Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
24. říj 2010

@lenik_25 vydrž prosím hnedka to píšu ☹ ☹

lenik_25
24. říj 2010

@farmarska To je mi líto, že byl malej (teda spíš už velkej ) zklamanej. Když si vezmu, že Danečkovi byli dva roky a naši se teda ptali, co mu koupit, ale chtěli od začátku něco pořádnýho. Dostal stolek s židličkou na kreslení, ale fakt supr. Tchýně, ta mu kupuje taky krásný hračky, je fakt, že tchán takový vietnamský pidi autíčka, takový šity, co tomu padaj kolečka apod. Jinak teda synkovi přeju vše nej k narozeninám! Aspoň, že si to užívá s kamarády, to je nejdůležitější.

lenik_25
24. říj 2010

@kopa Vydržuju, neboj

maarrtina
24. říj 2010

@kopa Ahoj mamino 😵

kopa
autor
24. říj 2010

Ještě jsme s manžou nic nestihli a Víta chudák přišel o dvě krmení ☹
koupili jsme ten nutrilon a my máme ted dávat každé tři hodiny 40ml a od půlnoci už 50ml.Jde mi o to jestli to děláme dobře ☹ ☹ V návodu píšou že 100ml je 90ml vody a 3 odměrky prášku.Tak jsme to udělali a dali Vítovi těch 40ml a zbytek vylily.Děláme to správně???? ☹ ☹ nebo jak to mám propočítat 😖

Za další píšou tam,že se má ve varné konvici přehřát kojo voda a pak 30minut čekat(s odkrytou konvicí a nebo zavřenou???? ☹ ☹ )a pak dát ty tři odměrky a proklepat,ale mě to přijde strašně horké 😅 😅 ☹ ☹Jak to má teda být????Vařící a nebo tak akorát???

Malého jsem zabalila do zavinky a v porodce říkali,že má ležet jen na boku aby se nezadusil 😅Já myslela,že ho dám do postýlky a přikryji jen peřinkou.Jak má tedy správně ležet??? 😅 😅 ted ho mám opřeného na boku o postýlku a mám na něm ještě deku.

Za další asi se mi spouští mléko 😅 😕Měla jsem obrovské,fakt giga mokré kruhy na triku a přikládat u mě nemá cenu,páč přes ty moje prsa to jde špatně.Mám si hnedka koupit odsávačku a zkoušet??? 😅 Dnes to bylo světlé a trošku do žluta bílo.

A ještě dotaz v porodce říkali,že před každým kojením se má přebalovat,tak mám ho vždycky přebalit a pak nakrmit?

Díky za rady,ale jsme úplně vyřízený a bojíme se abysme nedělali něco špatně 😔 😔 😔lahvičky máme vysterilizované.

Ještě krmím stříkačkou,ale koupila jsme si lahvičku od aventu,tak si mám dát malého k sobě jakoby tělu a do pusinky mu dát tu lahvičku,nemůže se nák zadávit???

kopa
autor
24. říj 2010

nemáme čas ted něco někde hledat a až zítra půjdeme nejspíš k doktorce 😅 děkuji předem za rady 🙂

lenik_25
24. říj 2010

@kopa Takže k prvnímu dotazu - těch 40 ml. Klidně udělej 60 ml vody + 2 odměrky mlíka a nech ho, ať vypije, co vypije. I kdyby to vypil celý! Fakt to neřeš. On si řekne sám, kdy má dost nebo ne. Daneček taky vždycky vypil víc, než bylo řečeno. Rozhodně mu tím neuškodíš. Naopak. Vždycky máš na 1 odměrku 30 ml vody. Takže bych fakt dávala 60 ml + 2 odměrky mlíka.

Kojenecká voda je sice dobrá, ale u nás máme z kohoutku vodu kvalitní prý jak kojeneckou, takže já od narození převařovala vodu z kohoutku. Dělala jsem to tak, že jsem si převařila celou konvičku vody a když jsem šla dělat mlíko, tak jsem si z toho odlila a ohřála to pár vteřin v mikrovlnce, aby to bylo vlažné, do toho mlíko a proklepat. A mohla jsem hned podávat a ne čekat půl hodiny. Taky si navař do konvice s pokličkou nebo do velkého hrnku. A používej to tak, že si to budeš přihřívat a ne opačně ochlazovat. Mlíko nesyp do vařící vody, ztrácí to prý ty výživné látky a vitamíny, keré ničí horká voda.

Malej může ležet na zádech, ale je fakt doproučováno na boku a hlavně to střídat, aby neměl přeleželou jednu polovinu hlavičky (hlídej i ouško, aby si ho neohýbal). Třeba ho dej na bok a za záda mu dej polštářek nebo stočenou dětskou deku. Když ho budeš mít na očích, tak ho klidně nech spinkat na zádech. Je to jen proto, kdyby se mu vracelo jídlo, tak aby se nezadusil blinkáníčkem.

Asi ti začíná laktace. To nažloutlé může být ještě kolostrum. Asi se rozkojíš. Buď si pořiď tu odásvačku (ne pístovou, ale do eletriky nebo tu s balónkem, kámoška si chválí avent). A nebo co zkusit malýho přikládat, třeba tě rozkojí on?

Jo, před kojením klidně přebal, beztak se má přebalovat po max 3 hodinách, aby nebyla mimča opruzelá. Tak když máš kojit každé tři hodiny, tak bych to spojila. Ale pokud jsi chvíli před jídlem už přebalovala, tak to asi není nutné.

Jak sterilizuješ lahve? Já chvíli převařovala a pak jsem objevila šumivé tablety MILTON, ty jen po jedné hodíš do větší nádoby se studenou vodou a po krmení omyješ lahev pod kohoutkem a hodíš to do toho. Před kojením ji jen vytáhneš z roztoku, omyješ pod kohoutkem a můžeš dělat mlíko. Je to přímo určené pro sterilizaci dětských lahví, dudlíků, hraček apod.

Lahvičkou se ti malej určitě nezadáví. Ale hrozí, že si na lahev zvykne tak, že nebude chtít sát, kdyby ses rozkojila. Lahev je pro mimča jednodušší, sání vyžaduje větší námahu 🙂

lenik_25
24. říj 2010

@kopa Kdybys cokoliv potřebovala, do IP ti píšu mobil a kdykoliv napiš sms a odepíšu ti. Když to uslyším i v noci, tak i v noci...

jitie
24. říj 2010

Kopi:
30ml vody a 1odměrka = 40 mléka
převař si vodu dopředu(třeba ráno a přelij si jí zpátky do lahve) a pak už jen ohřívej na teplotu 37°C, já to hřála v mikrovlnce
Filipa jsem nikdy nedávala na bok, vždycky byl na zádech, zavinovačku jsem dávala asi do 3 měsíců a přes ní vždycky peřinku
za začátku jsem před každým kojením přebalovala..to časem vychytáš a poznáš jak často bude přebalování potřeba
Na mléko si určitě kup odsávačku, jinak o něj přijdeš a můžeš mít i zánět, když nekojíš..

jitie
24. říj 2010

jestli chceš kojit, tak se snaž co nejvíc přikládat, to na mléko pomůže nejvíc..mě se mlíko udělalo až 4 po porodu

jitie
24. říj 2010

a moc gratuluji k Vítečkovi, hlavně ať je zdraví a má se čile k světu 😵

kopa
autor
24. říj 2010

@lenik_25 Leníku díky moc za rychlou odpověd,my jsme tady akorát začali panikařit 😔 😔
Manža šel pro véču,tak to pak spolu ještě prostudujeme.
🙂 🙂 🙂 Musím si to přečíst několikrát 😀 Jsem vyřízená.navíc se mi ještě udělali otoky jako kráva 😅 steh bolí...

lenik_25
24. říj 2010

@jitie Jojo, přesně jak píšeš, taky jsem si převařila vodu třeba ráno nebo na noc večer a pak si to jen přihřívala v mikrovlnce v láhvi.

lenik_25
24. říj 2010

@kopa Jasně, klidně se k tomu vracej a kdyby cokoliv, napiš. Ono je toho ze začátku fakt na rodiče hodně. Já jsem tak nějak bláznila tři týdny a pak už to máš docela zaběhlý. Neboj. Za chvíli z tebe bude mamka profík.

kopa
autor
24. říj 2010

@jitie Taky děkuji moc za odpověď 😵 😵 😵 Musíme to nák vymakat 😅 Fakt jste hodné 😵 😵

lenik_25
24. říj 2010

@kopa A kdyby si ti malej zvyknul na flašku, tak bys musela svoje mlíko odstříkávat a dávat do flašky. Ale to mi přijde zbytečně náročný, když se třeba malej teď přisaje a půjde mu to.

lenik_25
24. říj 2010

@kopa A GRATULUJU k tomu sluníčku. Je ti hrozně moc podobný.

kopa
autor
24. říj 2010

Holky on se chce přisát,ale já mám fakt obrovské bradavky a je mu to jde blbě ☹ Takže mi radily spíše odsávat.

lenik_25
24. říj 2010

A kdybys použila klobouček na prsa, tak to taky nejde?

lenik_25
24. říj 2010

@kopa Třeba tyhle http://www.dnformed.cz/medela/produkty/kontaktn... Mají je v lékárnách a zdravotnických potřebách. JInak odsávat a podávat flaškou. Ale pak nevidím důvod, proč teď krmit zdlouhavě stříkačkou, když stejně kojit nebudeš a půjde na flašku.

lenik_25
24. říj 2010

@kopa Nemáš icq?

majjka24
24. říj 2010

@lenik_25 Já ti to tam pak pisnu, až bude další stránka, ať tu nemáme samé tabulky 🙂 To je fakt, třeba nic nebude a pak....to bude rychlost 😀 Já spíš počítám s tou horší variantou, aspoň pak můžu být mile překvapená 🙂
@natalie77 Jasně, držím pěsti aby tam byli 😀

majjka24
24. říj 2010

Jinak Kopi, to všechno určitě zmáknete 🙂 držím palce !!!
Jsem si dneska poprvé dala ten jablečný ocet a mě to celkem chutná. Dala jsem si do ovocného(čistého) čaje necelé 3 lžičky a v pohodě se to dalo. Jsem pak uvažovala jestli toho zase neberu moc - jablečňák, kontryhel čaj, detox čaj, multivytamín, listovku, ascorutin. + ovoce a zeleninku. Ještě týden doma a pak huráá ( ☹ )do práce, vůbec se mi tam nechce.ani trošku, jak jsem se ještě před měsícem těšila - jsem si nedovedla představit co budu dělat doma - tak už je to v normálu -práce? neee!
Jsem dneska málem podlehla - dát si pozor - či nedat, rozum zvítězil, ale o fous😀. Jsem si zase říkala, co když nám to hned nepůjde....I když těsně po MS to jde těžko, že? 🙂

murynka
24. říj 2010

@kopa leničko neboj to zvládneš jsi holka šikovná kdyby něco klidně volej!!!!poradím 😉
jak píšou holky nedělej zbytečně 90 a nevylévej udělej ze 60 ml vody a 2 odměrky.30ml kje jedna odměrka čehokoliv sunaru,beby nutrilonu 😉 tu 100 jak tam píšou to nabyde když tam přidáš ty odměrky 😉 k vodě já jsme to dělala tak že jsme převařila kojo vodu agu anna,toma natura a nalila zpátky přes tryhtýřek a měla to hotové na dýl 😉 ohřívám v mikrovlnce jen na jedničku to dávám a mam max vákon to pak poznáš už sama na kolik to máš dát 😉 a přisypu sunar 😉 je to jednoduché žádná ohřívačka kde to trvá 😝 😝 mikrovlnka je lepší 😉 přeblování ze začátku každé jídlo ted podle potřeby i po 4 hod v noci má plenu 11 hod 😉 máme pampers..vydží v zavinovačce jsme dávala na záda a přikrývala peřinkou..

murynka
24. říj 2010

@kopa jo malému dávej mlíčka kolik si vezme 😉 a pokud možno večer ne buzení on se ozve sám 😎

lenik_25
24. říj 2010

@majjka24 To chápu, že počítáš s horší variantou. Jsem taky taková. Už se mi stalo mockrát, že jsem si něco malovala a pak jsem byla akorát zklamaná. Opačný systém je podle mě lepší. Hele, prosím tě, nečerná ti po kontryhelovém čaji jazyk? Já v době, kdy jsem ten čaj pila (minulý týden) jsem měla načernalý jazyk. Zkusila jsem to přestat pít a dobrý. Zvláštní, co? A u mě to je kyselina listová + calibrum baby plan (od zítřka místo toho budu brát femibion, už ho mám objednaný v lékárně) a pila jsem teda ten kontryhelový čaj. Snažím se jíst hodně ovoce a zeleniny.

Těsně po MS to může a nemusí jít. Ale spíš ne 🙂

lenik_25
24. říj 2010

@murynka Přesně, pokud má váhu jako má /krásnou/, tak bych ho nebudila na jídlo.

murynka
24. říj 2010

@lenik_25 jj my budili tedy ona se ozývala sama 😀 😀 ale my měli jen 2 kg 😅 jak měla nad 3kg nebudila jsme a od 3-4 měs my spinkala do 3 do rána na první jídlo

lenik_25
24. říj 2010

@murynka No jasně, vzbudila se sama, ale nenutili jste ji ne? Jinak takhle maličké děti se budit musí. Ale pokud má dítě takovou váhu jako Víteček, tak nebudit. Daneček se narodil a měl 3650 g, když jsme šli z porodnice, tak 3450 g a budit jsem neměla. On se sám budil jen 1x za noc.

murynka
24. říj 2010

@lenik_25 ne ne nenutila ale ona se ozývala s přesností po 3 hod 😝 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru