Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

mari111
12. zář 2010

Petroš a jaký poměr dávaš? Ségra dávala 30 vody a jednu odměrku nutrilonu a nebylo to husté 😨

petroska
12. zář 2010

holky dík za rady.mám nutrilon AR1 a je fakt moc hustý podle nutrilonu nenatal co sme dávali jak byl jeste maličky.dřív sem krmila normálně savičkou od avent jedničkou a ted i 4 je na mlíčko malá jak je ta AR1 hustá.ale zítra frkneme do lékarny a koupím klasický nutrilon 1 do pul roku tak snad nám to nic neudelá.
@mari111 možná nemá segra nutr ar 1 proti ublinkávání víš.ostatní asi huste nebudoujak tento.

mari111
12. zář 2010

no ségra mněla nutrilon 1 co je do pul roku

sarlotta
12. zář 2010

ahojík holčinky🙂 jak pak s emáme v neděli🙂 u nás ok, včera sme byli na slavnostech, potkali se s Elis Matýskem... takový bobešek maličký byl v kočárku🙂) ale bylo tam lidíííííí ..brrr... no ale malá šikulka chrupala, pak sme dali kojčo v kavárně a druhé kolo🙂)) koupila jsem jí krásný kolotoč ze dřeva nad postýlku... pak ho fotnu jak bude čas a malému kominíčka na žebříku co sám padá dolů🙂) taková kravinka.. a sobě bramboráčky.....taťka si koupil škrabku na brambory 😀 😀
a dneska sme byli s babi na procházce na ořechy, mám hnědé ruce 😲 😀 ale jsou super, loupací. No a jinak máme dneska bečavou... asi bříško...tak už mizím. Zítra mrknu na novinky..holky držím paluškyyyyyyyyyyy 😎

a handm jako bez prcka se z nemocky nevracej juuuuuu 😉

mari111
12. zář 2010

@sarlotta hezkej den ste si udělali 🙂 Mne malinka už dva dni nekakala, četla jsem na netu že to je normální, jen si říkam jestli jí to bříško taky nebolí ☹ Já jsem si skoušela dneska odsávat a mám nějak málo mlíčka, nevím jestli to múže bejt stresem jak mám bolesti zad, no asi už stejně dlouho nevydržím a budu muset sáhnout po prášcich od bolesti. Jak to bolí a mám křeče tak padám a raděj teda budeme bez kojení než abych s ní někdy nedej bože spadla ☹ ☹ ☹ zítra jedeme s malinkou k dr tak doufam že to bude bez brečeníčka 😅

flair
12. zář 2010

@mari111 bobátko, tak to musí být teda krutá bolest 😔 zeptej se na to Dr. a uvidíš, ju.

markee
12. zář 2010

ahojky holky
jdu nakouknout zda Hand už nemá u sebe v náručí miminko. No a zjišťuju,že je ještě doma. No budu na tebe myslet,aby si tě už v té porodce nechali 😉
Holky s tím snižováním platů mě taky točí a dost 😒 Sice Míša nepřijde o tolik jako manža flair,ale i tak je to pro nás dost. Ono by to nebylo tolik,kdybych měla práci já. A jelikož mám jen brigádku a ta bude maximálně do začátku prosince a pak mívaj práci až od března,tak jsem fakt zvědavá z čeho budeme žít. Fakt dementi. Měli by si zkusit za ty peníze žít samy 😠
Jinak malá má od středy novou postel-bukovou. Konečně jí bývalý tchán dodělal. No fakt je vidět, že je to růčo práce, jsem z ní nadšená.
Naše manželská postel je už v dost dezolátním stavu 😅 No je na ní znát těch 10 let "řádění" 😀 No kdyby aspoň to, že? Chtělo by to novou,ale bohužel ještě pár let to musí počkat.
Jo,já beru HA teď v kuse,pže mě už MS nebaví a těhulit se mi nechce-teda chce,ale až za dýl. I když v hlouby duše vím,že už se mi to nikdy nepoštěstí. Novým těhulinkám přeju,ať je celé těhu v pořádku 😉

natalie77
12. zář 2010

Ahooooj,
@handm...snad si Tě tam zítra nechají..., budu na Tebe myslet.
Holky jdu spát, ať se chvíli prospím než zase chytnu nerva..od středy špatně spím, nemůžu jíst.....
Zítra mi držte pěsti, jdu do práce....tak jsem nervní....
Mějte se hezky a pokud budu chodit málo, nezlobte se na mě, ale ze začátku to bude asi náročný...přijdu Vám říct, jak se mi daří, ale dočítat nebudu mít čas, tak vždycky okouknu tabulku a budu vědět, co a jak, že Kopísku @kopa? 😀 😉
Dobrou noc.

aronek
12. zář 2010

@natalie77 držím palůečky na zítra, já taky jdu

kopa
autor
12. zář 2010

@natalie77 Jasně tabulka bude 😀 😲

kopa
autor
12. zář 2010

Vroninka.............chlapeček Petr
Bobinka..............chlapeček Vojtíšek
Kupinka..............chlapeček Matyášek
Murynka...............holčička Sofinka
Kelly.....................holčička Kristýnka
Lucierob..............holčička Anička
Kagatkaga..........holčička Vanessa
Martina76............chlapeček Mikuláš
Jitie......................chlapeček Filípek
Venuska..............holčička Natálka
Amynka ..............chlapeček Gabriel
Kerrie..................holčička Ema
Květinka.............chlapeček Adámek
Samsa ..............holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax...................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina ............holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal............holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe...................holčička Anička 3560,49cm
Markytaj..............chlapeček Honzík
Tercie .................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Wlladka..............chlapeček Šimonek nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair ....................holčička Melisa nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ..............holčička Šarlotka, nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...........chlapeček Filípek nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana..............chlapeček Oliver nar.13.8. 3290g
Mari.......................holčička Laurinka nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska................chlapeček Matyáš nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm 42tt.......................13.9.KO................................................čeká bobistu
kytiii 40tt............................................................................................čeká holčičku......Eliška
Sirella 39tt .......................................................................................čeká holčičku
miru.j 39tt.........................13.9.KO,17.9.monitor..........................čeká holčičku..... Vivien Viktoria
Kopa 36tt .........................16.10.KO+monitor...............................čeká chlapečka ...Vítek
Zlababa 31tt .....................KO ?......................................................čeká chlapečka
Maarrtina 31tt ..................................................................................čeká holčičku Adélku
veve.b 26tt.........................15.9.KO.................................................čeká chlapečka...Ondrášek
Paajaa 25tt.......................................................................................čeká chlapečka.....Oliver
Farmarska 16tt................14.9.KO
Ikopretinka 6tt
Madormi 7tt..............................Ko dopadla dobře+těhuprůzka,KO 1.10
maendy...............................................našla //
Nicollka 40DC
Cajori 36DC
Nikissek 35DC
Martasek 25DC
Aja 10DC
Katyna 9DC
M.aa.b 7DC
Natalie 4DC
Ivomal...................čekatelka na porevizní mrchu

kopa
autor
12. zář 2010

@sarlotta Teda to jste měli krásný den 😵 Těším se na fotku kolotoče!
@mari111 Mari ty taky nemáš klid s těmi zády vid 😔 Tak snad ti doktor něco na to dá a přejde tě to 😔
@markee Já viděla tu postel Johanky na FB 😵 S tou Ha,na to se netěším až jí budu muset papat 😒 Přemýšlím,že vůbec prášky brát nebudu.A to se může brát v kuse? 😕 😅
@natalie77 Držím palečky a vykroč správnou nožičkou 😀 😀 Přijd pak poreferovat!!!

Farmíčku kde pak ty hnízdo máš??? 😀 😀 Dneska jsi tu nebyla 😕

kerrie
12. zář 2010

Ahojda holky, všechny vás zdravím 🙂
Mám teď chvilku pro sebe, tak nakukuju...............průběžně kontroluju všechny naše těhulky a taky nové //.....z těch mám vždycky oooobrovskou radost..........no úplně vás,holky, chápu..............já při druhým těhu taky začla špinit, přestaly mě bolet prsa a břicho bolelo jak na MS...........a vida........ono to bylo všechno v pořádku. Já vím, že se dobře radí.....ale hlavu vzhůru...............naděje umírá poslední!!!
Jinak my se máme krásně..............malá už žvatlá slabiky.................kupodivu začla dřív říkat mama než tata, takže tatínek to nelibě nese 😀 😀 😀 Já si teda myslím, že to spíš bude mňam mňam, ale říkat mu to nebudu, že jo. Je naprosto kouzelnej, když jí srozumïtelně každý den opakuje táááááta, táááta 😀 😀 😀
Mějte se všechny krásně a já zas nakouknu 😉

handm
13. zář 2010

Dobré ranko,
tak já jsem vzhůru a celá, i celá nadržená do tý porodnice...🙄 děkuju, že na mě myslíte!!! jdu až na 11,30, takže buh ví, jak se dostanu zpět na comp, případně napíšu kopíkovi 🙂
mě dneska po ránu už všechno bolí - kyčle, ruce mě brní, pod kolenem se mi udělala nějaká boule, na kterou nemůžu ani kleknout... jsem otrávená, celá zpruzelá 😠

@natalie77 držím palce, vyraž tou správnou nožkou ať jim to tam natřeš...🙂 drž se holka!!
@markee snad se to už taky zlepší a třeba seženeš něco trvalého!!!
@mari111 ty jo, ty to máš s těmi zády taky divoký.. snad ještě vydržíš, co tak nějaká homeopatika nebo akupunkturu, akupresuru, vim já jak se to jmenuje?.. něco co bys nemusela léčit, abys malou nemusela odstavit od mléka?!
@sarlotta uplně závidím takový krásný den!!! a budu se snažit se tam vnutit už na dýl, to tý porodnice...😝
@ flair, děkuju, já doufám, ale... mám takový divný pocit, že mě v klidu pošlou ještě domů.... 😖

tak, to je snad pro ráno všechno 🙂
přeju všem krásný den, tady už vykukuje slunko, snad mi to trochu spraví náladu... 🙂 ještě budu chvilku nakukovat, než vyrazím...

sarlotta
13. zář 2010

hezké pondělíčko🙂

@kerrie 😀 😀 náš tatínek s tímto začal už teď, vždycky když ji má na rukou tak do ní hustí tááááta 😀 😀 u malého to prošvihl a Kryštof říkal máma kolem 8-10měs už nevím a pak dlouho nic a pak až táta 😎
@mari111 jejda..ale to jsi měla problémy se zády už před těhu, že ? jinak masáže a plavání je super.. no a kojčo v leže nejmíň namáhá záda 😉 ale nedělej si hlavu... mlezivo malá dostala s vitamínky a další kojčo je už bonus🙂 akorát že to teda leze do peněz 😝 😉
@natalie77 palušky se držííí, dej vědět🙂)

aja.83
13. zář 2010

Ahoj holčinky! Jen vás rychle zdravím! 🙂
Handm, držím ti pěsti, snad už s tebou dnes něco udělají! 😉
Natálko, držím moc pěstičky do nové práce! Ať se ti tam líbí a ať všechno zvládáš levou zadní! 😉

katyna6
13. zář 2010

Ahoj holky,tak jsem zase po propracovaným víkendu tady a jdu dočíst 🙂

katyna6
13. zář 2010

uff,tak dočteno,snad si na všechno vzpomenu 😅
terci-malej je krásnej s tou zašmudlanou pusinou,kašička mu evidentně chutnala!
mari-já bych taky zkusila zajít za nějakým dobrým fyzioterapeutem,mohl by ti pomoct
handm-na tebe taky moc myslím,ať už se bobista konečně vykulí a máš ho u sebe.jsem zvědavá,jak pořídíš v porodce! 😉
@sarlotta -to musí být prčakoukat na manžu,jak měsíčnímu miminku dokola opakuje táááta,táááta 😀 😀
aji-a pro tebe mám IP! 😉 😉

wlladka
13. zář 2010

Ahojky
Tak jak se máte po víkendu? U nás bylo krásně a teplo, tak jsme toho využili a pobývali venku. Zato dnes leje leje ☹

Natál, držím palce, ať se vše vydaří a tobě se líbí
Handm, Bobista ať se umoudří a konečně vyleze, ať ho nemusí lákat ven doktoři. Myslím na tebe 😵
Mari nezoufej, mlíčka máš jistě tolik, co malá potřebuje. Přikládáním se mlíčko tvoří. Jaká je poptávka, taková je nabídka 😉 Moc lehce to nevzdávej. Ty záda mě mrzí. Fyzioterapeut je určitě na místě a plavčo je taky super.
Kerrie, Emička je šikulka a taťkovi určo nic neprozrazuj 😀 😀
Sarlott, sotva se vyklubala a už aby plyně mluvila,co? 😀 😀 Tak u maličké se to taťkovi třeba splní a první slůvko bude to jeho vytoužené. 😉

wlladka
13. zář 2010

Jinak koukám, že tu řešíte mlíčka.
Vůbec nemám přehled. Jsem asi z těch šťastnějších a mlíčko mám. Jeníka jsem kojila 2 roky, Matyáše skoro 4 roky a se Šímou to jistě bude stejné. Umělé mléko jsem kupovala jen když byli kluci starší a bylo potřeba kupříkladu na kaši. No, klasicky do tří let. Pak už začali pomalu pít kravské a kozí.

petroska
13. zář 2010

ahoj holky.Včera nádherně že se dalo pomali nohama koupat a dnes to od rána vypadá na blé ☹ .handm myslím že už si tě tam nechají,jak se tak koukám na tvé týdny.jestli má porodka schody tak vynechej výtah a šupej po schodech at ho popoženeš,lenocha jednoho 😀 .snad si chce taky užít ještě jízdu venku se sluníčkem a ne na sněhu 😀 .Sarlot teda to ste si užili.Máme to doma asi stejně.Tatík si taky začíná vyskakovat na mě a hustí do Filípka táta 😉 aby to bylo jeho první slovíčko. Jinak my dnes poprví spali jak z pohádky šípková ruženka.2x se mi do ted od 22hod vzbudil tož su i přespaná cosi 😀 .asi to je tím hustým mlíčkem a zasytí ho to víc a dýl spinká,ale za to v plínce je co každé přebalčo poklad 😝 a vynahrazuje mi noční spaní tedka nespaním ☹ tož si ani oběd asi neudělám.

madormi
13. zář 2010

ahojte holky, tak myslím dnes na natálku aby se to zvládla v práci, na handm, aby se konečně bobista umoudřil. Jinak můj mudr bude v ordinaci až ve čtvrtek tak tam ráno až ve čtvrtek zajedu. Momentálně jsem v klidu, sestřička říkala, kdybych začla krvácet nebo špinit tak do nemocnice, ale nic z toho nemám, takže stále doufám. tak já jdu dělat obídek.

sarlotta
13. zář 2010

@markee ahojík, Téda Johanka se má, bukovou postel 😵 😵 😵 , tak se přitul k ní a hotovka 😉

jako dneska v noci u nás bylo velké békání 😅 😠 😉 malý hučel, malá hučela... a všichni v ložnici 😲 😀 tak vzal manža malého a šli spat do pokojíčku oba a já s malou v ložnici 😎 sem si dala v sobotu pohárek burčáku a včera sme hůkali do půlnoci 😔 no su kantare.... doufám, že dneska bude lepší noc. včíl chrupe ve vaku 😕 a přemýšlím jestli ju odložit .... taaaak už se stalo🙂 a spííí 😀

petroska
13. zář 2010

@sarlotta matko co piješ takové 😀 .chudátko pak malá trpíí.to ste museli mít teda veselo v noci.se musím přiznat že mi sme zatím zlatí a nebékáme.jen když to mamce dlouho trvá připravit jídlo a malý dlouho čeká ale to se ozve jedným krikem at vím že má hlad a čeká vykulený až mu dobrotu donesu 🙂

sarlotta
13. zář 2010

@madormi tak super, bude to ok, nebooj🙂

@wlladka taky jsem ráda za kojčo... i když někdy po 4 prořvaných a prokojených hodinách prokládaných spánkem u prsa nebo 10ti minutovkama v postýlce 😠 bych do ní už narvala cokoliv🙂))))))))) ale ono to řvaní není hladem... je to prostě nutnost maminku pozlobit, aby se to mlíčko dělalo jak má 😀 😀

když je dítko na UM tak může krmit kdokoliv a nemusíš přemýšlet jestli si zajdeš zaplavat, zacvičit, na kafíčko na hodinku z domu.... já nemůžu ani na 30minut aniž by to malá nezjistila 😝 😝 manža ji měl spící v kočárku zatím nejdéle 40minut... stihla jsem uvařit oběd, pověsit prádlo, dát prát druhé, vyndat a naplnit myčku a dohlédnout aby malý snědl polévku 😀 😀

ale zase vím, že se to srovná a později budu za kojčo vděčná 😉 abyste si nemyslely holky že to máme jednoduché a kojit je brnkačka... není pro nikoho 😉

sarlotta
13. zář 2010

@petroska no jo, já vííím 😅 😔 😔 Filípek je zlatečko, počkej až uvidíš tu moju vzteklinu 😀

petroska
13. zář 2010

@sarlotta Tož nechci ho chválit at se to jak naschvál neobrátí.Asi je to tím že si ho tak nerozmazluju jak vy.u nás je to už od malinka na tvrdo.popapat ,grcnout pusinka a postýlka.jen po koupání je mazlinkání nebo když vidím že se mu po jídle fakt nechce spinkat tak si spolu vykládáme jinak hofakt zbytečně na ruky neberu at si nezvyká.ale taky už je večer někdy uspávačka na rukách jinak mi neusne a čučí třeba v postýlce do 22hodin na medvěda 😀 .no snad mu to tak zustane byt hodný.i babča ho má celé ráno a já stíhám někdy uklidit a zajed na nákup.tož su zvědavá na ty vaše dítka někdy.třeba to malinkou přejde jakbude o náky týden větší a pohraje si s hračkama 😉 .malý už bystří hračky co hrkají tak na ně kouká s otevřenou pusou 😀 a u toho je nejhodnější jen mu s tímm musí před očima furt někdo hrkat 😀

sarlotta
13. zář 2010

kolotoč @kopa🙂

petroska
13. zář 2010

a taky bych byla ráda za kojčo ale jaksi mlíčko nechce téct potvora 😠 tož už od měsíce jedem plne na nutrošu a mužu prodávat odsávačku co sem si koupila před 2 týdnama novou 😠 .ale zas je pohodka vyjed kamkoliv ,mít u sebe flašku s mlíčkem a žádné starosti kde nakojit.

petroska
13. zář 2010

@sarlotta jé tož ten je luxusní,nádhera.být modrý tak beru taky.fakt hezčí jak ty umělé co se prodávají 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru