Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
7. srp 2009

no to právě nevím,ráno zazvonil budík a já to chtěla mermomocí dospat.Tak jsem ještě hodku spala a byla tam fakt jen postel a my dva 😅

kopa
autor
7. srp 2009

já už bych ho stejně nechtěla vidět 😠 😅

farmarska
7. srp 2009

no já to tušila, že se tam odehrávalo něco postelového ! 😀
vidět ne kopi vid...jen cítit 😉 😀 😀 😀

paajaa
7. srp 2009

Kopi: to já ti // přeji už teď, neboj 😉 😉 😉

Farmi: jasně chybička se vloudila.

Teda holky vy máte sny. Mě se minule zdálo, že jsem prošvihla kamarádky svatbu ( vdává se teď v sobotu), protože jsme makali na stavbě 😅 😅 😅

kopa
autor
7. srp 2009

Farmíku ani cítit 😀 😀 V tom se přítelákovi nevyrovná 😀 😅 😲

kopa
autor
7. srp 2009

Paaji já mám divoké sny 😀

nicollka
7. srp 2009

nene těhu určitě nejsem, normoš klesla teplota a to v těhu neklesá. a ani mi nic není ... prostě zase nějaká chyba v těle.

farmarska
7. srp 2009

kopi já taky, ale tendle byl teda divokej uplně z jiného soudku 😝 🙄

kopi ten můj je lepčí a nebo alspon stejně dobrej 😎 😉 😀

farmarska
7. srp 2009

ba ne holky, máte smůlu 😝
ten můj je nejlepčí 😀 😀 😎 😀 😀

sarlotta
7. srp 2009

Holky to bude tím úplňkem.... sme taky naháněla jakési chlapy ve snu 😲 😀

farmarska
7. srp 2009

aho niky, tak to mne mrzi 😢 tak zase příště.. 😅
užijte si koupák! 🙂

kopa
autor
7. srp 2009

Farmi a v čem nejlepčí 😅 😅

farmarska
7. srp 2009

holky, uplňkem nebo splašenýma hormonama 😀
jestli jste si totiž nevšimly, v tomto si tu notujeme jenom my... těhulinky mlčí 🤐

už nám kape na maják 😀 😀 nějak se to projevit muselo 😀 😀 😀

farmarska
7. srp 2009

kopi přece v TOM nejlepčí 😉 😎 😀 😀 😀

sarlotta
7. srp 2009

farmi - těhulky nesexují🙂)))))) neví o čem je řeč 😀

kopa
autor
7. srp 2009

ahááá ty teda myslíš ÚD 😀 😀 😀

sarlotta
7. srp 2009

šmarjá..... 🤐 😀 😀

kopa
autor
7. srp 2009

Holky myslím,že splašenými hormony 😀

kopa
autor
7. srp 2009

Jééé to zase dostanu vynadáno,že jsem nymfomanka 😀

kopa
autor
7. srp 2009

jéé ted mi volal můj drahý,vyrazil na nákupy oblečení,koupil si červené triko 😅

kopa
autor
7. srp 2009

Farmi ty jsi mi utekla? 😅 😕

bobinka22
7. srp 2009

I tehulky sexuji,
Ale v pokrocilem stadiu se jim opravdu nechce.Aspon me ne.....A cekat do 23:00 nez se mojemu bude chtit.No tak na to kaslu.Ja jsem kazdy ten tuha uz v osm.

Ale jinak ja rada sexik...Opravdu a uz se tesim az nebudu mit brisko.Na to vletim,jak nikdy jindy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵

paajaa
7. srp 2009

Holky: co je to za téma. Já teď taky bohužel držím celibát ☹ 😖 , když léčím nějaký ten moribundus, co jsem chytla 😀

Kopi je nymfomanka. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kopa
autor
7. srp 2009

Bobinko to se ti nedivím 😅 taky bych někdy raději spala 😀

Holky kde jste?

paajaa
7. srp 2009

Přeji všem krásný víkend. Já už pádím na vláček a pak nakoupit papú do lednice, aby manža nebyl o hladu.

V pondělí pááááááá ( doufám, že nálada bude jen a jen dobrá a nesedne na mě zase ta depka hnusná)

kopa
autor
7. srp 2009

holky nakoukla jsem do staršího tématku a napadlo mě,že bych třeba pár věcí ze starého tématku zkopírovala sem at to máají na očích nově příchozí 😉

kopa
autor
7. srp 2009

KONTRYHEL:
Využití kontryhele je typické pro podobné méně podrobně analyzované nepěstované byliny a vychází převážně z lidových zkušeností. Malý obsah hořčin i tříslovin předurčuje tuto bylinu do metabolických čajovin s účinkem zlepšujícím trávicí obtíže s blokací patogenních mikrobů a plísní v zažívání. Přítomné třísloviny zvyšují odolnost trávicí trubice mnohem šetrněji než razantnější byliny jako dub, medvědice, brusinka, hadí kořen, toten apod. Myslím, že je v tomto ohledu kontryhel srovnatelný s mladou natí nebo listem řepíku. A podobně jako řepík se využívá také k zevním oplachům, obkladům, kloktání, klystýrům, výplachům, proplachům a podobným poplachům. Speciálně se upřednostňuje u hnisavých a mokvavých afektů, zvláště kožních. Kontaktní použití zvyšuje odolnost sliznic i kůže na všechny typy patogenních mikrobů, plísní, virů a podobných mikropotvor reakcí s jejich bílkovinovým obalem. Samozřejmě i s povrchovými buňkami, které jsou ovšem difuzně živeny ze své druhé strany a proto jim tyto třísloviny nejen nevadí, ale jako bariéra jim po desítky minut vytváří i určitý ochranný štít.

Uvádí se mírný diuretický efekt, ale já si myslím, zvýšením pití lze očekávat i přirozené zvýšení produkce moči. Také avizovaný účinek při chudokrevnosti (anémii) spočívá hlavně v omezení nadměrného menzes protikrvácivým účinkem a úpravě a optimalizaci ženských pochodů jak na úrovni hormonální činnosti, tak i ve struktuře tkání. Ženy pijí kontryhelový čaj podle potřeby pro úpravu cyklu, pro vznik i údržbu těhotenství (i když pro vznik bych to mohl ještě poněkud upřesnit…) a typická bylinkářská rada je použití v posledních čtyřech týdnech gravidity pro zpevnění a posílení dělohy před porodem. Samozřejmé je využití také pro tvorbu mléka a údržbu laktace i pro zpevnění dělohy po porodu, a po císařském zvláště. Když si k tomu připočteme účinky při všech druzích výtoků, nádorů a všelikých ženských defektů a příznivý vliv na vývoj ženských orgánů v dětství a pubertě i zklidnění potíží při přechodu, zjišťujeme, že ženy prostě bez kontryhelu ani nemohou žít. A když přeci jen ano, tak nic moc – podívejte se kolem, kolik žen užívá kontryhel a jak se těm ostatním daří...

Kontryhel se pil i jako prevence výhřezu konečníku či dělohy, při i proti kýlám všeho druhu a většinou se v těchto indikacích kombinoval s kokoškou. S kokoškou se uplatňoval i při slabosti a atrofii svalů a jeho údajný vliv na poinfarktové srdce opět naznačuje neprokázaný fytohormonální účinek. Kontryhel se dával i slabším a neosvaleným dětem, což bych nyní doporučil dětičkám trávícím většinu času u telebedny, počítače nebo v lenošce kupříkladu při čtení básní. Také bych jim ho lil za krk a po tvářích naplněných furunkly, nežity, aknémy či uhry, boláky, vředy, ekzémy, plísněmi a vůbec dětem tak nějak nepovedeným, divným nebo špinavým i coby prevenci téhož. V některých krajích se ženy v odvaru z kontryhelu pro krásu i myly. Myslím, že to je výborný základ pro krásu (v obou případech).
Ještě bych uvedl, že kloktání a výplachy úst magicky zrychlují zatažení dásně při vyjmutí zubu a potlačují paradentózu i záněty v krku a angíny. Oplachy bércových vředů by měly mít také stahující efekt. Proto lze i výplachy při hemeroidech jen doporučit, ale dubové kapky a zvláště měsíčkový olej jsou přeci jen účinnější. Doporučují se i výplachy nosu při rýmách, kdy lze předpokládat celkem šetrné působení kombinované tříslovinové složky kontryhele na sliznici. Při očních zánětech se dříve využíval odvar s přídavkem světlíku, heřmánku, měsíčku a chrpy. Také se uvádí účinek proti cukrovce a obezitě, ale já si myslím, že v obou případech to nebude až tak zásadní.

Čaj pro pití si uděláte nejlépe spařením 1-2 lžiček řezané nati nebo listu čtvrt hodiny asi ve čtvrt litru vody a pije se 1-3x denně. Čaj ku kloktání a omývání bych doporučil dvojnásobně silnější. Čaj proti tloustnutí stačí ze dvou lžiček do půl litru vody čtvrt hodiny spařit a teplý nebo studený bych doporučil užívat před každým i sebemenším jídlem po kapkách a kapat do dutiny ústní vždy asi 3-4 tisíce kapek.

bobinka22
7. srp 2009

Dobry napad kopi:
ALe za chvili budeme zakladat stejne nove tema. 😀

ee.liska
7. srp 2009

ahojky holky, ani vás nestihnu dočíst, zase letím pryč a dojdu až v pondělí 😅 užijte si víkend papa 🙂

zlababa07
7. srp 2009

Baf baby, koukám, kolik jste toho nakecaly 😕 Kontryhelový čajíček už popíjím, tajk díky za vyčerpávající informace 🙂. Jinak jsem snad konečně narazila na gyndaře, co mě vezme - v santé, ale to je díky tomu, že manža dělá u firmy, co tam má nějaké benefity.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru