Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

tercie
3. lis 2010

@murynka fakt jo,tak to mě zklamalo, já si od nich dost slibovala... jako mě je nepříjemný si tu jen na chvilku kleknout, natož ty malinký kolínka... Tak to nevim co mu vymyslim...

murynka
3. lis 2010

@tercie nic fakt 😉 přežijou hokrší věci 😀 😀

tercie
3. lis 2010

@murynka ty jo nestraš, já doufám, že už nic strašnýho nezažiju🙂 Ještě že nemáme doma třeba schody😀

murynka
3. lis 2010

@tercie 😀 😀 ty mi máme ale už na nic umí 😎

tercie
3. lis 2010

@murynka no někde je budem muset pak taky natrénovat, aby ho pak někde nepřekvapily. Pro psy máme cvičnej žebřík,tak táta Lukáškovi postaví cvičný schůdky 😀

majjka24
4. lis 2010

@markee já tu MTHFR mám negativní 😉 😀

nikissek28
4. lis 2010

ahojte holky moje 😢
jak se tady máte? daří se vám? já ted nějak nestíhám chodit sem, to víte, zpátky ve škole, takže celkem psycho 😠 😠 😠 jinak kdyby jste si mě chtěla některá přidat na fb tak ,, Verunka Jurčíková,, 🙂 tam stíhám být přes školu v jednom kuse přes mobil 😀

wlladka
4. lis 2010

Ahojky,
musím vás jít rychle pozdravit. Už mám výčitky 😕 Mám poslední dobou nějaké hoňky. Děláme byt a chceme to mít do Vánoc hotové a jsme v půlce 😖 Manžel mi ráno odejde a přichází pozdě večer. Domácnost a kluci je tedy na mě. Šimonek ještě 3x denně léky, takže odsávat mlíčko a podávat stříkačkou. Už se mu to taky moc nelíbí, ale nedá se nic dělat. Vždycky ho přeperu 😀
Dopoledne vyvařuju, jelikož manža přichází s naším tátou na oběd (pomáhá nám s tím bytem) a odpolko většinou běhám po doktorech, obstarávám nákupy a pak doma kluci, praní, žehlení, úklid - no prostě kolotoč 😖 😖

Jak jsem koukala, Vítečkovi se daří a mamině taky, tak to je super. Všichni ostatní taky v pořádku a tak to má být 🙂
Farmince gratuluji k vybrání pěkného jména chlapečkovi 😵

My jedeme v pondělí zase do Plzně. Tentokrát na očkování. No, nezastavím se snad ani na chvilku. Tak já zase pádím vařit. Dělám špízy a pečený brambor.
Slibuju, že nakouknu častěji 😅

wlladka
4. lis 2010

Tak mám uvařeno a jen čekám až dorazí strávníci. Jé, a sem nikdo nepřišel ☹ tak jdu tedy odsávat mlíčko, než se mi sem nahrnou chlapy. 😨

sarlotta
4. lis 2010

ahojky holky, jdu pro radu🙂)))))))
koupila jsem malé lahvičku od Mamu-anticolik... jako že by ji mohl manža dát odstříkané mlíčko nebo na čajík na bříško. Tak jsem to vyvařila všechno, odstříkala mléko a dávám jí to do pusiny a ona se na mě řehtá 😅 😅 😅 😠
pak to chytla a zkusila asi, ale hodně mě to tlačila zpátky do ruky... já vůbec nevím jak moc silně jí tu lahvičku přidržovat...jako byla z toho vykulená, ale mlíčko jí chutnalo, jen to nějak neumí vzít do papulky.. enbo jí to blbě dávám 😔 😅 😀
no a pak začala řvát a kojili sme normal, že.

pak sem to vylila a umyla a zkusila čajík od Hippu-na bříško od 1.týdne věku, tož to chytla zuřivě, potahla 2x a vyšprtla jazykem 😝

mari111
4. lis 2010

Ahoj holky
@sarlotta kdyby si nejdřív řekla že chceš koupit lahvičku pro malou když ještě kojíš poradila bych ti tyto co mám já.Je to hodně podobné prsu a malinka z nich pije krásně, líp než z aventu 😉
http://www.forbaby.cz/zbozi/790039/20477/20413/...
je tam dobrej aj ten dzindzik na ten vzduch 🙂 a aj ti to ukazuje jestli mlíčko není moc teplé, já a už aj kámoška máme s tím moc dobré skušenosti 😵 už jiné lahvičky ani nechci

sarlotta
4. lis 2010

@mari111 no jo, právě eliska u nás byla a měla tu od Mamu a normálně z ní dává a k tomu kojí a v klidu- malý jí to bere 😎 ... jako ona je perfektní, taky má ventil na vzduch dole 😉 a ten dudlík je takový plyšový na dotyk 😀 jemný... snad to chce jen zkoušet a možná manža když jí to dá, tak si to líp vezme 😉
jako já budu kojit... jen sem chtěla zkusit co na to slečna řekne🙂))

petroska
4. lis 2010

ahoj holky .tak sme dorazili od obvodní a malý má u ní zase jen 5200g místo ze spytálu 5350g 😒 .no a jelikož máme místo 12 týdnu jen 6týdnu 😀 tak nás začnou očkovat až ve 4 měsících jakooo 😲 😠 .tak sem se těšila že už bude očkovaný a prrrd 😠
@sarlotta Filda zas bere jen od avent a jiné savičky nechce.třeba jak píše mari fakt malá nechce ten co ji dáváš ale chce jiný tvar.ale zkoušela bych jí to furt cpát do pusinky ona si zvykne.malému v porodce na jip taky dávali savičku kterou plival a po 4 dnech už ji bral 😉

mari111
4. lis 2010

no ségra dávala malý avent a dobrý ale naša z toho nechtěla. Každému mimískovi jede něco jiného. 😉

mari111
4. lis 2010

@petroska neboj, dočkáš se toho očkování, jen už jste to chtěli mít zasebou,co 😖

petroska
4. lis 2010

@mari111 jj už mám strach aby se někde nenakazil nebo tak něco ☹ .a normál nám pomohlo jak se přetočil čas.malý už mi v 8 chrní v postýlce a bez breku tak si konečně začínám s mojim užívat večerní klid při vínku a telce 😉

sarlotta
4. lis 2010

@petroska jsem si to myslela s tím očkováním 😝 my ho taky etě nemáme, nic si z toho nedělej🙂)))

ale dneska slečna spinká už od 12 v kočárku.. že by nám skončil spurtííík, jupíííííííííí jééééééé 😀 😀

holky si všude ten mam-anticolik chválí.. no budem zkoušet a kdyžtak stála jen 140,- peněz🙂)

sarlotta
4. lis 2010

@petroska to jsem ráda, my chrníme od 6 večer 😀

mari111
4. lis 2010

@sarlotta
@petroska a to vám spinkaj už jako do rána,jo. Já už chci taky, no mne nějak spánek nechybí ale chudáka manžu budí ve tři místo ve čtyři-púl páty kdy normálně vstáva do rachoty , co se měnil čas 😒

sarlotta
4. lis 2010

@mari111 ale néééé, do 12 a pak po 3 nebo 2 hodinách kojčo... jen to první spaní je super🙂)) 5-6hodin klííídečku 😀 😀

petroska
4. lis 2010

@sarlotta no byli to náročné 2 týdny ale nastestí od soboty je s usínáním paráda.sice neřve ale musí mít dudlík v pusince než usne takže furt lítám k postýlce když mu náhodou vypadne ale aspon už krásně usne a dlouuuho spinká do rána.za to přes den spinkání moc nedá ale vyhraje si v křesílku takže byla bomba ho koupit.se tam houpe a řehtá na hračky.jako očkování mě štve ,čekat do 4 měsícu kakra ☹ .přitom v nemocnici říkali že by sme už i mohli očkovat a tady ta obvodní zas neé.mura jedna 🙂 .no nic.tak máme teda jen 6 týdnu heč.sme ještě miminka 😀 .

petroska
4. lis 2010

@mari111 no v 7 nebo v 8 večer poslední nutrilonek a budí se až kolem 6 někdy i v 7 ráno 🙂 .ale někdy má taky období že si řekne i ve 4 ráno ale to málo kdy.za to odpolko chce dlabanec i po 2 hodkách potvora a nespí mi vubec.sotva hodku za celý den 😖

petroska
4. lis 2010

@sarlotta od 6 večer??téda se máte!klídeček pohodička,jééé 🙂 u nas se dřív jak v 8 neusne a to koupu v pul 7 ☹ a v 7 papáme

mari111
4. lis 2010

@sarlotta ahá ,tak to jó 😅 zato Filípek už hajá hezky 😵

petroska
4. lis 2010

@mari111 no zatím hajá hezky protože ho večer vždycky nacpu místo 130ml tou 150ml aby dýl spát vydržel 😀 .ale to máš pak vidět jak se nad ránem vzbudí ,kolik křiku je že má velký hlad po dlouhé noci 😀 .to je nervní dokud nemá cumel v puse

mari111
4. lis 2010

@petroska jo to Laurinka řve hlady aj po 4 hodinách jak kdyby tejden nejadla 😀 😀 😀

lenik_25
4. lis 2010

@tercie Mně Daneček spadl z houpacího lehátka (cca 25 cm výška), když mu byly 3 měsíce. Hned jsem volala doktorce a prý jsem měla dva dny jen poctivě hlídat, jestli není extrémně spavý, není mu špatně a normálně baští. V noci se má dítě kontrolovat po pádu buzením třeba 3x za noc. Může dýchat, ale může upadnout do bezvědomí a při tom se dýchá. Takže jsem Danečka musela budit a když otevřel oči, tak jsem ho zas mohla nechat spát. Usnul vždycky hned. Ale jinak každé mamče spadne dítě, ani ne každé druhé, ale prostě KAŽDÉ. Neboj, bude to dobré!

tercie
4. lis 2010

@sarlotta Luky taky spí teď os sedmi do půlnoci a pak po dvou, někdy po třech hoďkách kojčo. Je to fajn, jen kdybych se dokopala jít chrápat dřív než v tu půlnoc,tak se i vyspím.-D Jenže to vždycky koukám něco udělat,a pak se nemůžu odtrhnout od netu😀

@petroska holt na očkování ještě počkáte,ale to není tragédie, sestřence malou naočkovali asi až skoro v roce!!!! protože furt stonala, takže se očko nestíhalo, a to je teprv mazec...

Jo a já nepozdravila, ahoooj holky 🙂

tercie
4. lis 2010

@lenik_25 díky 🙂 No 25cm je furt lepší než 50, ale stejně... Já ho teda nebudila, protože se vzbudil sám,normálně na kojení, a při bezvědomí se dejchá??? Já bych spíš řekla, že nedejchá, proto je to nebezpečný, aby nebyl mozek bez kyslíku...tož že bych měla mezery ve vzdělání? Každopádně budu na něj víc opatrná...

handm
4. lis 2010

Ahoj holky!🙂
@tercie, tedy to jsou šoky! ale všehcno bude OK a je oK, neboj!🙂 jak říkají holky.. ale neumím si to představit, aby si mě kleplo šokem...

@mari111 @petroska ty jo, krásně vám to chrní.. my pořád v noci po třech hodkach...😝 a přes den taky zhruba tak...koupeme mezi 6- a pul 7, po sedmé spíme a první jídlo tak kolem 10-11, nekdy is to vyjimecne prodlouzi do te druhe/treti...
ale dneska jsme si dachli do deviti, parada 😀
ale je to mura malej.. po kojeni ve tri hodinu koukal a nechtel usnout v postylce, tak musel ke me do pelechu, a uz tam zustal do dalsiho jidla kdyz manzel odjel do prace a pak do tech deviti...

@sarlotta my tedy jedeme na aventu... je divny, ze ti to nechce, mala, kdybys davala nutrilon, tak si reknu, ze se to mohlo ucpat ten dudlicek - to se stalo ted nam, davame hustsi nutrous, ten comfort a obcas se mu to ucpe a to taky nechce a odstrkuje mi ruku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru