Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

majjka24
9. říj 2010

Si vystačím sama, teda tady 😀

lucierob
9. říj 2010

já jsem tadyyyy
Jsem předala ségře dítka, moje už spí a já mám konečně klid 🙂

majjka24
9. říj 2010

jůůůů ahoj, 🙂

lucierob
9. říj 2010

stále jsem tu, jen občas odbíhám

majjka24
9. říj 2010

už jsem myslela, že ses na mě vybodla 😉

majjka24
9. říj 2010

tak jsem zjistila, že doma žádne vínko nemám, jen šampaňské. 😀 takže bude asik jen ten popcorn

lucierob
9. říj 2010

vínko bych si taky dala, ale bohužel doma žádné nemám. No však ten popcorn taky ujde

aronek
9. říj 2010

tedy, tady se pije a mlsá 😀 To já co kojící matka mám smůlu 😝

lucierob
9. říj 2010

@aronek však jedna sklenička vínka ještě nikoho nezabila. Jak často kojíš?

tercie
9. říj 2010

Ahoj holky,bude tu dneska večer někdo? 🙂

My měli fajn den, jak se Luky probudil tak jsme dali obídek, chvíli jsme si tu hráli,koukali přitom na pána prstenů a pak jsme zas jeli s kočárkem ven, užít sluníčko, Lukášek si zas dal šlofíka a pak jsme šli pogratulovat dědovi k narozkám, a nacpat se chlebíčků 😀 Teď už je Luky vykoupanej a spinká...teda snaží se, ale bá chudinka rýmu a špatně se mu dejchá tak spí neklidně, a taťka nám ještě nedorazil z práce.

Holky asi mě omejou,přišlo vyúčtování za elektriku,, jsem si vyzvedávala u tchánovců poštu, a chce se mi řvát, taková darda, budem doplácet 11tis. a chtěj to mít do 20.týho 😲 🙄

Včera jsem tak uvažovala, co já budu dělat, prachy z mateřský nestačí, navíc o 10 měsíců dřív dostanu tu nižší částku takže všechno táhne manža a tomu taky prachy seberou, my se normálně půjdem pást... tak mě napadlo začít podnikat, jenže v čem, nápad chybí. A taky kde... nejlepší by bylo něco zprostředkovávat, aby mi stačil třeba kancl doma nebo tak, jenže teda nevím. Mám učňák, jsem prodavačka a maturu mám z provozu obchodu, s tím by se dalo už něco dělat, ale zatím nápad nikde...

tercie
9. říj 2010

@aronek já jsem si taky dala skleničku šampusu 😉 Si myslím, že než to dojde do mlíka...tak tu kapku alkoholu zvládnu spálit 😉

majjka24
9. říj 2010

@tercie týýý jo 11 tis. to je mazec,zkuste si spotřebiče ketré hodně žerou vytahovat ze zásuvky,my to děláme teprve letos, tak jsem taky zvědavá za kolik to budem mít. my zase doplácíme 1O tis. za plyn, starý barák nezateplený,vysoké stropy, byt o rozloze 130 metrů čtver. a topíme plynem, voda na plyn....a už i tak se mi zdá, že máme celkem vysoké zálohy ....asik je to furt málo ☹
Tak jsem překecala manžu ať mi skočí pro vínko 😉 a on si přibere piiijo, jsem mu ukázala ledničku, že už tam má jen jedno 😉

aronek
9. říj 2010

@lucierob kojím co dvě tři hoďky 😖 včetně noci 😝 ale už jsem si zvykla 😀

lucierob
9. říj 2010

@aronek já bych si půl sklenky vína klidně dala

majjka24
9. říj 2010

@lucierob tak přijď, už ho mám doma 😉

lucierob
9. říj 2010

Bych se hned stavila, ale manža by měl zase blbé kecy

tercie
9. říj 2010

Mrně nespí, byli jsme odsávat nos, jenže pak si pobéékal a má ho ucpanej zase, achjo, to asi bude dneska noc. Snad už usne.
@majjka24 my bydlíme teprv rok a upravovali jsme tarify a všechno, tak jsme mysleli,jak na tom nebudem dobře, máme 20hod, levnýho proudu kvůli elektrokotli, v zimě topíme krbem ale teď jak byla zima a zjara, jak se malej narodil, jsme topili elektrikou, protože z toho krbu je děsnej binec. A vytahovat ze zásuvky? Max televizi apod😀 jinak mám všechny kably zabudovaný za spotřebičema v lince, a s pračkou bych musela taky šíbovat, takže to nehrozí...

markee
9. říj 2010

ahojky holky,
Tercinko téda, 11tisíc 😨 To je mazec. No, stejně uvažuješ jak já. Od ledna si nebudu moct přivydělat(pže jsem na pracáku)manžovi seberou peníze(hasič), máme auto na leasing a klasické placení kolem baráku. No jak píšeš,půjdeme se pást nebo nevim.
Míša mi řekne: "no tak budeš chodit s mámou do lesa a vyděláš si tam." No fakt mě hnul žlučí,pže ví jaká je to dřina, sám by s ní nešel na některé práce,ale pro mě to má být dobré. Jasný,když nic jiného nepůjde,tak jo.Ale ne v zimě na pálení,pže nemám na to absolutně žádný oblečení a obutí. No mazec prostě.
Teď chci brouzdat na netu,abych se inspirovala na další dárky pro Johanku k Ježíšku a zkoukávám oteplovačky. A daj se sehnat i za 350Kč nové,tak to jsem nadšená.
Jo a vínko nebo šampus si chci dát taky 😉

tercie
9. říj 2010

@markee to se řekne vyděláš si tam, viď, ale kolik..a brigádu můžou kdykoliv přerušit a prostě jistota žádná... Fakt bych do toho osvč šla, zkusím popřemejšlet co bych tak ráda dělala a proberu možnosti...

Hm a malej zase kňourá ☹

lucierob
9. říj 2010

@tercie pokud se na podnikání cítíš a máš potřebné finance tak proč ne. Kámoška to takhle udělala po mateřské před 4lety. Otevřela si svatební salon a je za vodou. Nevěsty budou snad pořád

markee
9. říj 2010

No o svatebním salonu jsme přemýšleli s mamčou,ale u nás prostě nejsou penízky. Lidi tady na to nemaj dost prostředků a všechno si zařizují samy a aby to moc nestálo. I my to tak dělali, co šlo,tak většina byla svépomocí. Až samozřejmě na kapelu, hostinu a tak. Ale pečení, příprava výzdoby sálu a tak,to jsme si dělali sami.
Ale musí to být hezká práce-zařizovat svatbičky. 🙂

tercie
9. říj 2010

@lucierob to je dobrej nápad... akorát já neumím šít, to bych nemohla nevěstinkám šatičky upravovat, ale nápad je to dobrej... no, něco takovýho vymyslet.. Jako cítím... hlavně nevím, co bych měla dělat, kde se i po RD nechat zaměstnat ... s těma prachama to je fakt bída☹

wlladka
9. říj 2010

Dobrý večer 🙂
Musím vás jít pozdravit, už se na to chystám hodně dlouho a pořád mi to nevychází ☹ Měla jsem strach, abych neprošvihla Vítkův příchod na svět 😲 , ale koukám, že ne, tak jsem ráda.
Ikopretince moc moc gratuluji k srdíčku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Krásně se všechny těhule držíte, to je krása 😎
Čekatelkám přeji moc zdraví a štěstí, ať se toužebného okamžiku dočkají co nejdříve.

No, a my se Šimonkem jsme dobojovali s virózou. 😕 To, co jiné dítě zvládne za 3 dny, trvalo nám 4 týdny. 😖 😖 😢 😢 S tou jeho imunitou to bude zima plná nervozity. 😒
Byli jsme ale na kontrole v Plzni.......
Šíma se moc líbil a chválili ho jak krásně roste a jací jsme šikovní. Nabrali mu krev na plno testů a udělali výtěr z nosíku a krčku. Uvidíme, co nám z toho vyleze.
Taky byl zařazen do nějakého projektu. Jsou tam tito rizikoví extrémní nedonošenci. Dostane očkování proti respiračním chorobám na tuto první sezónu. Aby nám tu zimu vůbec přežil - koťátko naše. 😔
Jedna vakcína stojí 28 tisíc a dostane jich pět. Tak snad bude zima v klidu.
Také jsme byli na ušním a Šimonek SLYŠÍ 😵 😵 😵 v plném rozsahu 🙂
V pondělí zase razíme na oční kontrolu. Je to prachů za ty cesty do Plzně, ale co se dá dělat. Těm doktorům tam věřím a jsem ráda, že je pod jejich kontrolou.

Taky jsem založila - konečně - albíčko s Šimonkovýma fotkama doma. (no, na nic moc nemám času)
Teď si jdu ale vypít čaj, který mi manža uvařil, co si tu já vypisuju.
Tak vám přeji dobrou noc a budu se snažit přijít častěji. Teď už spí Šimonek dobře a nebudí se tím hnusným kašlem 😔
PA

lucierob
9. říj 2010

@markee ona neorganizuje svatby a tak. Má půjčovnů šatů, prodává snubní prsteny a nechává dělat svatební oznámení. A má tam švadlenku.

markee
9. říj 2010

@lucierob, aha. Hm,tak to je super. Vidiš, no musim něco vymyslet nebo půjdeme jíst kořínky ☹
@wlladka, ahojky. Chudinka Šimonek, 4 týdny virozy, to muselo být hrozné. Hlavně,že se z toho dostal. A je fajn,že bude mít ty vakcíny. určitě mu pomůžou. Je to šikulka 😉

tercie
9. říj 2010

@wlladka ahojky mamino, to je dobře že už jste zdraví 😉
Ta vakcína ty jo to je mazec, ale hlavně když bude k něčemu a nebude Šimi nemocnej. Tak se nám opatrujte a přijď se zase zahlásit. Jo už jsem ti to chtěla napsat minule, ale nevím,jestli jsem to udělala, straaašně se mi líbí nová fotka v pasu 🙂

lucierob
9. říj 2010

jj, wladěnčina fotečka v pasu je krásná

tercie
9. říj 2010

Tak mě napadá udělat si účetnicekj kurz a dělat spíš něco takovýho, no nevím,holky mě v tý palici šrotuje ☹

kopa
autor
9. říj 2010

Ahoj holky 🙂
Koukám,že tu rozebíráte práci 🙂

@wlladka Vladěnko neboj opravdu jsi nic neprošvihla 😀 😀 😲 Víťa mi dává zabrat 😅 Bolí mě už dost spodek a tak tu chodím furt ohlá jak stará bába 😅 To je dobře,že vám dají tu vakcínu a Šimonkovi to zabere a nebude nemocný,prdolka malej 😵 😵 Koukala jsem na nové fotečky,moc se mi líbí jak má udělanou postýlku,to povlečení...To s emu musí krásně spinkat 😵

tercie
9. říj 2010

@kopa jojo, pracujem 😀 Teda já... nějak už to vážně něco chce, protože jenom čekat, že tady od toho státu něco dostanem,to bysme dřív zhebli 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru