší verzi byli super!!!!Ted v té nové verzi Dry max jsou úplně na prd,páč ta separační vložka je jen do půlky té pleny,tudíž když se ti malý pokaká má to až na zádech.Takže já jako divá jsem sháněla ty staré a už nejsou.Delší dobu používáme Pampers active baby a jsme spokojený.
Určitě bych zkusila jedny plíny a moc to nestřídala 😅 Koupila bych si tak dva balíky a zbytek vždy dokoupíte 😉

zuzago
2. črc 2011

Ahoj holky, na doporučení peterky jsem k vám chodila už minulý rok. Tehdy jsem byla po spontánním potratu v 7.tt + kyretáž. Potom jsem vám zde psala i radostnou zprávu o mém otěhotnění. Ale přihlašuju se mezi vás znovu s bolavým srdcem a prosbou o vaše podobné zkušenosti. Minulý týden jsme o naše miminko přišli. Ve 33.tt jsem musela porodit našeho krásného Ondráška už mrtvého. Prosím vás, jak jste zvládaly tu bolest? A podařilo se vám pak ještě donosit zdravé miminko? Moc po dalším toužím, ale bojím se. Vím, že mi už ani další dítě našeho chlapečka nenahradí, ale přesto po dalším toužíme už kvůli našemu dvouletému Kubíkovi, kterého máme doma a kterého jsem bez komplikací donosila. Bylo to moje první těhotenství a ty další najednou takový zvrat! Mám výčitky, že jsem znedbala nějaké náznaky svého miminka, že se mu nedaří dobře. Snad se dozvíme, co se stalo.

hanysek.hanysek
2. črc 2011

Ahoj holky, prosím vás o váš názor. Před týdnem jsme přišli o miminko, byla jsem 9+4, začala sem krvácet, takže mě hned vzali na sál, vyškrabali ze mě zbytky plodu a navíc udělali laparku, že prej se jim zdálo, že toho vytáhli málo. Chtěli bych se začít snažit co nejdřív. V nemocnici mi řekli, že se sexem máme počkat 14dní a o miminko se začít snažit za 3-4měsíce, ale na gyndě mi mudr řekl, že se sexem počkat šestinedělí a o miminko se snažit až na jaře ( že na podzim je hodně potratů). Tak se chci zeptat, jak dlouho čekat? Na sex mám chuť už teď a do jara určitě čekat nechceme. Po té laparce mám dírečku na děloze, ale to se prej rychle hojí, tak neví. Co tak všude čtu, tak čekají jednu dvě max tři MS a jdou hned na věc :o) Chci zkusit ovu testy, protože díky nim jsem otěhotněla, tak je teď ten jeden dva cykly zkusit, zda tělo funguje a chceme se snažit. Myslíte, že po prvním cyklu už bychom měli? Cítím se dobře, nekrvácím. Poraďte.

suzamen
2. črc 2011

@hanysek.hanysek ahoj moc mě mrzí co se ti stalo ☹ my začali sexovat asi 8 dní po revizi a snažit jsme se začali hned další měsíc dr. mi řekl že jsem kompletně čistá a děloha je stažená tak nemusíme na nic čekat a dočkali jsme se po 4 měsících, mezitím jsem měla i jedno biochemické těhu tak věřím že to vyjde i u tebe 🙂

suzamen
2. črc 2011

@zuzago Tak to mě moc mrzí 😢 já osobně takovou zkušenost nemám přišla jsem o mimi v 8 tt ale moje sestřenice musela rodit cca ve 22 tt když zjistily malému velkou vrozenou vadu a taky to nesla hodně zle ale ted už je to 9 měsíců a plánuje další miminko...i když ji hodně rve srdce když zjistí že někdo v okolí čeká mimi...i já se bojím až se dozví že já jsem těhu nechci ji tím ublížit ☹ modlím se aby taky co nejdříve otěhotněla a byla zase šťastná a to stejné přeji i tobě...

kopa
autor
2. črc 2011

@zuzago To mě moc mrzí,že jste přišli o mimčo 😢 😢 Takové věci by se neměli stávat!!!!!!!!!!!!!!Je tu pár holek které taky přišli o mimčo v tak vysokém stádiu ☹ 😔 Ty ti určo poradí jak to přežít a nabrat zas novou sílu...Já přišla o mimčo v 11tt,tohle by mě totálně položilo ke dnu 😔 Držte se!!!
@hanysek.hanysek ach jo to je smutné ☹ Hele s tím podzimem něco na tom bude!!!Nesmysl to nebude.Mě to taky říkala moje gyndařka,že na podzim raději né, že řádí chřipky a každý kejchá. Myslím, že když se budeš dopovat vitamínem C tak to bude v pohodě.Já brala vitamíny a manža taky měl na předpis od mé doktorky.Kdy začít znovu??Já bych tělo nechala chvilku odpočinout a počkala bych minimálně 3 MS.

hanysek.hanysek
2. črc 2011

@suzamen Já měla ještě jako bonus laparku. Tak nevím jestli čekat nebo ne. Ráda bych začala co nejdřív. Za 14dní jdu na kontrolu, tak mi snad řekne, jestli je všechno v pořádku, jestli je vše zahojená, tak jak má, tak snad to bude brzo a pomůžou mi k otěhotnění zase ovulační testy. Ale ta chuť na sex!!! Hm.. až budeme moct, to bude divočina :o)

hanysek.hanysek
2. črc 2011

@kopa První syn se narodil v březnu a to jsem s ním během těhotenství měla 3x chřipku ( a to nikdy nebývám nemocná), tak nevím. Chtěla bych začít co nejdřív. A nespíš začneme, je to pro nás dlouhá doba a prostě budeme doufat, že se zadaří a že nechytnu nějakou chřipajzňu.

suzamen
2. črc 2011

@hanysek.hanysek aha já zapoměla 😅 tak počkej do kontroly co ti dr. řekne. Já ovu testy nepotřebovala spoléhala jsem se na svoje tělo ale nakonec k nám miminkám pomohl dr. když mi přesně řekl kdy se máme snažit 🙂 ale dneska jsem se asi přetáhla mám trošku světle hnědý výtok tak půjdu odpočívat

kopa
autor
2. črc 2011

@hanysek.hanysek Jasně, jednej jak myslíš 😉 jestli se na to cítíš,tak to zkuste 😵
Já se vždy řídím radami lékařů,oni jsou profíci 🙂

hanysek.hanysek
2. črc 2011

Tak už aby ta kontrola byla za námi. Pokud dopadne dobře,já budu uvnitř v pořádku, jdeme do toho hned po MS. Ještě se zeptám, čekali ste opravdu poctivě na šestinedělí, nebo kratší dobu? Chuť na sex je snad každou hodinu čím dál větší :o)

ikopretinka
2. črc 2011

@zuzago ahoj, je mi to moc líto ☹ 😢 . Já přišla o mimi v 17tt a byla jsem z toho dlouho na dně. Něco takového, co se stalo tobě, to si nedovedu vůbec představit, musí ti být hrozně. Časem se to určitě začne lepšit, ta hrozná bolest přejde, ale je jasné, že úplně nezapomeneš nikdy. Hlavně si nic nevyčítej, že jsi udělala něco špatně, to určitě ne, prostě příroda, která je někdy krutá. Úplně chápu, že máš strach jít do toho znova, uvidíš sama časem jak se na to budeš cítit, já se třeba taky bála a dopadlo to dobře, sice jsem většinu těhu proležela a měla nervy a´t donosím, ale vyšlo to. Moje máma porodila bez jakýchkoliv komplikací mě, potom porodila v šestém měsíci mrtvé mimi a hned na to zase úplně bez problémů porodila bráchu, takže i to co se stalo tobě mohla být jen strašně blbá náhoda. POsílám ti sílu a drž se, o dalším těhu zatím neuvažuj, nechej tomu volný průběh a snaž se začít žít, odpočin si, dej tělu přestávku ať se zregeneruje a uvidíš sama jestli se na to časem začneš cítit. Já věřím, že ano a bude to už o.k a dobře to dopadne. Držím palce 😉

ikopretinka
2. črc 2011

@hanysek.hanysek je mi to líto co se ti stalo. Já bych se sexem počkala určitě aspoň těch 14 dní a se snažením určitě aspoň jeden cyklus, já bych začala tak po druhém nejdřív 😉 . Ta chuť je ale prevít co? Zkus vydržet 😉 to je můj názor.

ikopretinka
2. črc 2011

@hanysek.hanysek nebo co při silné chuti zkusit jiné praktiky než přímo ... však víš co myslím 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru