Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kvetinka7
30. zář 2010

@kopa aha, ja myslela,ze chcete mit prekvapko 🙂
takze je to kluk jako BUK 😎
Motol si holky dost chvali, kdybych bydlela pobliz,tak bych ho asi taky zvolila.. hmm..uzavirka, jako naschval !
snad ti to vyjde do ni 🙂

kvetinka7
30. zář 2010

Je tu nekdo ze zamlklinek, kdo uz je zase tehule???? 😀 😀
ja nad tim vazne uvazuju 🙂

madormi
30. zář 2010

@tercie jí sem vrátím ale nejakou aktuálnejsí navíc jsem posílala nekomu odkaz a nechci aby poznala kde co já jsem tam jsem to na čas stáhla víš 🙂

madormi
30. zář 2010

@sarlotta paris je nejlepší odregování 🙂

lenik_25
30. zář 2010

@lucierob Jo? Fakt? Děkuju. To jsi mě uklidnila.

farmarska
30. zář 2010

ahoj cholkýý! 🙂 jsem tu jenom na skok, jsem se pustila trošku do uklidu 😉 přetřizuju skříně od starejch nenosících věcí..a převlíkám postele, a ještě chci odprášit obývák a vyluxovat, uvařit.. ...asi se zahnizďuju 😅 😅 😀
Tak vás jen informuju, abych neměla neomluveno a neměly jste o mne strach 😉

lenik_25
30. zář 2010

@farmarska Ty jo, ty jedeš! To já bych radši zalezla do postele. Ale rarach mě jaksi nenechá.

sarlotta
30. zář 2010

Ahojky, hezký čtvrtek🙂

@kvetinka7 no Ty se cítíš čoveče🙂))) ale držím palušek jestli do toho půjdete 😀 ale dětičky se začínají plně projevovat až tak v 18měs 😉

sarlotta
30. zář 2010

@farmarska hele moc nedři ty hnízdilko🙂))
já jsem navařila uzenou pol. a křenovku🙂 a probrala malé věci, co už jsou jí malé a na co už je zima, a zas možu objednávat nové🙂)))

sarlotta
30. zář 2010

@tercie krásné zubíky🙂 a samostatné usínání, čoveče u malého se dalo až kolem 18měs ale u malé už teď😀 ... kluci jsou asi větší zuříci🙂))) navíc ona hystericky neřve u usínání, tak mě to nenutí jít ju hned vytahovat z postýlky...musíš se zařídit podle něho, nedá se nic dělat...a jako dá se to přežít i s uspáváním a dítko potom není nijak rozmazlené, naopak nebojí se, pže ví, že maminka za ním stojí a že má náruč otevřenou když potřebuje 😉

sarlotta
30. zář 2010

@lenik_25 to nic nebude, miminko je bojovníček, neboooj 😉

lenik_25
30. zář 2010

snad, je to jakoby tmavě hnědá krev, ale maximum, co ze mě vyšlo, byla čajová lžička, víc spíš ne. Nevím.

kopa
autor
30. zář 2010

Ahoj holky 🙂
@kvetinka7 No kdyby se manža neptal tak by to bylo překvápko 😀 ale stejně jsme počítali s tím,že to bude kluk 😀 Květi do uzávěrky to musím stihnout,to bych nebyla já abych neměla vymyšlený krizový plán 😀 😅 😀
Květi proč ne?Podle mně je lepší mít děti za sebou 😉 Taky to tak chci 😉 Švagrovka to taky tak má,že když se jí narodila holčička byli malému skoro dva roky.Hlavně malej je v pohodě a nemá z toho ještě rozum,takže odpadlo takové to řvaní a žárlivost.Jako to dítě chápe,že je tam ještě mimčo,ale určitě je v pohodě,než dítě který je starší...

majjka24
30. zář 2010

Ahojki
Tak dneska jsem měla jet na ty testy, ale jaksi bych to nedala, mám nějakou střevní chřipku či co, jde to horem, spodem 😒 ke všemu mě zase bolí v krku, rýma, a začíná mě bolet hlava. No prostě super den 🙄
Naštěstí se tam nemusím objednávat, tak doufám, že zítra bude líp a budu schopná tam zajet 😕
Jsem zapoměla včera - gratulace ke kontrole Farmi 🙂 Teda ty stím úklidem jedeš,kež bych měla tolik elánu jako ty 😅

lucierob
30. zář 2010

kopy, no ono je to těžké říct, jak rychle po sobě. Hodně taky záleží na povaze dítěte. Malý měl skoro 4 když se Aninka narodila a žádné řvaní a žárlivost se nekonali. Ségra má zase 2 roky rozdíl a holčičky, a ta starší teda vyváděla pořádné divadlo. Já bych teda tak brzo asi nechtěla. Ale obdivuju tu, která si ty dítka takto pořídí. Ono přeci jenom 2leté dítě vyžaduje ještě hodně pozornosti a do toho těhu a další mimčo.

kopa
autor
30. zář 2010

@lucierob Tak to je jasný,každý dítě je jiný 😉 Já bych to taky chtěla takhle sfouknout za sebou 😀 Já to vidím u švagrovky, že se to stihnout dá a malému se věnují pořád stejně a zvládá i péči o mimčo.

martinkal
30. zář 2010

Ahoj holčiny 🙂
Po delší době nakukuju, jsme tak nějak pořád v jednom kole 🙂 , ale je to prima, chodíme hodně ven a nejvíc máme rádi plaváníčko 🙂 .
Předminulý víkend jsme byli u rodičů na chalupě, bylo nádherné počasí, je to v lese na Křivoklátsku, takže úžasný, a děda si hrál s Lucinkou, mimo jiné jí fotil, jednu fotku přikládáme. LUCINKA TÁBORNICÍ.

Jinak tabulka je krásná, to je miminek, a kolik se jich ještě má narodit, úžasný.

ARONKU my taky zoubek ještě nemáme 😉 , ale to nevadí, aspoň nám pak dlouho vydrží.

Holky my mažeme ven, mějte se krásně, zase brzo juknu.

paajaa
30. zář 2010

Ahoj holčiny,
hlásím se z úspěšné kontoly. Vše je v pořádku a poslouchali jsme srdíčko. Bylo to krásné. Jinak nám 21.10.2010 čeká velký utz v Gennetu. Tak snad bude opět vše v normě a ledviny nebudou zlobit.

petroska
30. zář 2010

ahoj holky.tak mi dnes byli s malým na odběrech krve a auuu,řval jak tarzan.chytl blbku sestřičku a ta píchá teda bolestivě i mě.tož slzičky v očích sem měla.pak sme byli na neurologii skrz dřívějšímu narození a zase řev.házela s ním,natahovala,za nožičku držela no děs 😲 ,dneska mu chudáci dali zabrat,sem řvala s ním .tak sme mu s tatkou za odměnu koupili hrací kobereček a emitex fusak na zimu.ale na štěstí všichni chválí že nejde poznat jeho dřívější narození a chová se jak normální miminko v termínu tak mě potěšili.
@paajaa gratulace ke kontrole.ledviny budou určo v pořádku 😉 jinak se hlásím do klubu huuukacích dítek.už také uspáváme na rukách 😠 .prdíky trápí tož děs.kapičky bifiform neměli tak nám dala baby calm tak snad zaberou.kdo má s nimi zkušenosti?

handm
30. zář 2010

Ahoj, hlásím se jen na skok...
byli jsme zase u Dr, máme totiž takový problémek... nepřibíráme☹ tedy přibíráme, ale hrozně malinko... vyfasovali jsme váhu, musíme budit po dvou hodinách přes den a max po třech v noci a vážíme o 106 ☹
to naše štěstí třeba od pátku do pondělí nabralo jen dvě deka ☹ ted tedy vážíme po každém kojení a před a vyfasovali jsme nutrilon, zatím na příkrm stříkačkou.. kojením totiž vytáhne tak 30 max 40, jak jsme zjistili.. přitom se mi zdá, že tahá jak blázen, vůbec nevím, kde je chyba.. nejspíš mám mlíka prostě málo anebo nějaký odstředěný ☹
bohužel to vypadá nejen na stříkačku, ale až na lahvičku, protože ho v podstatě týrám hlady.. nejhorší je, že spinká krásně, ale hodně u kojení usíná, už ho i mokrým hadříkem při tom zlobím, aby nespal, ale všechno jedno...
tak jsem to obulela, že jsem matka neschopa, co nemá ani mlíko pro svý dítě ☹☹☹ a smiřuju se s tou lahvičkou a nutrilonem.. nikdy mě nenapadlo, že nebudu kojit a ted tohle :-/
dneska jedem první den ten příkrm.. prso nejdřív, pak zvážit a do 60 minima poslat Nutrilonu... a zítra ráno zas k dr na převážení...ještě nejsme ani na porodní váze ☹ je mi hrozně, že jsem nepoznala, že týrám dítě hlady ☹☹☹
jo a dneska jsem zkoušela odstříkat a vůbec to nešlo.. povedlo se mi asi deset kapek a navíc mě ty prsa tak bolely, že jsem málem porodila znovu...😝
tak uvidíme, co zítra paní Dr řekne, jestli fakt lahvička...

Farmi grtauluju ke KO, Terci a Lukáškovi k zubanovi, Paaje ke KO, Petrosce k nákupu!!!
a vůbec všem k úspěchům!!🙂🙂🙂

handm
30. zář 2010

@petroska manžel mi včera koupil Bifiform v lékárné, zatím jsme nepoužili...od té doby zatím prdíky žádné veliké neměl...
BabyCalm má myslím Eli..

petroska
30. zář 2010

@handm proč bys týrala své dítě prosímtě?asi máš slabší mlíčko nebo si proste malinko vytáhne z prsu tak za to ty přeci nemužeš!pokud neplakal a pěkně spinkal tak si to nemohla poznat že má málo bumbání.já taky od měsícu dávat nutrilonek a vše ok.krásně přibírá a šmakuje mu taakže se toho neboj.taky sme si pujčili váhu protože po příjezdu z porodky u první ko u mudr shodil a nelíbilo se jí to a za týden co sme šli zase na převížení už vážil z 2000g na 2300.takže to chce hlavně nestresovat nebo ztratíš mlíčko jako já skrz stres

ee.liska
30. zář 2010

ahoj kecalky 🙂 jak se dneska máme? jdu dočíst 🙂

ee.liska
30. zář 2010

@petroska krásný pokojík 😵

@sarlotta
@petroska no to bysme už mohli někde vyrazit 🙂 🙂
jo a fenykolvý čajík už malému vařím a docela to pomáhá 🙂

@madormi jé Paříž 😵 😵

handm
30. zář 2010

@petroska děkuju! manžel mě taky uklidnuje, akorat ja to furt nějak nemuzu rozchodit...☹ snažím se říkat si, že je hlavní, aby byl spokojený Mareček a já jsem vedlejší a hlavně aby přibíral a byl v pořádku, ale hrozně mě to mrzí, že mu prostě nedám dost...
vím, že to není žádná tragedie, na NUtrilonu vyrostlo dětí, my všichni na Sunaru a jaký jsme živý... 😀
já se jen bojím, že když mu jednou dam lahvičku, tak už si prso nikdy nevezme.. a tou stříkačkou je to dooost komplikovaný...

ee.liska
30. zář 2010

@lucierob gratulka ke třetímu zoubku 🙂

@tercie krásné zoubky 😵

@maendy to bude brzo, prosinec 😉 budu držet palečky do viamedu i na laparku 🙂

@aronek teda, jak to všechno stíháš 😲 🙂

ee.liska
30. zář 2010

@kvetinka7 tý jo druhé dítko? 🙂 🙂 ale spoň by si spolu mohli pěkně pak hrát. taky by se mi to líbilo, ale mám strach že bych zase celé těhu proležela a co chudák Maty pak

@farmarska ale taky odpočívej při tom hnízdění 😀

@majjka24 tak ať jsi brzo ok 🙂

@martinkal malá roste jako z vody 😵

@paajaa gratuluji ke kontrolce 😎

@petroska chudáček Filípek, tak ho dnes trápili? ☹ jo já mám Babycalm a zatím jsme s ním spokojení, do toho ještě ten fenyklový čaj a docela se to dá, není to teda na 100%, ale bez toho je to hrůůůza

@handm jejda, tak snad bude brzo všechno v pořádku ☹ A mlíčko není to hlavní, hlavní je spokojenost doma a láska, a té má přeci dost 😉 🙂

ee.liska
30. zář 2010

holky toto je super 😀 😀 moc se mi ty podložky líbí, asi si jí pořídím nějakou http://www.pinkie.cz/podlozka-do-kocarku/

farmarska
30. zář 2010

ahoj holky, mám dotaz.. jak vypadá předčasný otvírání se? Myslím, že Eliška to měla, že? 😕 že pak musela jen ležet..
Já asi zbytečně panikařím 😅 ale když jsem se před chvílí byla oplachnout, tak se mi zdálo, že ho mám nějakej takovej měkčí a pootevřenější! 😕 😨 a ted nevím jestli to je v těhu normální, nebo jestli jsem si já husa něco nezpůsobila tím dnešním velkým uklidem 😖 Jako jinak se cejtím dobře nic mi za celej den nebylo..,
ach jo, já se snad picnu..už to vidím, nad čím budu celou noc přemejšlet ☹ zejtra skusím asi zavolat na gyndu, jestli by na mne nekoukli 😔 možná budu za pomatenou hysterku 😅 😅 😅

lucierob
30. zář 2010

@farmarska když tak si pro klid skoč zítra na gyndu. Raději být za hysterku než něco zanedbat. Ale neboj, určitě to je v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru