Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

lenik_25
25. říj 2010

@kopa Jééé, to jsem ráda, že už vám to doma klape a začíná se rozjíždět opravdový rodinný život. Uvidíš, že to budete za chviličku zvládat levou zadní a budete sladění. Máš super chlapa, že se tak snaží, zaslouží si pochvalu. Jakou máš odsávačku? Je fajn, když do flašky dostaneš mateřský mlíčko.

lenik_25
25. říj 2010

@kopa Já chci do přátel, chci vidět Vítečka 🙂 Prosím prosím prosím 🙂 Už se těším. Jinak monitor... on někdy spouští plané poplachy, ale já bych bez něj nechtěla být. Kámošce se kluk opravdu dusil, tak pak lítali po doktorech a díky monitoru je malej ok. Jinak jsem se bavila s neuroložkou a prý hlavně s dítětem netřást, přijít v klidu (nechápu, že si myslí, že to jde, ale snaž se) k dítěti, rozsvítit a koukat, jestli mu nemodrají rty a jestli oddechuje. Klidně přiložit zrcátko k nosíku.

lenik_25
25. říj 2010

@murynka Jsem to asi omylem poslala tobě 🙂 hihi 🙂 promiň

lenik_25
25. říj 2010

@murynka To bylo pro mari111

sarlotta
25. říj 2010

@lenik_25 hehe v klidu přiložit zrcátko jooo🙂)) kde bych ho vzala v tu chvilu 😝
právě se radí s dítkem zatřást lehce, že se nadechne samo většinou... te´d endávno sem viděla v sama-doma byla doktorka radila jak s dítkem/ i starším/ které je v bezvědomí a vyloženě říkala, přijít, promluvit, zatřást za ramena ..když nic tak štípnout na vnitřní stranu předloktí a pak zaklonit hlavu-čímž se uvolní dýchací cesty a vysune zapadlý jazyk a pak zkontrolovat dech poslechem..ale déle poslouchat , že se může stát, že dítko jen vydechne a už se nenadechne, pak dýchání a masáž je-li potřeba.

tercie
25. říj 2010

Ahoj holky, tak na půlroční kontrole Lukášek vážil 7420g a 67cm 🙂 Byli jsme pochválený, a jinak jsem celou prohlídku prokrafala s paní doktorkou, která zastupuje naší dr, jsme totiž kámošky ze sboru, je jí 70let a je to skvělá paní 🙂 a pochází taky z chodska a potkaly jsme se v Krušných horách, dobrý ne? 🙂

Kopi vítám tě s Vítkem doma🙂 Neboj, bude líp. Hele to kojení...nezkoušela jsi kojit vleže? S velkejma prsama to jde líp než v sedě😉 Nevzdávej to, byla by škoda nekojit, když máš tolik mlíka, a hlavně je to zadáčo, za prachy co ušetříš za nutroš můžeš Vítkovi koupit fůru věcí 🙂 Držím palce ať to vybojujete 🙂

Holky oblíkání o tom mě ani nemluvte, každej den jiný počásko a to aby se jeden z toho zbláznil. Mě se fusak do korby nevejde, teda s malým😀 takže já tam zatím mám deku, je velká takže ji mám složenou, dvě vrstvy pod a dvě nad sebou má Luky, oblíkám body s dl.rukávem a bundu, chlupatou s bavlněnou podšívkou a třeba včera se mi v tom zpotil, a to bylo hnusně a pršelo, tak jsem z toho byla jelen. Hlavně když jdeme ven, tak třeba svítí sluníčko, ale tady mezi kopcema brzy zapadá a pak je hned hrozná kosa, skoky šílený ☹

sarlotta
25. říj 2010

@tercie blahopřeju k mírám, krásně rostete🙂... co příkrmy ? jak válčíte ? upřímně se na to vůbec netěším 😝 😅 😀
u nás je taky šílená kosa jak zaleze slunko.... a nejhorší je když celý den ani nevyleze 😅 😝 😝 mě to taaak šíleně vadí tohle počasí... já jsem na to asi labilní.. fááákt fuj 😠

lucierob
25. říj 2010

@kopa já chci taky vidět Vítečka

sarlotta
25. říj 2010

@kopa na nás prdí má doma dva chlapy 🙂))))) tak se muchlujou 😀

kopa
autor
25. říj 2010

@sarlotta Vždyt to musíš vidět mám tě v přátelích 😉 Ne ne nemazlíme,Víťa měl chudák škytavku 😅 a já zkoušela asi tři polohování na odříhnutí a nic 😅 Pak manža donesl odsávačku tak jsem četla co a jak 😅 Tak zkusím večer odsát 😉

sarlotta
25. říj 2010

@kopa nejlíp zádečkama k sobě malého a chodit s ním... ale třeba papá šikovně a nepotřebuje si odříhnout 😉

tercie
25. říj 2010

@sarlotta to mi povídej já jsem na počasí taky jako barometr a ta přicházející zima mě vůbec nedělá dobře ☹
Příkrmy po počátečním tápání celkem v pohodě, už jezky baští a krásně otvírá pusinu a při každý lžičce normálně říká ham😀 Ale je fakt že když se jen kojilo bylo to všechno nějaký jednodušší, když se někam šlo nemusela jsem nic balit, a tak😀 Dneska jsme u kámošky převrhli misku se zeleninou a kuřetem, ohodili sebe, jejich novou jídelní židličku, parkety a koberec, dneska se nám vůbec daří😀

tercie
25. říj 2010

@kopa malej zezačátku taky krkat nechtěl, ale on se to naučí neboj 🙂 Teď kolikrát koukám, jestli to byl malej, nebo velkej😀 Nejlíp krkal v noci, přes rameno a jemně poklepávat po zádíčkách 🙂

kopa
autor
25. říj 2010

Holky díky za rady 😉 Jen jsem se chtěla ještě zeptat mohu si odstříkat to mléko dopředu? 😕 😕 Budu malého krmit v 23hod a myslela jsem,že bych si to připravila a nebo jak dlouho před tím,mám začít odsávat než mu to dám?To už se neohřívá né??? 😅

tercie
25. říj 2010

@kopa asi to dopředu jde, ale nevím jestli ho nechávat stát v teple do jedenácti, spíš by se mělo zchladit a nebo odstříkat až těsně před krmením...akorát já s tím nemám zkušenost, nikdy jsem odstříkávat nepotřebovala... a to přikládání jsi nezkoušela vleže, nebo na fotbalistu jak tu říkala aronek, těm to tak funguje 😉

tercie
25. říj 2010
petroska
25. říj 2010

@kopa mužeš dopředu odstříkat!já to tak dělala v porodce.8 hodin muže byt mlíčko odstříkané,jen nesmí byt ve velkém teple a pak malýmu jen ohřát.chodila sem za malým na 7 ráno a pak odstříkala a na 11 mu mlíčko donesla takže rači dopředu než pak narychlo něco dělat.stačí to dán na chladný místo nebo do lednice 😉

kytiii
25. říj 2010

Ahoj holky,
všechny moc zdravím, nestíhám sem vůbec, malá dnes měla jeden měsíc a teď už chápu, proč všechny mé známé říkaly, že šestinedělí je prostě šestinedělí🙂)) Kojení, přebalování, takový kolotoč🙂))

Kopa - jen chci zareagovat na to odsávání a přikrmování. My máme od začátku s kojením problémy. Mlíčka mám dostatek, ale malá se nechtěla zprvu vůbec přisávat, pak začla, ale špatně, takže rozbolavělé bradavky, při každém přiložení strašná bolest....do toho se malé udělala v pusince moučnivka, takže se obě teď léčíme, já poctivě odsávám mlíčko, krmím přes stříkačku a od pátku zase začneme kojit, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde. Vůbec jsem netušila, že kojení je docela umění a musí se naučit jako třeba jízda na kole....myslela jsem, že na tom nic není...Jinak odsávám profi odsávačkou od Medely, kterou mi zapůjčila laktační poradkyně, která mi hodně moc pomohla, hlavně ze začátku psychicky, protože jsem z toho byla dost špatná, měla jsem i horečku a retenci v jednom prsu. Odsávám každé 3hodiny cca 90ml a pokud si malá jestě žádá, udělám 30ml umělého, používám Bebu, doporučila mi ji ta laktační poradkyně. Malá, když je pěkně napapaná, tak spinka jak Šípková růženka🙂Takže to, Kopi, určitě nevzdávej, hlavně pokud máš svoje mlíčko, chce to velikanánskou trpělivost. Párkrát jsem si pobrečela, protože to je záhul odsát, nakrmit, uspat, vše vysterilizovat a pořád takto dokola🙂)) Teď už to beru docela sportovně, ale měly jste mě vidět před 14dny🙂))

mari111
26. říj 2010

@kytiii no vydíš a taky si to zvládla, všechny to zvládnou jen to chce trpělivost. Co je bolest bradavek ja taky moc dobře znám i když jsem kojila jen chvíli, až mi paty zvedalo od bolesti 😢

mari111
26. říj 2010

jinak ahoj holky, já mam dneska samou návštěvu , za chvíli kámoška s dětma, no to bude rachot, pak dvě kámošky a odpoledne kámoška s hoplčičkou a 4 dni mladší od Laurušky ,to už bude v pohodě. No koukam že se tu už dopoledne nic moc nepíše a vúbec, nějak není čas co 😒 už je nás maminek tady čím dál víc, až se to už všem povede jako že už brzo jo tak to tady nebude ani slovíčko napsané za celej den, ale že to bude pro to že už bude mít každá svúj uzlíček doma tak to bude jen dobře, já už se tak těším až bude celá tabulka plná šťastných maminek s mimískama 😵 😵 😵

sarlotta
26. říj 2010

@kopa jestli můžeš zhruba hodinku před krmením, ale jinak může být mlíčko v pokojové teplotě pár hodin určitě, potom ohřívat ve vodní lázni.. mikrovlnku neee 😉 hlavně nemíchej mlíčko z ledničky s čerstvě odsátým.. musí mít stejnou teplotu, kdybys to slévala. Hodně pomůže odstříkávat v noci.. tvoří se pak víc mlíčka 😉 neodstříkávej úplně všechno, nejlíp tak v půlce spinkání..když Ti spí 3hodiny, tak po 1.5hodině co usnul..abys ho pak mohla zkusit napřed přiložit k prsu než nabídneš lahvičku... kdybys všechno odsála těsně před probuzením, tak by nic nevytahl, je moc maličký ještě.

@kytiii držím palušek ať se kojčo rozběhne, musíš jí prso vzít když to bolí a dát znova, tak aby Ti nedrhla bradavku jazykem. Půjde to neboj, prsa si zvyknou a malá poroste a bude šikovnější 😎 😉

sarlotta
26. říj 2010

já tu měla dneska Elis a Matýska🙂 tak sme poplkali a děti pobékali a včíl půjdem chvilku ven, pže slečna jako doma nespí 😲 😅 😀 😀 darebačka.
tak už mizím.

lenik_25
26. říj 2010

@sarlotta Ahojky, k tomu monitoru... taky jsem se smála té neuroložce, že jako mám mít připravené zrcátko. 😀 Jasný, člověk plaší. Ale většina případů je právě o tom, že dítě vlastně v klidu spí a monitor spouští planý poplach. Tak se má nejdřív okouknout, jestli to dítě dýchá nebo ne. A když ne, tak samozřejmě lehce třást ramýnkama, celým dítětem třást nemůžeš. A štípat, to jo. To je dobrý. Ale náš Daneček normálně spal a přesto to řvalo. TAk jsem jen dávala prst k nosánku a na hrudníček dlaň a když dýchal, tak jsem ho nechala dál spát a nic jsem s ním nedělala.

lenik_25
26. říj 2010

Všem hezký den

kopa
autor
26. říj 2010

Ahoj holky 🙂
Díky za rady ohledně toho odstříkávání.Manža koupil od Aventu a mám k tomu i ty pohárky,tak dobrý.
Ještě jsem se chtěla zeptat,ten nástřich mě nák nebolí,ale jen mě to kolem pálí 😕a to se sprchuji.?Mohu na to ten gel z dubové kůry?? 😅

kopa
autor
26. říj 2010

Holky,já moc dlouho nevydržím sedět,tak mi manža přenesl Pc do křesílka což je jediné místo kde je mi dobře 😀
Tak můj popis porodu 😀

Ve středu ráno mě v nemocnici vyšetřovali a doktorka říkala,že jsem krásně otevřená a že mi dá tabletku na vyvolání 😅 No dala mi teda dvě,s tím že půjdu za další hodku na monitor.Šla jsem na monitor a to ještě bylo vše v pořádku.Od cca 9hod. jsem začala mít kontrakce po třech minutách,byli ještě slabé oproti těm co přišly potom,mezitím jsem začala už i krvácet.Tak jsem zavolala sestru a řekla jí to a ta mi řekla,že to jsou pouze poslíčky 🙄 🙄 Chytali mě záda,nemohla jsem ani chodit.Někdy kolem 11hod.došla doktorka jak to se mnou vypadá a já jí řekla,že mám kontra po třech minutách 😅 Ta se zděsila 😀 Tak mě prohlídla a rychle volala na sál 😀
Tak jsem si šla sbalit věci a šla jsem na přípravnu,tam jsem byla cca dvě hodky to rychle uteklo,byla sem tam sama,ke konci tam přišla mamina co měla rodit dvojčata.Někdy kolem 14,30hod jsem šla na porodní box.Jo a měla jsem úžasnou porodní asistentku,fakt super!!! 😵 😵 Mezitím dojel manža,ten když mě viděl tak měl první hodinu střevní potíže 😀 😀 byl vyřízený!
No a pak nám začal taky blbě vycházet monitor,malému.Tak přišel doktor a píchnul mi vodu(nebolelo to,ale cítila jsem jak to bylo horké-voda prý byla zelená)
Potom jsem začala mít nesnesitelné kontrakce!!!!!Snažila jsem se to prodýchávat,nákou dobu to šlo.
Pak malému dali na hlavičku tu sondičku a vše bylo v pořádku.No a pak jsem měla šílené nutkání tlačit 😅 😅To prostě nešlo...ten tlak byl hroznej.Porodní asistentka se zhrozila že tlačím,že nemám,že se mimčo může nák přetáčet a že nepůjde tak brzy ven.Pak jsem si teda musela lehnout na bok aby se nám posunula hlavička.
No a pak přišel doktor a řikal že jdeme tlačit,že už se ani nestihne převléknout.To tlačení byla obrovská úleva a ze začátku mi to taky moc nešlo vydržet tlačit 10 sekund.Pak jsem cítila jak mi dělají nástřih,ale nic nebolelo a pak byl malý venku,ten pocit takový zvláštní,jak jsem cítila že se sune dolu a porodní asistentka mi ještě mačkala břicho.Pak ho odnesli a dali nám ho do inkubátoru.Na porodní sál jsem skoro nic nepotřebovala-jen vodu,ručník a sprcháč.
Pak jsme ještě čekali na placentu a pak mě šily.To mě ani nák nebolelo,ale spíš jak si to něčím přidržovali ,tak to tahalo,ale já v tu chvíli koukala na Vítka.No takže porod v pohodě 😵 😵 Zatím mám dole 9kilo 😀
Akorát ten nástřih bolí-spíš mě to chvilkami pálí,jinak vše o.k.

Jo a celou dobu co jsme byla těhu tak jsem neměla otoky a ted mám otoky jako kráva ☹ale prý to zmizí.
Doporučuji si koupit hodně porodnických vložek páč v nemocnici jsem měla velkou spotřebu a doma mám jeden balík na den.

markee
26. říj 2010

ahojky.
Kopinko malej je nádhernej. Porod taky dobrej jak čtu,to je dobře.
A jinak tou kúrou jsi se mohla patlat už v porodce-já to tak dělala. Od prvního sprchování a bylo vše OK. Takže maž po každé sprše nebo očistě.

kvetinka7
26. říj 2010

@kopa Ahojik, takze porod jsi zvladla krasne. 🙂 jsi sikulka
velka gratulace k Vitkovi, je to moc krasny klucik a radny pasak , 3,9kg 😵 preju vam jen vse jen a jen nejlepsi 😵 at vam dela jen radost
siti preboli do tydne, otoky znam , ja je mela asi 14 dni pred porodem a po porodu uplny des, do konce sestinedeli by mely vymizet, chce to hodne pit a hodne bilkovin 🙂

farmarska
26. říj 2010

ahoj holky, nějak ted nestíhám! Manže je ještě tendle tejden doma, a tak většinou podnikáme něco spolu. Dnes byl naposledy ve škole i Robča, od zítřka mají až do příštího týdne prázdniny, tak bude dvojnásob rušno 😀 Zítra máme v plánu jet do KH do cinestaru na nějakej filmek 😎 Dnes jsem byla dopoledne v poradně (zase jsem tam zkejsla od rána do půl jedné! 😝 ) ale jinak výsledek dobrej 😵 Dole se neotvírám, čípek ok., dělal mi ultrazvuk a potvrzenej chlapeček, boužel pořád v příčné poloze, takže příště prej zase koukneme, jestli už si dal říct a otočil se 😎 jinak vše ok. malej má už 512g 😉 😎 a dneska i doktora pěkně pokopal 😵 Dostala jsem žádanku na cukrovku, příští týden se tam mám objednat. Jo jen tlak se jim nepodařil naměřit.. zkoušeli to dvě sestřičky digitálním i normálním tlakoměrem a prostě nif 😅 Tak se smály, že jim to tajím, že dělám drahoty, že panoj doktoroj ukážu kde co a jim ani tlak neprozradím 😀 Takže prý dopříště si to mám promyslet a polepšit se 😀

farmarska
26. říj 2010

kopi moc hezkej popis porodu 😵 a přeju at se ti ty otoky a to šití brzy uzdraví!! 😵 😵 a tvůj manža má u mne velké plus 😵 😎
jinak holky promiňte, ale nedočítám, páč jsem nějaká utahaná, tak jestli je něco nového důležitého, tak mi to napište, jinak omrknu alspon tabulku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru