Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

aronek
9. pro 2010

@murynka já myslela, že to bude vždy jen chvilku a dnes nešel celý den a já zrovna měla čas ☹

paajaa
9. pro 2010

Krásný den,
tak dnešní vizita zas nic nepřinesla. Prý ještě počkáme. Ta nejistota mě docela drtí. Už jsem se smířila s vyvoláním porodu a ono nic.

m_artasek
9. pro 2010

Ahoj holky, moc Vás zdravím, dnes budu v práci dýl, potřebuji naddělat 2 hodiny, tak ještě musím pracovat
@paajaa Ahoj, moc držím palečky, ať vše dobře dopadne a ať Oliverek ještě chvilku u Tebe zůstane. Kolegovi se teď narodila holčička o měsíc dřív a je zdravá, měla 2600 g, tak ani nemusela být v inkubátoru.

handm
9. pro 2010

@petroska, urcite namaz bepanthenem, ja taky mazala, kdyz se mi jednou trosku oprudil... .on je fakt zazracnej...a nech ho vic bez plenky, at se vykope a ma prdku volnou 🙂

@zuzaga, vitej, i kdyz jak rikaly holky, je lepsi vitat v jinym tematku... o tom kdy se snazit a kdy ne se tady popsaly stohy stranek ale nic zarucenyho neexistuje, ani kdy se to povede.. nekomu hned, jinej ceka dyl.. ale ono si telo vetsinou rekne samo, kdy uz je pripraveno a mimi si k vam urcite brzy c estu najde...!'!!! Drzim palce... a na manzu se nezlob, oni to maji proste jinak trochu a od toho jsme tu my, abychom to chapaly a pofoukaly..!!🙂🙂🙂🙂
taky bychom chteli mimi brzy po sobe, jen nevim, jestli to pak budu zvladat 😉

@paajaa drz se!!! ta nejistota je pekelna, vim jak sjem kazdy den cekala na porod a furt nic... ale aspon OLi trosku jeste vyroste a budete v poradku!!!

@m_artasek ahooj, a jak to u tebe vypada?! uz si v poradku?!

m_artasek
9. pro 2010

@handm Ahojky, no to se uvidí, zda jsem v pořádku. Teď jsem měla MS, tak jsem zvědavá, jak bude tulení probíhat. Zda už bude vše v pohodě nebo ne a zas povalím k doktorovi. Teď si asi ještě dáme chvíli pauzu se snažením, vůbec zatím nemám náladu, i když říkal doktor, že od Vánoc můžeme, ale já se na to ještě necítím. Mám hroznej strach otěhotnět, že to zas dopadne špatně.

handm
9. pro 2010

@m_artasek tak kdyz nemas naladu, je lepsi to nehrotit. zbytecne by sis zadelavala v hlave problem a strach by se ti jen znasobil, kdyz pises ze mas strach..ale je to jasny, ze se clovek boji... me to taky tak prislo a to sjem nemela az takovy problemy jako ty...! ale neboj, vsechno urcite bude v poradku, tulenicko taky a mimisek si vas najde...🙂

m_artasek
9. pro 2010

@handm Říkali jsme si s manželem, že tak někdy na jaře nebo v létě tomu pak necháme volný průběh, uvidím, jak na tom budu. Co si budeme povídat, roky mi přibývají.

handm
9. pro 2010

@m_artasek ale prosim te kolik ti je ? ja mam prvnihoprcka v 32....

lucadav
9. pro 2010

Ahojiky ...Mate něko dzušenost po potratu s nalezenim nemoci =či co to je MOla hypatidoza .....jestli jsem to zase neskomolila...... To je zase novinka u mě,A jestli jsem to dobře pochopila ..tak otěhotnět snad až po roce??? LUca pěkny večer

m_artasek
9. pro 2010

@handm bude mi tento měsíc 30

handm
9. pro 2010

@m_artasek no vidis, to neni tak "hrozny" 🙂 nám se prcek narodil a další měsíc mi bylo 32 🙂 a je spousta starších mamin, toho ybch se nebala... hlavně se dat dokupy po psychicky i fyzicky strance...🙂

a ted bohuzel/bohudil musim letet, ten naš piskoř se naučil hrozně pištět a už se mu nelíbí pod kolotočem..🙂
papa a hezký večer holky

aronek
9. pro 2010

já měla 32 narozeniny čtrnáct dní po narození Honzíčka 😀

wlladka
9. pro 2010

Ahojky, tak na Vás zas jukám.

@paajaa už to máte s Olíkem za pár, to je až neuvěřitelný, jak to uteklo 😲 😲
@madormi ty znásilňuj, už se tu ty těhule nějak vytrácejí. Musí nastoupit nová garda 😉

Všem snažilkám přeji moc a moc štěstíčka, ať s novým rokem přijde i ta skvělá a toužebně očekávaná zpráva. Moc vám to všem ze srdíčka přeju a držím palečky.
My se stále honíme s rekonstrukcí bytu, ale do Vánoc se nám to už stihnout nepodaří. No nic. Honit se přestaneme a stěhování se hold odehraje až příští rok 😵 Pro změnu peču cukroví, a to v každé chvilce, kdy pán domu (Šimonek) dovolí 😀
Šimonek už má 5.000 g a 60cm 🙂 a je to kluk jako buk 🙂 Máme z něj radost. dostal už dvě vakcíny RSV Profilaxe a zatím se držíme bez nějaké infekce. Dokonce může po Novém roce začít dostávat běžné očkování. To zatím nemá žádné. Také pak začneme zkoušet ochutnávat zeleninku, takže Nový rok je pro nás další metou. 🙂 🙂

Tak přeji všem těhulím pohodičku v bříšku a Olík ať stihne na Štědrý den nadílku 😉 🙂
Miminečka i jejich velké sourozence ať netrápí žádné bacily a podobné neplechy 😨
Snažilky ať zvesela těhulkují a nebojí se nic. Ono to přijde, tak směle do toho.

Já te´d zase pádím koupat. Pak uspat toho našeho skřítka uspat a pro změnu budu péct korpus na dort. Slavíme v sobotu troje narozeniny, takže to bude dort jak Brno 😀 😀
mezi tím si snad stihnu ještě připravit nějaké těsto na cukroví. Stále je co dělat 😕 🤐

Tak si užívejte svátky a šetřete se.
PA

lucierob
9. pro 2010

@paajaa pokud tě to trochu uklidní. Nevím, co máš teda s Oliverkem přesně za problémy, ale moje známá rodila na začátku listodu v 37+0. Holčička měla 47cm, a 2600g. A je úplně v pořádku 😉

paajaa
9. pro 2010

@handm: bylo by super, kdyby malý vyrostl, ale je zbytečné, aby byl v bříšku když by nerostl. ☹ No uvidíme.
@lucierob: my jsme se nějak zasekli a odpovídáme o 3 ( teď už skoro 4) týdny než máme být a malej má odhadní váhu jen 2130g (druhý doktor řekl 2500g). Takže prostě čekám, zda vyrosl nebo ne.

lucierob
9. pro 2010

@paajaa aha, já nevěděla, že se na té váze zasek. A jak dlouho už má takový nízký odhad? Držíme palce, ať Oliverek ještě přibere aspoň 0,5 kilečka

madormi
9. pro 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 40tt..................................KO 15.12 (zároveň termín porodu)........................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 37tt ...............................v nemocnici,držíme palečky, aby malý ještě povyrostl....................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 28tt.........................KO 8.12...............................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 19tt)...........KO 20.12.
lenik_25...................32 DC
majjka24 .................26DC
Ivomal.......................24DC
Katyna ......................13 DC
Madormi.................. 11DC
Aja............................. 11 DC
M.aa.b ...................... 11DC
Martasek ................ ..8 DC
Natalie77 ..................8 DC
Nicollka ..................DC ??
Nikissek .................DC ??
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie 5.1.11

paajaa
9. pro 2010

@lucierob po týdnu v nemocnici nám řekli, že napřibral nic a vyrostl jen o 2dny. Druhý den mi dělal přeměření jiný doktor a tomu vyšel ten větší odhad, ale nepsali mi to do papírů, protože to neměl dělat- jen měl udělat průtoky. Prostě je to celé divné.

ivomal
9. pro 2010

@paajaa Oliverek bude krásné velké a zdravé miminko, neboj 😉

wlladka
10. pro 2010

@paajaa ničeho se neboj, jsi pod kontrolou a Oliverek je hlídaný. Kdyby se mu nedařilo, tak se prostě těhotenství ukončí a bude vystaráno. Váhy se neboj, každý dr. má ten UTZ nastavený na jiné hodnoty. Až bude malý venku, bude mít víc, než ti říkají 😉 Máte krásný týdny, tak se fakt nestrachuj. Buď v klidu a žádný nervíky. Tohle jsem si já prožívala se Šimonkem, ale jaké týdny a váhu měl on 😖 😖
Navíc....náš Jenda se narodil ve 37 tt a Matyáš ve 34 tt oba měli cca 2000g a v pohodě. Jen jsme si poleželi v nemocce déle, než ostatní maminy. O Šimonkovi ani nemluvě, to je ale jiná kapitola a nikomu nepřeju aby si to prožil. Přeji ti, ať je vše OK a vy jste s Olíkem společně s rodinou u stromečku (ať v bříšku či v kolíbce) 😉

murynka
10. pro 2010

@paajaa já ti řeknu je to divný a je to prosto že dneska vše moc řeší ☹ ☹ furt dělají UZ atd dříve se nic nedělalo...mě už tohle štve pak zbytečně plaší maminky-i Tebe 😔 a jak pak máš být v klidu ☹ 😠 mě přijodu ty dř někdy jak idioti fakt 🙄
podívej mě před porodem 3 hodiny říkali odhad2500g že nebude muset do inkubátoru tak jsem se těšila přišla na svět měla jen 2kg a šup do inkubátoru a já byla vyplašená co se děje...a navíc podívej jakou mám ted šikulku narozena ve 36tt od 11 měs chodíme 🙂 je strašně čilá čiperná nenech se fakt vystresovat!!!!!!!!jsi 38tt dneska dokážou zachránit miminka ve 26tt s váhou 800g podívej na
@wlladka jak to malý šimonek hezky zvládnul 😵 😵 mám kámošku čeká dvojčátka je ted kolem 30tt od začátku jí straší že je nedonosí že jeden je o hodně menší atd. atd celý těhu ve stresu fuj 😠
@wlladka vy tedy rostete šikulka páni už 5kg!!! 🙂 to je krásný 😵

kopa
autor
10. pro 2010

Ahoj holky 🙂
Tak jsem posnídala a jdu si ještě hajnout 😀 Včera manža donesl pro Vítu kolotoč od Fishera a tak jsme měli celý večer od Víti klid 😅 😀 😀 Spinkal od 21hod do 2,45hod.dostal na jíst a spal do 6hod a ted zase spinká.Je to zlatíčko. 😵 😵

murynka
10. pro 2010

@kopa 😵 😵 užívej si dokavad ti takto spinká jak já na to ráda vzpomínám 😀 😀 😀

lucadav
10. pro 2010

Chtěla jsem take něco přidat do placu,,,,Ma kamaradka porodila v necelem 7měsici a mala ikdyž byla v inkubatoru se ma krasně k světu a ani 2kg neměla...4lověk by nad tim ted neměl tak moc přemyšlet. Ja zase rodila mou Anetku nožičkama a same přeměřovani UZ a take to bylo pokažde jinak..Ahlavně je fakt že každy ten ultrazvuk je nastaveny uplnšě jinak ...některy je lepši a některy je horši....Jsem tu jen chvili ,ale
@paajaa určitě to bude dobre ...přeju teda ja ...Radši bych nad tim tak nedumala at se zbytečně nestresuješ....Držim palečky .....a až budete někdo moc trochu poradi i mě,tak budu rada 🙂 ikdyž radši počkam co se vubec dozvim u doktora copak mam zase noveho=) mějte se krasně

madormi
10. pro 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 40tt..................................KO 15.12 (zároveň termín porodu)........................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 37tt ...............................v nemocnici,držíme palečky, aby malý ještě povyrostl....................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 28tt.........................KO 8.12...............................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 19tt)...........KO 20.12.
lenik_25...................33 DC
majjka24 .................27DC
Ivomal.......................25DC
Katyna ......................14 DC
Madormi.................. 12DC
Aja............................. 12 DC
M.aa.b ...................... 12DC
Martasek ................ ..9 DC
Natalie77 ..................9 DC
Nicollka ..................DC ??
Nikissek .................DC ??
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie 5.1.11

petroska
10. pro 2010

ahoj holky
@paajaa mě před císařem taky říkali že sme o týden menší a že budeme mít 2300g a malý se narodil jen 1900g.pokaždý se s váhou seknou tak na váhu nemysli.muže mít i víc než říkají nebo taky o hodně mín.malý se nerodil ve 34 týdnu a už od první minutky života byl šikulka a bez přístroju.aj kdyby ste byli menší o 3 týdny tak je to 35 týden takže bude Oliverek v pořádku 😉
jdu pro radu k maminám.Už máme začínat dávat v poledne polívečku.kupovali ste někdo ty z obchodu ve skleničkách nebo ste dělali domací?popř jestli nemá někdo recept?ty kupované se mi moc nelíbí ☹ tak ho chci ládovat séma.přesnídavky budu kupovat a pak dělat ale u tech polívek nevím jak je připravit.

paajaa
10. pro 2010

Krásné ráno,

@wlladka: já vím, že už by se mohl malý narodit, ale ten strach aby byl ok tam pořád je. Snažím se si to nepřipouštět a nějak to tu vydržet. Ale mooc děkuji za uklidnění. Jinak utz byl stejný, jen se při přeměření měnil lékař.

murynka
10. pro 2010

@petroska ahojky 🙂 já začala ve 4 měs s kaší na noc..od 5,5 měs jsem začla dávat obědy..od 6 měs přesnídávky a od 8 měs.jogurty 😉 pokud můžu poradit rozestupy mezitím navykováním aspoň 14 dní aby si žaludeček zvykl postupně byli zvyklý jen na mlíčko..polévky jsem nedávala začla jsme mrkví tu jsem dávala 3 dny pak mrkev s bramborou zase 3 dny,pak květák,brokolice,prostě zeleninka kupovala jsem skleničky a vše po 3 dnech kvůli alergickým reakcím 😉
po měs zeleninky jsem začla sávat maso...kupovala jsem skleničky..od 7 měs jsme začla vařit a dávat do mrazáku ale malá mi to mražené pak nechtěla ☹ takže zase skleničky ted dostává to co my..ale tolik jí to nesolím a nekořením vždy odendám..polévky jí domácí-kuřecí vývar se zeleninou nudličkami,květákovou,měla i bramboračku...
a je to u nás takto
7-mléko sunar
8 snídaně chleba se sýrem atd to jsem začla od 10 měs
12 oběd sklenička nebo náše jídlo 200g
pak sušenkny be be brumík 😀 křupky atd
15 jogurt holandia atd--200G
18 kaše ze 140ml vody

murynka
10. pro 2010

@petroska ahojky 🙂 já začala ve 4 měs s kaší na noc..od 5,5 měs jsem začla dávat obědy..od 6 měs přesnídávky a od 8 měs.jogurty 😉 pokud můžu poradit rozestupy mezitím navykováním aspoň 14 dní aby si žaludeček zvykl postupně byli zvyklý jen na mlíčko..polévky jsem nedávala začla jsme mrkví tu jsem dávala 3 dny pak mrkev s bramborou zase 3 dny,pak květák,brokolice,prostě zeleninka kupovala jsem skleničky a vše po 3 dnech kvůli alergickým reakcím 😉
po měs zeleninky jsem začla sávat maso...kupovala jsem skleničky..od 7 měs jsme začla vařit a dávat do mrazáku ale malá mi to mražené pak nechtěla ☹ takže zase skleničky ted dostává to co my..ale tolik jí to nesolím a nekořením vždy odendám..polévky jí domácí-kuřecí vývar se zeleninou nudličkami,květákovou,měla i bramboračku...
a je to u nás takto
7-mléko sunar
8 snídaně chleba se sýrem atd to jsem začla od 10 měs nebo přesnídávka
12 oběd sklenička nebo náše jídlo 200g
pak sušenkny be be brumík 😀 křupky atd
15 jogurt holandia atd--200G
18 kaše ze 140ml vody

murynka
10. pro 2010

někdy dávám polévku na noc místo kaše 😉

lucadav
10. pro 2010

@petroska Ahojiky ...ja jsem odmala dělala domaci...když jsme uplně začinaly,tak jsem si i pyre mrkvove dělala do krabičky na led a rozmrazovala si to po koskach... Vše jsem dělala ve velkem a na mrazak s tim.... Připravovala jsem to jako naši polivečku ,ale nesolila a nepeřila pak jsem to jen rozmixovala....Malou jsem nekojila dlouho ,tak jsme začaly brzo....Papala všecku zeleninku rozmixovanou i s masičkem=)........Znam sice už od 4měsicu davala dětem knedlika gulaš ,ale to jsem se nad tim nasmala... Ja kupovala jen když sme potřebovaly akutně. Jinak to zaleži asi na každem..Ale ja to dělala takhle=)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru