Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

sarlotta
4. kvě 2011

@kopa zajdi si do nějaké zdravé výživy a tam koupíš tyhle bezlepkové věci... já mám od natural jihlava 🙂 instantní i normal na vaření věci.
hovězí dávám jen telecí zatím. a nemusíš dávat nutně žužlat chleba... můžeš začít s toustovým chlebem namazaným máslem po malých kouscích, to rozmělní krásně i jen dásněmi 😉

sarlotta
4. kvě 2011

@handm nádherný chlapeček 😎

wlladka
4. kvě 2011

@mirax jáááá to věěděělaaaaa 😵 😵 😵 😵 Gratulujiii moc moc moc 😵 😵 😵

wlladka
4. kvě 2011

Vždy se s lepkem začínalo od 8mého měsíce. Teď jsem se bavila s dr. a ta mi řekla, že už se teď toto zase nedrží. Připadají mi ty děti jak pokusní králíčci. Já nedávám chleba ani rohlík, ale sušenky. Osvědčili se mi od Hippu rýžové bio oplatky a pak vozím z německa. Je to Alete Kinder Keks. Jsou to takové dlouhé mléčné piškotky a právě že se nelámou, ale pěkně se mu rozpouští v pusince. Ty má moc rád. U nás jsem je ale nikde neviděla. My jsme malé město, tak třeba v Praze, že by mohly být.

tercie
4. kvě 2011

Ahoj holky 🙂

@mirax supéééér že se princezna ukázala, gratuluju, a neboj, bude to super mít dvě baby 🙂

@wlladka já někde četla, o tom lepku, že by se měl zavádět ještě když se kojí, že ho pak organismus líp přijme a vyrovná se s ním (ovšem jak je to u nekojených je mi v tom případě záhadou 😕 ) Já ho začala dávat s kaší asi od 8 měsíce, bála jsem se že by mohl přestat chtít kojit, tak radši dřív. A v pohodě. A Alete sušenky míváme taky, když se dostanem do Němec, jsou fajn, i příkrmy Alete. My už ale taky neskleničkujeme, vařím. Myslím, že u nás tahle značka není. Jsou tu dobrý třeba Nestlé sušenky, ty jsou docela podobný 🙂

majjka24
5. kvě 2011

Vroninka...............chlapeček Petr
Bobinka................chlapeček Vojtíšek
Kupinka................chlapeček Matyášek
Murynka................holčička Sofinka..................... nar. 2.11.2009
Kelly.......................holčička Kristýnka
Lucierob................holčička Anička
Kagatkaga............holčička Vanessa
Martina76.............chlapeček Mikuláš
Jitie........................chlapeček Filípek
Venuska................holčička Natálka
Amynka ................chlapeček Gabriel
Kerrie.....................holčička Ema
Samsa ..............................holčička Sabinka .........................2800g, 49cm
Mirax.....................................holčička Alžbětka .........................3320g, 51cm
Wergina ..............................holčička Sofie ...............................3500g,51cm
Martinkal...............................holčička Lucinka ...........................nar. ?? .4240,54cm
Aronek...................................chlapeček Honzík .........................nar. 16.3. 2010 3600g,50cm
Mabe......................................holčička Anička .............................nar. ?? 3560,49cm
Markytaj..................................chlapeček Honzík.............................nar.??
Tercie ....................................chlapeček Lukášek ........................nar. 14.4. 3450g, 48cm
Wlladka..................................chlapeček Šimonek....................... nar.29.5.... 990g (29tt+2)1960g, 44cm
Flair .........................................holčička Melisa ...............................nar. 7.6.....3960g ,51cm
Sarlotta ...................................holčička Šarlotka, ...........................nar. 23.7.,... 3600g, 48cm
Petroska ...............................chlapeček Filípek ............................nar.3.8...1900g (35tt), 43 cm
Hanana...................................chlapeček Oliver .............................nar.13.8. 3290g
Mari...........................................holčička Laurinka ..........................nar. 29.8. 3600g ,50cm
ee.liska....................................chlapeček Matyáš ..........................nar. 1.9. 2950g, 46cm
Handm .....................................chlapeček Mareček .......................nar.14.9. 3890g, 53cm
miru.j..........................................holčička Vivien Viktoria ..................nar.14.9. 3450g,50cm
Sirella........................................holčička Verunka ............................nar.21.9. 3600g,53 cm
kytiii............................................holčička Eliška ................................nar.25.9. 2960g, 48cm
Kopa..........................................chlapeček Vítek................................nar.20.10.3900g, 51cm
Zlababa ....................................chlapeček Michal ............................nar. 13.11. 3170g 50cm
Maarrtina ..................................holčička Adélka.......... ....................nar.16.11. , 4300g 53cm
veve.b........................................chlapeček Ondrášek .....................nar.13.12, 3910g a 51 cm
Paajaa ......................................chlapeček Oliver ............................nar. 17.12, 2880g a 49cm
Farmarska............................. chlapeček Michal ........................... nar. 4.3., 4580g a 51cm
Ikopretinka ..............................holčička Jasmína................................nar.27.4., 3000g, 47 cm
cajori17...................................24 tt,............ KO 12.5........chlapeček .................... TP 28.8.2011
Madormi.................. ............. 23tt,.............. KO 16.5. ,.......holčička ...................... TP 1.9.2011
Aja............................. ............ 23 tt, ...........KO 6.5. .................................................TP 5.9.2011
nicollka...................................23 tt,............. KO ,6.5. ............................................... TP 5.9.2011
Mirax........................................21 tt, ..............KO ??.........holčička....................... TP 17 9. 2011
Květinka..........Adámek...........14 tt................KO ??...................................................TP 1.11.2011
nikissek28.................................7 tt................KO ??...................................................TP ???
majjka24...............................18DC
maendy................ ................22 DC
Martasek ................ . ...........22 DC
M.aa.b ...................... ...........?? DC
Katyna ........................ ..........?? DC
Ivomal......................... ..........?? DC

wlladka
5. kvě 2011

Krásné ráno všem 😵 😵 😵 😵
Doufám, že z té mlhy vyleze slunko

@tercie tak to jsi asi četla tu novou studii. Tohle mi ta dr. říkala. Jak to souvisí s kojením nevím. Stále kojíme. 😵
Já jsem mu začala dávat ty rýžový oplatky a teď už baští piškoty v přesnídávce nebo v jogurtu. Do ruky mu je nedávám. S tím běžným pečivem ještě počkáme. Myslím, že by se mi dávil. Sušenky Alete jsou fajn, že drží, nelámou se mu v ručičce a pěkně se mu rozpouští na jazýčku 😵

wlladka
5. kvě 2011

Jdu omrknout, jak to tady chodí na bazaru. Potřebuju prodat pár věcí. Dvoje těhukalhoty, které jsem měla dvakrát na sobě 😖, něco po Šímovi a taky autosedačku. Tu musel manžel koupit, když pro nás jel do porodnice. Kočárek jsme ještě neměli (u něj byla autosedačka kterou používáme). Takže je nová, jen použitá na převoz z tý nemocnice. Taky potřebuju prodat odsávačku a sterilizátor. Tak to vyzkouším tady v tom bazárku. Jinak prodávám na Aukru, ale tam je těch dětských věcí strašně moc.

wlladka
5. kvě 2011

Tohle se mi právě vylouplo z pod peřiny 😵 Tak jdeme snídat 🙂 😉 Vám všem také dobrou chuť 😅

kopa
autor
5. kvě 2011

Ahojky
@wlladka Vladi já tady prodávám na bazárku taky věci a je to tady prima,hodně věcí jsem tu už prodala 😉 Spíš prodávám takové ty nepotřebné věci a nebo co jsme vůbec neunosily 🙂

wlladka
5. kvě 2011

@kopa tak jsem ten inzerát pozastavila. Mám jí totiž zabalenou v krabici u manžela v kanclu. Budu ji muset rozbalit a nafotit. To se mi teda nechce. Já prodávám hodně na Aukru, ale na ty dětičky je tam toho strašně moc, tak to zkusím tady.

tercie
5. kvě 2011

Hezkej den přeju 🙂 Milášek spinká, snad ještě chvilku bude, tak jdu za vámi na drb 🙂

@wlladka teeeda ten má kukadla nádherný, to je pohled 🙂

Holky já tady taky už pár věcí prodala, na aukru taky, ale nějak mi to tam teď vázne, nevím, jestli jsem nasadila vysoký ceny či co...mám tam třeba kožený sako, který už bohužel nezapnu, nosila jsem ho, ale není zničený, pořizovala jsem ho za 5000 a dala jsem ho za devět stovek, přijde vám to moc?

wlladka
5. kvě 2011

@tercie já na Aukru prodávala hodně spíš spotřební zboží. Prodala jsem třeba lyže, lyžáky, nějakou elektroniku a tak. Oblečení taky, ale to bylo nové. Nebo hodně slušný a moderní rifle po našem Honzovi. Oblečení si myslím, že se tam prodává špatně. Je tam toho nasekáno strašně moc. Oblečení po nás i po dětech vozím tady na charitu.
Ta cena za sáčko mi nepřijde vysoká. hlídej si sledovanost. podle toho jsem já vždy hýbala s cenou. Pokud je velká sledovanost a neprodám, tak cenu snížím. Vždy ale dražím, nikdy neprodávám za "KUP TEĎ".

madormi
5. kvě 2011

@tercie já si tedas nemyslím, že cena je vysoká, ale ono u hadrů tam déle trvé než se prodají a mě to nebaví nafocovat a dávat tam, tak to většinou daruji někde kolem, jsem blbá, přícházím o prachy vlastní leností 🙂), co jsem tam prodala dobře sjou svatební šaty a plesové,a pak značkové džíny, jenže to jsem pak dala za pakatel, jinak normal hadry tam nedávám

wlladka
5. kvě 2011

Holky, u nás je tak kráásně 😵 Teprve teď se rozpustila mlha a nádherně svítí slunko, modrá obloha, sem tam mráček. Uvařím Šímovi oběd a půjdem ven. Už se těším.

wlladka
5. kvě 2011

Chci se ještě zeptat.....
Četla jsem v jedné diskuzi, jak matky odsuzují biozeleninu. Píšou, že je hnusná hořká mrkev a děti že jim po biozelenině zvrací. 😲 Já s tím tedy špatné zkušenosti nemám. BIO zeleninu, kterou kupuju ochutnávám a chutná normálně. Malýmu chutná taky a nemáme s tím problém. Vy některá jo??

mari111
5. kvě 2011

Ahojda
@tercie a proč ho nemáš aj tady na bazárku. Ja už jsem tady prodala autosedačku a nebesa(sadu) Tak to skus.
@wlladka ten tvuj klučík má ale kukadla 😵

veve.b
5. kvě 2011

Ahoj holky 🙂 zdravím všechny maminky i maminky čekatelky 🙂 a samo si jdu k vám pro radu, nebo spíš ujištění, že nic nepokazím příkrmama 😅 malýmu bude za osm dnů pět měsíců. už asi pět dnů je hrozně ukňouranej, a když ho vezmu do náruče tak se mi sápe pod triko, ale jako fakt sápe 😅 přijde mi, že mu už jen mlíko prostě nestačí. přes den moc už nespí, je hrozně akční, furt se někam kutálí a převrací a přesouvá. včera jsem už nevydržela a volala k dr. a narazila jsem na sestru, která mi suše sdělila, že mu prostě mlíko ode mě stačit musí a ještě se mě ptala, jestli jako mu nerostou zuby 😠 no asi nepoznám kdy řve dítě hlady a kdy bolestí 😠 kačena jedna. no večer to vyvrcholilo tím, že jsme po koupání nakojili jako vždy a malej do hodiny začal opět ričet a uklidnil se, až když se opět přisál k prsu a tahal cca 7minut. 😔 😔 tak nevím co teď. přiznám se, že jsem mu zkusila včera u maminy dát trochu kaše a málem nám sežral i lžičku i misku 😀 no a samo se pak ještě docpal mlíkem ode mě. teď váží 8,2kg a měří 71cm a když nás vidí jíst tak na férovku začne mlaskat a nemůže z nás spustit oči, asi budu muset žvejkat někd potají, či co. Prosííííím poraďte mi, mám mu normálka začít dávat zeleninku a vykašlat se na tu pitomou sestru od dr. nebo mám fakt kojit dle její rady i po hodině a půl ????

wlladka
5. kvě 2011

@veve.b jasné znaky toho, že chce víc než mlíčko. Neboj se a dej mu ochutnávat 😵 😵

veve.b
5. kvě 2011

@wlladka no já se jen bojím, že on to nebude chtít chutnat, ale rovnou všechno sežrat 😀 😀 a nemůžu nic tím pokazit, když začnem fakt pomalu třeba s tou zeleninou, že ne???

wlladka
5. kvě 2011

@veve.b i to je možné 😀 😀 Buď ráda, že je při chuti a na blbou sestru kašli. Ze začátku ale jen pár lžiček. Bříško si nejprve musí zvyknout. Pokud nebude mít problémy - a nebude - tak přidávat. Pak vždy dokojit.

wlladka
5. kvě 2011

@veve.b vůbec nic tím nepokazíš. Signálem pro dávání příkrmů je přesně to, cos psala. Taky jsem dříve držela 6 měsíců kojit, ale já mám dvě děti nejedlíky. Ten puberťák mi začal pořádně jíst až teď. Šimonek je jiný. Taky jsme kojení a začali jsme s příkrmem dříve. Neboj se a dej mu. Pomalu první lžičky ve skleničce, večer kašičku. Od 4.měsíce máš krásný výběr. Tak Ondráškovi dobrou chuť 😉 🙂

mari111
5. kvě 2011

@veve.b ta sestra je asi fakt šiši, je jasné že chce papat. Ať si ona skusí být jen na mlíku 😀 no ja bych taky dávala už papu, a jak píše Vlaďka , pomalu po lžičkach 😉

veve.b
5. kvě 2011

@wlladka děkuju za podporu 😀 tak já začnu 😉 to bude něco mu vysvětlit, že dneska dostane jen trošku a zítra kdyžtak víc 😀 no dám vědět 😉 a brzy to asi není, i když mu bude teprva 5měsíců, co?? i sama dr. před dvěma týdny říkala že odpovídá i tělesně i vývojem tak na půlroční dítko určitě.

veve.b
5. kvě 2011

@mari111 děkuju za podporu, já věděla, že mi dobře poradíte 😵 no jako vždy 😵

aronek
5. kvě 2011

@veve.b příkrmy se můžou od 4 měsíce u plně kojených od šestého, pokud máš pocit, že má hlad, tak mu již začni něco dávat. Zkus třeba jen sunar večer, abys viděla kolik vypije. Jinak se začíná mrkvičkou v poledne, ale to asi víš 😉 Řiď se vlastními pocity, přece ho nebudeš trápit hlady 😀

mari111
5. kvě 2011

@veve.b není zač 😅 a brzo není, dokrmuje se už od 4. měsíce i když ty kojíš ale to neva, o to líp pro malého

wlladka
5. kvě 2011

@veve.b já prvně dala tu první lžičku od hami. Maličká sklenička - poprvé jsem nedala jednu dvě lžičky, ale půl skleničky. Druhý den snědl druhou půlku a od třetího dne baštil celou.

veve.b
5. kvě 2011

@aronek děkuju, ale sunar u nás asi neklapne, to spíš kaše na lžičku, on totiž Ondra nemá rád silikon a sehnat latexovou savičku je docela nadlidský úkon 😅 asi zkusíme mrkvičku přes den a uvidím co to s ním udělá a podel toho pak buď budem nebo nebudem pokračovat 🙂

veve.b
5. kvě 2011

@wlladka no tak to tak vidím i u nás, za dvě lžičky by mě asi pěkně nesnášel 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru