Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
5. říj 2010

@sarlotta u mě nic nového 😝 Já už jen přežívám 😀 nemohu spát všechno mě bolí,když se kroutím z boku na bok bolí mě břicho,všude mi křupe 😀 No už jsem na odstřel 😀 V pátek jdu na kontrolu,tak snad se něco bude dít 😅

madormi
5. říj 2010

@tercie to táta nejí :D

madormi
5. říj 2010

@lenik_25 guláš je jedna z variant :D

lenik_25
5. říj 2010

@madormi 😉

madormi
5. říj 2010

jo jinak koukal jsem tu že tu házíte fc, tak já tam jsem takyyy :D Dominika Klozová

aronek
5. říj 2010

Ahojky, nestíhám dočítat, tak jen hlásím, že jsme v pořádku. V termálech nic moc, nesměly se tam koupat děti do 10 let, takže o ničem. Ale já si poradila, dostal kulicha a plavky a plaval venku. Jinak od včerejška máme první zub a zítra máme vítání občánků. Jsou tu nějaké novinky????

sarlotta
5. říj 2010

@petroska ty šíííško, mělas mi zavolat🙂) 😉 šak číslo máš. Hele malý to měl taky a stačilo jen dávat aktiferrin do šťávičky..jde o to, že červené krvinky potřebují železo aby mohli dobře vázat kyslík a kyslík potřebují buňky aby spalovali živiny.. no a pak je to začarovaný kruh...když člověk málo jí- má málo železa a když má málo železa ztrácí chuť k jídlu🙂
ale u dětiček je to opravdu ,,normální" a navíc ty hodnoty nejsou nijak extrémní, to bys na něm poznala kdyby jo. Byl hooodně bledý 😉

sarlotta
5. říj 2010

@petroska vigantol je vitamín D, normálně si ho tělo tvoří samo, když vystavuješ kůži sluníčku, ale miminka nesluníme,že. Je potřebný pro správnou tvorbu a růst kostí🙂
Dětičky ho berou celý 1rok, kapku denně. děti narozené v zimě až do roku a půl, ale to Ti doktor pak řekne kdy přestat dávat🙂

dřív se dával ještě vit. K v kapičkác, proti krvácivosti..ale ten už se teď nově očkuje přímo v porodnici🙂 a stačí jedna dávka 😲 😉

lenik_25
5. říj 2010

@sarlotta Ty jsi dětská doktorka? Víš toho opravdu hodně.

tercie
5. říj 2010

@madormi mám tě 😉 Hele není ten váš taťka drobet mlsnej? 😀 Pak bych teda udělala nějakou rychlovku minutku, stejček či něco podobnýho,když je na to maso 😉

tercie
5. říj 2010

@sarlotta Hej doktorko 🙂 já Káčko dávám pořád kapku jednou za měsíc 😉 Jestli ho dostal v porodce nevím, ale to asi by měl v papírech, což nemá, asi to u nás ještě nefunguje 😀

JInak holky ten náš kluk mě jednou sežere i s chlupama😀 Zdlábnul misku kaše, těch 150ml a ještě mi vypil z obou prsou...nenažránek 😀 Jestli dneska nebude spát dlouho přes půlnoc aspoň tak už fakt nevím😀

A jdu na ordinaci, páč když nebudu koukat aktivně tak mi to manža přepne, tak přijdu pak jo? Zatííííííím 😉

lenik_25
5. říj 2010

@madormi Mám tě tam taky, snad. Jsou tam dvě tvého jména.

lenik_25
5. říj 2010

@tercie Teda tak to by chtělo pořádně kvalitní spánek po takovém nášupu! To by mohl spinkat, co? Tak já jdu taky na Ordinaci.

majjka24
5. říj 2010

Tak nejsem sama 🙂 . Madormi co tam máš napsáno na tom FB??

sarlotta
5. říj 2010

@lenik_25 neee 😉 jen když mě to zajímá, tak to nastuduju a prostě některé věci si pamatuju 😉 a dost mám vyzkoušeno bohužel na malém a na sobě 😅 😉

majjka24
5. říj 2010

@tercie koukám, že u Vás je to stejné jako u nás, "ti to přepnu , když se na to nedíváš..." 🙂

sarlotta
5. říj 2010

@tercie nooo tak to nevím🙂 asi přidáš kaše🙂)) 😉 a taky přes den dej něco na oběd🙂 te´d kolem 6měs. je to normalka, že děti víc pijí, ale srovná se to přidáním těch příkrmů, pak bude zase spokojenost 🙂
taky musím na ordinačku, nebo dojdu a bude viasat history..... jéééžiš, už tam cosi takového slyším 😅 😉 😀 😀

madormi
5. říj 2010

@tercie taky tě mám 🙂 no to víš vyhládlej z Albánie 🙂)

madormi
5. říj 2010

@majjka24 Dominika Klozová

majjka24
5. říj 2010

@madormi už jsem tě našla 😉 A mám tě 🙂

tercie
5. říj 2010

@sarlotta
@majjka24 holky my to máme stejný s těma chlapama koukám, co 😀 Nám už tam běžely Trucky na ledě 😀 A skončila ordinačka a už běží zprávy na čtyřiadvacítce 😀
Šarlotko já s tou kaší přestala když mi doktorka řekla, ať dám radši zeleninu,ale když se mi tak budí, a navíc když jsi říkala že tím nic nezkazím,tak jsem to prubla. Hele akorát kolik by měl jíst tý zeleniny? Zatím sní jen půlku tý malý skleničky, pak ho to přestane zajímat. ALe na tu kaši teda krásně otvíral, jsem měla radost!!! Maso dám až po tom půl roce a ovoce taky, ale sestra u dr říkala že by už pomalu měl jíst tý zeleniny víc, tak právě nevím...

lenik_25
6. říj 2010

Dobré ráno,

tak jsem ráno vzbudila prďolku, že ho vezmu do školky (chodí na 5 dnů v měsíci) a teda holky, ten se třásl, že úplně vibroval. Tak jsem zavolala do školky, že nepřijde a mám ho doma, prdelku.

@kopa Ahojky, je to ke konci náročný, viď? Mě z gauče zvedal manžel, měla jsem oteklé kotníky (horký červen) a teda byl to děs. Já týden přenášela a brečela, že ty, co maj rodit po mně, už maj odrozeno... drž se, holka.

lenik_25
6. říj 2010

@sarlotta Aha, no jsme na tom skoro stejně. Malej mi první rok pořád marodil, takže máme ledacos odzkoušeno, a to jak s léky, tak bez nich. Takže když mají kámošky problémy s dětmi nebo neví, jaké léky dát, hned mi volají jako do domácí lékárny.

lenik_25
6. říj 2010

@tercie Já taky začínala s kaší, ale nemléčnou. Kupovala jsem rýžovou bez příchuti. Nejdřív jsem tím zahušťovala mlíko ve flašce, ale ty kojíš, viď? Tak normálně kaši na lžičce. Ono se říká, že když děti ochutnají sladší chutě, tak nebudu chtít zeleninu, ale když koupíš kaši bez příchutě, tak tím podle mě nemůžeš nic zkazit. A pak jsme hned začínali s mrkvičkou. Buď jsem dělala domácí (můžeš si namrazit malé dávky v platu na vajíčka a pak jen vyklepnout porcičku a rozmrazit) nebo jsem kupovala ty malé skleničky na první lžičku a Daneček mi to teda snědl celé, byl gurmán. Ale když to nesní, můžeš nechat uzavřené v lednici do druhého dne. Tomu se nic nestane.

lenik_25
6. říj 2010

@tercie Jo a doporučuje se dát tu zeleninku a za 20 minut nakojit, aby se dítě jakoby dojedlo.

farmarska
6. říj 2010

ahoj holky 🙂
od včerejška mám rozbitej notbok, tak jsem ani nedočítala, ani nepsala 😝 , ale dnes jsem ten absťák po vás už nevydržela, tak jsem si půjčila manžův, tak tu s váma zase chvilku pobudu 😉 🙂

farmarska
6. říj 2010

tý jo Leni, ještě že tě tu ted máme 😅 ty se nám budeš hodit 😀 takovýhle vědmosti 😉 😎 🙂

farmarska
6. říj 2010

no nif, jdu dočíst i zbytek 😎

ikopretinka
6. říj 2010

Dobré ráno,
tak hlásím že žiju, no spíš přežívám, proto nepíšu a ani moc nedočítám, jen sem a tam 😀 😝 , bliju jako alík, hlavně večer je to teda něco, rána relativně v pohodě. V pondělí jsem byla u dr. mimi má pravidelnou srdeční akci a vyrostlo, už máme 1,83cm, to jsme velcí že? 😀 😀 Taková vyžle 😀 a jak si vydupe co můžu jíst a co ne 😀 .
Kopi, ty se drž a těším se na Vítečka!!! 😵
Lenik- 25, je mi to moc líto ☹ , příště to bude určitě dobré 😉 😵

petroska
6. říj 2010

@sarlotta jé děkuju za vysvětlení 🙂si zlatá .tak nechtěla sem tě otravovat a rači sem hned valila.víš jak,strach byl aby se něco nepototo.aktiferrin-mě říkali v lékárně že dávat hodky před jídlem do pusinky.ale nechce se mi ho budit po 2 hodinách když zrovna usne tak mu to dám hodku před jídlem,to už je stejně skoro vzhuru.dávám mu to přes injekcní stříkačku.tak teda myslíš že mužu do štávičky?mě totiž řekl lékárník že na lačno jinak to nemá učinky,ale rači bych mu to taky dávala do pití 😒 co mám dělat když mi malý nechce už týden vubec spinkat.v noci teda spí parádně ale přes den-ráno se vzbudí a proste nespí,chce pozornost a když se podaří usnouttak jeza pulhodky vzhuru.na to žeje jeste malinky by měl prospat celý den a on vubec.když se podaří takspí max 2 hodky v kočárku ale jak sme doma tak se jen chová nebo plače v kolíbce že prostě spát nebude.fakt spí tak 2 hodky za celý den když to zhrnu.asi má i zase prdíky,bo prdí i ze spaní že ho to vzbudí a začně v momentě rudnout a vztekat se.a to už sme vyzkoušeli 2kapky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru