Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

bobinka22
1. zář 2009

Hanana:
Moc me to mrzi. ☹

kopa
autor
1. zář 2009

Holky tohle je falt hrůza 😔 😔 😔

Bobinko Vojtíšek se ještě nedere na svět? 😀 😅

markee
1. zář 2009

holky téda,já bych ho vidět nechtěla. Ani jsme nechtěli vědět co čekáme. Jsem hrozná,ale prostě se tím nechci trápit.

bobinka22
1. zář 2009

Kopi:
kdeze????
Ten urcite pujde ven presne na termin.A nebo budu dokonce prenaset.Pekne si semnou hraje.Doktor mi dneska sdelil ze to mozna voda nevydrzi a praskne.Ale kdy to mi opet nerek.A uvidim ho az po sestinedeli. 😀

hanana
1. zář 2009

bobi dik, ale ja uz se z toho dostavam, nejhorsi je zejsem markee chtela uklidnit, ale asi to nepujde.... je mi ji moc lito ....

murynka
1. zář 2009

bobi říkám že až 7.9 ne 😅 😕 😕

bobinka22
1. zář 2009

Markee:Ja bych to taky nechtela videt.Podle me se tim clovek trapi pak jeste vice.

murynka
1. zář 2009

já asi také ne ☹ ☹ ☹ ☹ nemohla bych se na ní na něj podívat 😢 😢 fakt jsme srab 😢 😢

bobinka22
1. zář 2009

Jo murynko.
Ale ja mu porad rikam at uz vyleze tedddddddddddddddddddddddddd!!!!!
Lakam ho na vsechno mozny,ale on si neda rict.Ze by byl tvrdohlavy po tatinkovi? 😀

kopa
autor
1. zář 2009

😀 Bobi 😀 😀 tak to bude brzy když se uvidíte až po 6 nědělí 😀
Švagrovi se zdál sen,že jsem rodila 😅 prý uplně začal v noci křičet ze spaní že rodím 😀 😀
No já jestli se míma dočkám,tak to bude zázrak 😅 přítel ted zas nechce sexovat asi mě prokouknul 😅 😎 😎 já už chci fakt miminko 😔 Dneska když jsme přišly domu tak se mi tak chtělo brečet 😔 jak jsem byla taková štastná ze synovečka.Věřím tomu že budu dobrá mámá 😅 🙂

kopa
autor
1. zář 2009

Bobi:Vzkaz pro Vojtíška 😀 😀 Vojtíšku vylez,vylez tetky koníkovky jsou už zvědavé 😀 😀 😝

mirax
1. zář 2009

markee...téhle zprávy jseme se bála, ale doufala jsem stále, že třeba přijdete s dobrou.

Je mi do pláče, proč vás znovu musela potkat tak moc těžká smutná životní příhoda.

Markee, to rozhodování je moc těžké, ale na druhou stranu, vždyť to dítě může mít vady neslučitělné se životem, může zemřít brzy po porodu nebo se bude několik let trápit a vy s ním. Příroda je v tomto opravdu krutá.
Já pokud bych měla to štěstí, že by mi medicína pomohla odhalit genetickou vadu dítěte, tak bych byla zdrcená,
ale na druhou stranu asi děkovala 😢 😢 , že se můžu rozhodnout a v mém případě zvolit normální život pro zbytek mé rodiny.
To, že mimčo cítíš musí být úděsné, na druhou stranu vůbec nevíš, jak vypadá...

Markee, nabídli vám ještě nějaké podrobné utz vyšetření? Nebo to jen v případě, že pokračujete?

Mám kamarádku, ti stejným způsobem zjistili, že jejich první mimi má Down syndrom...také se rozhodli pro ukončení, bylo to těžké, prostě obrovský šok..slzy každý den i po několika měsících..otázky proč oni? ...
Po dvou MS se začali snažit znovu, za pět měsíců otěhotněli a nyní mají nádherného zdravého chlapečka a jsou šťastní.

Markee, ještě otázka..řekli, jaké riziko opakování se s Míšovou vadou může pojit?

Markee, opravdu stebou soucítím, je to strašný...Pro Johanku a svoji rodinu se drž, bude zase dobře...
Posílám velké objemutí a sílu.

bobinka22
1. zář 2009

Uklidnit,to asi nepujde.Tim si musi projit a srovnat si to vsechno sama.Dokazu si predstavit jak ji je.A uprime a prisaham je mi ji moc lito.
Rekla,teda napsala bych tu jednu vetu.ALe pak by me odsat vyhodily.Za rasizmus 😠
Normalni lidi,slusni lidi,milujuci rodice,touzici po diteti,kteri jim chteji dat vse co muzou a udelaji to s laskou maji smulu.ALe ti druzi.Co by tomu nic nedali,jen na porodne cekaji.A pak se decka o sebe starejte sami.Postarat se o to neumeji a nechteji.Tak ti maji zdrave deti.tO JE SPRAVEDLNOST NA TOM SVETE.To je tak nefer.Ze je mi z tohoi spatne. 😠

kopa
autor
1. zář 2009

Bobinko souhlasím 😉 😔

samsa
1. zář 2009

Hanana, to muselo být šílené. Vůbec si to neumím představit. Markee, já vůbec netuším, co bych dělala. Když mi vyšly špatné triple testy s nelinkou a já nešla na plodovku, tak jsem se psychicky připravila na to, že může opravdu toho Downa mít a byla jsem rozhodnutá si ji nechat, jenže bylo to moje první dítě. Teď když mám Nelinku, tak bych si postižené mimi nenechala, rptože bych to s péčí o Nelinku prostě nezvládla 😔 Vím, že je to hnusné a sobecké, ale nedala bych to. Určitě ještě někde zajděte, ať vám to potvrdí, měli by vám přece říct, jak bude mimi postižené. Je mi hrozně divné, že tvůj manža má přehozené chromozomy, přitom je zdravý a mimi je má přehozené jinak, ale jak vědí, že mimi bude postižené? Vědí to jistě? Asi jo, jinak by ti to neříkali. To je tak nespravedlivé 😔

aronek
1. zář 2009

Markee, to je mi moc líto ☹ . Já vím, že postižené dítě bych nezvládla ☹ . Hrozně těžké rozhodnutí, ale je jen na Vás a nikdo ho soudit nebude ☹

Jinak už vím co chtěla ta sestra z gyndy. Ten doktor co mi má dělat NT je v té době na dovolené 😉 , takže jdu už tento týden ve čtvrtek 😀 , fak jsem si myslela, že jsem magor 😝 a něco jsem zazdila

markytaj
1. zář 2009

Markee: je mi strašně moc líto, co teď prožíváš. Je to opravdu hrozný, co víc říct. Rozhodnutí je vždy jen na vás, to je jasný. Za mě: nějakou dobu, v průběhu školy, jsem pracovala s postiženými dětmi a vím, že je to hodně vyčerpávající a stoprocentně to změní život celé rodiny. Je těžké říct: co by, kdyby, ale já bych na to odvahu neměla a můj přítel by byl rozhodně pro ukončení, to vím. Myslím na Tebe, soustřeď se teď na svou rodinu, krásnou Johanku. Posílám Ti sílu, rozhodnete se správně.

bobinka22
1. zář 2009

Kopi:Precetla jsem mu vzkaz nahlas.A dost nahlas,bo me i kopl. 😀
Tak snad se rozhybe 😀
Kopi?
ja myslim,ze kazda holka ktera tu jsme bude dobra mama.
Jelikoz se na miminka vsichni tesily a postupe se dockavaji.
A verim ze si tady budeme psat pekne dlouho

bobinka22
1. zář 2009

Vy jste zdrhly na ordinaci ze?

ikopretinka
1. zář 2009

Markee, to je strašné, brečím tu a je mi to moc líto. 😔 ☹ Dvě rány v jednom roku, to je hrozné. Posílám ti moc síly, drž se, zvládneš to a Johanka tě potřebuje.

markee
1. zář 2009

Mirax,no jsi má pravá ruka ohledně jednání s doktory. Vždy vím,že když mi na to odpovíš,tak to je dobré. Holky na veselé partě z prvních třech měsíců by prý šli ještě k nějakému genetikovi, zda to je opravdu tak jak nám tahle genetička radí.Ale říkáme si,proč by nám říkala,že to není dobré,když by to dobré bylo.
Taky je mi divné,že Johanka je absolutně v pořádku,ale jsem za to moc a moc ráda.A že zrovna tohle mrňavý v břiše to má špatný.
Mirax,řekli,že máme 10% šanci při dalším otěhu,že se to bude opakovat.Ale budou nás sledovat od začátku a kdyby něco,tak se to ukončí do 12tt-jako potrat a né porod.

flair
1. zář 2009

Markee, je mi to strašně moc líto, soucítím s Tebou ☹ Já se upřímně kloním k názoru, že pokud vím, že plod je postižený, poděkovala bych zdravotnictví, že mi to odhalilo včas... Nechtěla bych porodit s vědomím, že život dítěte nebude plnohodnotný a to, co by to udělalo s rodinou, nechci ani domýšlet... Moc na Tebe myslím. Rozhodněte se správně 😔

venuska
1. zář 2009

Markee, já nevím, ale zkusila bych zajít ještě k nějakému jinému doktoru, aby se na to podíval. Můj doktor vždy říká...víc očí víc vidí...tak nevím.....
Ale za mě...mimčo bych si nenechala, zda by mi řekli, že je nějak postižené...málo či více...já bych to asi nikdy neunesla ☹ Vím, že by se trápilo a já taky...

Bobinko....Vojtíškovi se tam nějak moc líbí.... 🙂

bobinka22
1. zář 2009

Venusko:
Asi se mu tam fakt libi.A vubec se na me a na pritele netesi. 😒

murynka
1. zář 2009

holky jsem nějaká vyřízená ☹ je mi smutno ☹

ted me rozplakala i SMS od manži když napsal už chci být s vámi MILUJI VÁS....
a jak se rozzářil že půjde na UZ ve 30tt 😀 😀 😀

kvetinka7
1. zář 2009

Ahoj Markee,
je mi to moc lito.. tak jsem cekala,jak to s vama dopadne.. ☹
Je to moc tezka rana osudu .. ja doted nejsem schopna o svem zamlklem tehotenstvi nikomu vykladat .. mam to v sobe.. a tohle je nesrovnatelne..
na nikoho nedej.. rid se, jak ty to citis a prozivas..
treba to tak kope proto,ze je tam neco spatne..
Mam kamaradku,kterou potkalo neco podobneho a ma ted tak krasnou holcicku.. ted je to jen hola fraze.. 😢

nevim,co tam hanana? psala o tom podivani.. zadna normalni sestra ti to nebude chtit ukazat a zadna normalni matka se nechce podivat ..

samsa
1. zář 2009

Holky, dnes je opravdu den na prd 😒
Dotaz, tvrdlo někomu břicho v 17 tt? Protože mě dneska tvrdne. S Nelikem mi tvrdlo až od 25. týdne a teď to začalo nějak brzo 😔 Bojím se, abych donosila 😔 Tohle těhu mě bude stát další roky života, vůbec to neutíká a stále se něco se.e.

murynka
1. zář 2009

samsi neporadím mě netvrdlo do ted.....pokud je to často magnézko a zavolat dr......

venuska
1. zář 2009

Bobinko, určitě se na vás těší, jen si to tam chce ještě užít 🙂 Má tam takový pěkný bazének a teploučko 🙂

Markét, to je krásná zpráva. A popravdě, když takovou zprávičku dostanu já, tak se vždycky taky rozpláču....asi jsme opravdu přecitlivělé. Ale je to krááásný.... 🙂

Jdu se vykoupat a natáhnout, ten zoubek pořád bolí. ☹ vrrrrrrr. ☹

markee
1. zář 2009

Tak mám smazané album a i info u mě. Fakt je to hrůza.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru