Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

markee
24. lis 2009

Tak jsem si uložila receptík na perníčky od kamarádky. Bude je péct teď o víkendu,aby se uleželi do Vánoc. A jelikož je opravdu ještě čas a já určo budu mít ten časík i v sobotu,tak je udělám 😀 Kdybych nestíhala,tak budu chtít perníčky hned měkké,ale takhle si provoním aspoň už byt dopředu 😀
Chcete ho sem překopčit?

kerrie
24. lis 2009

Handm...............já to jednou slyšela v nějakým filmu a zaujalo mě to.............od tý doby si to pamatuju. A navíc si myslím, že je to stopro pravda 😉

A mimísek bude opravdu v pořádku, věř tomu 😵 Ale ono se to dobře říká..............mooooc dobře si to pamatuju, jak jsem taky takhle plašila. A pak když se chodilo na kontrolu po měsíci............no to by mě vždycky mohlo švihnout, jak jsem byla nervní...........ale fakt jsou takovýhle reakce v naší situaci přirozený. 😉

handm
24. lis 2009

MArkee, já nepeču 🙂 Ale holk ytřeba budou 🙂 recept se neztratí...
já mám tchyni cukrářku 😀😀😀😀😀 takže to mám pořešený 🙂

Kerrie, je to tak!! Proto se mi to hrozně líbí, je to pravdivý!! 🙂
Na kontrolu po měsíci je fakt mazec... prostě od začátku dokonce jen stres, to těhulenství.. i když smaozřejmě, komu se nestalo to, co nám, to prožívá nejspíš uplně v pohodě...

markee
24. lis 2009

Když bude někdo chtít,tak to přepošlu 😉

sirella
24. lis 2009

Ahojky holky...dobré ránko 🙂

Markee:Ahojky...prosím hoď ten receptík sem...každý rok peču to samé a ráda bych zkusila něco nového 😉 Budeš moc hodná

Maendy:To je mi moc líto děvčičko 😔 Já myslela že se to u vás už lepší...Nepomohla by vám třeba nějaká dovolená???Nebo třeba jen prodloužený víkend(vím že je manžel lékař tak to asi bude mít celkově složitější)...Víš jen třeba na chvíli zmizet do jiného prostředí a mít čas jen jeden pro druhého...

markee
24. lis 2009

Tak tady je to přeposlaný,jak to dávala na diskusi na beremku:
vždycky je peču tak koncem toho listopadu a do Vánoc jsou výborný a měkoučký...vždycky k nim do krabice přidam na čvrtky nakrájené jablíčko(to mi poradila teta) že jsou rychleji měkké a křehoučké a je to pravda.....dává to ke keždému cukrovíčku....

takže:

80 dkg mouky (40 hladké, 40 polohrubé) -ale nemusí být...stačí hladká
3 celá vejce
20 dkg moučkového cukru
25 dkg tekutého včelího medu
10 dkg másla
1 prášek do perníku
1 lžíčka mletého hřebíčku
1 lžička mletého anýzu
1 lžička skořice
trošku citronové kůry
7 dkg mletých ořechů

Zpracujeme v těsto a necháme cca hodinu odležet v chladnu...poté vyndáme a necháme a necháme těsto, aby mělo pokojovou teplotu. Prostě nechat ležet na lince až to nebude ztuhlé(pro blondýny )
No a pak na pomoučený vál dáme těsto, vyválíme cca 0,5 cm vysok plát a vykrajujeme...
Pečeme na 150-160stupňů
Hned po vyjmutí z trouby je ještě vařicí na plechu potřu bílkem, aby se leskly....ale nemusí být...kdo se bojí vajíček...ale jelikož se dávají na vařící perník, tak se na tom jakoby ta tenká vrstvička upeče.......
a pak zdobím bílkovou polevou....

sirella
24. lis 2009

markee:díky moc 🙂

markee
24. lis 2009

Sir,nemáš zač.
V sobotu to upeču s malou. Ona mi ráda pomáhá,tak se vyřádí 🙂

sirella
24. lis 2009

markee:Taky mě to čeká...ale asi spíš až příští týden...já si na tento víkend zmyslela že vymalujem chodbu v baráčku(teda pokud se manžovi podaří půjčit lešení-kvůli malování schodiště)Chtěla bych mít na Vánoce hezky čisťoučko...většinu pokojů jsme malovali už na jaře tak ještě tu chodbu...
Ale na to pečení se strašně těším 🙂 Prcek mi vždycky pomáhá...on vykrajuje,já peču a pak to zdobíme i s manžou.
Jak se má vaše Johanka???Je už v pořádku?

handm
24. lis 2009

Markee, no jo, co Johanka, už ji to pustilo? A bylo to tím práškem??

markee
24. lis 2009

Sir, jojo,to chápu. Já bych ráda taky měla vymalováno,ale počkám si na jaro. Uděláme obývák,chodbičku a kuchyň(ta je jakoby v té chodbičce).Jinak vše ještě pár let počká,pže je zbytek dělán před rokem a půl a před půl rokem.
Johanka se má dobře,je ve školce,řádi tam. Za hodinu a půl si pro ní jedu. Odpoledne půjdeme na návštěvu.
A co ty?

markee
24. lis 2009

No tím práškem to nebylo,nejspíš z toho nastydnutí,jak rýmovala a měla kašel,tak to nejspíš měla z toho. Víc jsem jí otírala a nechala běhat doma v šatičkách bez spoďárků a už druhý den neměla na kalhotkách nic.

handm
24. lis 2009

Markee, tAk super!! Hlavně že se to vyřešilo!!!

sirella
24. lis 2009

markee:To je dobře 🙂 Mě jí bylo chudinky moc líto.Jsem moc ráda že je už ok

jinak u mě nic nového...krom toho že už mám po porevizníMS a počkám na ještě jednu a pak tomu už necháme volný průběh 🙂 ...ale nebudu zatím nějak zvlášť moc urputná snažilka...prostě to nechám v klidu jako vždycky a kdyby se měla minulost opakovat tak otěhu 3.cyklus a to by mi bohatě stačilo...a pokud ne tak ne...tak tomu chvílu navíc klidně dám.Tělo bude aspoň víc v richtiku.
A zatím práci nemám a ani nic nenasvědčuje tomu že by se brzo něco naskytlo...od té doby co jsem byla na tom pohovoru v tom obchodě jsem nenarazila na nic moc.Před tím jsem psala asi na 3 místa ale odnikud se mi nikdo neozval 😒 Takže práce taky zatím nic...Ale do Vánoc na ni ani tak kor moc nespěchám.Vánoce bych nejradši prožila v klídku a ne ve stresu...ale kdyby se náhodou něco naskytlo tak bych do toho samozřejmě šla 😉

A co ty???Jak s tou policií??Zjistila jsi o tom něco?

markee
24. lis 2009

Já teď vyndala věnečky,svíčky a zdobení a zkouším si v jaké barvě je udělám,tak se omlouvám,prostě odbíhám no.
Policie prý má stop stav,maj se lidi ptát až v únoru co a jak bude. Uvidíme,když seženu něco jiného,tak do toho nejdu.Sice peníze a nějaký jistotu jsou tam určo fajn,ale nechce se mi vyloženě na ten kurz-školení,prý je to opravdu dlouhé-na hodně měsící a já si nedokážu představit,že budu malou vídat takovou dobu jen o víkendech.

markee
24. lis 2009

Sir,to víš že jo. Nech tomu volný průběh,ono se zadaří,až tělo bude připraveno.
Jinak s prací je to fakt mazec no,prostě i lidi,kteří uměj tu práci nemaj. Já neříkám,že neumím,ale tři a půl roku doma jsou znát ☹

farmarska
24. lis 2009

ahoj holky, hezkej den přeju 🙂 i když pro mě je dnes den blbec 😝 Od rána se mi nic nedaří,všechno mi padá, čekala jsem až se zklidní déšť, abych mohla jít nakrmit a podojit kozy a když se zklidnil a já k nim sotva došla, tak se spustil takovej slejvoš..a nepřestal, dokavaď jsem zase nepřicházela domů 😝 Potom se od rána snažím dovolat někam, kde by mi řekli, jak to mám s nemocenskou, bo zatím mi nepřišla 🙄 V Hradci jsem se dozvěděla, že jelikož je zaměstnavatel z 'Prahy, tak patřím pod Prahu..no než mne podle rodného čísla našli ke komu vladstně patřím, tak jsem obvolala asi pět jinejch uřednic 😝 a nakonec mi dali číslo, na který to prý mám zkoušet..a tak už to zkouším po pěti minutách asi dvě hodiny 😠 a buď mi to nikdo nebere a nebo mají obsazenej ton 😠 😠 tak já už fakt nevím, jak se tam s nima spojit, bejt to blíž, tak tam zajedu a normálně jim to tam rozkopu-ty telefony 😠 😠

tercie
24. lis 2009

Ahoj holky, tak už mám zaplaceno a už tu zase budu s vámi, ani to dlouho netrvalo, paráda ne? Jdu okouknout novinky 😉

farmarska
24. lis 2009

jdu vás dočíst, mezitím průběžně dál zkoušet volat, jo a až někdo budete dělat tabulku, tak mi tam prosím napište další kontrolu 2.12. děkuju móóóc !!! 😵

sirella
24. lis 2009

markee:To se ti nedivím...je to dlouhé a náročné...myslím že tercinka ti o tom psala ...
a jinak taky se omlouvám ale taky odskakuju...dávala jsem si péct kuřátko a vařit polévku...mňam 🙂

handm
24. lis 2009

Farmi, vitej v klubu!! 😠
Ale snad bude líp!!!!

kopa
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sirella
24. lis 2009

Ahojky kopi 🙂 Jak se máš???Už je to u vás lepší???

nicollka
24. lis 2009

Tak jssem napsala a nějak to tu není :(

Perníčky taky budu péct mnam 🙂 a vždy k nim dám krajíc chleba přes noc a jsou měkučké, nesmí tam být ten chleba moc dlouho, jinak se perníčky rozmočí úplně. Taky mi bude Danda pomáhat, vždycky mi vykrajuje zvířátka z těsta 🙂

No manža ve středu nemůže, až v pátek, takže to bude 14dc, takže nic no. Snad příští rok, už sem vydržela rok, tak snad půlku ještě zvládnu, ale víc ani tuk.

kopa
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
markee
24. lis 2009

Nicol a ty máš plodné dny od kdy do kdy?
My vždy dítka na ovuli nespáchali,vždy to bylo buď dva dny před nebo dva dny po. Na ovuli to fakt nebylo.Takže jsme čekali holčičky,pže ty si počkali 😀

kopa
autor
24. lis 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Vroninka.............chlapeček Petr
Bobinka .............chlapeček Vojtíšek
Kupinka..............chlapeček Matyášek
Murynka.............holčička Sofinka
Kelly..................holčička Kristýnka
Lucierob............holčička Anička
Kagatkaga..........holčička Vanessa
Martina76 41tt...................má trombofilii.......................................čeka chlapečka...........Mikuláška
Jitie 38tt....................................................................................čeká chlapečka..........Filípek
Amynka 36tt...............................................................................čeká chlapečka
Venuska 35tt .............................................................................čeká holčičku........... Natálku
Kerrie 33tt..................25.11.KO...................................................čeká holčičku.............Emu
Květinka 30tt..............................................................................čeká chlapečka
Mirax 30tt........1.2.KO,2.2.velký UTZ........................... .................čeká holčičku............. Bětušku
Samsa 29tt....................... 3.12.KO
Wergina 28tt......................30.11.KO.............................................pohlaví nechce znát předem
Martinkal 25tt....................26.11KO................................................čeká holčičku.............. Lucinku
Aronek 24tt..................................................................................čeká chlapečka..........
Mabe 24tt.........................19.11.KO-vše v pořádku další KO 16.12.................čeká holčičku...........Aničku
Markytaj 21tt......................
Tercie 20tt..........................14.12.KO,17.12 4D UTZ.......................čeká chlapečka
Flair 12tt..............................24.11.KO
Farmarska 10tt.......................2.12 KO
Handm .............................. našla //...... blahopřejeme
Sarlotta 25DC
Hanana 24DC
Aja 83 20DC
Maarrtina 17DC
Zlababa 17DC
M.aa.b 14DC...........................................27.11.Pronatal
Ikopretinka 12DC
Markee 10DC..............2.12.KO
Katyna 10DC
Eliss 9DC
Paaja 8DC
Sirella 7DC
Nicollka 4DC
Mari 4DC
Maendy 3DC
If.v nehlídá si DC
Kopa 11DC.................KO 2.12.

sirella
24. lis 2009

kopi...ty jsi teda číslo 😀 😀 😀 Ta čůza si to ale zaslouží....strašně ti držím palůše aby jsi se zas nezklamala 😉 Máš můj obdiv že jsi schopná odpouštět...to já neumím 😅 Já bych ho fakt vyhnala.Ale já toto nikdy řešit nemusela tak se mi to kecá...ale vy jste spolu taky strašně dlouho tak třeba není ještě všechno ztracené a vyjde ti to...fakt bych ti to moc přála...a přítelák by měl už sekat latinu a nosit tě na rukách.

hanik1
24. lis 2009

Ahoj holky, jak se dneska máte, ja se odhodlávám objednat k doktorce, asi to nechám až tak na 7tt, už si nechci zažít znovu ty nervy jak minule, čekání na zázrak.... Ach jo, já se bojíííííííím 😀

nicollka
24. lis 2009

markee ja právě vůbec nevím kdy mám plodné dny, ani jestli je vůbec mám 🙂 já totiž vůbec nesleduju že bych měla nějaký ovuhlen :( Ale tak většinou kolem půlky cyklu mi vyhoupla teplota, teď už ani neměřím.

Jo a tatka už mamku přesvědčil že nic s nikým, telefon nechává doma a tak, mamka už se chtěla stěhovat, no nakonec dobrý (ale tichá domácnost) , tatka začal chodit na jakousi brigádu, takže je pryč přes den, přes noc, přes víkend, skoro pořád a včera mamka došla na to že on má nějaký uplně jiný číslo, takže asi někde zašitej druhej telefon, tak nevím co dnes zase bude, on totiž nechal ležet na stole papíry o objednání plastových oken a tam bylo uvedeno na něj číslo které vůbec neznáme. A to před 2-3 týdny nebyl doma vůbec, mamka mu volala do práce a zjistila že tam na odpolední ani na noční nebyl :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru