Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sirella
24. čer 2010

Nene...jen jsem se zbavila alergie(ono to vždycky po čase jakoby odezní a usadí se) a tak na mě sedá každou chvilku nachlazení a pod.Ale za tuto nemoc jsem si mohla sama.Chytla jsem to z klimy v autě.V ty šílené vedra jsme jeli na oslavu a mě bylo furt horko a zle a tak klima jela fest no a já se nachladila.Přitom vím,že se to nemá,ale v tom šíleném hicu mi to bylo cosi fuk.Příště na to kašlu a nejedu nikam.To rozpálené auto byl fakt hnus.
LAurinka fotbalistka 🙂 To je milučké...a ty už 31tt To šíleně utíká 🙂 Už se ti to blíží
My zatím máme několikrát potvrzenou holčičku taky...jenže vždycky to bylo "předběžně",takže čekám na ultrazvuk ve 30tt a tam už to snad bude na 100%ať už víme co to bude.
A s tím rozváděním jako bych slyšela sebe 😀 😀 😀 Já se rozváděla skoro každý týden 😀 😀

mari111
24. čer 2010

jo fotbalistka 😀 a jméno už máte ? no s tou klimoškou to znám, ale jak je vedro tak to nejde nepustit ji,že 😅

sirella
24. čer 2010

přesně tak,mari,ona mrška svádí...a kor v tom pařáku 🙂
mari IP 🙂

kopa
autor
24. čer 2010

Ahoj holky,
díky všem za držení palečků 😵 😵 Však mi to do vás pomáhá 😲 Tak na kontrole vše v pořádku.Děloha o.k.,čípek uzavřený,a mimís se tam krásně hýbal 😀 Má už strašně obrovskou hlavu.Pohlaví nadále nezjištěno,doktorka nemá moc dobrý utz 😅 tak snad gennet to jistí.Dostala jsem žádanku na cukrovku 😝 😝 Tak si tam zavolám v pondělí at mohu ještě přes víkend něco papat. 🙂
Jinak jsem nahlásila tu svatbu,a sestřička tam musí zavolat,že potřebujeme od Ossz náké povolení 😅 že jinak se vzít nemůžem 😅 tak jsem zvědavá 😅

kopa
autor
24. čer 2010

Ted vařím,pak vás dočtu 😉

cajori17
24. čer 2010

Kopi,gratulka k uspesne kontrole............... 🙂parada

jinak Mari,ptala ses me jestli jsem uz zdrava,no tak jsem ,akorat me obcas skrabe v krku.....v pondeli uz pujdu do prace..........
jinak zitra jdu na tu vyvolavacku,tak snad potom hned mrcha dorazi.........

flair
24. čer 2010

Ahojky holčinky 🙂 stíhám vás jen dočítat, nestíhám psát. Pořád něco děláme, Meliska je většinou hodňoučká, jen občas zaprudí 😅 Sepsala jsem konečně svůj porod, tak vám ten román tady hodím, kdybyste to někdo chtěl číst 😀

Porod – Melisa

Neděle 06.06.2010
7:03 hodin mě vzbudilo zvláštní lupnutí v těle a najednou pocit vlhkého prádla. Šmátrala jsem hned dole a trochu jsem byla mokrá. Napadla mě hned plodovka, ale bylo to jen maličko, tak jsem ležela dál.
8:30 hodin opět nový pocit vlhka, tak jsem vstala. Nic jiného se nedělo, tak jsem to opět nechala být.
Nasnídala jsem se, umyla jsem okna, upekla buchtu, uvařila oběd, prostě pohoda
🙂 V 15:00 hodin jsme šli s manželem na procházku. Vzhledem k pupendu jsme se spíše vlekli jak smrad 😅 Klasicky se mi chtělo za chvíli čůrat, tak jsme šli na naši oblíbenou letní zahrádku mě vyvenčit. Vyčůrám se, obleču, jdu si umýt ruce a najednou ČVACH mi v kalhotách!!! Kosmickou rychlostí jsem zaparkovala zpět na záchodě a rychle sundala gatě. Crčela ze mě voda, kalhotky se slipovkou promáčené. V kabelce jsem pohledala alwaysku, kterou jsem pro jistotu nosila s sebou. To bylo 16:15 hodin.Vyšla jsem ven, manžel byl už nervózní, jestli se něco nestalo, že jsem tam byla dlouho. Trochu vyplašeně jsem mu řekla, že mi teče plodovka a že musíme rychle domů. Objal mě a řekl, že všechno zvládneme. Taxíkem jsem jet nechtěla, tak jsme šli tu půl hodinu pěšo. Doma jsem si dala sprchu, voda mi pořád tekla. Pomalu jsem dobalovala věci do porodnice. Ještě jsem si nalakovala nehty, nabarvila obočí, navečeřeli sme se, psala jsem na Koníka 😅 V 19:15 hodin jsem brnkla do porodnice, že mi teče plodovka, ale nic mi jinak není a co mám teda dělat. PA se mě zeptala, od kdy mi odtéká plodovka. A já, že od 7 hodin ráda. Ona se zděsila a že mám okamžitě dojet do porodnice!!!!
Máme to přes cestu, tak jsme se oblíkli a šli jsme.
19:27 hodin mě přijali. Takže hned KTG a do žíly mi zavedli kanylu. Dostala jsem kapačku s ATB. Prý když je to více než 12 hodin od odtoku plodovky, musím dostávat ATB kvůli infekci až do doby, než porodím. Pan doktor mě vyšetřil, ale na porod to vůbec nevypadalo. Už 10 dní jsem byla na 1 prst, nic víc. Řekl, že počkáme do rána a pokud se to samo nerozjede, tak mi porod pak vyvolají. Neboť po odtoku plodovky bych měla do cca 24 hodin rodit.
Ubytovali mě na pokoji s holčinou, co naopak měla děsný bolesti, ale plodovka neodtekla. Ležela jsem a jen tak přemýšlela. Nespala jsem. V 01:30 hodin jsem zacítila tlak v podbříšku jako při silné MS a na vložce jsem měla krev. Dala jsem si sprchu a šla se zeptat PA, jestli to tak je ok. Byl tam zrovna doktor a zeptal se mě, jestli ten tlak v podbříšku je pořád stejný nebo jestli to chvílemi povoluje. Řekla jsem, že střídavě. On se rozzářil a řekl „No to mě zajímá, šup na křeslo, mrkneme na to.“ Mimčo se mi posunulo hlavičkou níže, jinak nález stejný. Ale KTG ukázalo pravidelné kontrakce po 4 minutách o síle cca 45 😕 Tak prý, ať si dojdu na pokoj pro věci, zavolám si manžela a šup už do porodního boxu (= parádní porodní pokoj se sprchovým koutem, vířivkou, odpočívadly, žebřinami, balonem atd.). Dostala jsem klystýr a šla se ubytovat do porodního boxu. Před 04 hodinou ráno přišel manžel. Oči navrch hlavy 😅 PA mi píchla injekci na uvolnění branky, neboť jsem ji měla hodně tuhou. Hned jsem se začala pěkně otvírat a už za chvíli jsem byla na 5 prstů. Pak mi PA napustila vanu, zapnula trysky a já se na hodinku naložila do teploučké vody. Manžel mě u toho krmil čokoládou, bo jsem měla hrozný hlad 😀 To už jsem měla kontrakce po 2 minutách. Byly hodně silné, ale neměla jsem problém to prodýchat. Jenže po vaně se mi kontrakce zpomalily a malinko zeslábly. Doktor mi navrhl kapačku oxytocinu na posílení kontrakcí a já souhlasila. To bylo 05:30 hodin. Pak teda okamžitě nastoupily velmi silné kontrakce, rychlé otevírání. Pořád jsem ale byla napojena na sondy KTG, protože z té teplé vody měla malá rychlé ozvy. Což teda měla i když byla ještě v bříšku, ale na porodním sále to nějak moc řešili. Do toho ta pitomá kapačka ATB a pak oxytocin. To byla moje noční můra mít v žíle zavedenou tu kanylu, nesnáším jehly, fuj!!!
No a pak to šlo opravdu rychle, cítila jsem velký tlak a nucení na tlačení a bylo to opravdu ono.
V 8:57 hodin byla naše dcera na světě 🙂 Melisu jsem rodila bez nástřihu (masírovali jsme hráz od 34 tt). Sice pár trhlinek mám, neboť naše dítě je obřík: 3960g a 51 cm, ale opravdu v pohodě. Šití těch trhlinek teda nic moc, ale to k tomu patří. Měla jsem 4 mini stehy na 4 místečkách na sliznici stydkých pysků, jinak vůbec nic.
No a od té chvíle si užíváme života už ve třech 😵 😵 😵

cajori17
24. čer 2010

Flair krasa.Paradne jste to zvladly,jste sikulky 🙂 🙂

kopa
autor
24. čer 2010

@flair Flair tak to je krásně popsané 😎 Si pamatuji jak jsi tu ještě psala 😀 😎 fakt jste to zvládli krásně s Meliskou 😵

petroska
24. čer 2010

flair 🙂 krása.takový porod by snad mohl potkat i nas.docela rychlovka a žádné trauma 🙂

zuzka1357
24. čer 2010

Ďakujem za povzbudivé slová Nebola som tu tak som hneď nenapísala Viem že to všetko chce čas ale už je tomu dva mesiace a akosi som stále na tom istom Veľmi sa spolieham na tie výsledky myslela som že sa tam musí zistiť prečo sa to stalo Ale ako píše mari nemusia zistiť vôbec nič Som veľmi nedočkavá 9.7.máme termín na genetike a mali by tam byť už aj výsledky z patologie. Tak uvidíme

mari111
24. čer 2010

tak jsem doma z nákupu, no Flair hezkej románek, ani to asi nebylo tak hrozné, nebo to jen tak dobře umíš napsat 😅 Kopísku gratulka 😵 jen to pohlaví 😅 no tak snad příště 😉
Zuzi, vyrovnáš sa s tým možno až keď budeš zas tehulka, kiež by skor, ale ja to berem tak podle seba, úplně sa vyrovnať s tým asi nejde ale je to lepšie keď už človek myslí na to "nové" miminko. Držím palce aby sa ti už čoskoro ulavilo.

mari111
24. čer 2010

☹ ☹ ☹ jo a holky, mne se normálně udělali asi bradavičky mezi prstama na rukách, ja to nechápu, se meju pořádně, aj utíram, vždy sem na to dbala, utřít aj mezi prstama abych neměla nějakou plíseň nebo co a mně teď vylezou bradavičky, 😠 sakra co s tím? mám hned letět k dr? ☹

mari111
24. čer 2010

to už všechny hajáte?

natalie77
24. čer 2010

Ahoj, včera jsem se sem nedostala, padla jsem za vlast 😀 .
Promoce byla hezká, oběd dopadl také výborně, byl to moc hezký den. I počasí se vydařilo....fakt moc příjemné to bylo.
Nestihla jsem Vás dočíst, ale kouknu vždy alespoň do tabulky, ať vím, co je nového....
Mějte se hezky a od příštího týdne mě tu máte každý den 🙂 .
Vkládám fotku šatů, jak jsem slíbila......

katyna6
25. čer 2010

hezké dobré ráno 🙂
naty-šatičky krásný,jsi kočka 😉 🙂

katyna6
25. čer 2010

tak,dočteno
zuzi.taky tě vítám u nás v témátku a co napsat víc,než už bylo řečeno...přeji ti co nejrychlejší zhojení těla i dušičky a hned,jak to bude možné,tak další štěstíčko v bříšku 😵 😵
kopinko-velká gratulka ke kontrole a zlabince blahopřeji taky 🙂 🙂
flair-krásně jsi to popsala,vědět,že to tak bude vždycky,asi nikdo by se porodu vůbec nebál 😀

katyna6
25. čer 2010

tady pořád prázdno a ještě všechny chrníte,jo?Tak já jdu něco pojíst a pak s kámoškou na kafíčko.Tak zatím pa,ospalci 😀 😀

kopa
autor
25. čer 2010

Ahoj přeji hezké ráno 🙂
Mě strašně bolí lýtka z včerejšího lítání 😒 takže budu odpočívat a ukážu se až odpolko.

mari111
25. čer 2010

ahojky, dobré ránečko. Nati kóóóča si 😵 moc ti to slušelo
. Kopísku ty se teda vúbec nešetříš 😒
Ahoj Katynko 🙂
Ja jsem holky včéra koupila ten dětskej persil a wansou dětskou aviváž, už mám jednu várku vypranou, no a musím říct že Lovelu už teda nechci ( pokuď teda toto bude malinkej vyhovovat ) Voní to o hodně líp než ta Lovela, s tej se mi až skoro zvedalk kufr 😒 no ještě uvidíme jak to bude prát flíčky a tak, ale zatím nic jiného nechci 😉

handm
25. čer 2010

http://www.kika.com/cz/katalog/specialni-nabidk...

ahoj holky, tohle jsem ted objevila, tak dávám tip Moravandám, kdo by měl zájem.. jako luxusní cena... a myslím, že Chicco dobrý, taky jsem o něm uvažovala... a teď vás jdu dočíst

sarlotta
25. čer 2010

Hezké dopolko holky 😉

Jsem dneska letěla 2x do školky... malý má karneval a já jsem na to zapoměla su hroznááááááá 🤐 🤐 🤐 jsme došli do školky a děti hned za co jdeeeeeš ???? a malý se na mě podíval 😅 😅 .. tak jsem letěla dom ale nenašla jsem ani kostým čertíka ani kostým strašidýlka co máme vyrobený tak jsem vyházela skříně ,šatnu a nakonec jsem zbalila santovskou čepicu 😎 -ta je teda pěkná-plyšová červená s bílým chlupatým lemem a bambulkou a moji bílou halenku co mám na španělský orient-taková nařasená-se dá stáhnout na ramena a frčela jsem zpátky do školky ... malý za oknem slzy v očách 😖 .... no ale jak sem dala tu čepicu, tak hned všeci jééééééé a malý spokojený 😀
uffff... to sem matka coooooo 😅 😔

mari111
25. čer 2010

jééé Šarlotko, no téda, chudáček malinkej, ale zachránila jsi to 😉

sarlotta
25. čer 2010

@flair hmmm, tak jsem si početla a povzpomínala 😀 😎 pěkný porod, delší, ale pěkný 😎 Jsi šikulka... nakonec to prostě šlo postupně tak jak mělo... zajímalo by mě jestli jsi měla takovou představu o porodu ? 😉

sarlotta
25. čer 2010

@natalie77 kráááásné šatičky🙂)) super paní inženýrko🙂

@zuzka 1357 jééé v 16tt 😔 😔 to je mi moooc líto, sluníčko... vydrž do výsledků a pak už bude jen líp, bu´d to byla náhoda.. blbě se spojili chromozomy a nebo na něco přijdou a poléčíte to... miminko bude, neboj 😉

@kopa super🙂 neboj tělíčko doroste.. to je normálka 😎 😎

sarlotta
25. čer 2010

Vroninka.............chlapeček Petr
Bobinka..............chlapeček Vojtíšek
Kupinka..............chlapeček Matyášek
Murynka.............holčička Sofinka
Kelly..................holčička Kristýnka
Lucierob............holčička Anička
Kagatkaga..........holčička Vanessa
Martina76..........chlapeček Mikuláš
Jitie..................chlapeček Filípek
Venuska............holčička Natálka
Amynka ............chlapeček Gabriel
Kerrie................holčička Ema
Květinka............chlapeček Adámek
Samsa ...............holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax..................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina .............holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal..............holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek..................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe................... .holčička Anička 3560,49cm
Markytaj................chlapeček Honzík
Tercie ...................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Wlladka............ ....chlapeček Šimonek nar.29.5.... 990g (29tt+2) držíme pěstičky ať prďolka přibírá
Flair ........................holčička Melisa nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta 34tt.................. ....... ....KO28.6.....................................................čeká holčičku.......Šarlotka
Hanana 34tt.................. ...........KO ?...........................................................čeká chlapečka
Mari 31tt.......................... ....... ..KO 1.7........................... ............................čeká holčičku........Laurinka
Handm 30tt.............................. KO 28.6.
ee.liska 29tt .................. ... ..... KO 24.6 ? ....................................................čeká chlapečka
petroska 29tt.................. ..........KO 25.6.......................................................čeká chlapečka ....Filípek
kytiii 29tt........................... .........KO 25.6.................................. .....................čeká holčičku......Eliška
Sirella 28tt ...................... .........KO 19.7., cukr ok 😎...................................čeká holčičku
miru.j 28tt........................ ..........genetický utz dopadl výborně ...................čeká holčičku..... Vivien Viktoria
Kopa 24tt ....................... . . ...... KO v pořádku, velký utz 10.8.
Maarrtina 20tt ....................... ...KO 1.7. NT 12.7.
Zlababa 20tt ..................... .... ..NT v pořádku 😎 , KO 2.7.............................čeká chlapečka
veve.b 16tt..................................KO v pořádku , KO 14.7. trippl test
Paajaa 14tt................................ KO 1.7. NT 22.6. v pořádku
M_artasek 40DC
Cajori 35DC
Nicollka 33DC
M.aa.b 33DC
Nicollka 31DC
Farmarska 27DC
Katyna 23DC
Natalie 19DC
Aja 18DC
Madormi 12DC
If.v nehlídá
Markee nehlídá

sarlotta
25. čer 2010

@mari111 nejlepší je, že před 14 dny sem ty kostýmy jako měla v ruce...ale kam jsem je dala 😅 😅 😅 ... sem byla přesvědčená že mají ten karbeval až 28.6. tož ani číst neumím 😀 😀

mari111
25. čer 2010

no to tak bejva, když nepotřebuješ je to na očích a jak něco hledáš, ne a ne dohledat, to znám

m_artasek
25. čer 2010

Ahoj holky, tak u mě pořád nic, dnes ještě zkusím testnout, ale myslím, že nic z toho nebude a příští týden zajdu k doktorovi

mari111
25. čer 2010

martasku ahoj, testuj ale vždy ráno, je to lepší 😉 a mamatestem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru