Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

majjka24
3. říj 2010

@mari111 Díky, tak to je v pohodě, my mixer ještě nepořídily ale asik budeme psát stejné osobě 😵 Sice jsem jenom dva, moc toho nepojíme, ale když je něco dobrého..... 😅

majjka24
3. říj 2010

@mari111....tak my se uskromníme, stačí nějaký domeček krásný 🙂 ať tě tak nehoníme 😀

handm
3. říj 2010

@mari111 tyyyjooo, 90 z jednoho prsa, to je husty.. to ja jeste nemela ani z obou 😀😀😀
já mám právě taky málo.. max vytáhne prtě naše taky tu 50... z obou...no ale třeba se ještě rozjedeme, uvidime.. dokud bude ochotný tahat i prso i lahvičku, tak budem takhle fungovat...

mari111
3. říj 2010

@majjka24 OK tak ja du vystěhovat sousedy 🙂 jo a naproti je ještě jeden domeček pro Terculíka, sme tady na kopečku jen tři domky

mari111
3. říj 2010

ale za náma je pole a spóóóóustu místa, takže kdyby někdo chtěl tak má kde stavět 😀 😀 😀

mari111
3. říj 2010

@handm no 90 a vidíš jak jsem dopadla, 😠

majjka24
3. říj 2010

@mari111 No super na kopečku, žádna voda by k nám nepřišla. Ideální.Takže jim běž sdělit, že se stěhujou 😉 A je to moc velký kopec??

mari111
3. říj 2010

néééé jenom malinkej ale je fakt že voda nemá šanci 😀 😀 😀 😀

handm
3. říj 2010

@mari111 dělaj si ty těla s námi co chtěj, co?!🙂
my jsme po obědě, počkáme, až se to naše štěstí vychrupká, dáme baštu, přebalíme a hurá na procházku, než začne pršet,...

jo a někdo se tu ptal na chůvičky, já konečně ve středu si je jdu vyzvednout - Phillips Avent nakonec, asi za 1700...tak pak dám zprávu,j ak fungují.. vybírala jsem je asi měsíc 😝

tak zatím pááá, zkusím se zas brzy objevit 🙂 manžel už jde do práce od pondělka,a le přijede mi mamka, skoro na týden, tak uvidím, jak se dostanu...

mari111
3. říj 2010

tak si užite procházku, paa Handm a pozdravuju bobistu 🙂

bobinka22
3. říj 2010

AHojte děvčata?Jak se máte?
😉 🙂

kerrie
3. říj 2010

Bobi.......ahoooooj 🙂ráda Tě vidím, dlooouho jsi tu nebyla.........jak se s Vojtíškem máte? 🙂

pettule
3. říj 2010

@natalie77 Strašně moc děkuji za zprávičku a povzbuzení..............díky

mari111
3. říj 2010

čááááu Bobííííííííííí, jak se máte, no ty si zavítala k nám,jo. To je od tebe pěkné , týýý jóóó Vojtíšek už má rok,jo. Bože to letí, to snad není pravda 😨 😨 😨 😨 😨

sarlotta
3. říj 2010

Holky kecalky 😠 kdo to má dočítat jakoooo 😀

@pettule je mi to líto, na zítřek držím palušky a dojdi se ukázat dušičko 😒 ☹ stačí si počíst v albíčkách, dozvíš se jak to bylo a jak je to te´d snad Ti to pomůže to ,,vydržet" a přežít 😔

@mari111 tak záda už jsou teď lepší když můžeš lupnout prášek ? doufám, že jo, vydrželas dlouho jsi statečná, teda 😉

@mirax jste šikulky, já tohle noční nekojení zmákla s malým až v 18měs, kdy jsem ho prostě zrušila...ale uspávačka u prsa byla snad až do roku klidně do 10-11hodin... a u malé je to jiné..já myslím, že je to i dítětem, některé Ti dovolí odejít a jiné prostě ne 😝 😉

lenik_25
3. říj 2010

@pettule Ahojky, tak jsme na tom stejně. Doma mám chlapečka. Od ledna jsme se pokoušeli o mimčo a v srpnu se povedlo. Bohužel se přestalo mimi vyvíjet a v 8+5tt jsem byla na revizi pod narkozou, bylo to tenhle pátek. Po dvou dnech je mi mnohem líp.

sarlotta
3. říj 2010

@wlladka šimonek je nádherný a je mi moc líto jaká Vás trápí hnusná viroza 😔 😔 já absolutně nezvládám, když mi malá hodí šavli obloukem, nebo brečí tak, že se zakucká slinama 😅 😔 😔 já hned vyšiluju a bečím s ní, no pohled je to úúúžasný 😝 😝 nadávám jí, že je ..blbá" ať mi tohle nedělá 😀 ....tak si neumím ani představit jak to máš doma teď...ouvej ouvej 😖

lenik_25
3. říj 2010

@majjka24 Když máš Rh faktor pozitivní, tak je všechno ohledně krve ok

lenik_25
3. říj 2010

@kopa Děkuju moc. Poslala jsi mi spoustu sil a dneska mi je o moc líp. Asi to zabírá.

sarlotta
3. říj 2010

@tercie neboj to se srovná to kojčo, vydrž🙂 na noc můžeš už dávat kaši nemléčnou klidně a dokojit pak..Lukášek už je dost velký. 😉

lenik_25
3. říj 2010

@sarlotta A v jakém časovém rozmezí jsi ty dvě revize měla? Já jsem někde četla, že druhou revizi můžou udělat nejdřív za půl roku. Je to pravda?

lenik_25
3. říj 2010

@kerrie děkuju za podporu

mari111
3. říj 2010

@sarlotta ahoj, no lepší to rozhodně je s práškama. 🙂 joj no mne když malinká hodně brečí tak taky vyšilujem co s ní je ☹

tercie
3. říj 2010

Holky tak jsem tu, Lukášek spí, snad mu to nějakou dobu vydrží a nevzbudí se mi zas za dvě hodiny, ta včerejší noc byla fakt krušná, budu si muset jít dřív lehnout abych to naspala trochu.
Jinak vám musím říct, že oběd i štrůdly se povedly, ale padla na mě nějak depka z toho co máme doma, manža je nějak jinej, ale ono to po kouskách postupuje už nějakou dobu, možná rok...odcizujeme se, nemáme o čem mluvit, když, tak akorát o problémech co teď máme, je to takový naprd. Dneska jsem se už z toho i rozbrečela, jenže když se mě ptal, tak jsem to nedovedla pojmenovat, tak pak když odjel trénovat se psama, tak jsem mu to vypsala do zprávy, tak teď čekám na odezvu, jestli nějaká bude, nebo to zase vyšumí a jede se dál ☹

sarlotta
3. říj 2010

@mari111 ohledně uspávání, já teda 6týdnů nosila a uspávala a teď už to nedělám, ale proto, že malá mi už neřve a nepotřebuje mě nutně úpln ěu sebe když spí..takže já to nechala na ní 😉 u malého byla vyřvávací metoda uplatněna až v 18měs a samostatné usínání.až když jsem si byla 100% jistí, že je to divadýlko slzičkové.... já na tohle prostě nemám abych tam nešla když brečí 😔
@murynka

majjka24
3. říj 2010

@lenik_25 jak jako ok??? To že je zbytečné chodit na ty protilátky???

lenik_25
3. říj 2010

Přesně tak, to jsou protilátky zbytečné, berou se jen u Rh negativního faktoru, protože u toho jediného hrozí, že si dělo bude tvořit proti plodu protilátky. Ty se tohodle vůůbec bát nemusíš.

sarlotta
3. říj 2010

@tercie to je mi líto, chjoooo... nikdy nemůže být všechno ok... chtělo by to od něho nějaké aspoň malé gesto, že Tě má rád a malého taky...něco jen pro Tebe 😉

lenik_25
3. říj 2010

@majjka24
V okamžiku, kdy je matka Rh- a plod Rh+, mohou se při porodu krvinky dítěte dostat do krevního oběhu matky. Pokud k tomu dojde, matka si proti nim vytváří protilátky a stane se imunní vůči faktoru D. První těhotenství bývá bez komplikací, ale při každém dalším by mohly protilátky způsobit rozpad červených krvinek plodu a plod vážně poškodit nebo by mohl plod dokonce odumřít.

Ač to vypadá hrozivě, je pomoc snadná a v dnešní době mohou mít matky s Rh- více dětí bez komplikací.

Již na začátku těhotenství je matce odebrána krev a zjištěna krevní skupina včetně Rh faktoru. Pokud je negativní, je zjištěna i krevní skupina + faktor otce. Pokud je otec neznámý, je s matkou nakládáno tak, jako by byl otec pozitivní. V některých ordinacích takto nakládají s každou Rh negativní matkou, protože jak se říká:“ Otec je vždy nejistý.“ Matka je celé těhotenství sledována na tvorbu protilátek a po porodu, pokud je novorozenec Rh +, dostane do 72 hodin injekci s protilátkou anti-D. Ta zabrání tvorbě protilátek, které by při další graviditě mohly poškodit plod.

Pozor! Jako těhotenství je třeba počítat i prodělaný potrat. I po něm je nutno aplikovat injekci.

Pokud by během těhotenství množství protilátek výzmnamně vzrostlo, bylo by nutné přikročit k vyvolání porodu a novorozenci by byla provedena transfůze krve. Nebo je možno provést transfůzi krve plodu ještě v děloze a to přes pupečník.

lenik_25
3. říj 2010

@tercie To mě mrzí, že to doma neklape ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru