Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kvetinka7
12. zář 2009

Farmi,hezky se vylez, ty vubec neumis odpocivat ..porad se kolem nekoho tocis.. ja myslim,ze Robisek uz kozu podojit zvladne 😉 😉

Mari,to je fajn 🙂 ..jen jste se tentokrat nestrefili do ovulace ..

mari111
12. zář 2009

no sak uvidime, snad to ted klapne, budem na tom pilne pracovat 😉

maendy
12. zář 2009

Tak to na mě zase přišlo,zase bulím jak želva.Najednou mne popadl pocit že chci strašně znovu otěhotnět.
Když jsem se dozvěděla ve středu,že je konec,už nikdy jsem nechtěla.
Ale to je asi normální průběh.
Já taky nedokážu odpočívat,uvařila jsem oběd,peru a věším prádlo a uklízím.Půjdu vysát a umýt koupelnu.
Když si lehnu hned na to zase myslím,vidím pořád výraz pana doktora u uzv a manžela.a všechno.
Já vím chce to čas.
Mari ty jsi na tom jak?Jestli můžu být zvědavá?

maendy
12. zář 2009

Paajo já s mou tchyní ani moc nevycházím,ani to nevěděla že jsem byla těhotná.Zrovna ted se zaobírá jen sama sebou,má zlom nohu a chová se jako by umírala,musí být prostě středem vesmíru.
Musím se stím poprat sama,mám oporu v manželovi,ale nechci mu o tom pořád mluvit,trápí ho to tak jako me.
Mari třeba to tento C vyjde 😉

maendy
12. zář 2009

Jinak Markee Johanka je nádherná princezna🙂

nicollka
12. zář 2009

Farmi a ty teplotku nezkoušíš? Jako jestli je to opravdu střevajzna.

Paaji moc moc držím palečky na testování. No už jen týden a bude tu manža, už aby to bylo.

Tady uklízím a pak jedem mrknout po obchodech :D tak na to se fakt těším.

kvetinka7
12. zář 2009

Maendy, to prejde..uvidis... to,co se nam stalo,je to nejlepsi z tech spatnych moznosti, co se mohly stat..jen se tehotenstvi posune o par mesicu.. 🙂
Mne ,kdyz se to stalo,tak jsem konika nemohla otevrit dva mesice .. pak ma clovek zase energii a jde do toho znova .

markee
12. zář 2009

Maendy,téda,teď čtu v tvém albu.Takže taky velice čerstvý zážitek. Je mi to moc líto,opravdu moc. Ale věř,že to přejde. Sice i já jsem teď psychicky zdeptaná,ale vím,že to přešlo. Po tom zamlklém potratu a následné revizi jsem byla v pohodě hodně brzo. Teď to bude u mě hůř,pže prostě to bylo už kopající mimi a větší bříško a tak,ale určitě to přejde.
Dnes jsem bulela jen jednou a to dopoledne,když přijel manža z práce. Pak se mi jako chtělo,ale zastavila jsem to a prostě zatím dobrý. Právě,nejhorší jsou ty chvilky,když si lehneš a přemýšlíš nad tím co bylo,co by mohlo být a tak. Vím,že se s tím budu prát dlouho. Budou dlouhé dny klidu a pak přijde den a já ho prořvu,ale určitě se dám dopořádku. Miminko moc chci,ale bojím se,že se to bude opakovat. Kdyby nám neřekli,že máme 10% možnost toho,že to bude znova,tak nejsem tak vyklepaná,ale bohužel je tomu tak ☹ . Je krásné odpoledne,tak snad půjdeme i ven na procházku nebo někam prostě nebýt doma.

markee
12. zář 2009

Kvetinko,mám taky takový pocit,že bych sem nejradši nechodila. Uvidím jak to půjde dál. Nechci být zas sama,ale na druhou stranu,sem vždy strčím nos a brečím. Teď je teda vyjímka-chvilka klidu.

kopa
autor
12. zář 2009

Vroninka............chlapečkek Petr
Bobinka ............chlapeček Vojtíšek
Kelly 34tt ................................................................................čeká holčičku............Kristýnka
Kagatkaga 31tt.........................................................................pohlaví nechce znát předem
Martina76 30tt...................má trombofilii.....................................čeka chlapečka...........Mikuláška
Lucierob 30tt ............................................................................čeká holčičku............Aničku
Kupinka 30tt .....................21.9.odběry,25.9. poradna .................čeká chlapečka..........Matyáš
Murynka 28tt................KO 22.9 s velkým UZ ve 30tt.....................čeká holčičku............Sofie
Jitie 28tt...................................................................................čeká chlapečka..........Filípek
Amynka 25tt..............................................................................čeká chlapečka
Venuska 25tt ...................24.9. poradna......................................čeká holčičku Natálku
Kerrie 22tt.........................22.9. 3D UTZ,23.9.poradna
Květinka 21tt................... ..........................................................čeká chlapečka
Mirax 20tt........................6.10 KO...............................................čeká holčičku Bětušku
Samsa 18tt........................17.9.KO
Wergina 17tt......................5.10 velký UTZ a KO
Martinkal 14tt....................23.9.KO+ 3D
Aronek 13tt......................10.9KO,
Mabe 11tt.........................10.9.KO
Tercie 9tt..........................24.9.odběry a těhu průkazka,5.10.KO,13.10 NT screening
Markytaj 9tt.......................16.9.KO,5.10. NT screening
Zlababa07 6tt.....................16.9.KO
Skritkova DC?
Paajaa 28DC
Kopa 26DC
Nicollka 26DC
Farmarska 24DC
Aja 83 14DC
Hanana 13DC
Flair 8DC
Handm 7DC
Sarlotta 5DC
Maarrtina 5DC
Eeliska 5DC
Ikopretinka 4DC
Mari111 3DC
If.v nehlídá si DC
Markee.......................čekatelka na první porevizní MS
katyna6......................čekatelka na první porevizní MS

katyna6
12. zář 2009

tak jsem zas tu holky a honem jdu všechno dočíst 😉

kvetinka7
12. zář 2009

Markee, Johanka je kouzelna 🙂 Peces uzasne narozeninove dorty... kam na ty napady chodis? 🙂
Nemysli na to,ze by se to mohlo opakovat .. to,ze se muze opakovat zamlkle tehotenstvi ,je taky vysoke a presto je potreba do toho jit .. budes ted ve vysoke peci doktoru,kteri by to pripadne odhalili velice brzy .. jsou rodiny,kde se dedi ruzne nemoci ve vetsim procentu.. treba hemofilii dostanou automaticky vsichni kluci ..

katyna6
12. zář 2009

markee-já jsem po revizi nemohla na koníka jít skoro 14 dní,ale pak mi to spíš pomáhalo a každej další úspěch holek,ať už miminko,nebo aspoň // mi dávají víc a víc naděje,že i u nás bude dříště všechno ok

markee
12. zář 2009

Jo z toho mám taky radost z další těhulky a budu mít i nadále. Jen prostě když kouknu na to kolik nás tu je a už 3/4 jsou těhu a nedavno jsem byla i já,tak prostě si říkám,proč se to někomu opakuje. Proč nestačilo jedno zamlklé těhu a proč prostě se to muselo stát. Pak si říkám,že jsem asi moc a moc byla zlá,když mám v jednom roce dvě taková neštěstí. Vím,že to tak není,ale člověka to napadá i když nechce.
Teď projíždím nabídky pracáků a tak a všude chtěj aktivní znalost jazyka ☹ No já práci fakt neseženu. Účetní nejsem,to jsem dělala jen ve škole a pak prostě jen tak jako základ,ale nikdy prostě celé. Nevím co a jak a ani mě to nebaví. Zas nechci být v práci od rána do večera,co z té naší holky bych měla. Líbila by se mi jedna práce v Praze,ale ta je na dobu určitou a to pak nevím jak by bylo s výplatou mateřské 😒

kvetinka7
12. zář 2009

Tohle jsem nasla na netu. Vypada to,ze kontryhel je opravdu na vse 😉
O kontryhelu bylo napsáno, že pokud má žena problémy smířit se s mateřskou rolí, má obavy z potratu, trpí ranními nevolnostmi či depresí po porodu, pak je kontryhel její bylinka. Čaj z listů kontryhele pomáhá také při nespavosti, odstraňuje bolesti hlavy a posiluje nervovou soustavu. Pijeme jeden až dva šálky čaje denně

markee
12. zář 2009

Kvetinka,ty dorty jsou momentální nápady. Prostě se blíží Johanky narozky-což mě čeká už za měsíc a půl znovu 😀 -a já vymýšlím co udělám. Ta kočka napadla mě,protože jí bavilo říkat mňau a haf. Takže dostala mluvícího psa k prvním narozkám a tu kočku prostě jako dort 😀
A další rok jsem říkala,že udělám jen kytičku,ale manžel prostě říkal: líbí se jí pohádka ošklivé kačátko,tak udělej jo.
No a bylo rozhodnuto. Teď fakt zas nevím. A hlavně nevím zda nenechat některou babičku upéct. Jenže pak je mi to líto,že jí pekl někdo jiný než já,takže vždy všechny odvolám,že si upeču sama 😀

markee
12. zář 2009

Kvetinka,téda no vidiš. Já tu mám ještě asi kontryhel z jara,tak si ho udělám 😉

mari111
12. zář 2009

maendy, muzes byt zvedava, klidne se ptej. Nevim teda co myslis tim jak jsem na tom ale jsem 7tydnu po revizi kde psali ze jsem byla 7+2 ale jinak podle mich vypoctu vic. asi jsem mela mrchu 21.8 ale nejakou divnou ,tahlou a tak mi dr. dal injekci na zastaveni a ted prisla dalsi mrcha brzo ale prej sem v poradku. takze jsem 3DC a uz se tesim na snazeni. mendy jinak ja vim ze je tezky jen lezet a nic nedelat ale mec se nenamahej, ja sem takhle v sestinedeli obcas nevydrzela a makla jsem a pak mne akorat bolelo bricho a zacala jsem moc krvacet,proto asi ta prvni divna mrcha,no nevim ale je to mozny. takze co nejvic odpocivej at se ti to vse dobre a brzo zahoji a muzes co nejdriv zacit se snazenim 😉

maendy
12. zář 2009

Já mám taky doma ješte kontryhel,taky si ho uvařím.
Holky krváceli jste po revizi hodně?Já po výkonu ano,ale dnes mám jen slabě růžový papír,když se utřu po WC.
Není něco špatně?Tak jdu na procházku s chlupatkou,jen kolem domu.
Před chvílí jsem se vzbudila,byla jsem unavená.Zase mi to připomělo jak jsem musela pořád spát když jsem ještě byla....
Mari já byla podle me v 9tt a odpovidalo 6+6.Prostě bylo něco špatně.

miccka
12. zář 2009

Ahoj holky. Přidávám se k vám s čerstvým zážitkem. Na konci července jsem zjistila, že po dvouletém snažení se zadařilo a čekám mimčo. Přítel byl nadšenej, já taky. Všechno probíhalo v pořádku, až do pondělka. To jsem byla v Podolí na ultrazvuku a doktor prohlásil, že mimi je menší, než by v 11.týdnu mělo být. Vzali mi krev a kontrola ve středu. Bohužel ve středu už mimčo nebylo vidět vůbec, hodnoty HCG rapidně klesaly. Doktorka na ultrazvuku mi dost ležérně oznámila, že je to zamlklé těhotenství. Když jsem se jí zeptala, jestli opravdu není nějaká naděje, ještě na mě dost štěkala, káča jedna. Ještě ten den jsem musela na revizi. Takže datum 9.9.2009 se na mě opravdu nepěkně podepsalo. Fyzicky je mi teď už dobře, ale psychicky strašně. Jednak mám strach, že další mimi si dá opět načas, ještě větší strach mám ale z toho, že i podruhé se to nepovede ☹ Teď čekám na MS a hned po ní se s přítelem budeme snažit, navzdory radám lékařů, že mám počkat půl roku. To bych fakt neunesla. Budu se modlit a doufat, že se brzo zadaří. Přeji vám všem brzké // na testíku 😅

aronek
12. zář 2009

miccko, vítám tě v tomto smutném témátku, jestli jsi četla, tak už není tak smutné a potkalo nás to všechny ☹ . Doktoři nás berou jako jednu za druhou a málo kdy narazíš na někoho kdo projeví cit. Mně to řekl na koze, málem jsem neslezla a pak jsem málem nedojela domů ☹

kvetinka7
12. zář 2009

maendy, kdyz ti revizi udelaji dobre, tak krvacis pak uz jen lehce..postupne to uplne vymizi.. menstruaci pak pocitej za delsi dobu nez mas obvykle ..kolem 6tt .. trva chvili,nez vymizi vysechny tehotenske hormony a telo nastartuje novy cyklus.

Miccko,neboj, bude lip 🙂
Ja si vzdy rikam,ze vse zle je k necemu dobre... ja is uvedomila mym potratem treba to,ze muj manzel je super chlap..a vic si ted vazim nynejsi tehu..
jak jsem psala vyse..po revizi se lepe a rychleji tehotni ..a jdes do toho s cistym stitem 🙂 🙂 ..my se snazili rok a nic a po revizi to slo hned 🙂
Doktori to berou jako jen dalsi diagnosu..,ktera se proste stava a to casto, i kdyz se o ni moc nemluvi,..protoze tohle tema hodne boli a i za delsi dobu . Pul roku je nesmysl, je to zastaraly nazor. 2-3mesice staci 🙂

martinkal
12. zář 2009

Ahoj holky 🙂

Markee máš IP.

Kopi jsem od včera 15tt 🙂 díky.

Miccko, bude líp uvidíš, nám doktor povolil snažení po třech měsících a hned se povedlo, tak neztrácej hlavu. 😉

katyna6
12. zář 2009

maendy-já jsem krvácela hodně až 3tí den po revizi,bylo to jako klasicka ms,jen víc bolestivější.Předtím ty 3 dny skoro vůbec,tak nevím,co to bylo 😖

miccko-taky tě u nás vítám.Je ti teď určitě moc smutno,ale tady ti s náma bude fajn.a i když název témátku tomu moc neodpovídá,bývá tady i hooodně veselo,však uvidíš sama 😉 .Jinak ti přeji spoustu si lk regeneraci těla i dušičky a to ostatní pak už přijde samo 😉 😉

maendy
12. zář 2009

Ahoj miccko.Tak jsme na tom stejně.Já se to dozvěděl taky 9.9.Opravdu magické datum,co? ☹
My se snažili 3 roky,pak nám pomohla inseminace v CAr a podívej.
Já mám moc hodného gyn.,řekl mi to jemne a jelikož je to býval primář,dělá si u svých pac operace sám,proto jsem šla až v pátek,aby mi to dělal on.Je moc schopný gynekolog.Neměnila bych.
Říkal,že se to určitě brzo podaří,když už to vyšlo jednou.
Tak budeme ted spolu čekat na porevizní MS.
Květinko děkuji,uklidnila jsi mne 🙂

miccka
12. zář 2009

Díky za podporu, holky. Jinak revize proběhla rychle, ale snad v pořádku. Krvácela jsem jen po výkonu, a to dost. Ty jejich vložky nemocniční, to byl děs 😖 Ale jak říkám, průběh rychlej, ještě že v Podolí je vše při jednom. V 10.hodin strašná zpráva z ultrazvuku od mé "milé" paní doktorky, opravdu velmi "citlivě" podaná. V 11 jsem si vyběhala na interně předoperační vyšetření, ve 12 šla pod kudlu. Ve dvě jsem se vzbudila v dospávacím pokojíku, naštěstí jsem tam byla sama, tak jsem si mohla v klidu poplakat. Ve tři už jsem byla oblečená, umytá a připravená k odchodu. Přítel pro mě přijel autem až před nemocnici. Bohužel na pooperačním odd. byla ta "milá" doktorka, která mi dost necitelně na ultrazvuku řekla o mém zamlklém těhotenství. A nechtěla mě pustit domu, prý anesteziolog napsal do zprávy, že mě můžou pustit až ve čtyři. Tak jsem jí řekla, že ten den pro mě byl dost stresující a ona mi k tomu taky dopomohla, a že s ní už tam nestrávím ani minutu. Revers mi odmítla dát podepsat, tak jsem prostě odešla. Ale fyzicky jsem byla v pohodě, bříško bolelo jen trošku, zato ta psychika... ☹ Prošly jste tím všechny, takže dobře víte, o čem mluvím. Jen doufám, že na další mimčo nebudu tak dlouho muset čekat a zadaří se brzo. A všechno už bude OK. Sice se trápím pořád otázkou, co jsem udělala špatně, ale rozumný myšlééénky se asi nedoberu...

maendy
12. zář 2009

Katy třeba to teprve taky příjde,já měla vždycky takovou MS,2 dny skoro nic a pak se rozjela.
Tak uvidím do pondělí,když tak si zavolám sestřičce na gyn,za optání nic nedám.

maendy
12. zář 2009

Miccko já se pala sebe to samé a věř že nic špatného jsi neudělala,něco tam nebylo v pořádku,proto to příroda zařídila takto.

miccka
12. zář 2009

Maendy: No, jak vidím, datum 9.9.2009 se na nás opravdu podepsalo ☹

kvetinka7
12. zář 2009

Miccko, no ,opravdu skvely zaitek .. ja jsem mela taky stesti na jednu "milou" dr. , dosla jsem s papirem do nemocnice o zalklem tehotenstvi... mela jsem byt 11tt a dle UZV jsem byla 5tt 😖 ..byla streda a ta pip dr. mi dala termin az na pondeli,ze kdyz to vydrzelo tak dlouho,tak to vydrzi az do pondeli.. jenze kdyz "mozek" zjistil,ze je "konec" a nema smysl to v sobe dal drzet, tak jsem ve ctvrtek v noci sama potratila .. v patek jsem pak mela revizi pro kontrolu,zda je vse Ok a pokoje byly poloprazdny.. tak nechapu,proc jsem mela cekat do pondeli .. 😒 musim pak jeste na oplatku rict, ze krome ni a sester na prijmu, byli vsichni ostatni doktori a sestry uzasni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru