Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
4. lis 2010

@tercie pokud Ti dítko buchne na hlavičku, tak první kontrola je posvítit baterkou, lampou do očí - zornice musí reagovat a stáhnout se, pokud nereagují-hned do nemocky... dítě by taky nemělo být spavé-ale to se u kojence pozná těžko,že. takže by mělo standardně komunikovat, nemotat se,nemluvit z cesty- myslím větší dítko🙂

u bezvědomí nemusí být zástava dechu...ale je častá 😒 a pak je nutná i masáž srdce, pokud nepomůže prodýchnutí... klasické bezvědomí vypadá tak, že dítě bezvládně leží a dýchá třeba mělce, ale nereaguje ani na bolestivé štípnutí -pak taky do nemocky.

lenik_25
4. lis 2010

@ikopretinka Chudinku, je ti pořád špatně? Snad to neodneseš celý těhotenství... Co na to doktor?

Všem moc moc moc děkuju za pochvalu mojí cukrářské prácičky. Ještě jsem pak vařila rodině večeři a padám za vlast, dámy! 🙂

@tercie To je čoko transfer, fólie, na kterou se natře čokoláda, nechá se to zatuhnout, folie se sloupne a na čokoládě zůstanou takový vzory 🙂 Takže jsem dělala placku z čokolády a pak i mašli a taky to okolo.

@farmarska Ty ozdoby si vyrábím sama nic nekupuju... jo vlastně kupuju ty trubičky 🙂

@kopa Díky. Cukrárnu bych si neotevřela, protože by mě nebavilo péct každý den. Myslela jsem si, že bych mohla péct doma na matřeské jen tak pro přivýdělek a kdepak! To by mi z toho sladkýho bylo blbě. Dneska jsem se tak načuchala čokolády, že jsem zralá leda tak na hořký pivo 😀

mari111
4. lis 2010

maab já chci taky vydět fotky 😨

mari111
4. lis 2010

@lenik_25 no teda ja už snad ani nic říkat nebudu n ty tvoje výtvori, to je teda něco, mne pěkně štveš jak si šikovná 😠 já chci taky 😒

madormi
4. lis 2010

ahojte ženy, tak já mám druhou porevizní MS, tak počkám ještě jednu a v prosinci na to skočíme zase 🙂 jinak našla jsem si prácičku budu hlídat 2 letého chlapečka tak se těším, že vyjdu ze stereotypu

mari111
4. lis 2010

@madormi tak se aspoň zabavíš a otěhu pude líp 😉 držím palečky

mari111
4. lis 2010

@majjka24 taky budu na tebe myslet, ať ti to dobře dopadne 🙂

tercie
4. lis 2010

@sarlotta díky moc za rady, jen doufám, že už to nikdy nebudu potřebovat. S tou baterkou si to ale určitě zapamatuju, to by mě nenapadlo, přitom to je logický...

@lenik_25 ty jo fígle 🙂 Ale já bych na to neměla trpělivost, já dělám dort akorát piškot, kysaná smetana, ovoce a želatina😀

@madormi super, jen aby to nepůsobilo spíš jako antikoncepce😀

tercie
4. lis 2010

@majjka24 taky držím palce ať ti ty vyšetření dodělaj a hlavně ať je to v pohodě 🙂

tercie
4. lis 2010

Jako ale už je po ordinaci, tak kde jste všechny😀

wlladka
5. lis 2010

Dobré ráno 🙂
@lenik_25 dortík je úžasný 😵 😵 😵 😵 Kde se kupuje ten čoko transfer ? Taky peču, ale s tím tvým se to nedá srovnat 😲 Tohle bych ale vyzkoušela.
@tercie Lukášek je gumídek 😵 Bude to dobré - nejsi jediná, komu dítě skočilo na zem. Nedávno mi známá líčila, jak letěla ze schodů i s kočárem 😖 Pak dítě hledala pod převráceným kočíkem, ale taky dobrý (zaplať Bůh).
@kopa - jak si užíváte s Vítkem? Je hodný, viď? A krasavec, fakt! 😉 S jídlem, jak říkala Šarlot - nic co nadýmá, perlivou vodu, ostrá jídla, exotické ovoce....... Do toho se dostaneš. Jsi mamina šikovná 😵 😵
@majjka24 V pondělí na tebe budu myslet a držet palce. My budeme taky u mudrů. Šimonek by měl dostat první vakcínu toho supr očkování. Tak uvidíme, jestli nám ho vůbec píchnou, bo stále pokašlává. 😒

wlladka
5. lis 2010

Nemáte děti na doma.cz?
Tady je Šimonek, kdyby jste nám chtěli dát hlas 😕 😅 Děkujem
http://soutez.doma.nova.cz/vlpek

madormi
5. lis 2010

@tercie no když to bude zvíře rozamzelené tak s tím seknu :D

farmarska
5. lis 2010

ahoj holky, hezké ráno 🙂
hned po ránu se musím pochlubit, ráno jsem se po telefonu dohodla s jednou paní a ještě dnes mi bude posílat na mojí adresu toto : http://www.vsechnoprodite.cz/cs/detail50805.html
si to nadělím pod stromeček 😀
🙂 už se nemůžu dočkat až to budu mít doma 🙂 a manža mi to předělá na trafíčko do zásuvky 🙂
Jinak jsem dnes byla už v tescu a koupila ty pleny, co tam mají ted v akci..tak jsem zvědavá jaké budou 🙂 nakoupím různé druhy a oskouším, které jsou ty nejlepší 😎 poměr cena-kvalita 😉
Jen manža si myslí, že jsem cvok, že kupuju už ted pleny, páč on je toho názoru, že to stačí bud těsně před porodem, nebo až porodím 🙄 ale to je pkná kravina, páč nevím, ke bych pak najednou vzala všechny ty prachy 😝 ..takhle koupím každej měsíc něco a trošku se to rozloží 🙂 Navíc po porodu budu mít jinčí starosti než obíhat markety a schánět pleny 😅 ..no chlapi..co k tomu dodat 😝 😎 😀

farmarska
5. lis 2010

mad hlavně se nezalekni..všechny děti nejsou stejné 😉 navíc co mi vadí u cizích, mne u svého nechává v klidu 😀

farmarska
5. lis 2010

holky a dneska se chci už předem omluvit, chceme malovat jídelnu, takže tu přes den zase moc nebudu, páč s rukama od barvy se blbě internetí 😅
tak se tu mějte a já najuknu kdyžtak večer 😉

petroska
5. lis 2010

@farmarska krása,to se bude mimiškovi lebedit 😵 .koupila sem taky v tescu plenky -měli jakési obyč v akci a cosi se mi nelíbí.Filda mi ty levné vždycky pročurá,prosakují že má vždy vlhké bodynko 😒 .Furt jsem zastánce že nej sou pampers ale třeba vám budou vyhovovat.

wlladka
5. lis 2010

@petroska taky používáme jen Pampersky. Jsou nejlepší.

petroska
5. lis 2010

@wlladka jj lepší je si připlatit a pak je i mimčo spokojené.Wladi jaké to očkování ted budete nechávat šimonkovi.Mě malého nechtějí ještě očkovat.že až ve 4 měsících nejdříve takmě to štve ☹

wlladka
5. lis 2010

@farmarska houpačka je fajn. Taky máme jednu a Šíma v ní lebedí dost často 🙂 Je to super pomocník.
Klidně postupně nakupuj a na manžu nehleď. 😉

wlladka
5. lis 2010

@petroska To tě štvát nemusí. Nám je 5 měsíců a taky ještě žádné nemáme. Matyáše mi začali očkovat až v 6ti měsících a nic se nedělo. Dokonce prodělal i neštovice, aniž by jakékoli očkování měl.
Šimonek dostane nějaké na respirační choroby, aby nám vůbec tu první zimu přežil. Je zařazený do nějakého programu a tak to dostane zdarma. Jinak je to 5 vakcín a jedna stojí 28 tisíc. Prý to mají odzkoušeno s úspěchem. Tak to snad bude dobrý. Běžné očkování zatím nedostane žádné.

mari111
5. lis 2010

no teda farmísku už naklupuješ, jasně že to je lepší, ja měla taky toho hodně dopředu a jak se to te´d hodí 😉

kopa
autor
5. lis 2010

Ahoj holky 🙂
Tak manža vyrazil s Vítkem ven a tak mám chviličku.Já s nimi ven nechodím ☹mě tak bolí pipinka,že bych to ani neušla a na lavičce ještě sedět nemohu.
Jinak Víta spí v zavinovačce a ještě jsem dokupovala dvě.Páč ta s tou žirafkou se mi srazila 😠tak čekám kdy mi dorazí od Emitexu.
Jdu stáhnout náké nové fotečky a pak rychle vařit 😉
Včera jsem měla nákou depresi 😅 😅 ale dneska je to už dobré 🙂
Jinak já taky používám pampersky a jsou v pohodě,fakt hodně zachytí moč 🙂
@sarlotta Díky za rady s tím jídlem 🙂 musím to ozkoušet.Nechci aby se malý osypal.Má furt tu vyrážku v místě plínek a v záhybech,dostali jsme krémík a pomáhá.Tak myji malého po přebalení jen vodou a ty vlhčící ubrousky nepoužívám(a to jich mám doma tři prdele 😀 😀 )

@farmarska hezká houpajda 😵
@wlladka Užíváme 😀 včera večer jsme se mazlily s ním dvě hodky a chudák pak nechtěl být v postýlce 😀 ale nechal mě dneska celkem dlouho vyspat 🙂 je moc hodnej,ale taky má občas hysterák 😅 😀 u doktorky mi nevěřily,že se takhle vzteká a pak jim to předvedl 😀

petroska
5. lis 2010

tak knám přišel dnes ježíšek a konečně dorazilo pro Filíka chodítko od medvídka pu.a nááádhera-pak se pochlubím fotečkou jak je to krásný a svítí a zvukově supr.malý bude nadšený.ted sem si s tím pul hodiny hrála já 😀 .miluju takové nakupování a už se těším na vánoce 😵 😵
@wlladka tak snad šimonkovi pomuže takové očkování jaké vám nabízí a bude celou zimu zdravučké miminečko.my teda ydržíme ještě chvíli a snad nás pak naočkují 😉

tercie
5. lis 2010

Ahoj holky, Lukášek od jedenácti spinká,tak jsem postavila vařit oběd a jdu na vás juknout. Zítra jedem na týden k babi a dědovi, tak asi nebude moc čas, tak předem prosím abyste mě omluvily😉 abych se nevrátila a neměla tu áčko jako vrata😀
Před chvílí volala babička, ať si vezmu plavky,že je ve Kdyni nějakej fajnovej bazén, tak se moc těším,hlavně na Lukýnka,jak bude čubrnět,on vodu miluje🙂

@wlladka ty bláho ze svhodů i s kočárkem... to musí bejt taky hrozný... ze schodů dokážu pěkně sletět i sama, natož s malým, taky mám pěknej strach. Doma nemáme ani schod, ale u našich a u tchánovců jo, tak jdu vždycky s malým jak připotentočkovaná😀
A držím palce ať Šimonek očkování dostane a ať funguje,ať nejste v zimě nemocný😉

@farmarska hele nepřeháněj to s tou prací zas tak moc jooooo😀. Hele ségra houpačka skvělá, normálka závidím 😉 my měli jen to lehátko, od batolete asi do 18kilo a je taky dobrý, malej v něm i usne doma, a hraje si a je spokojenej,ale to vrnění pod zadkem se mu zrovna vůbec nelíbí😀, akorát mu nemůžu vysvětlit, že se v tom faaaakt nemůže otočit na bříško😀 to když ho napadne tak se pak začne hrozně vztekat😀

Holky a k plenkám, já jich zkoušela několik, a žádný mi nevyhovujou tolik co pampersky, všechny mi buď úpročural a nebo prokakal v horším případě😀 a nebo se mi oproti pamperskám, který jsou takový měkoučký, zdály že jsou dělaný snad ze šmirglu, a měl z nich vždycky celí otlačený stehýnka a zadek. Beru to podle toho, co bych si na svůl eňo ňůňo zadek dala já nebo nedala😀. Ale ubrousky vlhčený zas jedině huggies, teď ty nový zelený nádherně voní, a jsou úžasný, a nebo toujours z lidlu 😉 ty používám při jídle😀protože je jich veeeeeeeeliká spotřeba😀

@kopa je možný že bude citlivější na tu pleť, ale pak se to spraví, my měli taky zezačátku furt ze všeho pupínky, po ubrouskách pampers sensitive měl opruzenou prdku, pak poprvé koupání s pěnou nivea pupínky, pak z vody u babičky měl úplně suchý místa, citlivka, ale teď už mu nic z toho nevadí.

Já jsem se dneska taky celkem dobře vyspala, taťka si vzal ráno Lukáška a hrál si s ním v obýváku, a já vytuhla jak zákon káže a taaaak mi to bodlo jak nikdy předtím. Takový úžasný nápady by mohli mít ti mí chlapi častějš😀

mari111
5. lis 2010

ahoj Terculík, ty jo tejden u babičky, taky bych jela kdyby to nebylo tak daleko 😒 já plíny hagisky nebo pampers a obrousky zatím výtězí nivea, hagis teď dojíždim ale mne se moc nelíbi, voněj nádherně ale jak jsou takové papírové tak dělaj na prdelce žmolečky a moc dobře neutíraj , minule se manža lekl že je tak odřená a to byl žmoleček z těch obrousku, no nevím, možná máš jiné. Vyskoušim aj ty z lídlu,jen co se tam, dostanu, ty nivea sou fakt suprový ale 99,- jedny, no a že to pak líta 😅

tercie
5. lis 2010

Jééé a právě jsem vyhrála Lukáškovi v aukci tohle, mám radooooooost 🙂
skákací žirafa s násadou možno použít jako houpací koník, podporuje správné držení těla,častá pomucka při rehabilitacích
-akorát nemám představu jak vypadá ta "násada" neznáte to někdo holky?

tercie
5. lis 2010

@mari111 ty jo to jo, to je mazec ta cena, no žmolky dělaj, to je fakt, já si je oblíbila taky až teď dýl, zezačátku mi nevyhovovalo, že "nekloužou" ale teď má už bobíky tužší😀 a občas přilepený a no prostě s tímhle se to utře snáz😀
Jů a mlaďas je vzhůru, jdu tam, než vycestuje....

mari111
5. lis 2010

jé taková hezká žirafka 😵 😵 😵 😵 no jo vy už máte bobky 😅 my ještě hořčici jak tomu říka múj manža, tak to de blbě 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru