Zastavuje se mi srdce. Setkala se s tím některá?

boobinka
21. kvě 2011

Posledni tri dny mam divny pocity na hrudniku. Tezko popsat, ale je to jako by jste se lekli a ten pocit jak se vam sevre hrudnik a pichne u srdce. Navic to pocituji jako by se mi zastavilo srdce a pri tom se mi tezko dycha, trva to jen par sekund, ale opakuje se to nepravidelne treba i 30x do hodiny. Vetsinou kdyz jsem v klidu, ale uz i kdyz jsem aktivni. Mam doma stetoskop na poslouchani mimiska v pupiku a kdyz jsem se poslouchala, tak je to tak, ze srdce mi jednou buchne vic hlasiteji nez bezne (pri tom pocituji pichnuti) a pak se na delsi dobu zastavi ( pri tom pocituji zas sevreni hrudniku a obtizne nadechnuti). Setkala jste se s tim nektera z vas? je to bezne v tehu? Na srdce jsem nikdy netrpela 😒

marti73
21. kvě 2011

@boobinka To je nějaký divný.. radši si skoč k dr. 😒
Teplo má asi na tom taky svůj podíl, ale já bych neriskovala. 😒
Touhle dobou jsem byla loni v 5. měsíci a nic takového a ni ve vedrech se mi nedělo. 😕

fram
21. kvě 2011

@boobinka já mívám bušení srdce a to kolikrát až se mi udělá lehce nevolno. A to i když jsem v úplném klidu. Občas mám pocit svírání na hrudníku a že se mi hůř dýchá. Byla jsem na EKG na začátku těhu a bylo v pořádku, jenže to jsem se ještě cítila dobře. Moje gyndr. mi řekla, že jestli to nepřejde, pošle mě ještě jednou na EKG.

boobinka
autor
21. kvě 2011

@marti73 @fram ... ja jsem dnes vyjimecne doma, kde mam chladek, ze musim chodit v mikine, takze z veder bych nerekla. Ono je to nejhorsi kdyz lezim ci odpocivam. Pak se mi udelalo i na omdleni, ze jsem chtela zajet na pohotovost, ale jelikoz jsem sama doma, nevim co se synem, tak jsem pretrpela. Mdlo mi pak preslo, ale ostatni pretrvava. Na netu jsem nasla dle priznaku, ze se muze jednat o aritmii srdce.... 😖

dana3262
21. kvě 2011

Ja mam tohle spojeny s psychikou. Segre rekla doktorka, ze to ma z toho, ze se moc sleduje, ale podle me to je blbost protoze to cloveka dost obtezuje a ne ze by si hlidal kazdy bouchnuti srdce. Taky mivam to, ze se mi srdce proste rychle rozbusi a zamota se mi hlava a udela se mi cerno pred ocima, ale to je asi tlakem protoze po kafi je to ok. Ale to co popisujes je neco jineho a ja tedy dochazim na kardiologii a necham si delat ekg a echo. Ale fakt si myslim, ze to je psychicky. Srdce bouchne a pak pauza a pak se rozbusi. Clovek se chvilku nemuze skoro nadechnout.

boobinka
autor
21. kvě 2011

@dana3262... psychicky jsem na to az moc dobre... nejsem ani ve stresu. Holt si pripadam jak hypochondr 🙄

fram
21. kvě 2011

mě taky dr. řekla, že se musím uklidnit a nestresovat. Marně jsem jí vysvětlovala, že naopak - krásně si těhu užívám a rozhodně nestresuju tak, že by mi to mohlo dělat nějaký problémy 😠

boobinka
autor
21. kvě 2011

@fram ... pak se zduveruj doktorum... snad vydrzim do pondeli, zajdu k obvodni dr. ona ma i EKG, tak uvidim co na to rekne.

boobinka
autor
23. kvě 2011

Tak jsem byla u dr. EKG mam v poradku, tezko ji vysvetlit, ze takove stavy mam nekolikrat denne, ale ne vkuse a zrovna to bylo ok. Uvidi co mi rekne v patek dr. v tehu poradne, kdyztak me hospitalizuji na pozorovani. Ted se jen modlit abych to prezila, nebot v sobotu se vdavam 😕

helulela
23. kvě 2011

@boobinka to, co popisuješ vypadá na extrasystoly. Jsou běžné i u zdravých a netěhotných, ani to nemusí nijak vnímat, ale 30x do hodiny je dost. Na jednorázovém ekg se nemusí zrovna zachytit, ale existuje i třeba 24hodinové monitorování ekg doma a nebo pak případně to pozorování v nemocnici. Snaž se na to moc nemyslet, těš se na svatbu, ale v pátek se určitě u dr. znova ozvi.

boobinka
autor
23. kvě 2011

prave EKG nic nezachytilo, to mi natacela ani ne 2 min. Jeste se zminila o diazepamu na noc, nebot me tyto stavy budi i ze spani, ale ten jsem radne odmitla. Uvidime co na to rekne dr. v poradne.

ruzenkas
23. kvě 2011

@boobinka Ahojky, nemáš ještě nějaké jiné komplikace? Třeba větší pocení-jak ve dne, nebo v noci? Nechuť k jídlu nebo hubnutí? Píchá Tě to třeba i v leže? Já jsem teda těhotná nebyla a tak posoudit nemůžu, ale myslím si, že by sis měla dojít k obvodnímu lékaři. Tím Tě nechci strašit, ale je lepší mít jistotu a vědět, co to je 🙂 Moje babička má takové stavy od páteře.

Jinak hodně věcí může být psychických, jak jste některé psaly, že si myslíte, že to tím není. Já sama jsem na sobě pozorovala i stav dušnosti (v noci jsem měla pocit, že se vážně udusím a několik dní jsem spala v sedě), který byl vyvolaný psychikou, ač jsem si byla jistá, že to tím není, jelikož jsem studovaná v podobném oboru. Ale někdy, bohužel, lékaři svádí problémy na psychiku, protože to je nejlehčí vysvětlení a nehledají problém někde jinde ☹

boobinka
autor
23. kvě 2011

@ruzenkas ... dnes jsem byla u obvodni a nic nenasla. I jine komplikace. Stitnou zlazu mi delala v unoru, krevni obraz na chudokrevnost take a nic se nenaslo. Na zada netrpim. Ve stresu nejsem, uzkosti netrpim.... snazim se na to nemyslet, ale nejde to kdyz vas pichne u srdce, stahne se hrudnik a lapnete po dechu, to nejde si toho nevsimat. Kor kdyz se vam udela mdlo. Holt az sebou seknu, tak se zacne neco resit... SNAD.

tuba
28. kvě 2012

Ahoj, poslední 2-3 roky mívám stejné problémy. Někdy mám pocit, že se mi na jeden tep zastaví srdce a zase se rozbuší a je mi na omdlení. Za hodinu to třeba úplně přejde. Zrovna dnes se mi to zase stalo. Dal jsem do googlu "zastavuje se mi srdce" a vyskočila tahle diskuze. Většinou to mívám, když se mění tlak (před bouřkou). Když se pak spustí déšť, celkem se uleví. Mám to přes 2 roky a připadám si taky jak hypochondr. Je mi 31. Doktoři mi nic nenašli a byl jsem asi na miliardě vyšetřeních. Srdce mám jak zvon prej. Nebyl jsem ale na odběru mozkomíšního moku, kde je možné zjistit boreliozu v nervovém systému, na kterou mám nyní podezření. Poslední dobou mě totiž začínají provázet i různé bolesti po těle a necitelnost některých částí těla na pár vteřin. Srdeční arytmie ale bývá i od zablokovaných žeber, případně 5.-6. obratle, kde jsou nervy propojeny se srdcem. Pomáhá cvičení, plavání a správné dýchání. A nesezení u počítače... 🙂

dana3262
28. kvě 2012

@boobinka přestalo to?

boobinka
autor
29. kvě 2012

@tuba @dana3262 ... neprestalo, jen uz to nemam tak casto jak v tehotenstvi. Jeste na porodnim sale par minut po porodu jsem si na to opet stezovala, natocili mi EKG. Doktor potvrdil, ze je tam neco v neporadku, pokroutil rameny a rekl na to, ze je to z vycerpani z porodu, ze to je bezne. co na to rict, no... 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru