Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

madormi
28. črc 2010

@m_artasek já se na něj taky děsně těšila, ale ted si občas říkám jeslti to byl dobrý nápad si ho pořídit 🙂

madormi
28. črc 2010

@mari111 jéé taky bych takovou chtěla 🙂

kopa
autor
28. črc 2010

Ahoj holky 🙂 jdu dočítat 😉
Madormi a co koupit takovou tu podložku pod psa?Je to jakoby čtvercová plena a na to ti bude chodit doma a postupem času jí můžeš brát i ven a on se jakoby naučí čůrat venku 😅 Přeci jen je to ještě štěně né?

ivomal
28. črc 2010

@madormi pokud můžu radit, jak na šťeňátka - já tu mou fenku učila na normální kočičí záchůdek s kočkolitem. Trvalo to jen chvilku, musí pochopit, že to dané místo je na čůrání. Teď má změnu prostředí, tak je lehce zmatený. Prostě až uvidíš, jak si přičapne, jako že chce čůrat, tak ho co nejrychleji přenést na urřené místo a nechat vyčůrat a potom HOODNě chválit. Pokud to udělá jinde, tak kárat - stačí modulace hlasu, jinak ty jednotázové podložky z buničiny, ty jsou taky dobré, to používá kamarádka , když má štěňata. štěˇátka čůrají hodně až několikrát za den, to se věkem upraví a až pochopí, že v "domečku" se nečůrá (pes si nikdy nenačůrá do boudy dobrovolně) Tak bude vyhráno. Chce to opravdu jen pár dní důsledné trpělivost, oni jsou učenlivý a šikovní🙂 Pak už bude jen dělat radost🙂

paajaa
28. črc 2010

@madormi no s výchovou to bylo složitější. Já si ho pořídila s bývalým. Loužičky taky na začátku dělal a pak se neučil si říct. Postupovali jsme podle chytré knížky. Jinak když jsem s ním bala u bývalého, tak skvěle poslouchal, ale pak jsem se vrátila domů a byla na škole a mamka ho rozmzlila, takže je to bída. Ale jinak si myslím, že se učí dobře a rychle. Stačí každý den chvilka.

Jinak všechny moc zdravím. Manžel mi dneska koupil nějaký sirup na kašel, tak snad zabere. Už chci být zdravá. Zítra mám kontorlu, tak se těším, že miminko uvidím.

mari111
28. črc 2010

ahojík holky, ja dneska chrápala do jedenácti 😅 ale venku je tak nějak hnusně tak asi proto 😕

Madormi a co že by si taky chtěla?Jinak taky kámoška naučila hafíka na ty "psí pleny" a pak už hezky ven, no a chce to co nejčastěj ven a vždy když si čurne tak chválit no a hodně trpělivosti 😉 Ale to časem zvládnete, neboj Paji přeji ať sirup pomúže a ať si brzo zdravá.
Mne večer taky pobolívao v krku a jsem trochen usoplená ale dala jsem hned propolku a zatím dobrý, no necchci bejt chorá ,,hlavně ted teda né 😖

kopa
autor
28. črc 2010

Holky,tak jsem si napsala malý seznámek co musím koupit.
Poradíte mi co je ještě potřeba,co třeba máte vy? Nák furt nevím co a jak 😕 😕

SPANÍ:
postýlka
matrace do postýlky
2x mantinel do postýlky
peřina a polštář
2x povlečení do postýlky
3x prostěradlo
2x nepromokavá podložka pod prostěradlo
Monitor dechu
Náký kolotoč nad postýlku

PŘEBALOVÁNÍ:
přebalovací pult
přebalovací podložka
bavlněné pleny
??????????

KRMENÍ:
kojenecká láhev+ kartáček na čištění
bryndáky,plínky kolem krku
???????????

KOUPÁNÍ:
vanička
lehátko do vaničky
teploměr do vody
žinky
osuška s kapucou
hračky do vany-asi až později že 😀

HYGIENA,KOSMETIKA:
pro mímo mám krémy,šampon...
hřebínek+ kartáček na vlásky
vatové tyčinky
plenky-a tady mám dotaz chci si koupit aspon 3 balíky dopředu a nevím jestli 2-5kg a nebo 3-6kg 😅 😅
vlhčené ubrousky
zásyp??
líh na pupík???
nůžky na nehty
nosní odsávačka
teploměr a nebo takový ten dudlík s teploměrem?
prací prášek Persil
???????????

OBLEČENÍ:mám vše 😉

POTŘEBY PRO MAMINKU DO NEMOCNICE:
prsní vložky
podprda na kojení
poporodní kalhotky
poporodní vložky
Ručníky
přezůvky
Hygienické potřeby(toaleťák,papírové ubrousky,kartáček na zuby+ pasta,mýdlo,gel na intimní hygienu??může se??,hřeben,šampon,zrcátko 😀 parfém, vonavka,...)
noční košile
župan
gumička do vlasů
nabíječka na telefon
propisky
možná něco na čtení 😅 😅
nákou čokoládku 😀
??????????

A POTŘEBY PRO MÍMO:
plenky,
látkové pleny?
vlhčené ubrousky
kosmetika pro mímo
ručník pro mímo? 😅
rychlozavinovačku
Oblečení a zde mám dotaz:mám vzít body,dupačky,čepičku....tam si ho do toho obléknu,kolik toho vzít?
?????????????????????????????

Už mě nic jiného nenapadá 😅 😅 😅

mari111
28. črc 2010

Kopísku no voňavku ani né, mímo asi nebude chtít čichat hned voňavou maminku, ja jsem i vzala jen niveu sprej kdybych se potila al je to taková spíš mydlová vúně jemna. Pleny mám taky tři balíky těch nejmenších, myslím že to se spotřebuje určitě 😉 gel na intim. hygienu mi říkala kamoška že raděj ne, že čistá voda je nejlepší 🙂 Oblečení si beru taky pro malinkou svoje"teda její" 😀 t jimám hezky ve voňavém a ne čichat ten nemocniční "smrad" už tak tam toho bude dost a zavinku si beru taky "akorát klasickou ale to je jedno" prej je mimi klidnější když je zabalené 😅 A kolik? no vzala jsem tři komplety jakoby , ten první den bude asi stejně v jejich a pak si ji převlíknu 😉 Prášek mám taky persil a k tomu dávam aviváž wansou zelenej dětskej, krásně voní ale nemusí bejt, to už je na tobě 😉

mari111
28. črc 2010

jo a zásip teda nemám, jen mastičku na zadeček 🙂

ee.liska
28. črc 2010

ahojky, tak jsem pofocená 🙂 jen manža mi zase utek, nechtěl se fotiti, 😝

@nicollka to jsou super fotky, jsi šikovná 😵

@maendy nesmutni ☹ uvidíš, všechno bude zase dobré 😉

@ivomal věřím, že to bude dobré a mimís ti zamává z utz 😉

@zuz141 gratuluji k pupíku 🙂 to musel být krásný utz 😵 snad to zdravíčko bude brzo lepší 😉

@farmarska užij si ještě volníčka 😎

ee.liska
28. črc 2010

@madormi jejda, to tvé zlatíčko tak zlobí 😲 ale určitě ho vycvičit brzo zvládnete 🙂

@paajaa brzo se uzdrav 🙂

@kopa super seznam, 😵

@mari111 taky zásyp nemám, prý stačí mastička

petroska
28. črc 2010

ahoj holky tak sem zpět z ktg mimiška.vše prý v pořádku jen párkrát mírné kontrakce 😝 .byla sem napojena snad hodinu.asi nezkusená sestřička či co 😠 .nemohla mi to v sedě naměřit ptotože blbě cítím pohyby tak sem ji ani jeden nemohla označit,tak me tam furt nastavovala at si sednu na bok ,na druhý a furt do kola.koza 😝 .pak mě napojila na jiný přístroj který měří pohyby miminka sám a tam už se jí teda pohyby značil jeden za druhým ale stejně sem za tu dobu cítila tak 3x pohyb a podle lístečku jich tam bylo hafl tož nevím.asi to mimčo fakt necítím že mi hajá blbě otočené a to miě donutila při tom stát že mimčo líp reaguje tak ji to nakonec vše krásně snímalo než v sedě.ale odstála sem si to monitorování a jeste sem se při tom musela vrtět.no chláma jak na mě druhé tehule hleděli proč tam tančím 😀 .a sotva co sem sedla do auta tak se malý rozpohyboval.asi nemá rád jejich přístroje nebo co 😀

petroska
28. črc 2010

@kopa na co 2x mantinel?stačí jeden.snad to malé nebude slintat kolem postýlky 😀 .a ty prosteradla taky nepotrebujes hned tolik.vše si pak dokoupíš at ted neutrácíš majlant 😉 .jinak supr seznam.aspon sem zjistila co mi chybí 😀

petroska
28. črc 2010

@ee.liska dej nam fotečky na ukázku 😀

ee.liska
28. črc 2010

Vroninka.............chlapeček Petr
Bobinka..............chlapeček Vojtíšek
Kupinka..............chlapeček Matyášek
Murynka.............holčička Sofinka
Kelly..................holčička Kristýnka
Lucierob............holčička Anička
Kagatkaga..........holčička Vanessa
Martina76..........chlapeček Mikuláš
Jitie..................chlapeček Filípek
Venuska............holčička Natálka
Amynka ............chlapeček Gabriel
Kerrie................holčička Ema
Květinka............chlapeček Adámek
Samsa ...............holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax..................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina .............holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal..............holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek..................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe................... .holčička Anička 3560,49cm
Markytaj................chlapeček Honzík
Tercie ...................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Wlladka............ ....chlapeček Šimonek nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .......................holčička Melisa nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta .................holčička Šarlotka, nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Hanana 39tt.................. ...........KO 8.7 v pořádku.....................................čeká chlapečka
Mari 36tt.......................... ....... ..KO 9.8............................. ........................čeká holčičku........Laurinka
Handm 35tt...............................KO kolem 10.8. v porodnici
ee.liska 34tt .................. ... ..... .KO 29.7.......................................................čeká chlapečka Matyášek
petroska 34tt.................. ..........ozvy 28.7, KO 9.8.................................čeká chlapečka ....Filípek
kytiii 34tt........................... .........KO ?.............................................................čeká holčičku......Eliška
Sirella 33tt ...................... .........KO 16.8. velký utz v pořádku ....................čeká holčičku
miru.j 32tt........................ ..........genetický utz dopadl výborně .................čeká holčičku..... Vivien Viktoria
Kopa 28tt ....................... . . ...... KO 5.8. velký utz 10.8., kardio 8.9.
Maarrtina 24tt ....................... ... KO 16.8., test na cukrovku 6.8................................čeká holčičku Adélku
Zlababa 25tt ..................... .... ..KO ?...............................................................čeká chlapečka
veve.b 21tt.................................kardio USG plodu 3.8.,KO 13.8 ,3D utz 11.8.....čeká chlapečka...Ondrášek
Paajaa 19tt............................... KO 29.7.
Farmarska 9tt............................má srdíčko
Ivomal 9tt.....................................29.7. UTZ na potvrzení
Nicollka 30DC
M.aa.b 27DC ............................. transfer 19.7 proběhl v pořádku
Cajori 26DC
Katyna 24DC
Aja 24DC
Madormi 21DC
Natalie 16DC
maendy 5DC
Nikissek čeká na porevizní MS

ee.liska
28. črc 2010

@petroska tak to je dobré, že je všechno v pořádku 😵 to bude asi jak máš tu placentu na přední stěně, že cítíš málo pohybů 😉
fotky hodím nějaké večer, potřebují tochu upravit a tak

mari111
28. črc 2010

jo Eli dej fotku 🙂 jinak ten muj se taky nechce fotit , chlapi no 😠

mari111
28. črc 2010

Petroš tá tě tam trápila teda, no ale hlavně že je vše v pořádku, ja du žehlit holky, se mi tááák nechce 😅

petroska
28. črc 2010

sem byla vystrašená jak.. 😝 když mi to furt předělávala a otáčela mě jinak,myslela sem že je neco spatně.ale srdíčko tlouklo krásně.a jestli mi to tak tlumí placenta tak mě teda pěkně ochuzuje o pohyby.fakt 3 tukanečky během hodky když sem byla napojená a ted?zase me drtí pod žebra darebáček 🙂 .taky du na žehlení ale cosi se nechce 😝 mám toho moooc

mirax
28. črc 2010

@zuz141
..ahoj 🙂 ..gratuluji k pokročilému těhotenství 🙂 Trošku tápu, zda jsi to ty..pověstná jágrova třísla nebo, ne??? 😉 Bylo tady pak zuzu a zuz ještě asi víc. Jejda...
Ale pokud jsi to ty 🙂 , tak já si na tebe určo pamatuju, pač to jsme se sešly tenkrát po revizi nějak podobně.

@mari111 já taky tak děsně nesnáším žehlení a vždycky to odkládám, až mám horu asi 10ti suchých praček, pak to jedu na jedno dopoledne, ale krutě mě to neba. Přitom jinak vyžehlené prádlo miluju, nevyžehlené bych neoblíkla.

Děcka krásně chrní, už dvě hodinky. Za chvíli má přijít pojišťovák, holky, já ty jejich návštěvy nesnáším...Nemohla bych to jejich zaměstnání dělat, pač mně všichni připadají tak slizcí a vlezdop...Já snad neměla n ažádného normálního štěstí 😝

mirax
28. črc 2010

petrosko, já taky neměla linea nigra (tu čárku pod pupíkem), po porodu se mi tampak nějak taková slabá objevila a mám ji tam ještě teď 🙂

paajaa
28. črc 2010

@kopa Teda to je super sezman. Jinak si taky myslím, že mantinel stačí jeden. Hlavně dneska můžeš vše krásně dokoupit. Všude toho je. Hlavně, aby to všechno miminko užilo.
Holky plánujete nebo měl jste někdo na miminko ten kyblík???

petroska
28. črc 2010

@paajaa mě se ten kyblík nelíbí.nedovedu si představit jak tam to novorozenátko strčím a bude mu čouhat jen hlavička natož tak budu mit ze začátku strach ho vubec chovat a jeste abych ho dávala do malinkého kyblíčku? 😀 já rači klasickou vaničku

kopa
autor
28. črc 2010

@mari111 dovedu si představit ty polohy u masírování hráze 😀 😀
@ee.liska a oholení mi nemluv 😅 🤐 jsem se minule třikrát pořezala 😅
@nicollka Nici hezké fotečky 😵 šikulka 😉
@maendy Meandy nesmutni ☹ máš nového přítele a určitě si k vám časem mímo najde cestu.Zkus se aspon trošku radovat ze života 🙂
@ivomal moc držím pěsti,aby zítra mimísek byl v pořádku.
@zuz141 Ahojky,já si pamatuji 😀 gratuluji k bříšku 😎 no a za chvilku budeš mít Honzíka u sebe.
@farmarska Farmíku to je dobře,že odpočíváš s rodinkou 😵

kopa
autor
28. črc 2010

@paajaa ještě jsi furt nastydlá ju? 😅 No nám v pátek má přijít ten podlahář a je pěkně nachcípaný 🤐 tak asi vyrazím do centra na nákupy abych to nechytla.Jinak ten mantinel ono to stojí pár korun 😅 raději budu mít dva kdyby se mimík na něj poblinkal 😅 at pak nemusím nikde moc jezdit 😅
@mari111 Maríku já bych taky chrápala 😠 ale moje fretka si přehodila nák režim před den chrápe a v noci řádí jak divá v pokoji a já nemohu spát 🤐 🤐 ani nepomůže když jí jdu naplácat nic 🙄 ona má prostě ze mě radost v noci a chce si se mnou hrát 😀 Takže mi měli dneska jít na výlet,ale já zůstala doma páč jsem k.o.A tak dobře,vemu sebou jen vonavku na pocení a to intimní mýdlo asi teda né.No a to oblečení,uvidím co tam bude 😅 ale raději budu mít svoje.
@ee.liska Jé těším se na fotečky 😵 😵 😵
@petroska a od kdy dělají to KTG? 😕 do jakého tt se chodí na gyndu??Do 35tt se chodí na gyndu a pak už na kontroly do nemocnice??
a ty prostěradla se asi hodí dvě,at mám na převlečení,to jsou malé položky 😉
@paajaa já ten kyblík taky nechci,i když jsem viděla video kde si v tom mímo spokojeně hačá,vypadá to jakoby byl u mamky v bříšku v plodovce a asi to tak i cítí,ale já bych se bála,ho tam dát třeba i kvůli nožičkám...

petroska
28. črc 2010

@kopa kopi já chodím do poradnxy už do porodnice.jak sem přestoupila od té mojí hnusné gyndařky tak mi to známá sestřička vyřídila abych chodila na ko přímo do nemocnice kde budu i rodit.jinak si myslím že bud 36 nebo 38 už by si měla chodit do nemocnice a ne ke svojí gyndařsce.aozvy se dělají taky myslím od 36,37 týdne ale me je jaksi dělají už od 32 týdne.pro klid at nestresuju protože si furt na mimika stěžuju že je lenivý což teda je ale po kontrolách u nich se jim zdá vše ok což já z tama vždycky dojdu nasr...že na mě prdí když se mi to fakt nezdá.jinak prosteradla mám taky 2 ale jen froté,ty nepromokavé ne,nevím kde je sehnat.nikde je namají

mari111
28. črc 2010

Kyblík bych se taky bála, ale myslím že ho ma Terculík,ne? 😅 jen nevím jestli už v něm koupala. No Kopísku si představ když budeš kojit a mimi bude na tebe naplácle třeba dvacet minut nebo víc a bude muset čuchat voňavku, asi ani tobě by se to nelíbilo, ja to tak nějak někde šetla a je mi jasné že ja bych to čuchat nechtěla 😅 😉 A ty už furt tolik nevýletuj, koukej aj odpočívat. 😉 Holky a já mám tu čáru od pipiny a končí až mezi prsama 😀

mari111
28. črc 2010

Já mám prostěradla čtyři ale to proto že budu mít dolu tu cestovní postýlku, jinak je maj Petroš na netu aj na aukru jsem je několikkrát vyděla. U vás v dětským krámku nějakým je nemaj?

kopa
autor
28. črc 2010

@petroska Já mám ty nepromokavé prostěradla z Ikei,ale to máme mi na posteli 😕 a ještě mám tu podložku.tak nevím jestli to budou dělat i pro mímo.
Aha já že právě,u mě na gyndě dělají to KTG a tak mě zajímalo od kdy to dělají když kolem 35tt musíš být v porodnici,já to mám napsané na papírku z registrace.

@mari111 no to je pravda,chudák mímo 😀 holt bude čuchat přírodu 😀 😀 mari já moc nevýletím,ale doma mě to jaksi nebaví 😅 navíc tu máme rozdělaná ten obývák a všude nastěhované věci tak nemám do čeho rýpnout 😅
Jinak mě se začíná asi dělat ta čárka 😅 mám jí zatím jen světlounkou od pupku dolu.

m_artasek
28. črc 2010

Ahoj holky, tak dnes jsem začala zlehulinka balit věci na stěhování, hrnky, štamprdlátka, talířky, to by člověk nevěřil, kolik krámů v tak malé lince na bytě máme a vařím dnes i obídek, sice mi to trvá s tou jizvou na břichu dýl než normálně, ale nic těžkýho nenosím, tak snad bude vše v pohodě. Dnes přišla na návštěvu dopoledne kamarádka s ročním chlapečkem, tak mi to dopoledne aspoň uteklo. Taky se těším, až jednou budu řešit, co ještě koupit a nekoupit, ale teď mi připadá, že to snad nikdy nebude.
@kopa to je teda seznámek, si ho asi budu muset někam uložit 🙂
@ivomal přeji Ti, ať zítra je vše v pořádku a prďolkovi ať bije krásně srdíčko
@paaja přeji brzké uzdravení, snad já nic teď nechytnu, když se ochladilo a ještě mám slabou imunitu po těch antibiotikách, co do mě rvali ve špitále
@petroska gratuluji k úspěšné kontrole, taky bych stresovala, kdybych měla lenivý mimčo, to já budu jednou stresovat zas od začátku, ale to tu všechny, co

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru