Zamlklý potrat, jak se z nás stávají těhulky a maminky II

kopa
15. čer 2009

Holky vítám Vás v novém tématku 🙂

Snad v tomto tématku najdu všichni štěstíčko a budeme nadále dobrá partička 😵

Doufám,že tu bude zas hodně těhulek jako v předešlém tématu.Samozřejmě nesmíme zapomenout i na snažilky a nově přicházející dušičky.
Všem držím palečky aby brzy zahlásily // a těhulky pokračovaly tak jak mají 😵

aja.83
21. bře 2010

Handm, paráda, gratulace největší!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

handm
21. bře 2010

Děkuju holky!!!🙂🙂🙂 hrozná úleva poprvé...!!!!!!!!! teď ještě několik zkoušek..🙂

Katynko, já to řekla kolegáčkovi, kamarádovi, co s ním sedím v kanclu a ještě jedný holčině v práci..
a včera u nás byla na skok tchýně, tak jsme ji rozplakali 😀😀😀😀 byla dojatá!!🙂

markee
21. bře 2010

My půjdeme na tu zahradu,ale taky potřebuju vařit a fakt nevim co ☹

markee
21. bře 2010

Tak už jsem na to přišla,bude kuře na smetaně. Na zahradu půjde určo po obědě. Dopolko jsem lenivá a teď tam taky hrozně fouká vítr. No jestli se vítr neuklidní,tak na zahradu-úklid půjdeme v týdnu-se z toh nepicnu 😀

sarlotta
21. bře 2010

Mńam 🙂

handm
21. bře 2010

zrovna jsem stejný záludný dotaz položila manželovi, co budem vařit.. a nic ho nenapadá...
ach jo, tohle vymýšlení mě nebaví 😝

sarlotta
21. bře 2010

my máme rizoto od babičky🙂 ještě splichtím asi česnečku a bude🙂

handm
21. bře 2010

my měli včera právě pilaf - srbské "riziko", tak dneska by to asi chtělo nějaké maso 😀
musím jít na obhlídku mrazáku 😀

markee
21. bře 2010

Tak kuře se už dusí, já vyndala knedlíky z mrazáku,pže těstoviny došli. Ale buď je musím dojet koupit-na zítra nebo udělat ještě knedlíky.
Jo a 23.4. jedeme do jedné z restaurací AMBIENTE do Prahy. Prý půjdeme na staromák, všichni si hodně chválí Brasileiro ve Slovanském domě,ale i prý ten Staromák není špatný. Jdeme tam s Míšovo sestřenicí a jejím přítelem. Jsem na to zvědavá a fakt moc. Přemýšlím zda do nás neinvestovat a dojít si na thajské masáže. Sice je to drahá záležitost,ale já si to chtěla užít v těhotenství, ale není všem dnům konec.

aja.83
21. bře 2010

Holky, tak já včera vařila pangasia s bramborovou kašičkou (pangasius smažený s cibulkou a česnekem-vynikající! 😉 ). No a dnes máme rajskou...Z mražáku! Takže pohodička a můžu si jít udělat jarní výzdobu baráčku! 😉 😵 Jo a taky jdu péct ty nugátové řezy! 😉

kopa
autor
21. bře 2010

Dobré ránko,
já před chvilkou vstávala 😀

Markee naprosto tě chápu 😔 chod a piš když budeš mít náladu 🙂

Handm moc gratuluji ke skvělým výsledkům!!!

Jinak já dneska vařím jen pro sebe 😀 přítelák má ještě čínu ze včerejška,tu já nepapám 😅 tak si skočím do krámu něco koupit.Zítra nám budou dělat ty okna,tak se půjdu ráno podívat po nákupech a chci se podívat do centra 🙂

Sarlott česnečku bych si taky dala 🙂

Aji a Katynko držím palečky aby jste našli // 😵 😵

aja.83
21. bře 2010

Markee, thajské masáže...Hmmm, to bych si taky dala líbit! 😉 Určitě bych do toho investovala, ale jestli zrovna v Praze to nebude závratně drahý, co? 😲 Každopádně si tam dojděte a v Praze si to užijte!!! 😵

aja.83
21. bře 2010

Šarlotko, česnečku bych si taky dala! Mňam! Hoď sem jednu porci 😀 , nebo radši dvě! 😀 😀

markee
21. bře 2010

Ajo,no jsem na tu restauraci zvědavá. My dostali k Vánocům poukázky do této restaurace,takže vyrazíme.

aja.83
21. bře 2010

Jůů, markee, závidím...Musíš potom poreferovat! 😉

katyna6
21. bře 2010

aji-já dělám pangasa dnes,zapečeného se sýrovou omajdou a s rýží.Ale teď jsem si ještě uvařila kafíčko,chvilku počtu 3dím Stmívání a pak jdu na to.Kluci jsou venku,mám klid,třeba toho využít 😀

markee-tak nějakou pěknou restauraci bych si taky dala líbit.Nadlábnout se a nemuset vařit! 😵 Tááák dlouho už jsme nikde nebyli.Pěkně si to užij.Papáníčko i masáže 😵 😵

handm
21. bře 2010

Markee, na Staromáku a ve slovanském domě je jedno a to samý Ambiente Brasileiro, ale Staromák je takový komornější, příjemnější. Mě se tam líbí víc 🙂 Slováč mi přijde takový obří, haluzna místnost, ale v obojím ti dávají stejně krásně do nosu 😀 Tak si to moc užijte!!!!

Už jsem vymyslela oběd! Zapečené kotletky se sýrem a vejcem 🙂 a Asi kaši k tomu udělám!🙂
Objednala se nám návštěva na odpoledne, tak manžel musí na nějaký nákupík dobrůtek!🙂
Kopi, děkuju!! A uvař "vám" s mimiskem něco moc dobrého!🙂

Jo, prosím pro chytré, jedna otázečka - došla mi listovka, mám si ještě kupovat a baštit nebo už ne?! Zapomněla jsem se zeptat dr, jak jsem byla na kontrole a jdu až za měsíc..Díky moc!!!🙂

zlababa07
21. bře 2010

Ahoj holky, hezkou neděli přeju. Markee, co se Ambiente týče, tak na Staromáku jsem byla nedávno a je to super - nosej tolik masa, že se tam nedá nepřejíst. Taky je tam salátový bar a na závěr krevetky 🙂 A k těm thajským masážím, v Praze je hodně salonů, ale můžu doporučit jeden, co je na ulici Na Poříčí, jestli chceš, do IP pošlu adresu, stojí to tam polovinu toho, co normálně a je to opradu autentické. Myslím že celková masáž na hodinu vyjde na 600.

markee
21. bře 2010

Handm,tak díky za referenci ohledně restaurace. Tak to já klíďo beru tu komornější. Mám radši klídeček. No fakt jsem na to zvědavá-sice pití si platíme samy a prý není nejlevnější,ale nějak se tím pitím uskromníme 😀

handm
21. bře 2010

Na staromák zrovna tam půjdu koupit bráchovi dvě poukázky taky na dlabanec 🙂 (švagrová mě poprosila, že se do města nedostane, je to pro ní)
a hlavně si dejte to "sněz co můžeš" - nosí tam na takových "šavlích" napíchaný masa všech druhů, hlavně hovězí argentinský, na nejrůznější způsoby upravený, kořeněný, ale i ryby, krevetky, to všechno je grilovaný, uplně vynikající.. a k tomu na výběr několik příloh, ale třeba i smažený banán 😀 fakt super!!! myslím, že se to jmenuje Chorizo nebo jak..
mňam, jsem si na to uplně udělala chuť 😀

zlababa07
21. bře 2010

Už jsem to našla jmenuje se to Thai Fit 😉

handm
21. bře 2010

možná churasco 😝 se to jmenuje, jak o tom přemýšlím 😀

joo - z jejich stránek a jídelního lístku: CHURRASCO [šuhasko] RODIZIO [rodýzjo] CHURRASCO je způsob přípravy různých druhů mas, zejména však hovězího, ve speciálním grilu, který opéká velké či malé kusy nabodnuté na speciálním špízu. Maso se během opékání průběžně okrajuje. Tento způsob stravování pochází z jihoamerických pastvin, kde tzv. "GAUČOVÉ" (jihoameričtí kovbojové - pastevci) tímto způsobem připravovali maso u ohniště.
RODIZIO je způsob servírování masa, při kterém tzv. "churasqueros" (šuhaskejro je profesí něco mezi číšníkem a kuchařem, který maso sám griluje i servíruje) chodí mezi stoly a odkrajují masa ze špízu - přímo na talíř. Každý host má na stole papírové kolečko. Otočíte-li jej zelenou barvou vzhůru, znamená to pro šuhaskejra jasný signál - doplnit talíř. Červená znamená - už dost, jsem plný. Za jednu cenu můžete sníst kolik chcete (včetně předkrmů, salátů a příloh). NEOTÁLEJTE, NAPLŇTE SVŮJ TALÍŘ SALÁTY, OTOČTE KOLEČKEM A KULINÁŘSKÁ SHOW ZAČÍNÁ.

markee
21. bře 2010

Týjo holky,tak to jste mě navnadili ještě víc 😀 Mám už hláááááád.

mirax
21. bře 2010

Ahooj a hezké ráno..

koukám, že vy o jídle..já vařím, jak vzteklá 😀 ..doma máme nějak horko 😀

V brazilském Ambiente jsem byla, ale já nejím to maso, tak mě to zase moc nenadchlo...měli dobrý zákusek..takové smažené banány.

Já dnes dělám kuře na zelenině, takové to vrstvené..mrkev, cibule, hrášek trošku a pak rajský protlak a na to kuře na čtvrtky potřené protlakem..krásně to vonííí a dělám kuřecí polévku.
Manželovi je po včerejší kalbičce špatně, tak snad přijde polévka vhod 😉

handm
21. bře 2010

Ahoj Miraxiku, poradíš prosím, když tě tu vidím?!🙂
Netušíš, jestli mám brát ještě listovku?! Došla mi, tak nevím, jestli ji kupovat ještě, abych případně většímu bobistovi neublížila, nebo tak?!🙂 díííky!!

sarlotta
21. bře 2010

Handm listovka by se měla brát půlroku před těhu a pak minimálně ty první 3měsíce. Já tea beru pořád a k tomu ještě Femibion 400 teďka s DHA. Je to drahé, ale když jsem se na to těhulení dala, tak to dám.

sarlotta
21. bře 2010

Mňam mňam holky, já jsem zjistila, že musím spotřebovat kysané zelí, má do zítřka datum 😉 tak jsem ještě zapla troubu a už se peče králičí hřbet se zelíčkem, žampionky a anglickou a půjdu udělat kašičku bramborovou🙂))))
Rizoto bude na véču nebo půjde spinkat do mražáku🙂

zlababa07
21. bře 2010

Ahoj šarlottko, mňam králík.....až mi z toho začalo kručet v břichu🙂 Jo a další Ko mám 1.4. na apríla, koukala jsem, že mám v tabulce otazníček 🙂 Já se teda ještě válím v pelechu a požírám hrozny, ale hlad mě vyhání, tak jdu taky něco ukuchtit.

handm
21. bře 2010

šarlotko, děkuju, mě je jedno, jestli drahé, zatím mě to finančně rozhodně nezruinuje 😀 ale spíš jestli pak třeba mimču už to víc nevadí, než pomáhá, jsem myslela. a někde jsem četla, že se pak rodí větší miminka, když se furt nějaký tyhle vitamíny berou, ale nemyslím, že by psali zrovna o listovce.... nepamatuju ale co to bylo ☹ sklerotik, no..
každopádně si ji koupím hned zítra.. měla jsem teď tři dny pauzu, tak aby tělíčko mělo, co potřebuje!!🙂
u vás jsou taky hotový jídelní orgie 😀

aja.83
21. bře 2010

Holky, vy jste to kuchařinky! 😉 A já už mám v troubě nugátové řezy a jdu dělat náplň! 😉
A s tou restaurací Ambiente jste mě tak navnadili, že tam snad s manžou někdy vyrazíme! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru