Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

ee.liska
3. črc 2009

kopi já nevím je to tam smazané

ee.liska
3. črc 2009

to byla nějaká mladá nebo co? nebo blbá??

kopa
autor
3. črc 2009

byla to naka slovenka a ptala se abysme jí poradily jak potratit,tak jsem jí napsala zda to myslí vážně a ona napsala že to potřebuje vědět kamarádka které je 17let, vjiné disukuzi zase napsala aby jí někdo zas poradil,ale že horkou vanu a červené víno zná 🙄

ee.liska
3. črc 2009

to se opravdu spletla v tématu 😠 😠 😠

kopa
autor
3. črc 2009

co na to říct...

ee.liska
3. črc 2009

a jak se chystáte na prodloužený víkend? my máme dneska ohýnek a špekáčky ale v nedělu jdu do práce

kerrie
3. črc 2009

Ahojík, krásné odpoledne všem 🙂

Já sem letím jak divá a farmi zatím nikde...........chjooo, už jsme všechny napnutý jak kšandy.....snad jí to dobře dopadlo 🙂

kerrie
3. črc 2009

ee.li..........jůůůů, já už doma týden skuhrám, že bych si dala buřtíka na ohýnku............nechceš mi jednoho poslat poštou? 😀

ee.liska
3. črc 2009

jojo, to ti přijde krásně zelený 🙂 pošli adresu.. 😀

kerrie
3. črc 2009

Teď jsem dočetla pár stránek.........................slečně lačnící po potratu bych nejradši naplácala....... 😠 Hrůza, děs. 😠

kerrie
3. črc 2009

eeli 😀

kopa
autor
3. črc 2009

kerrie já bych jí dala............... drštkovou 😀

kerrie
3. črc 2009

Kopi, přesně tak.............nic jinýho si ani nezaslouží 😀

A Kopi, koukala jsem, že u Tebe doma už je všechno v pořádku...........to je dobře, jsem ráda 🙂

kopa
autor
3. črc 2009

Kerrie ona to včera byla jen taková smršt a za dvě hodky bylo zas dobře 🙂

zlababa07
3. črc 2009

Ahoj holky, našla jsem vaši debatu a misím říct, že jenom to čtení mi dost pomáhá. Potkalo mě to samé - zamlklý potrat v 10.týdnu. Až do té doby jsem vůbec netušila nic špatného, všechno probíhalo normálně. A najednou jeden večer špinění, pak UTZ a konec... Teď je to asi týden od zákroku a jakž takž jsme se z toho vzpamatovali, ale je to strašně smutný. Člověk se začne těšit a najednou taková rána...no co, asi nemá cenu se v tom moc utápět, co? Můžu se zeptat, jak dlouho jste čekaly, než jste se pustily do dalšího snažení? Díky moc za odpovědi a všem těhulkám i snažilkám drřím palce, ať je všecičko v pořádku!

ee.liska
3. črc 2009

zlababa vítám tě tu ☹ je to hrozné, všechny jsme to tu prožily 😔 my se ještě nesnažíme, měla jsem MA v březnu ve 24 tt, ale co vím tak je lepší dva tři měsíce počkat, musíš teď nabrat sílu 😉

ee.liska
3. črc 2009

a neboj, dřív či později budeš těhu znovu, chce to čas, strašně moc síly a mě moc pomohlo toto téma

zlababa07
3. črc 2009

Díky ee.li, sílu hledám, kde se dá a pevně věřím, že na sebe ten další mimís nenechá dlouho čekat. Napoprvé to vyšlo strašně rychle, vlastně hned po měsíci byly // na testíku, ale jak rychle to přišlo, tak to zas i odešlo. Ach jo. Počkáme ty dva tři měsíce a když bude vše ok, vlítnem na to znovu. Nejhorší na tom ale je, že jsme do toho ještě teď v červnu měli svatbu a pak byla i svatební cesta. Tohle se semlelo asi 3 dny po návratu a když se teď podívám na ty fotky a uvědomím si, že na nich jsme byli tři... no děs. Radši je zahrabat hluboko do šuplíku, co?

ee.liska
3. črc 2009

to máš pravdu, já jsem už měla celou výbavu i doma. Ale aspoň už příště nebudu muset nic kupovat. Tady potkáš holky, co na tom byly daleko hůř a třeba už jsou těhule. taky mám moc fotek, kde jsem byla těhu a nemůžu se na ně dívat

kerrie
3. črc 2009

zlababa....zdravím a vítám Tě mezi námi. Mrzí mě, že Tě potkala taková smutná událost.........všechny to máme za sebou, tak víme, jak Ti asi teď je.

Jinak před dalším otěhu je asi důležitý, aby se tělo zregenerovalo, ale taky aby psychika byla v pohodě. A to může trvat u každého jinou dobu. Já měla pauzu mezi ZP a dalším otěhu půl roku, ale jsou tu holčinky, který otěhotněly mnoooohem dřív 🙂

markytaj
3. črc 2009

Zdravím Tě zlababa. Mrzí mě, že jsi si MA také musela prožít. Souhlasím s hplkama, důležitý je, dát tělu i duši čas, aby vzpamatovaly a měly sílu na druhého mimíska. Běžně se doporučuje pauza 3měs, my se začneme snažit po této, červencové MS - je to 4 měs. od revize. Začátek byl hrozný, ale uteklo to jako voda a Tobě to také uteče, uvidíš. Drž se!

markytaj
3. črc 2009

Omlouvám se za chyby a překlepy, ale je konec týdne a už toho mám doooooooooooost 😝 😝 😝 🙂

kelly1983
3. črc 2009

Ahojky holky, dnes je tu teda depresivní téma:( počasí je taky hrozný, nevím kam mám dřív zalézt, ale mám pocit že za chvilku umřu.

eeliska copak se stalo? Ty jsi přišla o mimi ve 24tt, to je skoro jako já teď.... ☹

zlababa07
3. črc 2009

Holky dík moc. Za přivítání i za rady. Budu se snažit se dát co nejdřív do pohody. No a užijte si krásný prodloužený víkend.

ee.liska
3. črc 2009

ahoj kelly, jj byla jsem v 24tt na to ale ty vůbes nemysli 😉

kelly1983
3. črc 2009

elisko mě by to ale zajímalo, co se stalo? Vždyť od 23tt se dá miminko zachránit, ne?

ee.liska
3. črc 2009

no byl to Missed ab. tedy zamlklé těhu, miminku přestalo bít srdíčko, důvod byl prý placentární 😔

kelly1983
3. črc 2009

elisko a jak se to tak stane? Jak jsi to poznala ty? Až když jsi byla na utz nebo se malé nehejbalo, nebo jak?

ee.liska
3. črc 2009

jj šla jsem na kontrolu, že je mi nějak divně, celou noc mi tvrdlo břicho a na utz už srdíčko nebylo, týden před tím jsem byla u dr a všechno bylo ok

markee
3. črc 2009

ahojky holky,
chtěla jsem vám včera psát co a jak se dělo,ale nešel nám net a i dopoledne ne.Teď jsme přijeli z návštěvy a prý tady ve vsi na návsi blesk přerazil strom,naštěstí se nikomu nic nestalo,i když tam lidi byli. Je to hrozný to počasí.
Jinak včera jsme chtěli jet za bývalým tchánem(tchýně se s ním v květnu rozešla po 11letech).No viděli jsme že se žene buřina,ale vždy zaprší,zablýská se a dost.Jenže tohle fakt byl mazec,my vyjeli od baráku a dojeli cca 100metrů k Míšovo babi pro mísu třešní,že jí po cestě odvezeme k našim,dám jim buchtu a pojedem za tím tchánem. No než Míša přinesl tu mísu,tak začlo šíleně lejt,ale i tak jsme jeli. Půl kiláku za obcí už to začlo být maso,ale dojeli jsme k našim na náves-asi 20km rychlostí,pže stěrače nestíhali a tam jsme čekali a čekali a čekali než to přejde. Voda se valila odevšad-náves je nejnižší místo v Kamenici a naši tam bydlí . Přehnalo se naráz několik buřin,vypršelo šíleně vody a spadalo miliony krup-prostě konec světa-tohle je tu vždy než začnou povodně Pak jakš takš přestalo,tak Míša vyběhl a začal zjišťovat,zda potok stopá a zda budou potřeba už u někoho hasiči a zda potok není přicpaný. Přicpaný byl,pže prostě připluly kopky sena a začli se tlačit pod mostem a tak mamči přítel šel prošťouchávat,aby voda nezačla vylézat ven. Když pořád pršelo jemně,ale nepřestávalo a Míša už byl dost mokrý tak jsme se vydali dom, k tchánovi mokrý jsme fakt nechtěli jet. Nojo jenže tou cestou,kterou jsme přijeli se nedalo projet nazpátek,z rybníka se valila proudem voda a louky pod ním i silnice byli totál zatopený.Takže opět Míša vystřelil jak raketa a šel zjišťovat,zda nerupla hráz,nebo nerupá a jak to tam vypadá. Ten můj záchranář,ale zaslechl nějaké volání a nevěděl od kud a kdo to je,zda člověk či nějaké zvíře. Nakonec,že ty zvuky jdou zpoza rybníka a nejspíš koloušci. Takže oběhl tou vodou rybník a hledal,měl sám strach,že se s ním utrhne nějaká část hráze a zůstane tam. Holky v tu chvíli mi to přišlo,že je pryč z auta snad hodinu.Já nevěděla co dělat,Johanka byla s náma v autě,takže jsem nechtěla jít z auta a hledat Míšu,pže zas prostě dítě tam nenechám.Zkoušela jsem volat,mamce,jejímu příteli i bráchovi a všichni nedostupní-prostě haprovali linky. Najednou se před autem vynořil ten můj "vodník" a v rukou držel dva malý koloušky,celý promáčený,vystreslý,no prostě pohled šílený. Míša mi je chtěl podat,ale já jsem říkala,že to radši odřídím,že by ze mě byli vystreslý ještě víc.No,takže jsem stáhla v lijáku okýnko(protože mezitím začlo znova šíleně lejt)a začla couvat-nešlo se tam otočit-okýnka totál zafuňěný. No vycouvala jsem to,hned jak jsem mohla tak jsem otočila auto a jelo se domu delší cestou,ale jistou,že se dom dostaneme. tam jsme vyndali koloušky,začli se sušit-ručníkama a Míša volal do Votic do záchranné stanice,že jsme zachránili dva koloušky a kdy si pro ně přijedou. Oni tam byli do 30minut. Takže aspoň mám radost z tohohle,že neumřeli a oni maj s tímhle zkušenosti. Omlouvám se,ale musela jsem se vykecat. Jestli nepřestane pršet,tak budou povodně za chvilku i tady(no Sedlčany teda prý už plavali včera,kanály nestíhali a obchoďáky to vypláchlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru