Život na vsi, se zahradou, zvířaty. Jsem tu jediná?

kammka
23. únor 2011

už mně mockrát napadlo, jestli jsem exot, nebo je někde opravdu nějaká mamina, která žije vesnický život se vším všudy, tedy s domácími i hospodářskými zvířátky, květinkami i zeleninou na zahradě, dojížděním úplně všude, minimálním společenským životem atd...pokecám s někým o množení králíků, zavařování jablek, o tom jak odčervit polodivoké kočky, co udělat s dárky typu bažant i s peřím , na kost zmrzlá kančí kýta či jak se nachystat a jak ve zdraví přežít zabíjačku s dvaceti hosty.... a tak... ozvěte se někdo prosím, já si fakt už někdy připadám jak ufon... ☹ 😒

kammka
autor
23. únor 2011

jestli se nikdo neozve, tak ty králíky vymlátim, zruším objednávku na slepice a ... ☹

beruska2x
24. únor 2011

😀 ted bydlim poslednich par let ve meste ale jinak jsme cca 24 let na vesnici bydlela, to nevim jestli ti k necemu budu 😀
prave me desne stvalo to dojizdeni - at do prace, skoly atk kdyz jsme byli mensi - nestihali jsme zadne krouzky, kino pac by jsme se nedostali 😝

jinak - mam znameho myslivce co mi bazanta krasne stahnul a jen jsmem ho dala upict, kance mam od tety a nakladam ho na svickovou a je to bomba 😉
hostum zavolej at dovezou neco sladkeho, po tom je pka nejvetsi schanka 😉

gabinka1012
24. únor 2011

@kammka přidávám se k tobě i když bydlím mimo to tak to moc dobře znám a je to můj uděl tím že jsem si vzala syna statkáře 🙂 🙂 Manžel podniká v zemědělství, na statku u tchána jsou králíky,slepice,holuby.Jelikož na tom po zdravotní stránce není nejlíp tak jsme pořád tam.Práce okolo dobytka na poli to já moc dobře znám stejně jako kydat hnuj.ASi tak před týdnem jsem škubala 4 kachny.To bylo nekonečný.Když jsou žne tak trávíme několik dní na poli,tedy až na minulí rok to se mi narodila Nikča.
Jinak na vesnici žiju pomalu celý život 🙂

kammka
autor
25. únor 2011

jéé, holky, já se tááák bála, že tu budu sama 🙂

@gabinka1012 kačen jsem jednou škubala 10...mazec...já jsem navíc takový pako, že to chci mít dokonale, takže pak si beru velkou mísu , do ní tu kachnu, sednu večer k telce a s pinzetou doškubávám..dost pomáhá prosypak to peří před spařením kalafunou, to se to velké peří potom "oloupe", takže pak zbejvá jen pár peříček a ta brčka v kůži.

ad. léto: u nás nikoli žně, ale sena..to je průběžně celé léto, děs. já navíc nemám horko moc ráda, je mi hned blbě... loni jsem tomu unikla, byla jsem těhotná, pak jsem ale bohužel stejně potratila, i když jsem se hooodně šetřila..
@beruska2x jo s tím sladkým je to fakt..akorát v lednu byla zabíjačka u kamarádů a minulý týden mi dali dva kýble cukroví a sladkostí, co jim lidi navozili 😅
my budem letos zabíjet navíc v neděli, takže nealko pivo...

beruska2x
25. únor 2011

@kammka no tak co mela babicka kachny je uz dlouho ale pak ikrity jsme skubali.. boze to jsou vzpominky 😀 a dnaska se deti chodej koukat do Zoo na to pomalu 😀

kammka
autor
25. únor 2011

@beruska2x no u nás je to taková zooo....králíci, prasata, koně, kočky, pes.....a ty kachny... 😎 😠 😒
slepice jsem jediné opravdu chtěla, ale ještě je nemám, snad letos, vajíčka se hodí.. prasata máme jak bílá, tak vietnamce, od těch máme párek, teď čekáme selátka, každým dnem...
naše malá to bere v poho, dokonce nedávno pronesla, že až vyroste, tak bude taky zabíjet s náma: kačenky, kjájíky, pjašátka...jsem docela čučela v šoku 😀 😀 😎 😎

beruska2x
25. únor 2011

@kammka to by bylo neco pro naseho, toho taky od zvirat nemuzeme u pradedy a jinde dostat... na konec kazdej vikend chodi..slepice honi ze mam strach ze neponesou vubec nic 😀 do kravina chodej pro syry a mliko s babi a to prijde smradlavej a s brekem ...

ten by spal v chlive kdyby mohl 😀

kammka
autor
26. únor 2011

holky, zajímalo by mně, jak to máte na venkově se školkama??? u nás je teda provozní doba super, 6:30-17:00, ale prej tam o půl páté většinou už nikdo není... a jak jste se školkou spokojené??

beruska2x
27. únor 2011

u nas na vsi skolka je a je to jediny co me mrzi - ze tam Sima nebude chodit.. je to tam proste domacky, chodila jsme tam ja, bracha, vsichi, mame na to super vzpominky 😉 maji tam pro deti zahradku se zeleninou a ovocem.. skolni hriste krasny... kucharka je mistni - proste pohoda 😉

jinak tam co vim chodi deti i z okolnich vesnic a rodice si je bud busem nebo autem normalne vyzvedavaji.. je tam i skola v budove - 3 tridy tak i druzina a myslim ze problem neni...

ale my teda mame uplne novou krasnou skolku skoro ulesa a jen o ulici vedle tak jsem od zari zvedava 😵 jak to (hlavne ja) zvlaneme 😀

alca22
1. bře 2011

@kammka Ahojky já také bydlím na vesnici. Sice dobytek žádbný nemáme, ale manžel je myslivec, takže v zimě není noze o divoké kačeny nebo baženty. Kuchám u i škubu já. MAnžel tak maximálně stáhne zajíce. Jinak od mnželova babička s dědou mají taky hospodářství s karálíkama, slepicema, prasaty, mají i koňa holuby. no všechno. ZAbíjačka 2x do roka. NA poli se taky dělá. brambory se sážou ručně a zahnují koněm. Jsem ráda že syn může ještě vyrůstat v takovým prostředí, že má dobytek na dosah ruky a nemůsí se na ěnj chodit dívat do zoo.

kammka
autor
3. bře 2011

@alca22 no to je něco, brambory se zahrnují koněm... my máme ty herky tak akorát na koukání, není na ně pro samou práci čas..
@beruska2x no spíš nechápu, čím se u nás ti rodiče živí, když ráno před sedmou tam je jedno dítě a totéž v půl páté... ☹ ..snad namotivuju naši malou, aby to brala jako výhodu, že si může vybrat, s čím si bude hrát....

beruska2x
3. bře 2011

@kammka noí.. asi je vodi a vyzvedavaji babicky, prababicky , starsi sourozenci... 😅 na vesnici se to vzdycky nejak zaridi 😀

angeela
5. bře 2011

ahoj holky.. my bydlíme na vesnici tři roky.. hospodářství zatím nemáme, jen psa a dvě ovečky (přes vánoce byly u berana, tak možná budou i jehňátka).. taky jsme přemýšleli o dalších zvířatech, ale nevíme jak řešit naši nepřítomnost.. rodiny, známé, kamarády, všechno máme v Praze a tak tam cca dvakrát do měsíce jezdíme na 2-3 dny.. a to bysme tu ty králíky, prasata a tak nemohli nechat.. můžu se zeptat, jak případnou nepřítomnost řešíte vy? nebo je prostě pořád někdo doma?

kammka
autor
8. bře 2011

@angeela ano, my jsme skoro pořád doma...když jedem někam třeba o Vánocích, tak ráno hooodně nakrmíme a hned po návratu třeba druhý den krmíme do noci zas...jo, ono to vypadá děsně romanticky ty zvířátka, ale nej je malej pes, kterýho berem všude s sebou a kočky, který kdyžtak zajdou somrovat na dvorek k sousedům....
@beruska2x tak jsem tahala rozumy z řezníka (v neděli byla zabíjačka) a bylo mi řečeno, že se na vsi u zaměstnavatelů neřeší, jestli ráno dorazí někdo do práce o půl hodinky později a odpo zmizí o hodinku dřív :-/...to nevim, co by mi řekly kolegyně a pacoši teda...

kammka
autor
8. bře 2011

@angeela a co kdyby příbuzenstvo a kamarádi jezdili k vám??
nebo si pořiďte dobrého souseda, co to nakrmí..
😉

meleri
8. bře 2011

takový život ti ze srdce závidím! 😵

beruska2x
8. bře 2011

@kammka tak at te reznik zamestna 😀 mas rezat do pocosu nebo do veprovyho.. to je preci jedno 😀

kazdopadne si myslim ze vetsina rodicu stejne dojizdi za praci.. mi nerikej ze by se tam uzivili 😕

romanticky zivot to je.. ale presne jak rikas... teta maji obrovitansky hospodarstvi a nepamatuju ze by nekdy byli na dovce - kravin a ni vepron si sebou nevezmes a hlad maji zvirata i ve svatek a nedeli.. je to spousta driny driny a driny..

musim rict ze bych to nechtela ani za zlaty prase 😅