Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
2. říj 2010

@handm já myslím, že to děláš moc dobře 🙂 a zkus v noci jen kojit, často, klidně 4x-5x měla by se zvýšit tvorba mlíčka v noci se vylučuje oxytocin... jasně že ho nebudeš nechávat plakat hlady..takhle malé mimi by opravdu mělo v ideálním případě na konci ,,jídla" usnout blahem z plného bříška 😵 😉
myslím, že to krásně dáte i s dokrmem nebo se po pár týdnech vrátíte k plnému kojču 😉
je super že máš doma váhu.

sarlotta
2. říj 2010

@lenik_25 je mi to moc líto 😔 😔 😔 😔 všechno to znám, byla jsem 2x na revizi-bohužel.... není všem dnům konec..jsme silné a bojujeme 😉 příroda je někdy šííleně krutá. 😒

petroska
2. říj 2010

@sarlotta aholky já mám chvičky philips a nemužu si to vynachválit.jednu má u hlavičky a já jednu v ruce a klído spí na zahradě a já datluju s vámi 😉 .bez nich bych nebyla.sme koupili extra citlivé a slyším i kdy se malý pohne 🙂

sarlotta
2. říj 2010

@petroska pošli mi nějaký odkaz jaký máš typ, jestli máš čas🙂 díky

majjka24
2. říj 2010

@lenik_25 Ahojki, díky za vysvětlení, já mám RH pozitivní, takže by to mělo být v pohodě, tímto teda nebylo, že jsem potratila. Myslím. Snad příští týden budu vědět čím to bylo - konečně
@lucierob Ahojki, mě teda do zadku akorát píchali něco proti bolesti pokud vím 😅
@handm to je dobře, že Marečkovi je už líp a tobě vlastně taky 🙂 A bude jěště líp, uvidíš 😉
@sarlotta Co znám maminy tak si ty chůvičky jen chválí, bez nich by prý neexistovaly 😉 většinou mají ty Philips.

mari111
2. říj 2010

ahojik holky,no co to čtu, holky to je mi moc líto.Sakra proč zase se dějou takové ošklivé věci.Držím palečky aby bylo brzo líp 😔

mari111
2. říj 2010

Teď jsem četla to o ty mateřský a co psala Terci. Takže už je to odsouhlasené? Ty co sme museli na 4 letou mateřskou tak budeme brát 7600 do 10 měsícu a pak teda 3800 jo? Já jen abych věděla že už nemám nic velkého kupovat, nebo teda už nic nebudu kupovat 😖

mari111
2. říj 2010

No ale ty názory některých lidí jsou děsné.Jako když někdo bydlí někde kde není prace a že to je skoro všude tak jako má bejt bezdětný nebo co. Každej nemá na to aby se přestěhoval do Prahy a podobně aby si tam našel práci.Ach jo, no budeme muset šetřit. Akorát jsem se rozčílila, že já jsem to vúbec četla 😠

kopa
autor
2. říj 2010

Ahoj holky 🙂
@mari111 podle mě to odsouhlasené ještě není.Týkat by se to mělo všech 😅 Víš jak já to říkám 😅 lidi co je volili tak si za to můžou sami 😝 😝 a ted se všichni diví 😀
Jsou to hovada nehorázný.Hele já koukala na tv na diskuzi s tím Drábkem ministr soc.věcí a to je teda něco.Jako nechápu proč lidi,kteří chtějí dobrovolně odejít z práce by neměli dostat na Úp podporu a nebo měli dostat jen 45%
Vždyt každému se může stát,že nastoupí do práce a zjistí,že mu třeba nesedne a nebo mu to nejde 🙄
Nebo jako ten nesmysl s tím porodným-to budou podporovat jen romy 😠Jako někomu se to porodné hodí.
Nebo jak chtějí zvedat sazbu Dph z 10% myslím,že na 17% 😠

sarlotta
2. říj 2010

@majjka24 já mám RH- ale můj má taky RH- ono je ještě důležité vědět co má partner, aby dítko nemělo opačné a tělo matky si proti plodu netvořilo protilátky. tento test se ale standartně dělá všem těhulím hned při prvních odběrech krve.
navíc v prvním těhotenství nevadí, tělo matky si protilátky začne tvořit právě až po prvním porodu.. nemůže být teda příčinou prvního potratu.

u nás se všem RH- matkám píchá partobulin po porodu, potratu, amniocentéze...

sarlotta
2. říj 2010

@kopa no porodné má být jen na první dítko a ještě jen pro siciálně slabé, tak mám pocit, že všichni romové už děcka mají...jen aby pak nezačali rodit už ve 14ti 😲 😲

kopa
autor
2. říj 2010

@lenik_25 Leni to mě mrzí,že to nedopadlo 😢 😔 Drž se,posílám spoustu sil....

kopa
autor
2. říj 2010

@sarlotta No to by mě ani nepřekvapilo kdyby začali už ve 14. 😀 😀 hele on ten stát nikomu nic nedá,akorát bere všem...
No sice 12 dní do termínu dle Utz,ale dle MS mám až 22.10. No ale příští týden budu mít akci "Týden orgií" 😀 😀
Dneska jsem myla okna,ale už na to prdím 😝 malej se tam kroutil 😀

kopa
autor
2. říj 2010

@sarlotta Malá má hezkou váhu 🙂 sice nemám zkušenosti s tou chůvičkou,ale když něco kupuji pro mímo tak vše philips avent.

mari111
2. říj 2010

jo jo Kopísku, stojí to za prd a říkam si jestli vúbec má smysl někoho volit, jestli oni nejsou všichni stejný 😒 my se teda naštěstí uživíme aj brz jejích "teda našich peněz, šak to de všechno z daní a kdo dělal tak je platil" ale už si nebudu moct dovolit malinkej kupovat jen tak něco. JKako třeba tu houpačku už bych si nemohla dovolit, třeba jedině z bazaru. A ja chtěj šetřit že na druhé dítě nedaj porodný? O co horší je druhé dítě že musí mít vynošené věci po sourozenci 😨 ??? Čím si to zasloužili ? 😠 síce se mne to netíka, já bych ho stejně nedostala i ten rodičák oželím ale jsou rodiny kterým to bude hodně chybět ☹

majjka24
2. říj 2010

@sarlotta aha děkuji moc za vysvětlení. Ty odběry mi dělali, tak vím, že mám RH pozitivní, jinak bych to nevěděla 😅

mari111
2. říj 2010

jinak se nudím,mám dovču nebo co , manža dal Laurince napapat a doteď se spolu válej v postely, to je co 😀 bude jedna a oni ještě v postely 😅 takže oběd ani nedělám, bude až večeře, když bude manža búh ví kdy odpoledne snídat 😅

mari111
2. říj 2010

Šarlotko chúvičky jsou supr věc, taky používame. 😉

sarlotta
2. říj 2010

@mari111 a jakou máš značku ?

u nás se chrupe, v noci se hůjalo, a včíl se chrupe od 8:30 na balkoně 😲 😉

kopa
autor
2. říj 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.................chlapeček Adámek
Samsa ..................holčička Sabinka 2800g, 49cm
Mirax.......................holčička Alžbětka 3320g, 51cm
Wergina ................holčička Sofie 3500g,51cm
Martinkal................holčička Lucinka 4240,54cm
Aronek...................chlapeček Honzík 3600g,50cm
Mabe......................holčička Anička 3560,49cm
Markytaj.................chlapeček Honzík
Tercie ...................chlapeček Lukášek 3450g, 48cm
Wlladka.................chlapeček Šimonek nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .......................holčička Melisa nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta .................holčička Šarlotka, nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ..............chlapeček Filípek nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana.................chlapeček Oliver nar.13.8. 3290g
Mari.........................holčička Laurinka nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska..................chlapeček Matyáš nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm ..................chlapeček Mareček nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j......................holčička Vivien Viktoria nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella.....................holčička Verunka nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii.........................holčička Eliška nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa 38tt .......................8.10.KO nemocnice+ monitor..................čeká chlapečka ...Vítek
Zlababa 34tt .........................................................................................čeká chlapečka
Maarrtina 34tt ...................KO 14.10...................................................čeká holčičku Adélku
veve.b 30tt.................................. 20.10.KO..........................................čeká chlapečka...Ondrášek
Paajaa 28tt............................................................................................čeká chlapečka.....Oliver
Farmarska 19tt................12.10.Ko
Ikopretinka 9tt..................na Utz mimi a má srdíčko
Nicollka DC ??
Nikissek DC ??
Aja 30DC
Katyna 29DC
M.aa.b 27DC
Natalie 24DC
Martasek 16DC
Cajori 19DC
Ivomal..................čekatelka na porevizní mrchu
maendy................zákaz těhulkování,laparoskopie
Madormi...............pauza 3-6 měsíců
majjka24
lenik_25

kopa
autor
2. říj 2010

@mari111 No co naděláme 😒 za chvíli zruší i přivýdělky při rodičováku né? 😅 Jinak koukám,že máš pohodičku 😀 Já uklízím,nák jsem se do toho vrhla.Ještě dělám hovězí polévku se zeleninkou.

farmarska
2. říj 2010

ahoj holky, téda vy jste to dnes při sobotě rozjely 😀
u nás se taky bucá, teda já a mladej 🙂 manža pomáhá venku tesaři..hoblují trámy. Tesař nám má dodělat nedodělanej altán, chceme na něj i velkou sedlovou střechu a to bychom sami nezvládli. Chlápek je to fajn, pracovitej, jen vařit ted musím brzy, takže jsem dnes začla píct bábovku a vařit guláš už hned po snídani 😎 Jinak když neživím nikoho cizího, tak si obědváme klíĎo až ve dvě, prostě až se vypelešíme 😅 takhle jsem podávala polívku už v jedenáct a ve dvanáct bylo už i doobědváno 🙂
co se týče těch chůviček, tak já je taky chtěla pořizovat, páč potřebuju vždycky až dám dítko chrupkat, si odskočit z baráku a nakrmit a podojit a obstarat zvířenu venku...tak jako bez nich bych nikam neodešla, to bych se bála abyla nervní, že mi mimi zatím doma pláče. No jenže jsem koukala, že většina chůviček má malej dosah..a já aby mi to dalo až na pastvinu, tak to potřebuju tak 1km dosah (když beru ještě pod uvahu zdi a takovýhle překážky).
No a nakonec jsme s manžou odzkoušeli vysílačky, co máme doma a supr! 🙂 Jsou na 3km a mají tu funkci, jako že odposlech, takže to vlastně funguje jako chůvička 😉 a přenášejí dobře, jsem dotoho manžoj jenom slaboulince kručela a dobrý! 🙂 i manža když funěl tak jsem to slyšela 😀

farmarska
2. říj 2010

jinak teda k těm zasrancům ve vládě se snad ani raději nebudu vyjadřovat, bo bych si to tu musela všechno jenom vypípat 😠 tolik sprostejch slov mne při pomyšlení na ně napadá! 😠 😠
jako tak já nedostanu porodný, protože jsem kdysi dávno (před 11lety) už jedno nějaký tehdy dostala 😠 jako si myslej, že jsem si to tolik let někde všechno schromažďovala, nebo co 😠 fakt supr! 😠 a já už si plánovala, co mimískoj za porodný nakoupím 😔 (houpačku, hopsadlo, židličku, atd..) hmm tak nic no 😒

farmarska
2. říj 2010

jéé kopi já taky dělala dnes hovězí s čerstvou zeleninkou ze záhonů 🙂

farmarska
2. říj 2010

no nif jdu se kouknout kam se mi poděl zbytek rodiny, jsem tu nějak zbula sama 😅 a pak podojím kozy 🙂 dnes je tu u nás venku zase krásně-sluníčkově 😵

madormi
2. říj 2010

@handm joo tááák, to si musím zapamatovat snad se to bude hodit 🙂

madormi
2. říj 2010

ahojte holky tak mi byli s manžouve steakhousu sme si pošmákli ( mám 25 tak nebudu vařit přeci 🙂 ale teda náladu nemám nic moc, za první je říjen měsíc kdy jsem měla rodit kdyby to vyšlo na poprvé a kdyby na podruhé tak jsem včera měla dostat fotku z utz takže nálada nic moc :-/

mari111
2. říj 2010

Šarlotko to už nechávaš tak dlouho hají nebo jen vyjímečně že v noci blbínkovala, mne malinká od včéra taky nějak nechce hají, má to nějaké rozházené asi jak sme byli včéra u babičky a dvakrát se mi vzbudila jak jsem jí dávala do autosedačky a jednou mi jí vzbudili psy. Jinak já mám chúvičky z aukra už použitý a je to sencor myslím, na nich to není napsané a krabičku mám na púdě 😅

mari111
2. říj 2010

Madormi ty máš narozky? jenom 25 ,jo.Mladice 🙂 Tak všechno nej a ať se ti splní všechny tvoje túžby a sny

petroska
2. říj 2010

@mari111 já taky nechávám přes noc malýho spát i 6 hodin.sice podle mudr bych neměla ale přeci se chci takyvyspat 😲 .spí tak dlouho jen vymečně třeba 3x za měsíc tak prdímna pravidla doktoru krmit co 3 hodky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru