Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kytiii
13. dub 2010

Ahoj holčinky moje,
dlooouho jsem sem nepřispěla, nějak jsem nestíhala, někdy zase nebyla nálada...
Předně děkuji Šarlotce, že se tak pěkně stará o tabulku a díky i za vložení mého příspěvku se zážitkem u doktora🙂))
Jsem ráda, že těhulky všechny dobře prospíváme a týdny pěkně naskakují.
Snažilky zase jsou po kontrolách či dávají oddych a netlačí na pilu, což schvaluji!

Miru- k Tvému dnešnímu příspěvku- Já bych na tu plodovku nešla, NT Ti vychází ukázkově, stejné jsem měla i já (33let), NT je spolehlivější test, než-li tripple test, který mnohdy vychází falešně pozitivně! Já mám docela dost pokrokovou gynekoložku, poslala mě ve 13tt na screening do Podolí, který tam udělají v jeden den i s krví, žádné nervy, výsledek hned po utz vyšetření a projasnění, sám primář mi říkal, že už tripple nedoporučuje. Má gynekoložka mi říkala, že by měli uzákonit bezplatný screening místo tripplu všem těhotným, jenže tripple je o dost levnější, takže je to otázka peněz a ty, jak víme, ve zdravotnictví moc navíc nejsou....takže já už tripple test neabsolvovala a půjdu až na velký utz ve 21tt. Takže být Tebou, počkám až na tento utz nebo bych se objednala třeba ještě před ním na jeden a zaplatila si ho.

Šarlotka- gratulace k holčičce🙂 Ten náš miláček se zatím ještě nenatočil tak, aby bylo vidět, co to je, jsem napnutá jak kšandy🙂)) Na NT to vypadalo na kluka, tak uvidíme...je mi to jedno, ale už bych to ráda věděla, lépe by se mi nakupovalo🙂

Kopi- tt Ti pěkně letí, koukám, na zácpu, i když tím nějak extra netrpím u mě zabírá kysané zelí, večer vemu, ráno krásně jdu🙂
Tercie- ty brďo, 40tt, tak to je mazec, zítra je zrovna tak pěkné datum 14.4., co říkáš?🙂

Jinak všchny moc zdravím.

tercie
13. dub 2010

Holky nerodím, jen mi nešel net!!!
Měla jsem rozepsanou zprávu pro Miru,a v podstatě jsem psala to samá co Kytii...
Miru, NT máš ukázkový,my měli 2,1 a taky je všechno v pořádku. Amnio mi taky doporučovali ale odmítla jsem a můj dr mě pak neposlal ani na tripply, prý je to zbytečný. Tak se ničeho neboj!!!
A i kdyby ses pro amnio rozhodla,abys měla jistotu, neboj se ničeho, já při předchozím těhu absolvovala odběr choriových klků CVS, a tam je o půl procenta větší riziko, a bylo všechno v pořádku. Když dodržíš po výkonu klidovej režim,nemáš se čeho bát. Tak fakt se nestresuj, mysli na mimíska a věř mu, spolu to zvládnete, uvidíš. Moc na tebe myslím,a piš častěji, netop se v tom sama 😉

Kytii taky jsem si říkala, buď dneska, to jsem přesně loni přišlaomalou,a zejtřejší datum se mě taky líbí,ale nevypadá to,bůhví, kdy se milostpán uráčí 😀

tercie
13. dub 2010

Ještě jsem chtěla pogratulovat ke kontrolám,a Šarlotce k holčičce a Hani k chlapečkovi 😵 😵 😵

natalie77
13. dub 2010

Ahoj.
Terci, už jsem se bála, kde jsi 😕 .
Sarlott, jééé holčička 😵 , blahopřeji 🙂 .
Hani, chlapeček.... 😵 , holky moc Vám to přeji.....
a v dobrém závidím, já chci takýýýýýýýýýýýý 😵 .
Manža si balí, odjíždí pryč...jindy jsem smutná, ale teď se nějak těšim na ten večerní klid...ale jinak se fakt milujeme 😀 😉 .

tercie
13. dub 2010

Naty tadyy jsem 🙂 Já jsem odpoledne rozepsala zprávu a vypadl mi net, a nešlo topřipojit,až teď a ještě jsem tomusela psát celý znova...k vzteku!!!
Jooo,občas je to dobrý si od sebe odpočinout 😉 aspoň se na sebe zas můžete těšit. My byli zezačátku od sebe pořád, a neslo to akorát problémy, teď sice taky obas j pryč, ale už ne pravidelně a dá se to. Mě se stejská i když jde jenom na noční 😀

tercie
13. dub 2010

sakra ten mezerník mě štve, ale přece do toho nemůžu mlátit jak hluchej do vrat...? 😕 🙄

kytiii
13. dub 2010

naty- ahoj, ještě jsme se tady nesetkaly🙂 Jinak jsi měla pravdu s tím, že jak jsem byla v té nemocnici, že to není samozřejmě jen tím, že mladí doktoři jsou jen jako ta jedna mudr., která mě vyšetřovala, je to o člověku. Pravda ale je, že mladí se nemají od koho učit, protože Ti staří jsou dost zaneprázdění...moje známá je mladá doktorka ne neurologii v Pze, takže to vím z první ruky...jinak mám též chvíle, kdy jsem ráda občas bez manžílka, nožky na horu, telka, klídek, pohoda....

Tercie-třeba se ještě Lukýsek rozmyslí, uvidíme... 🙂

kytiii
13. dub 2010

holky, kdepak jste? Jsem se rozhoupala konečně a jsem tady a tady ani noha, abych nezačla trpět samomluvou jako Farminka 😀 , kterou též zdravím 🙂

tercie
13. dub 2010

Kytii já myslím, že teď už ne, po večeři jsem docela slušně poslíkovala, ale teď už zas nic 😀
Jinak ti doktoři, to je asi stejný jako všude, je to o člověku. Některý jsou dobrý, umí se vcítit, jiný ne, a podle toho se chovaj... stejný jako když řeknu dobrej a blbej policajt... ale není to o policajtech...chápete co tím chci říct, mám trochu snížený vyjadřovací schopnosti, a to ještě nenastoupila kojodebilita 😀

kytiii
13. dub 2010

Právě začínám řešit téma kočárky a mám z toho hlavu jak pátrací balón 🙂 Mám pár typů, které se mi líbí- Mutsy, Bugaboo,Pég Perégo,...nedoporučíte mi nějaký, prosím. Potřebuji hlavně praktický a skladný, což Pég Perégo není, nejlépe mi vychází Mutsy a Bugaboo, ale ten Bugaboo se mi zase moc nelíbí(když jsem ho viděla u kámošky, tak jsem si hned pomyslela, že bych si takový v životě nekoupila...) a ejhle, praktičnost vítězí 🙂

tercie
13. dub 2010

Holky se picnu
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci-politi...
V titulku jásaj, a pak tam napíšou, že prezident, kterej to musí schválit, stejně řekl, že nepodepíše žádnej zákon, kterej by navýšil schodek st. rozpočtu. Ať se jdou všichni už vycpat. To je akorát k nasrání tohle.

tercie
13. dub 2010

Kyti s kočárkama neporadím, já bejvala málem koupila V-cross, ale nakonec jsem se zhlídla v casualplay a ten vyhrál... sice každej úplně jiná třída, ale co 😀 Ani nevím, jestli ho narvu do auta...ale s mým autem bych měla asi problém u všech kočárků,mám totiž v kufru LPG nádrž a ta mi zabírá většinu místa 😀

kytiii
13. dub 2010

Tercie, naprosto chápu, co jsi tím chtěla říct, mé vyjadřovací schopnosti též selhávají, vymlouvám se na těhudemenci, ale mezi námi jsem tohle měla už dřív 😀 Manžel neustále ode mě slyší, podej mi TO, Vidíš TO či no přece támhleto, ty TO nevidíš a podobné fráze 😀

tercie
13. dub 2010

A bugaboo chameleon má sestřenka a mě se tedabohuželnelíbí...na to kolik stojí... mě se nelíbí takový ty moc přízemní vozítka...

tercie
13. dub 2010

KYti výrazem TO se já vyjadřuju naprosto běžně a nepřipadá mi to nenormální 😀

kytiii
13. dub 2010

Také jsem slyšela o casualplay, mrknu na něj, chystáme se do Prahy do Špuntíka, specializovaný obchod na kočárky a věci pro děti. Má známá tam byla moc spokojená, prý ji velmi dobře poradili, upozornili u každého typu na přednosti či naopak. Tak uvidíme. JInak je dobrý mít kočárek a nevědět, zda se Ti vejde do auta, to jsi dobrá šoumenka, ale my ženské si poradíme i s nemožným, že 😀

tercie
13. dub 2010

Kyti určo máš lepší to okouknout naživo, když to jde,obrázky na netu zkreslujou. Myslíš si jak to není skvělej kočár,a pak ho vidíš někde naživo, a vidíš že je to v podstatě takovej záprtek, u kterýho bys vypadala jak vosa na bonbóně 😀
Jako já bych žádnej do kufru nenarvala, ten mám tak max na golfky 😀 takže já počítám s tím, že kočár bude prostě jezdit složenej v autě, stejně jezdím sama, a s podvozkem a autosedačkou si vystačím, a když ne tak pojedu manžovo autem, ten má zas kufr mega protože v něm vozí 2 psy 😉

kytiii
13. dub 2010

To Bugaboo, mám prostě stejný pohled na věc jako Ty, také mě nezaujak svým zjevem, ale praktičnost je fakt dobrá a možná, že to bude u mě rozhodující, jsem dost akcní týpek, takže bude docela cestování autem běžné a skládat těžký kočárek 6x za den se mi nechce. Pěkný je ten Mutsy, takový jednoduše-elegantní, no, nechám to ještě koňovi a uvidíme, co z toho vzejde🙂
Mám hlad, jsu si udělat něco malého k jídlu.

tercie
13. dub 2010

Jasan, musíš zvážit pro a proti. Já ten Mutsy neznám tak fakt se zdržím komentáře, ale myslím,že tu najdeš někde diskusi o nich a tam tio poradí, a nebo pak fakt si ho ozkoušet naživo.¨
Já jsem nějaká grogy, půjdu dát sprchu, pak ještě nakouknu...

kytiii
13. dub 2010

Vosa na bonboně 😀 , to jsi fakt vystihla, chechtám se, až se popadám za břicho. Manžel se z ložnice ozývá, co to jako u toho počítače dělám, že se s ním takhle nezasměju, tak aby věděl, čím má zabodovat, vtipálek 😀 Jinak jsem koukala na Tvé albíčko, máš už všechny věcičky připravené, baráček...super...nás stavba čeká příští rok, takže si to nedokážu představit- mimčo, do toho podnikám, projekt a realizace stavby, bude to zajímavý...

kytiii
13. dub 2010

Určitě mrknu do nějaké diskuze na recenze kočárků, myslím, že nějaký určitě vybereme. Jdu dát mňamku a ještě taky nakouknu

kytiii
13. dub 2010

Jinak s tou mateřskou mi to celé přijde jako velká fraška před volbami. Já sice budu mít nárok na ten nejvyšší možný příspěvek, netuším, kolik to je přesně, ale i tak to je někde jinde, než kdybych byla v práci a vydělávala a co pak mají ty mamky, které vydělávají třeba 10tisíc nebo ani to ne, je to dost diskriminující. Je to taková "almužna" kolikrát, chjo, postavený na hlavu to je! Akorát by se člověk rozčiloval, jak to tady funguje. Peníze mrhaj na různé "černé díry", takže pěkně někomu do kapsy, a vezmou je tam, kde je jich potřeba 😠

tercie
13. dub 2010

To jsem ráda, že jsem tě pobavila 😀 Já se tu taky kolikrát tlemím, a manža nechápe, co tu můžu mít tak vtipnýho 😉
No,připraveno jakž takž mám, věci pokupě, ale stejně se budou instalovat asi až přijdu s Lukáškem z porodnice, protože si nedovedu představit, jak mu manža sám, bez odborný asistence povlíká třeba postýlku 😀¨
Na stavbu držím palce,většinou je to takovej prubířskej kámen vztahu, moc se nehádejte, volte kompromisy a užívejte si to, je to super pak sedět "doma" užívat si teplo domácího krbu a říkat si jo, jsme dobrý,zmákli jsme to 😉

K tý mateřský... jít tam, vysmát se jim do ksichtů a pak jim do nich naplivat, to by zasloužili, blbci. Já měla těch 10tis. protože poslední 2 roky jsem pořádnou práci neměla, jak se nám to všechno "sralo" tak jsem dvakrát nastupovala do nový a nedostala víc než základ, první mateřskou teprve čekám, a děsím se, kolik to bude ☹

farmarska
13. dub 2010

baf 😀 😀 😀

farmarska
13. dub 2010

sem vás ted dočetla, kitíííí taky zdravím 😉 😵 a samo zdravím i tu mojí vosu na bomboně, vysprchovanou 😀 😀 😀

tercie
13. dub 2010

fuj sem se lek

tercie
13. dub 2010

http://www.novinky.cz/zena/deti/197132-bezboles...

Holky to chci 😀 Akorát nestihnu tu třítýdenní přípravu už 😀

kytiii
13. dub 2010

čusík Farmi, jsem se lekla 😀

kytiii
13. dub 2010

Tercie-zajímavý no, akorát, že jsi na to narazila opravdu docela brzy, co 😀 Třeba zvládneš nějaký rychlokurz 😀

kytiii
13. dub 2010

Farmi-dneska nebude znásilňováníčko? 🙂 Ten můj manžel na něj čeká každý večer, ale hold nejsem ve formě jako dřív 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru