Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

markee
18. lis 2010

@mari111 já budu věnečky dělat v příštím týdnu. Jen teď laboruju jak to asi nazdobím. Já si chtěla udělat s měděnými svíčkami,ale ty zelenkavé jsou tak krásné. Je to prostě spíš zeleno-žluto-zlatá,prostě taková slabě zeleňoučká a fakt nádherná. Tak uvidím s čím to smontim a komu ho nakonec dám.
No moje mamča teď nastoupila do kravína,je tam 14dní. Říká,že to není těžký,ale hodně se naběhá. Hrozně jí to mrzí,že tam dělá,nemůže se s tím srovnat,ale to i moje kamarádka,která dělá u prasátek už skoro rok. Prostě vědí,že penízky potřebují,ale nejsou spokojené a cítí se trapně. No mě ten kravín čeká taky. Jestli do roka nic neseženu,tak z něj za rok do důchodu odchází jedna paní. ☹ ☹ ☹

aronek
18. lis 2010

Ahoj, tak jsme dnes zvládli osmi měsíční prohlídku. Máme přesně osm kilo a 71,5cm. Takže v pohodě. Chválení jsme za kojení a vaření. Už prý můžeme dávat polívku a jídlo. Moc si to nedovadu představit, polívka asi bude všude

lenik_25
18. lis 2010

@farmarska Ahojky, snad se nějak vyzdravíme. Já na sobě ovulku poznám, trošku cítím podbřišek a mám takový průhledný hlen na toaletním papíře. A to teď už začíná, takže to vidím na příští tři dny a konec šmitec šlus. Nevadí, tak to vyjde příště 🙂

mari111
18. lis 2010

@aronek jejda to ale utíka, osm mesícu 😕

tercie
18. lis 2010

Ahoj holky, dopo jsem se zasekla ale Luky dneska vytuh už v půl sedmý, tak jsem tu, jdu dočíst a počíhám, jestli tu někdo je, nebo budu opět trpět samomluvou 😉

lenik_25
18. lis 2010

@tercie Helou 🙂

tercie
18. lis 2010

@aronek Gratulujeme Honzíčkovi k osmiměsíčninám 🙂 míry krásný, soudím, že naši kluci jsou na tom podobně se vzrůstem 🙂. A k tý polívce... já teda zatím nevařím, je pro mě složitý vařit z čerstvých surovin, musela bych každej den jezdit do města, u nás na vsi nic nekoupím, a taky prostě tomu co prodávají v marketech nevěřím, tak zatím skleničkuju, ale co mě hodně zarazilo, všechny příkrmy od 6.měsíce už nejsou nahladko mixovaný, ale s kouskama, a malýho to nakopává na zvracení, takže já mu to ještě mixuju, no a ono je to pak taky řídký jako polívka a ten pacholek je vždycky tak zřízenej, a všechno kolem 😀 Naučil se prskat, takže dělá rozprašovač, občas si mi do lžičky kejchne, nebo si začal strkat ruce do pusy a než ho utřu tak si opatlá tepláky, no někdy je to o nervy 😀

tercie
18. lis 2010

@lenik_25 Hellou Dolly 🙂

tercie
18. lis 2010

@markee jsi šikovná, že umíš ty věnce, já bych na to neměla trpělivost... A ke kravínu...proč by to měla bejt ostuda tam dělat? Já bych tam šla hned, ale možná u mě je to tím, že jsem ke zvířatům vždycky tíhla, je s nima dobrá práce, nepomlouvaj, nenadávaj ti...😀 uděláš si svý a jdeš domů s čistou hlavou, a taky se tam daj vydělat moc pěkný peníze. Kamarádka dělá v kravíně léta, a neměnila by. Ale my jsme obě koňařky, takže nám hnůj voní 🙂

aronek
18. lis 2010

@tercie náš zbufne kousky v poho, už dlouho jen mačkám vidličkou a v poho 😉

lenik_25
18. lis 2010

@tercie Jak se vede? Moje robátko šlo taky dřív spát. Ve školce místo spaní žvanil, až měli ostatní se spaním taky peška 😀

lenik_25
18. lis 2010

@markee S kravínem souhlasím. Myslím, že se fakt není za co stydět... to jsou jen předsudky.

tercie
18. lis 2010

@aronek jooo a jak jsi ho to naučila? Já nevím, mě je to ještě brzo ty kousky, hlavně to maso se blbě polyká, škrábalo to v krku i mě když jsem to ochutnala, natož malýho když na to není zvyklej...

@lenik_25 Daník bude bavič 😀 No ale někdy je to fajn, když jdou do pelíšku včas a my máme chvíli na práci a pro sebe 🙂

Holky, jsem objevila zajímavou věc, jakou máte krevní skupinu? 😉
http://ona.idnes.cz/mate-krevni-skupinu-a-pak-p...

tercie
18. lis 2010

@aronek a co takhle vaříš? Mě přijde, že ty kombinace co dělají v těch skleničkách bych ani nevymyslela, natož to všechno shánět a vařit...ale možná si to jenom dělám složitější než to je...tak poraď 😉

tercie
18. lis 2010

@lenik_25 a
@markee nehledě na to, že kráva je krásný zvíře... už jste se jí někdy koukaly do očí? 😉

aronek
18. lis 2010

@tercie maso krájím úplně na drobno, ale jinak jsem pasírovala ani ne měsíc. Normálně jsem to zkusila a papal

aronek
18. lis 2010

@tercie točím - mrkev, cuketu, bramboru, rýži, květák, brokolici, petržel, pórek a maso

tercie
18. lis 2010

@aronek a dáváš jeden druh zeleniny a maso, nebo děláš i směsi? A maso taky různý jo? Dáváš i jehněčí a telecí, nebo jen klasika, drůbeží, králíka, hovězí...? A vaříš ve vodě, nebo v páře?

sarlotta
18. lis 2010

@tercie jestli můžu poradit, tak pokud budeš zkoušet domácí masinko vařené - tak zkus kuřecí křídla vařené a nebo hovězí žebírka, kosti na polévku .. tohle jsou nejjemnější masinka🙂 a za pár měsíců už budeš vařit rovnou i polevečky a nebo omáčky můžeš když přidáš nějaké UM a klidně sladkou smetanu převařit.

normal to maso rozmixuj nebo rozmačkej vidličkou a smíchej s mrkví nebo bramborem a vařeným žloutkem a kapkou oliv oleje🙂 a bude určo šmakovat 😉

sarlotta
18. lis 2010

@markee já bych šla ke zvířatům dělat hned, jako smrádek je asi hustý..ale zvykneš si a není na tom nic špatného a určo tam nebudeš na koberečku před šéfem, ani na Tebe nebude nikdo řvát.. jako někde v kanceláři,víš... to už jsem si zažila a fáákt radši s tou němou tváří dělat 😝

madormi
18. lis 2010

@tercie já mám A, ale zatím mi to,že jsem plodná je ho..o platný :D

sarlotta
18. lis 2010

@drndapetka uuuu, jsi hlavně silná baba, tohle přežít 😅 držím palušky, aby to miminko k Vám našlo cestu už brzy.. trochu mě zaráží, že jste vždycky čekali tak dlouho na přirozené otěhu...dneska chodí tolik párů na umělko třeba i po půlročním čekání. Co na to všechno Tvůj drahý ? Jak on to nese ? Myslím, že genetika bude ukázková 😉

sarlotta
18. lis 2010

@tercie to je zajímavé, taky mám A 😉 .. ale od potrácení to neochrání, jen jsem byla rychle těhotná 😉

madormi
18. lis 2010

@sarlotta no to ja taky , v lednu hned a v sprnu vlastně to byl taky první měsíc co jsme byli s manželem tak ted doufám že to na poprvé nevyšlo pže ten zánět a ty hnusný prášky by tomu moc neprospěli, tak tentokráte mi to bude stačit na podruhé 😀

markee
18. lis 2010

Holky já to vím,že je se zvířaty lepší práce než s lidmi. Taky jsem si užila svý v kanceláři,pak jako operátor a teď na brigádce. No, jen prostě jsem si myslela,že mám na víc a né jen na to dojit krávu nebo uklízet prasata. I když je fakt,že tahle doba není dělaná pro to si moc vybírat co chceme dělat. Nehledě na to,že nejsem průbojný typ.
Já mám zemědělku, obor teda ekonom,ale praxe jsme absolvovali. Ze všech zvířat mě nejvíc bavili krávy(u koní jsme praxi neměli,jinak by vyhráli oni). @tercie kráva je krásné zvíře a mě teda nesmrdí. Dvě kamarádky co nastoupili do LDNky,tak říkaj,"že ještěže jsou tam,že by teda kravín neee". Ale já bych teda neee LDNku. Nemůžu si pomoct,ale zvířata mi nesmrdí tak jako lidi,ale fakt. Já bych lidský enóno nerozdejchala ☹

lenik_25
18. lis 2010

@tercie No jo, bavič to on je. Akorát ho ve školce jinak spát nenechávám, protože se ostatní děti nevyspěj. Už to zakápnul, to je klídek 🙂

Mám krev A 2 negativní
Jo, kráva má fakt krásný oči. Mám jednu kamarádku, které jsem vždycky říkala, že má kravský voči 😀 Ale chápala to 😀 Naštěstí...

@markee Tak upřímně, taky bych volila radši krávy než LDN.

sarlotta
18. lis 2010

@markee hele ber to tak, že tam nepůjdeš na pořád, vyděláš penízky a ,,zajdete" si pro mimuško 😉 Vím jistě, že Johanka nebude jedináček. a na druhou stranu taková manžerka JZD taky nemusí být časem špatný flek, jen to chce nějaké nápady a trošku se tam realizovat...

markee
18. lis 2010

@sarlotta dík za podporu. Ale já a manažer čehokoliv, to si nedovedu představit 😀 Né,že by mi to nemyslelo,ale neustála bych ten tlak.
Druhé dítko je ve hvězdách. Jestli nenajdu práci a dobrým platem,tak těžko. Ale uvidíme co nás čeká.

tercie
18. lis 2010

@sarlotta moc díky, a prosímtě, to kuřecí určo bez kůže, viď? To se budem asi o to doma rvát, já z křídel dělám polívku a pak mám obíračku, děsně mi to chutná😀 A ještě malýmu bez vývaru viď?

@markee osobně bych volila taky krávy i kterejkoliv jinej dobytek, než LDN... je to smutný ale samaritánka ze mě asi nebude...

@madormi
@lenik_25 já mám skupinu 0 😀 ale já si pomohla BT 😉 jóóóó blbej můžeš bejt ale musíš si umět poradit 😀

tercie
18. lis 2010

@lenik_25 a ještě taky velbloud má nádherný oči...a o koni nemluvím, to je moje srdeční záležitost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru