Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

lenik_25
31. bře 2011

@ikopretinka Poraděj ti v porodnici, ale mě doporučovali od samého začátku dávat malýho na bok, kdyby si ublinknul.

lenik_25
31. bře 2011

Malé děti jsou někdy k nezaplacení. Večer si, třeba jako dneska náš Daneček, k posteli zavolají tatínka pod záminkou pusy na dobrou noc a pak mu s naprostou samozřejmostí sdělí: "Zítra zas přijde strejda." Škoda, že Dáda zapomněl dodat svou oblíbenou větu: "A táta je v práci a přijde odpoledne." 😀 😀 😀

lenik_25
31. bře 2011

@kopa Já ho brala, měla jsem jak nějaký talbety na polykání, tak na vkládání. Naše doktorka ho dávala asi nejčastěji.

kopa
autor
31. bře 2011

@lenik_25 Leniku a MS ti došla přesně na termín? 😅

tercie
1. dub 2011

@lenik_25 tak na to se těším, to je kouzelný😀 A jak to pak vysvětlit co? 😀

tercie
1. dub 2011

@kopa Jéje, že by další mimčo? 😀 No však jsi tuhle psala, že by ses nebránila😀

petroska
1. dub 2011

Ahojky tak sme taky marodci.od středy vysoké horečky že už nevím co s něma.dnes sme raději zašli k mudře a nic mu nenašla.prostě jen horečkujeme a stále nás drží 39 😔 .srážíme,sirupujeme a nic ,furt na stejno.a to sme měli jít na třetí očkování a už je to tak posunuté že pokud nás ted 14 nenaočkuje tak to absolvujeme zase od začátku na novo od první dávky.tak mě jebne jestli zas budem horečkovat po reakci.Co to muže být jen horečky bez kašle a rýmky?.to se jen tak muže dít?už nevím jak ho z toho dostal a mudra nám nic nedala.že prostě nějaká viroza že máme dělat jen zábaly.a to se mě zdá divný když má takové horečky a nic nedala 😠 .venku nádherně a my lapíme doma v posteli,supr 😔

kopa
autor
1. dub 2011

@tercie Mě se to nezdá moc vtipný 😀 😀 😀 doufám,že MS dorazí jinak mě klepne 😀

sarlotta
1. dub 2011

@petroska ach jooo, chudato, malá měla taky takové teploty týden a nic z toho.. doc říkal že se můžou tlačit zuby. Viroz je hodně včíl. můžeš mu nechat vzít krev na crp.. jestli nemá zánět v těle.. pak by potřeboval antibiotika.. ale zas je to pichanec no... ale asi bych to před tím očkováním vzala, kdyby furt horečkoval.

sarlotta
1. dub 2011

@kopa 😀 😀

sarlotta
1. dub 2011

@handm určo zoubky, to se zase srovná, víš jak to bolí matko 😅 😀 😀 😀

aja.83
1. dub 2011

Ahoj holky, tak už jsem ode dneška doma na neschopence. Byla jsem se rozloučit v práci, až mě to přišlo na jednu stranu lítu a některý kolegyně mě až rozbrečely! 😅 Ale teď to ze mě všechno spadlo a těším se na ten klídek doma 😉 . Hurá ! 😀
Užijte si krásný jarní víkend! 😵

lucierob
1. dub 2011

ahoj holky,
já jsem teď napnutá jak kšandy. Sestřenka dneska ráno začal porod. Je ve 33tt a malá má odhad váhy 1500

tak a teď vás jdu zkusit dočíst

petroska
1. dub 2011

@sarlotta uvidím co víkend jinak tam jdu znova a už si testy vykřičím 😠 .
holky malý se mi právě te 3x sám od sebe postavil na kolinka a houpe se na nich.že by na to konečně přišel a bude nakonec lozit,mááám radooost,konečně pokrok 😵

sarlotta
1. dub 2011

@petroska na virozu opravdu nesjou léky, to si tělo vybojuje samo🙂 jako chřipka u dospělého, taky dostaneš jen kapky od kašlu a panadol 😅 na to antibiotika nezabírají.. horečka je dobrá- pže víš že tělo reaguje a brání se a vytváří ty protilátky.. jen nad 38,5 je už zbytečně vysoká... pak se teprve sráží, jinak ne.

sarlotta
1. dub 2011

@lucierob ouvej, tak držím palušky 😔 😉

sarlotta
1. dub 2011

@aja.83 super, pohodička klídeček🙂 tak odpočívej a nakupuj🙂)) 😎

petroska
1. dub 2011

@sarlotta takže do 38.5 nesrážet.mě říkala doktorka že stačí jen hadřík na čelo.my sráželi jak měl nad 38.5 a víš.zatím to vypadá že od rána klesla tak snad večer ustoupí uplně.každý říká 6tá nemoc tak su zvědavá co z toho bude

maarrtina
1. dub 2011

Ahoj,
tak my už 14 dnů přikrmujeme a Adélka dnes snědla k obědu celou malou skleničku špenát s bramborem od Hami. Jinak jste měli pravdu, že to Hami je lepší. A už jsem našla i drogerku, kde to prodávají.

Jinak jak budeme začínat s ovocem tak mě doktorka pak říkala, že jí můžu do toho dávat i jogurt. Je na to ještě čas, ale jaký dáváte? A od kdy se můžou dávat ty kukuřičný křupky. A jak jí vyměním další jídlo to ovovce ráno, tak pak jí mám vyěmit i mléko odpoledne za ovoce nebo co dáváte. prosím o rady. Jak jste tady někomu radili tak já si to užila a nemůžu to najít a nevím jak dál.

@petroska to je hrozný jaký má Filípek horečky, ať je brzo zdraví.

kamarádce dnes v noci vyvolávali porod a nakonec císař ve 34tt a malý má jen 1900g tak ho převezli do Brna.

lenik_25
1. dub 2011

@kopa Jak na termín? Kdy? Já beru ten duphaston teprve 4. den, nikdy předtím jsem ho neměla. A minulý a předminulý cyklus jsem MS dostala se zpožděním.

@tercie No prááávě 😀 😀 😀

handm
1. dub 2011

@petroska, teda já bych si nechala hned udělat to CRP - malý měl taky horečky a vůbec mu to neklesalo, zjistili, že CRP taky vysoký, tudíž někde něco v těle je, zánet, bakterie a reaguje horečkou.. udělali jsme všechna možná vyšetření, abychom věděli, na co vůbec ty ATB dávat, kdyby jsme dávali... pak se přišlo na to, že měl nějakou bakterii v nosíku (dělala mu i výtěry z nosu a krku), na ušním jsme byli, zda to není od ušisek (netahá se Filda za ouško?) anebo když mu máčkeš za lalůček, do té prohlubně, bolí to a pláče?! To by mohly být ouška...:( Tak držím palce... mě pak doc říkala, když dělala kontrolní CRP, že jestli neklesne, tak šupajdíme do Motola, protože prostě neví, kde co je... ale pak kleslo CRP a našel se ten nos...

@lucierob, držíme sestřence palce, takovej bobek malinkej...!!!
@sarlotta asi jo, no... anebo spurtík, ale ten má náš malej furt 😀😀

jinak MAreček už v podstatě leze 😀😀😀 musí tedy být na koberci, nebo na posteli, na plovoučce píďalkuje 🙂 ale jinak je na kolínkách a šup dopředu.. a ještě lépe dozadu, couvačka :_):_) Je to šikulka rychlá!🙂

@kopa, jééé Leni, to by bylo hustýýýý!🙂

@aja.83 užívej!!!nožky nahoru a pohodička!!!:_)

mari111
1. dub 2011

ahoj holky, my dem zítra poprvé letos grilovat se teším 😵

petroska
1. dub 2011

@handm doktorka se mu dívala i do oušek a nic tam nemá.a netahá se za ouško.není prostě na něm vidět jestli ho něco bolí.v pondělí si testy určitě vyžádám pokud budou teploty a nebo pro jistotu o víkdendu na pohotovost.
@maarrtina já měla Filípka s váhou taky 199g ,to zvládnou,držím palečky 🙂

mari111
1. dub 2011

@petroska jé to je zas utrpení, ať ho dr pořádně prohlédne, taky bych asi raděj jela na tu krev ☹

handm
1. dub 2011

@mari111 jéé, to si užijte, bude krásně!🙂

mari111
1. dub 2011

@handm no právě že má být krásně a hlavně jedeme k tchýni a tam to maj že se dá aj schovat kdyby náhodou byla zima , jen doufam že Lauruška se tam nebude nudit 😅

handm
1. dub 2011

@mari111 no, určitě nebude, půjde z ruky do ruky 😀 to se jí bude líbit!🙂

mari111
1. dub 2011

@handm no to jo, to zas bude vytahaná jak opice 😀 Holky znáte nebo máte některá skušnosti se značkou kočárku chipolino ??? asi už jsem si vybrala golfáč 😅

handm
1. dub 2011

@mari111 🙂🙂 tak to má u babičky být, značku neznám, bohužel 😝
🙂 mizííím, jdem ven a spinkat :--)

kopa
autor
1. dub 2011

@maarrtina Marti já si myslím,že jogurt se nesmí dávat!!! 😅 🤐 🤐 Myslím že ten je až od 8 měsíce 😅 to ti určo poví Sarlott 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru