Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

kopa
autor
1. dub 2011

@sarlotta 😀 😀 😀 😀

kopa
autor
1. dub 2011

@lenik_25 Leníku ja myslela po to MACRIRORU zda ti došla MS normálně 😀

kopa
autor
1. dub 2011

@handm Hani to by mě odvezli 😅 😅 ted mimi nechci 😀

kopa
autor
1. dub 2011

@mari111 Maríku u nás hodně jezdí s těmito golfkami 😉

mari111
1. dub 2011

@kopa tak asi nebudou špatné, co 😨

kopa
autor
1. dub 2011

@petroska Petrsko to mě mrzí,že máte horečky...ach jo 😔 Tak at je malému brzy lépe!!!
@aja.83 Hurááááá!!!Už jsi doma,to je dobře.Budeš si krásně těhulkovat doma a v klídku 😵

kopa
autor
1. dub 2011

@mari111 Maríku asi ne 😉 Našla jsem si tady u nás príma sezení na lavičce a chodí dost lidí a tak šmíruji kočáry,fusaky 😀 😀 zkus si ještě najít tady na konovi téma.

Holky jakou značku máte toho parního hrnce??? A jak se čistí????

mari111
1. dub 2011

@kopa no tak jsem prolítla pár diskuzí a klasika, někomu vyhovují a někomu né 😖

nicollka
1. dub 2011

Ahoj holky celý den jsem pryč. Ráno mi vzali krev na mono, v pondělí výsledky. Pak odpo na gyndě, pan doktor potvrdil a je to "Sofinka" :D juhuuu, dokonce mi mávala ručičkou 🙂 Vše v pořádku a prý je mala pravděpodobnost že jsem se nakazila.

Mamka mi poslala fotečku Danielka, je to můj miláček, dnes už mu vytahují kapačky, pěkně papá, smrká a už půjde brzičko domů :D

Takže den krásných zpráv, a taky se mi potvrdilo to dloubání, tam kde to cítím tam mi našel Sofinku 🙂

A koupila jsem úplně první úloveček.

lucadav
1. dub 2011

Ahojiky ,,,,tak si to tu čtu=))))
@nicollka To je moc fajn ,,že už je líp..to je dobře
@petroska Maleho i je líto...nemá to od zoubku????od stoliček teba?=(
Zitra taky jedeme na grilovačku,tak snad bude hezky a děti si vyhrajou=))))))
Krásny vikend

mari111
1. dub 2011

@nicollka krásne botičky si pořídila Sofince 😵 a to je moc dobře že Danečkovi už je líp

martinkal
1. dub 2011

ahoj holky, 🙂
dlouho jsem tu nebyla jak se všechny máte?
Koukám, že tady plno těhulek - zářijovek - úžasný, všem mooooc držím palečky 😉

Holky já včera prodala X-landera, uronila jsem slzu, tak strašně ten rok utekl a Lucinka rychle roste, ach jo. Už sedí v golfkách, posíláme Vám fotečky a pozdrav všššeeeeeeeeeeeeem.

lucadav
1. dub 2011

@martinkal jeee naš kočarek=)))))taky jsem ronila slzu a maximalně ho využila..............

lenik_25
1. dub 2011

@kopa Aha, tsi jo, já jsem dementní 😀 Tak to už si nepamatuju. Každopádně naposledy jsem macmiror měla v srpnu 2010 a MS se mi už pak nedostavila, protože jsem byla těhotná.

lenik_25
1. dub 2011

@nicollka Teda takový hezký den. Daneček je brouk, jak se hezky usmívá na maminku, aby nebyla doma smutná. A on tam je tedy s babičkou nebo sám nebo jak?
A úlovek pěknej 🙂

mirax
1. dub 2011

Ahoj holky, nakukuju a všechny moc zdravím.

Dnes mám večer samotku - manža na pivečku s chlapama, TV nám nějak nejde - vypadl signál?..a numím to opravit. Pustila jsem si film Constantin a strachy málem několikrát učůrla, tak jsem to radši ztlumila a šla brouzdat na mimibazar, kde jsem hned utratila 7stovek za trička a bodýčka pro děti 😀 ...tak jsem nakoukla sem, pač se znám a za chvíli bych zjistila, že všichni toho potřebujeme daleko víc 😀 a nebylo by na chleba 😉

Konečně pátek a je tak krásně...zítra určitrě podnikneme nějaký výlet 😉

kopa
autor
1. dub 2011

@lenik_25 Leníku tak to jo 😀 😀 no mrcha ještě nedošla 😅 zase nevěřím tomu,že bych byla těhu 😅 s dvou styků a ještě s kondomem 😀 😀 😀

mirax
1. dub 2011

@martinkal ..Lucinka krásně vyrostla, je to fešanda🙂 Já taky nemůžu uvěřit tomu, že ten rok tak utekl. Z naší Bětule je už taky slečna na vdávání 😀

Toto úterý jdu na utz, jsem tak moc zvědavá, jestli půjde vidět pohlaví 😀
Všichni si myslí, že to bude kluk a já teda taky....tak uvidíme...ale u Bětušky jsem si taky myslela, že bude mít pinďoura a nemá ..zaplaťpánbůh 😀 😀 😀

mirax
1. dub 2011

@kopa...ahoj kopi 😉 ...neboj, těhu nebudeš...pokud vám nějaký z těch kondomů nepraskl 😀 ...nebo je manža tajně nepropíchnul 😀

mirax
1. dub 2011

@nicollka - gratuluju moc moc k holčičce 🙂 🙂 🙂 🙂 Chudák Daneček v nemocnici 😕 , snad ho brzy pustí domů.

kopa
autor
1. dub 2011

@mirax Ahoj Miraxko,taky se mi to zdá nepravděpodobné 😀 nevím o tom,že by něco prasklo 😅 a určitě to manža nepropíchnul,to by byl jelito 😀 Budu držet palečky na UTZ 🙂 🙂 a máte už náká jména vybrané?Mikuláš? 😅 nebose pletu? 😀

mirax
1. dub 2011

@kopa....jj Kopi, chlapeček Mikuláš, to zůstává z předchozího kola, holčička Ela. 🙂 Tak uvidíme. Hlavně, ať je to děťátko zdravé a superhodné, jinak mě klepne pepka 😉 😀

Těhu nebudeš, neboj...MS může mít zpoždění...jaro a tak 😀

mirax
1. dub 2011

Hele co jsem našla...paní tady má v albu pěkné fotky
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/tudosie/albu...

Akorát oparvdu nechápu, že jí to mimčo takhle chrní na zemi a ještě musí kolem všechno nachystat ....to zavání občasným omamným příkrmem 😀 😀 😀

mirax
1. dub 2011

končím.... jdu opláchnout rodidla vlažnou vodou 😀 😀 😀 😀 - snad se nikdo neurazí 😀 (tuto větu prosím cituji z knihy O těhotenství a porodu, kterou mám doma - autora radši neuvádím - kde je uvedena jako nejvhodnější hygiena těhotné ženy) a spát.
Vzhledem k tomu, co sem píšu, je můj mozek již značně vyčerpaný 😀 - a není divu.

Dobrou a zase někdy.

A moc zdravím Farminku a Míšánka...chodí sem někdy?

wlladka
1. dub 2011

Ahojda
@petroska ať se maličkému daří. My teď taky bojujeme s hnusným kašlem. Chudinka až zvrací 😖 Tak přeji brzké uzdravení.
@aja.83 tak doma,co? To je super takhle na jaře. Počasíčko, procházky, terásky... 😵 😀
@martinkal vše nej nej dodatečně k jednomu ročku. Sákryš (!) to to letí. Lucinka je krásná slečna a jak pěkně cupitá 😵 😵
@mirax Mikuláš pěkné-taky jsme uvažovali, ale máme Matyáše, tak by se to moc třískalo 😅

aronek
2. dub 2011

Ahoj, přeji krásné ráno, Doufám, že jim vyjde předpověď počasí, peru třetí pračku 😉

lucadav
2. dub 2011

Ahojiky ...u nás to zatim vypadá nějak všelijak=((

tercie
2. dub 2011

Hezkou sobotu berušky 🙂

@mirax ty jsi koza, rodidla😀 Ale tu knížku jako bych viděla, tuhle jsem u našich nakoukla do knihy o mateřství Naše dítě a tam těch perel je...😀
Jo koukala jsem na odkaz, fotky krásný, mě by to nenapadlo😀 ale četla jsem, že to zakladatelce alba přišlo mailem, takže to není její mimčo, ani její nápad 😉

@martinkal Ahoj Marti, tak Lucinka už taky oslavila rok, opožděná gratulace letí 😉 A už ťape sama, ta je šikovná!!! Luky ještě při nábytku a občas za ruce a nebo po čtyřech🙂 Jooooo nějak nám ty děcka stárnou holky, co? 😀

tercie
2. dub 2011

@nicollka gratuluju k potvrzení holčičky, teď už z ní kluk snad nebude😀 a krásný botky jsi koupila. A Danečkovi je líp, na fotce vypadá dobře, snad bude už brzo moct jít domů.

@aronek ahojda, já taky doufám, že bude pěkně, zatím to tak i vypadá...ale "peru" jenom nádobí, zatím😀

@wlladka koukala jsem na fotky, Šimi taky roste jak z vody, čím ho krmíš? 😉 A čtu že kašlíkuje, my začali dneska taky soplit a nemám vysavač, spálil se mi motor, tak koukám po aukcích☹ Hlavně ať to bobky brzo přejde. Tohle období je na nemoci jak vyšitý...

No tak jsem si pokecala a Luky už je vzhůru, tak jdem vařit a pak ven na sluníčko🙂
Páááá

sarlotta
2. dub 2011

@maarrtina 🙂 to je fajn, já jsem ze začátku taky dávala hami příkrmy-zeleninu.. jsou super... teď už vařím mrkvičku, brambor, atd...určitě po každém příkrmu dávej dopít mlíčkem... a max na dávku je 200g na jedno jídlo.

začínáš tak 50-100g. první oběd. zelenina - mrkev, brambor, petržel-pastiňák, můžeš i rýži přidat vařenou.+ oliv olej

cca za 14dní po zelenině i po měsíci pak dopolední svačinku dej ovoce a zase dopít mlíčkem. výborné ovoce je od sunárku a taky super jsou ty 100% ovoce- ale bacha čti složení.. některé mají až 90% jablečného pyré a přitom tvrdí že jsou tam jahody a borůvky ale třeba jen 1% 😝 atd... 😅 takže at nekrmíš jen jabkem🙂))

cca po měsíci od zeleniny přidáš na oběd i masinko -kuřecí, krůtí..pak vepřové, králíka, telecí. (ryby až po roce.) zase dopít mlíčkem. doporučuju maso už kupovat a vařit a třeba přimíchat do příkrmů od hami co jsou od 4měs čistě zeleninové🙂 1x týdně místo masa dáš vařený žloutek. do všeho kapku oliv.oleje- aby se dobře vstřebali vitamíny rozpustné v tucích 😉

Na večeři můžeš přidat rýžové kaše-bezlepkové.

Od 6měsíce(pže jste nekojili -jinak později u kojených dětí) zkus cuketu, květák,porek, hrášek, špenát ... vařené doma, rozmixovat... i s trochou vývaru .. nesolit! jen kmínu trochu.... můžeš do toho přimíchat UM do hotového a nebo zahustit rýžovou nebo kukuřičnou moukou.

Od 8měsíce přidáš neslazený bílý jogurt jako odpolední svačinku- začneš půlkou kelímku, můžeš do něj přimíchat ovoce ale nemusíš.

Od 10měs pak výrobky s lepkem - piškoty, rohlík, chleba, nudle-bezvaječné .....někdo dává dřív, někdo ještě později.. názory se různí.. vyber si sama 😉
máslo, čerstvé sýry, tvrdý sýr strouhaný,
omáčky- rajskou z rajčatového pyré bez šupek a zrníček, koprovku kyselenou citronem, kuře na paprice se zakysanou smetanou z UM, svíčkovou z UM.....

Od 12měsíce tvaroh, pribináčky, lipánky, termixy, puding....vaječné nudle, těstoviny,
Kravské mléko nejlépe až od 3let.. od 2let do omáček převařené. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru