Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

madormi
20. lis 2010

je já jji vubec nezmenila tak já ji ještě opravím :D

madormi
20. lis 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 37tt..................................KO monitor 24. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt................................KO 22 .11...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 26tt.........................KO................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 15tt................
Nicollka .................DC ??
Nikissek ................DC ??
Katyna ....................17 DC
Martasek ................DC ?
Aja ...........................19DC
M.aa.b .....................19 DC
Natalie .................... 19 DC
Ivomal.......................45DC
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie
Madormi..................17 DC
majjka24 .................7DC
lenik_25....................13 DC

kopa
autor
20. lis 2010

Ahoj holky 🙂
Víteček má dneska měsíc 😵 strašně to utíká 😅 😅 v albíčku mám novou fotečku 😉

Mám chviličku,tak jdu na vás mrknout.Máme vykoupáno,napapáno a malej spinká 😵 😵 Tak jdu honem k pc,najíst se a odstříkat mlíčko.
Dneska bylo venku krásně,tak jsme byli přes 3 hodky na procházce.No ještě cítím,že nejsem ve své kůži,ke konci mě pobolívalo břicho.

@zlababa07 Koukala jsem do albíčka Míša je fešák 😵 😵 Hele nák mi uniklo,že budeš rodit v Motole 😅 😅 😀 Já tam byla taky spokojená.A jídlo na riziku luxus 🙂 a na šestinedělí hnuj,ale já tam nic nejedla.Vadilo mi nechat Vítu na pokoji,páč jako na potvoru vždycky během jídel řval.Takže já vždycky snědla jeden chleba,dala si dvě lžíce jídla a zase šla.Hlad jsem ani neměla.
A ta tableta na vyvolání je hustá vid 😀 😀 Já dostala dvě a byla to síla.
@lenik_25 jé tak ty budeš dělat přáníčka 😵 to by mě taky bavilo,ale pochybuji že na to bude čas 😅 jsem zvědavá jak budu péct cukroví 😀
@petroska Já mám tu santa čapku takovou tu podlouhou 😀 Víta v ní vypadá jak skřítek 😀 To se máš,že manža nakoupil mikinky.Já vyrazím ještě příští týden,já mám jen svetříky.

murynka
20. lis 2010

@zlababa07 moc moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 jsem tu dlouho nebyla.. 😅 😅 krásný popis zavzponala jsem si 😵
@maarrtina také moc gratuluji!!!!k princezně!!! 🙂 😵 😵 😵
@kopa už měsíc 😕 😅páni....no my už rok letí to moc ☹

ta tabulka se rychle plní krása 😵 😵
@lenik_25 také jsem fotila malou pošlu nějaké fotečky 🙂 tu čepku seženeš všude mají i v tescu 😉

murynka
20. lis 2010

@kopa přáníčka ted mají v akci happy foto jen dáš fotku a text 😉 já loni malou nafotila sama v tomto oblečku co má letos 😀 😀 nám ještě je 😅 😕 a nechala vyvolat dala do klipartu a byli dárečky 😵 😵
letos jsme dělala všem fotoknihu od narození do roka 🙂

sarlotta
20. lis 2010

Kuk holky, hezký sobotní večer🙂

@murynka vidím, že malá je prďolka 🙂 malému je taky pořád všechno dobré 😀 😀 co na to dětská doc na tu váhu v rocce ? malý měl 8600g a 74cm a psala mu zdravý-drobný 😅

sarlotta
20. lis 2010

@zlababa07 perfektní popis porodu, zažila sis svoje, je fakt, že kontrakce po vyvolání jsou děsnéééé 😝 😅 , normal porodní stahy se dají vydýchat, ale vydýchávat je celou noc je hodně úmorné.. já rodila malého 22hodin, tak vím co to je fuurt čekat a dýchat a furt nic... a u malé mi zas praskli vodu, tak vím jaké to je lézt po zdi 😲 😀 😀 😀 ale vidíš, že se tomu už směju... ženská vydrží všechno a ten pocit, kdy sem ,,hýkala" štěstím z malé po přirozeném porodu to je nepopsatelné, nádherné, uspokojení a láska.. všechno dohromady 😉

sarlotta
20. lis 2010

no vidím, že tu nikdo, jdu odpočívat 🙂))

@kopa malý je nádherný chlapeček, moc se vám povedl, bude to modééél. 😉

aronek
21. lis 2010

Ahoj, koukám, že včera se moc nepovídalo. Počasí na nic, co tvoříte?

murynka
21. lis 2010

@sarlotta neřešila to měla 2kg..když se narodila 😀 😀

madormi
21. lis 2010

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Květinka.............................chlapeček Adámek
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ............................4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička ...............................3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)...21.7. váha 1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.17.11. , 4300g 53cm
veve.b 37tt..................................KO monitor 24. 11.......................čeká chlapečka....Ondrášek
Paajaa 35tt................................KO 22 .11...............................čeká chlapečka....Oliver
Farmarska 26tt.........................KO................................................čeká chlapečka......Michal
Ikopretinka 15tt................
Aja ...........................20DC
M.aa.b .....................20DC
Natalie .................... 20 DC
Madormi..................18 DC
Katyna ....................18 DC
lenik_25....................14 DC
majjka24 .................8DC
Ivomal.......................6DC
Nicollka .................DC ??
Nikissek ................DC ??
Martasek ................DC ?
maendy................ ...zákaz těhulkování,laparoskopie

maarrtina
21. lis 2010

Krásné poledne holky, tak nás dnes pustili domů. Jsem moc ráda, že jsem doma.
Akorát nekojím, protože nemám vůbec mléko, ale chci si o kojení něco najít na netu. Když to nepůjde tak jsem smířena s tím, že kojit se nebude. Děsne mě bolí bradavky od malé jak pořád saje a nic jí neteče a pak se jí musí dát příkrm a je celá vzteklá. Tak nevím jestli nebude lepší se na to nevykašlat uplně. Prosím o radu.
A nevíte o někom kdo by prodal chůvičku?
Porod zatím poppisovat nebudu, byla to pro mě hrůza a řekla, jsem jim tam že už mě tam neuvidí. 😠

maarrtina
21. lis 2010

ještě mám dotaz začínám mít asi zimnici, ale to bude asi z těch prs příjde mi, že se mě začali nalívat.

kopa
autor
21. lis 2010

Ahoj holky 🙂
jdu si opět pro radu 😅 😅 začíná mě bolet v krku 😒 co si mohu vzít?nebo si mám dát ten med?Nechci aby to ode mně Víta chytil a nechci brát náky prášky.Mohu ty propolki? 😅

aronek
21. lis 2010

@maarrtina nesmíš nastydnout, hodně pít, kup si kojící čaj a pij meltu. Existují i homeopatika pro tvorbu mléka. Nevzdávej to, já neměla taky mléko a teď už kojím osm měsíců. Občas byla krize, ale vždy jsme to zvládli 😉 čím častěji přikládáš, tím by se mělo tvořit víc mlíčko, zkus si to prso zmáčknout, jestli něco poteče. Já si musela koupit odsávačku a ze začátku jsme jen kojili a odsávali 😉

aronek
21. lis 2010

@kopa mně bylo špatně jen jednou a to jsem jen čajíčkovala 😉

mabe
21. lis 2010

Ahoj holky, tak sem jdu juknout za nejakou dobu. Jak se nam vede? dobre. anicka uz ma 8 mesicu, utika to, utika. ma jeden zub a posledni tri noci se budi 3x a knuci ve spanku, tak asi ze by dalsi rostl? nevim, co to je. kazdopadne doufam, ze to prestane. pres den spi, dopo, odpo v poledne tak hodku. takze si lehnu jednou za den s ni, dospat se. jinak je to aktivka, u vsecho si stoupa i bez poradnyho drza a opory, leze vsude mozne, takze je to celkem makacka na uhlidani. pres den s ni nic moc neudelam, takze vzdycky jak dojde manza domu, tak neco podelam. uz se vzbudila, jdu k ni. tak zatim se mejte 😉

tercie
21. lis 2010

Ahoj holky, hlásím návrat z Domažlic, bylo fajn, ale doma než jsme uklidily a mamkou to bylo něco, jsem hotová, takže dneska určitě ponocovat nebudu, jdu dospat. NAvíc malej chytil nějakej moribundus, kašle,tak uvidím co v noci a kdyžtak pojedem zejtra k doktoru. Mějte se , papa, dočtu až budu mít víc energie 🙂

lenik_25
21. lis 2010

Ahoj holky,
Daneček horečkuje ☹

@kopa Jo, už jsem na přáníčka koupila Danečkovi tu santaclausovskou čepici a našemu hafanovi taky, to bude super 🙂 Ani jsem nevěděla, že to dělaj i pro psy 😀 Tak pak ukážu. A co se týče cukroví, nejdřív jsem tvrdila, že nebudu letos péct, ostatně to tvrdím každý rok, ale nedá mi to. Za prvé se u toho vždycky hezky odreaguju a za druhé bych ráda něco dala Danečkovi do školky, jestli budou mít besídku 🙂

lenik_25
21. lis 2010

@murynka Tak jako ty fotky nemaj nejmenší chybu!!! Nádhera, jsi šikulka. Škoda, že nemám pozadí ☹

lenik_25
21. lis 2010

@majjka24 Hm, já 14 DC a je mi to k prdu ☹ Když už nemarodí chlap, tak jsem ztahaná z péče o nemocnýho prťouse. A já furt kašlu.

lenik_25
21. lis 2010

@zlababa07 Ahoj, gratuluju k Míšánkovi a porodu. Já si ho prožila celý a nakonec se malej na sále natočil, takže nešel vytlačit a šla jsem na poslední chvíli na císaře. I tak bych si to stejně jako ty URČITĚ zopakovala 🙂 Hele a doporučuješ tedy epidural? Já si to ráda vyslechnu. Některé maminky si stěžovaly, že je pak bolela dlouho hlava a jiné musely podstoupit to napichování do páteře znovu, protože jim v ní zůstala vzduchová bublinka a musela se prorazit. Tak proto jsem ho já u císaře odmítla. Jsem ráda, že jsi spokojená a teda bezva, že jsi to zvládla bez nástřihu. Dělala jsi masáž hráze? ... Jo a jen tak mimo. U nás v Děčíně po porodu dávali KOJÍCÍM maminkám třeba polívku s hráškem, čočku, křenovou omáčku, čerstvý chléb atd. Tak si to umíš představit 😀

lenik_25
21. lis 2010

@maarrtina Já taky neměla mlíko, prostě se mi ani netvořilo, jen malinko, takže malej vypil max 25-35 ml, což není nic, to pijou děti třetí den v porodnici a pak se to zvyšuje. Dávala jsem nutrilon.

farmarska
22. lis 2010

ahoj holky 🙂 jen hlásím, že žiju 🙂 měla jsem náročný víkend 😝 byli jsme v tom kině, po obchodech, manžel dlaždil chodbu a 😝 umřela mi Lucinka 😔 (prasátko) . Dnes jí musíme zařídit pohřeb 😔
Jinak vše při starém, ozvu se až bude volněji a lepší nálada 😉

sarlotta
22. lis 2010

@maarrtina jej chuďátko, no těžký porod mlíčku moc nepřidá, to je jasné.. taky jsem se rozkojovala u obou dětí dlouho, v porodnici jsi chodila na odsávačku ? je potřeba často přikládat 10x denně i více a pak dokrmit, určo malinkou nenechávej hladnou .. mlíčko se rozjede, nemusí sát hodinu, stačí pár minut a často a pak dokrmit... prsa nahřívat ve sprše-pořád a vytřepávat v předklonu, hooodně pít čistou vodu-3litry +melta s mlékem, + kojící čaje výborný je od Apotheke- BIO- taková žlutozelená krabička - uděláš si celou konvici ze dvou pytlíčků a piješ celý den.
Na každé kojení dávej obě prsa, dokud se pořádně nenalijí a až bude mlíčka dost budeš kojit jen z jednoho na jedno kojení. kdyby něco písni mi do IP 😉

sarlotta
22. lis 2010

@kopa med si nedávej, dráždí ke kašli... pokud máš suchý tak isla-cucací z islandského lišejníku, nebo propolky, nebo vincentkové tabletky.
pokud si zahleněná, tak mrkvovou š´távu, ohřátou vincentku, napařovat a smrkat, můžeš i pamycon do nosu-jestli máš rýmu.
dál je do krku dobrý šalvějový anginal sprej.. fíká se na mandle, pomáhá hojit sliznici.

sarlotta
22. lis 2010

@farmarska to je mi líto 😔

petroska
22. lis 2010

Ahoj holky.taky u nás řádí bacily 😠 .muj je nachcípaný jako p... 😠 ,Filíkovi už teče taky z nosu a já už cítím taky rýmku jak začíná tak do sebe od rána dlabu vitamíny a ACC.Vždycky to dotáhne muj něco takového 😠 ,bych ho bacala 😠 .Malýmu musím koupit pro jistotu nějaký kapičky do nosíka.Něvíte které sou nejlepší pro prťata?
@farmarska ouu drž se 😔 .jemi to líto.

maarrtina
22. lis 2010

@lenik_25 no malá v porodce vytáhla nejvíc 10ml. Teď ji doma zkouším dávat, ale vzteká se protože jí nic neteče. Tak uvidíme buď se to podaří nebo ne. Byla jsem z toho dost špatná, že nebudu kojit, ale už jsem si to snad srovnala nějak v hlavě, takže když to nepůjde tak se nic neděje.

maarrtina
22. lis 2010

@sarlotta díky za rady. Bolí mě dost bradavky, asi jsem jí přikládala nějak špatně. Nemám totiž moc dobrý zkušenosti z porodnice. Sestřička mi ji donesla narvala jí prso do pusy a hotovo. nikdo mě jako prvorodičce to pořádně neukázal. Tak si myslí, že jsem možná kojili i špatně a proto mě bolí bradavky. Ale zkouším ji přiložit alespoň na chvilku a každý prso.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru