Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
17. čer 2010

jojo, škoda, že jsi nešla marodit hned 😒

handm
17. čer 2010

Holky, zvažujete tady někdo dvouletou rodičovskou?!

petroska
17. čer 2010

šarlot já sem měla min rok v září ten potrat,tak sem měsíc marodila do října a pak šla zase dělat.jenže mě končila v prosínci smlouva a já sem vubec netušila a ani nepočítala že bych mohla v prosinci otěhotnět a vedoucí mi ani neřekla že mi smlouvu neprodlouží takže sem nevěděla že budu bez práce.a rup na konci prosince mi dala papír že mi neprodlužuje smlouvu takže sem musela od ledna na pracák.tak sem tam 3 nebo jak šla a 11 dní co bych byla tepr na pracáku od toho nového roku když bych zjistla že su tehotná tak bych normálně mohla jít marodit jeste jako od byvalého zamestnavatele ale já to nevěděla a zjistila to až 12tý den co su vedená na pracáku.kdybych to blbec tušila tak jdu na pracáku hned ten první den po novém roce řeknu že su těhotná a měla byhc na vše nárok ale já to blbka zjistila až 12 den co už se mi počítala podpora.a ono se to uznává myslím jen do 11 dne co su vedená u mich takže sem měla smulu

petroska
17. čer 2010

no šarlot takže ja tom mám teda jako ty akorád že nemarodím a bdu mít na vše nárok jako ty až po porodu jen nevím na jak dlouho budu moct byt doma,jestli automaticky na 4 roky jako ty nebo si budu moct vybrat na 3 roky což bych chtěla protože stejně práci těžko seženu s dítětem a chtěla bych po 2 rokách druhé.je to bordel no.ale pojistění mi platí pracák to vím to sem o tom bavila s tou mojí paní co mě má nastarost na PU

sarlotta
17. čer 2010

petři rodičák si vybrat nemůžeš, když nedostaneš mateřskou.. tam je automaticky na 4roky ta horší varianta, bohužel.

handm pokud máš takový příjem a plánuješ druhé dítko do dvou let prvního a nebo máš hlídání pro 2leté dítko tak proč ne... já bych na to neměla výplatu 😅 a taky bych nechtěla dát dítko do jeslí... takže když bych si mohla vybrat tak na 3 roky je ideál... a přivydělat si můžeš neomezeně při tom 😉

petroska
17. čer 2010

šarlot hm tak to bude paráda.kolik je vubec první 3 roky a pak poslední čtvrtý rok? 😠 😠 😠 kakra,to ji tam nadám že mi to neřekla

sarlotta
17. čer 2010

aha petři... ale tak to nějak zmáknete ne ? já budu mít teda nemoc, dávky ještě v srpnu/září - je to měsíc zpětně, podle toho kdy porodím a pak hned rodičák, takže nebudem bez penízků.

murynka
17. čer 2010

@kopa nevím jak to budeš mít ty ale já měla 18 dní loňské dovči a letos mám nárok na normálně 25 dní 😀 😀 takže mi proplatí 43 dní dovolený a je to tak že skončíš MD a nastupuješ na rodičák a zároven s rodičákem jsi na dovolený 😉 takže mě ted přišel skoro plat měsíc dovči plus ta almužna 7600 ale brala jsem víc jak kdybych makala 😀 😀 ted mi přijde už jen půlka měsíce dovči 🙂 ale je to super kde najdeš ty peníze 😎 na MD nastupuješ 6tt před porodem 😉

sarlotta
17. čer 2010

na 4 roky je rodičák 7600 na 21měs a pak 3800 do 4let... teda pokud to ještě naše super vláda nepokrátí... takže kolem toho 2roku dítka by to chtělo mít už nějaký přivýdělek.. aspoň něco na doma, nebo na 4 hodinky někde, pže to je mazec 😝 😝 ale co se dá dělat 😉

petroska
17. čer 2010

tak to máš dobrý.my ted vše táhneme s penízku mojeho.nastestí jakž tak vydělá tak se to jeste dá ale ty moje penízky chybí když ted nemám.

murynka
17. čer 2010

petrosko to je tedy blbý já nevím na 4 roky je myslím 3600 😕 😕 ale netuším to přesně

jinak já na 2 letou mohla měla jsme plat i hlídání ale dle mého je to blbost utíká to tak rychle že jsme ráda že to mám na 3 roky ale chápu že někteří nemají možnost kámoška mají hypo šla na 2 roky jinak by to neutáhli ☹ 😒

sarlotta
17. čer 2010

petroska ještě může požádat manžel o 2 nebo 3letý rodičák, ale od letošního roku musí pak on být doma s dítětem těch 6týdnů mateřské- fyzicky... nesmí chodit do práce. a pak se to přepíše na Tebe jako péče o dítě... ale nevím jak by se an to dívali u něho v práci 😲 😉

petroska
17. čer 2010

šarlot-sakryš ☹ to sou teda!!já že 7 tisíc na 3 roky a pak ten poslední rok 3800!!jééé to bude teda ☹

mari111
17. čer 2010

joj holky tady se probíraj prachy, ja jsem doma taky zadara, no ale co se dá dělat, taky tady žádna práce, ma MD du taky automaticky na 4 roky bo jsem na pracáku ☹ ale to zvládnem holky, né 😉 budeme muset, no pak až budou dítka chodit do školy to bue asi horší 😅 když nebude dobrá práce nebo aspoň nejaká 😅

petroska
17. čer 2010

no my budeme svoji až v květnu nebo v červnu takže manžel de zatím stranou 😀 . a ani by asi na mateřskou on nešel,prý by měl mín penízku na mateřské.budu se muset jeste poradit nekde co a jak

mari111
17. čer 2010

jo Petroš brát tři roky 7 litrú to by šlo 😀 ale ne ní to tak 😠

petroska
17. čer 2010

mari a ty marodíš nebo si vedena taky až do porodu na pracáku?

sarlotta
17. čer 2010

holky co potřebujete nakoupit a zařídit v domácnosti, to nakupte teď, pak už na to nebude zbývat 😒 a kojit... žádné UM.. leze to do peněz 😀 no a babičky určo přidají na vnoučky neeee 😉

mari111
17. čer 2010

Šarlotko tady to jak de chlap na mateřskou taky manža něco říkal že by to šlo, jen nevíme jak by to ovlivnlo mne na pracáku, aby mne pak náhodou zrovna neposlali někam do daleké prd.le pracovat, co bych pak asi čuměla 😕 a nevím jestli by se pro něho něco změnilo

mari111
17. čer 2010

nemarodím, ja sem už delší dobu na pracáku a budu až do porodu

mari111
17. čer 2010

Šarlotko ja to taky říkam, když něco nekoupim teď, tak pak už určitě né 😒

petroska
17. čer 2010

taky to tak říkám a mám i nakázané KOJIT a KOJIT co to de 🙂 .naštestí sme drahé věci co bylo potřeba do bytu koupili ted a už zbývají jen maličkosti.podle mojeho to vypadá že -budeš kojit do 3 let dítěte 😀 !

mari111
17. čer 2010

no petroš kojit do tří let, to by bylo dobré 😀

sarlotta
17. čer 2010

no já kojila 2,5 roku, malý vlastně UM nepil vůbec... až pak po 3roku normal kravské si dá někdy 😉

petroska
17. čer 2010

normálně sem dnes spala celou noc v kuse co mám ten kojo polštář.tak se mi dobře saplo že sem ani nebyla v noci čurat tak jak ja chodím 3x za noc.je to fakt parádní věc.celou dobu sem to měla podložené kde sem potrebovala a spala jak mimčo.

mari111
17. čer 2010

hela holky ja jsem koupilůa pro malou deku a ona nějak pouští chlupy, tak jsem ji dvakrát vyprala ,je to síce míň ale stejně, není na to nějaká finta? Jestli to bude pouštěť furt to ji asi raděj nemám dávat do kočárku,co 😒

mari111
17. čer 2010

no vidíš petroš, sme ti to říkali že to je dobrá věc 😉

petroska
17. čer 2010

sousedka kojila do tech 3 roku.ale když sem je potkala jednou v obchodě a malý křičel -mami já chci mlíko a tahal se kní at mu dá tak to bylo trapné.budu ráda když budu kojit do roku.pak už se mi to zdá divné,když už to není mimčo ale už velký roční cvalík 😀 .ale je jasné čím dýl tím líp

petroska
17. čer 2010

maro já slyšela neprat v aviváži aby nechlupatila,ale nevím.šak v kočárku bude sloužit jen jako přikrývka,do pusinky se jí snad chlup nedostane ne?

mari111
17. čer 2010

no já pravě nevím, no skusím ještě teda vyprat jednou bez aviváže

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru