Zjištění těhotenství až při porodu, jak je to možné?

kamilka007
16. lis 2013

Ahojky, mám takové lehčí téma do kategorie "Jsem těhotná". 🙂
Už spoustakrát jsem slyšela o ženách, co čekaly dítě a celých 9 měsíců o tom nevěděly, takže porod je vysloveně zaskočil (koho taky ne 🙂 ). Vždycky jsem si myslela, že to je úplný nesmysl a vždycky to přišlo cestou "jedna paní povídala", takže jsem to vůbec nebrala vážně. Nedávno mi ale můj dobrý kamarád vyprávěl o paní, kterou učí anglicky, a té se to stalo - 9 měsíců těhotenství, aniž by to věděla a nečekaný porod. Podotýkám, že kamarád nemá absolutně proč si to vymýšlet a paní je inteligentní, 37-letá žena (dokonce mám dojem, že jedno dítě už má). Jak je to proboha možné?! Máte s tím některá zkušenost? Vím, že tu je mnoho důležitějších témat, ale mojí zvědavosti tohle prostě nedá spát. 🙂

romaanaas
16. lis 2013

ahoj, zkušenosti já s tím přímo nemám, ale jedné známé se to doopravdy tak přihodilo. Byla obézní sice ne nějak extrémě, ale byla. Bylo jí 28 ani nepociťovala žádné příznaky, nebylo ji nevolno nic pouze ji občas pobolívávalo zvláštně břicho ale měla vždycky problémy s tlustým střevem, tak tomu nedávala nijakou váhou no a jednou večer ji tak nesnesitelně bolelo břicho, říkala že jí tam úplně škubalo, a nedalo se to vydržet tak odjeli na pohotovost, cestou ji zřejmě prsakla voda, tak byla dosti zaskočená co to je kde se bera ta voda. No a na pohotovosti jí řekli at zavolá mažela že budou rodit, porodila v 8 měsíci chlapečka, který je naštěstí zdravý a nyní mu je 2,5 let. Podotýkám, že nikdy nebyla na gynekologii, což nikdo nechápal, ale to je každého věc. Je to nekuřečka a alkohol pila jen občas. Není ze sociálně slabé rodiny spíše naopak lidé tu nad tím kroutili hlavou a často jí to vpálili do očí, že je nezodpovědná, ale já jsme si vždycky jenom říkala zaplať pánbůh, že jsou oba v pořádku. No prostě je to zajímavé ale stát se to doopravdy může

novynka
16. lis 2013

taky mám "story" 🙂 u nás je jedna holčina vcelku normální postavy - vysoká, ani silná ani hubená... bylo jí asi 21 let, když jela ze školy domů autobusem, kde jí začalo dost bolet břicho, přijel pro ni taťka a odvezl ji na pohotovost s tím, že to bude asi slepák... prý ji tahali po všech možných vyšetření, až na gynekologii zjistili, že rodí! je to taky neuvěřitelný... má teď zdravého chlapečka, i když prý během těhotenství občasně kouřila a ještě pár dní před porodem se dokonce na nějaký akci dost opila :D taky ten příběh znám přes kolik lidí, ale holčinu znám a to, že takhle nečekaně porodila je opravdu pravda... jo, a prý před těhotenstvím měla nepravidelnou menstruaci a během těhu snad občas špinila... ale stejně nepochopím, jak nemůže máma cítit pohyby miminka, když si představím, jaký to moje dítě je "vetřelec" :D

luciebx
16. lis 2013

me osobne tohle teda taky neda spat.. taky nechapu jak tohle nekdo na sobe nepozna.. ale je fakt ze u obeznich lidi se to stava dost casto.... ale kdyz si vybavim na ty pohyby.. ze sem nemohla dychat pri chuzi a to sem mela malinky brisko.. tak nevim jak tohle davaj ty silnejsi holky co fakt netusi ze jsou tehu a jen si mysli ze na ne neco leze nebo tak.. je to vazne zahada jak si ta priroda dokaze poradit..

rory_g
16. lis 2013

Podle mě je to nesmysl, sama jsem dost při těle, dle tabulek obézní. V těhotenství jsem přibrala skoro 20kg a z toho šlo vše skoro do bricha, rozhodně se nedalo přehlédnout, že nejsem jen tlustá, ale těhotná. Další věc jsou pohyby a kopání mimča, jak by si to ty, které nevěděly, že jsou těhotné, vysvětlily? Nevím, dokud se mi to asi nestane na vlastní kůži, neuvěřím 😝 😀

kamilka007
autor
16. lis 2013

@romaanaas
@luciebx
@rory_g
@novynka
S tou menstruací mi to právě taky není jasný, vždyť nedostat ji 9 měsíců by mě minimálně znervóznělo.. 🙂 O pohybech nemluvě. Ale když to vím takhle skoro od zdroje, nevím, co si o tom myslet. Nejradši bych toho kamaráda zaúkolovala, ať z ní vytáhne podrobnosti.. 😎

vondracek
16. lis 2013

Je to hodně zajímavé. Nechci se zastávat těch holek, co to nepoznali, ale dle své zkušenosti, pohyby se dají docela dobře zaměnit za plynatost a jestli jí někdo hodně trpí, pak bych se tomu nedivila.. Já osobně nevím o nikom, komu by se tohle stalo. Mám jen kamarádku, která zjistila že je těhu až v 5 měsíci, protože do té doby normálně ač slaběji menstruovala.. Já osobně bych těhu nezkovala ani omylem, jsem malého vzrůstu a tak mám bříško pořádné. Ale co tak kouká, tak vysocí lidé mívají bříško maličké.
Hlavní je, že to dobře dopadlo a dětičky i maminky jsou zdravé 🙂

deenyska
16. lis 2013

Nedá mi to, musím přispět 🙂... vlastní zkušenost nemám, ale stalo se to kamarádce mé kamarádky, normálně pravidelně krvácela (to prý není nic neobyklého, když se během těhotenství krvácí, někde jsem o tom četla, ale netroufnu si to tlumočit, nejsem odborník a určitě bych napsala nějakej nesmysl, ale souviselo to myslím s hematomy či co)...k velikosti bříška sama za sebe.. jsem štíhlá (né hubená, mám normální ženské tvary 😀 )do prvního těhotenství jsem měla břicho jak přistávací dráhu a přísahám bohu, že na mě těhotenství nebylo vůůůůbec patrno minimálně do 5. měsíce, za tyto první měsíce jsem nabrala dvě kila a to jsem měla ukázkové těhotenství, žádné zvracení nic, později to šlo pomalu nahoru, ale ve finále jsem se dostala na 8 kg navíc... .. a v porodnici jsem měla menší bříško než maminy, co měli před sebou ještě půlku.... při druhém těhotenství, kdy jsem čekala dvojčata (nedopadlo to v 17. týdnů), mi bříško přísahám naskočilo až v těch posledních dvou týdnech před potratem a to jsem tam měla miminka 2......takže věřím, že když je mamina už ze základu trochu kyprá, tak jí nějaký to kilo navrch fakt nezaskočí. Ani u těch pohybů bych nebyla tak přísná... můj synáček byl celkem lenoch a věřte mi, nevědět, že jsem těhotná, myslím si, že mi "bublají" střeva 😀 . Určitě je to přinejmenším k pozastavení, taky mě to překvapilo, že se najde ženská, co to nepozná, ale když nad tím uvažuju, vlastně to možný je. Nechce se mi věřit, že by skoro 40iletá paní, která už dítě má, tutlala úmyslně těhotenství. Joo, kdyby měla 16... to by byla jiná 😀

maciik
16. lis 2013

Taky znám "jednu takovou" 🙂 Tou dobou jí bylo něco přes čtyřicet, absenci menstruace a přibývání na váze přisuzovala přechodu 😀

uztotakbude
16. lis 2013

Nechápu: Nemají menzes, mají pohyby, přibírají, tělo je unavenější, prsa se nalévají a ony nic nezpoznají? Slyšeli někdy něco o sexuální výchově? Nebo o biologii?

ilovebaby
16. lis 2013

Už vidím,jak koukám na tu nožičku co mi vylézala pod žebrem a říkám si "hmmm, to mám ale agresivní prdy " 😀 😀 😀
Nesmysl 😅

laurital
16. lis 2013

Pohyby plodu může za plynatost zaměnit jen někdo po flašce rumu 😉 .Bože můj i při extrémní nadváze cítíte pohyby a břicho tvrdne.Chápu, že to někdo třeba zjistí později, ale nevěřím, že až při porodu.
Já sama jsem v těhotenství přibrala jen cca 8 kg, dlouho nebylo nic vidět, ale stačí mít základní ponětí o ženském těle a dáte si příznaky dohromady.

llluckaaa
16. lis 2013

@uztotakbude Tak asi když nedostanou menzes, cítí pohyby, přiberou na váze, zvětší se jim prsa a jsou mnohem víc unavená, určitě těhotenství poznají 😀 Jenže 1. někdo má MS nepravidelné s dlouhými přestávkami, někdo menstruuje i v těhotenství, 2. někdo pohyby moc necítí (já je třeba moc necítila, měla jsem dítě KP a zádama směrem na břicho) 3. někdo nepřibere (a někdo dokonce i ubere), 4. únavu můžou přičítat hormonálním změnám nebo nemoci
Jenom s těma prsama teda nevím, třeba na sobě někdo změny necítí 😒

verdos
16. lis 2013

@ilovebaby Tu nožičku pod žebrem závidím... Taky jsem si vždycky takovou přála a obdivovala jsem fotky a videa na internetu, ale asi mám moc tlustou břišní stěnu (jinak nejsem nijak tlustá obecně, prostě úplně normální...). Maximálně se mi tam při pohybech udělají trošku boule, a to je vše (podotýkám, že momentálně jsem v 38tt svého druhého těhotenství, takže nečekám, že to někdy bude jiné). Nesoudila bych jen na základě toho, že u mě se něco nějak projevuje - u druhého to může být úplně jinak. Nemám takovou osobní zkušenost, že bych o svém těhotenství nevěděla, ani nikomu v okolí se to nestalo, nicméně věřím, že se může stát, že minimálně hodně dlouhou dobu někdo o svém těhotenství opravdu neví. A i pokud chodí ke gynekologovi pravidelně (řekněme 1x za rok), tak se na to opravdu přijít nemusí.

nonnni
16. lis 2013

je o tom skvely dokumentarni serial, I didnt know I was pregnant. A ano, nektere zeny jsou silne, ale byly tam i zeny, ktere jsou v podstate na nejakych 50kg... Vysvetluji to pozici delohy. Jako lekari.

kocour1
16. lis 2013

Ahoj já jsem tomu taky nikdy nevěřila a říkala jsem si, že je to nesmysl, aby to na sobě někdo nepoznal. Ale mám v sousedství zrovna takový jeden případ. Potkáváme se s kočárkem a tak mi to nedalo a ptala jsem se...říkala, že jí celý život tvrdili, že nemůže mít děti. Už proto jí nenapadlo, že by mohla být těhotná. Je sice lehce macatá, ale rozhodně ne nějak obézní. Břicho klasické těhotenské neměla, spíš jí to šlo do boků a celkově prostě přibrala. Pohyby skoro necítila, chlapeček prý byl klidné miminko. Rodila trochu předčasně, takže se nedostala do toho úplného finále, kdy je břicho tvrdé a evidentně těhotné. Myslela si, že má nejspíš zánět slepého střeva a ono to byl porod🙂. Překvapení pro všechny okolo i pro ni samotnou - je jí už přes čtyřicet a nečekala, že by mohla mít někdy dítě. Dnes je štíhlejší než předtím a evidentně spokojená🙂.

xsenova
16. lis 2013

@ilovebaby mam nevlastnu sestru a moja mama (v tom case 45 rokov) prisla na to ze je tehotna ked bola v 6 mes. Menstruacia jej chodila pravidelne - viem to pretoze som kupovala hygenicke potreby a odnasala smeti. Mala bolesti ale ako mala dlhodobe problemy s mocovym mechurom a teda baculate brucho mala vzdy tak bola s tym na urologii kde jej doktorka povedala ze jej nic nie je, nech si da urologicky caj a isla domov 😀 Brucho jej nebolo vidiet pretoze mimino bolo male a tuky zakryvali ze tam nieco je. Nevedela urcite ze je tehotna pretoze sme doma malovali, stahovali, bola na horskych dovolenkach a pripravovala sa na dlhodoby odchod do Viedne. Na urologii opat (bola v 4 mes) jej doktorka prehmatala brucho a povedala ze to bude cysta alebo nador a vypisali ju na vysetrenie UTZ o 5 tyznov. Ale mama ochorela tak isla az o 8. Pripravena zomriet napisala zavet a doktor jej robil UTZ a vysmiaty jej v 45 rokoch oznamil ze to nebude cysta ale miminko 😀 😀 😀 😀 dalsich 6 tyznov na nej nebolo vobec nic poznat - len tych poslednych 4-8tt do porodu to bolo vidiet. Takze keby rodila predcasne na to asi tiez nepride. A to dieta uz mala. Necakala ze moze byt tehotna a moja sestra bola extra kludne miminko - nemala takmer ziadne pohyby - na rozdiel od prveho tehotenstva. Samozrejme ako to vidiet nebolo pocas leta a potom mama zacala nosit zimnu bundu tak to malo co bolo vidiet sa schovalo tak vsetci ku ktorym sa to nedonieslo pozerali do kocika so slovami, ze to dieta je cele po mne 😀 To si mala vidiet ako valili oci ked mama oznamila ze to nie je moje 🙂

Takze verim, ze to mozne je. Ale predtym - by ma nikto nepresvedcil - pretoze ja som vedela ze som tehotna od 6tt az do sameho konca 🙂

deenyska
16. lis 2013

@ilovebaby Taky jsem si vždycky myslela, že ženská na sobě musí pocítit, že se něco děje. Ale nemůžeme strkat všechny do jednoho pytle. To, že nemám vlastní zkušenost, neznamená, že to neexistuje 🙂 . Moje sestra, když čekala, kopanci od malého přímo naskakovala, jaký dostávala perdy do žeber. Když jsem byla v jiném stavu já, bylo to nesrovnatelný, po celou dobu těhotenství občas ťuknutí a kdybych sama ze strachu nešťouchala do břicha, skoro nic bych necítila. Však to znáte samy z prvních pohybů. Věř nebo ne, pohyby, jaké jsem měla já, kdyby měla ženská, kterou by ani nenapadlo, že by mohla být v jiném stavu, ať už prvorodička nebo zasloužilá matka, za pohyby střev by to klidně zaměnila. Možná to bude směšné, ale musím se přiznat, že od porodu mám v břiše jakýsi "tik", stává se mi, že mi uvnitř břicha čas od času jakoby ťukne, a klidně bych to mohla srovnat s tím, co jsem cítila v těhotenství, jen předesílám, že těhotná nejsem. Moje mamka, když čekala ségru, prý mívala kolikrát břicho úplně šejdrem, jak se tam ségra mrskala... a když čekala mě (jsme se sestrou přesně po roce), prý kdyby mě nešťouchla, tak se ani nehnu. Vážně je to individuální 🙂

tulena
16. lis 2013

Potkala jsem takovou paní v čekárně v rizikové poradně pro nedonošeňátka, kam chodíme. Její holčička odpovídala asi 33. týdnu, když se narodila, a paní netušila, že je těhotná (a to říkala, že pracuje v lékárně)... Nechápu, jak je to možný. Nebyla úplně štíhlá, ale ani ne obézní.

terkaz
16. lis 2013

To nechapu 😅

bonavoxa
16. lis 2013

Taky jsem tomu nevěřila, že by to bylo možné, ale u mě třeba jsem si nepřipadala jako těhotná do 7. měsíce. Malá začínala pozvolna oťukávat, pak ale ke konci už kopala silně a celé břicho se mi vlnilo. Ani jsem nemenstruovala, nekrvácela. Takže bych to přehlédnout fyzicky nemohla...ale psychicky jsem si prostě těhotná nepřišla. Bříško mi rostlo pomalu..a krom bolesti a nalitosti prsou a šílené únavy nic. Ke konci to ale byla jiná, začal se mi zkracovat čípek, spodek pobolíval, problila jsem noc až někdy ve 33. týdnu poprvé..to už jsem si přišla těhotná až moc 😀

kajovaevicka
16. lis 2013

Já jsem teda hodně obézní a o těhotenství se nedalo netušit. Malá mi v tom břiše dělala šílenosti a břicho se mi tak hýbalo, že se to jako větry označit nedalo. A břicho jsem teda měla narostlé hodně a z prsou mlezivo snad od třetího měsíce. Ale manželova sestřenice je taky z řad obézních a ta o těhotenství taky nevěděla, až najednou rodila... A jak tu někdo psal, že od těhotenství ho sem tam ťukne v břiše, tak já to mám taky, je to cítit jako pohyby na začátku, takový ťukanečky... u toho opravdu věřím, že se to dá za ty větry zaměnit a nepřikládá se tomu důraz... Ale jako... nechtěla bych to zažít.

agentkadaisy
17. lis 2013

Ja jsem sice normalni postavy a brisko mam super viditelne a hodne vypadnute dopredu,ale mala je tam tak.hodna,ze kdybych byla treba postavy silne,vubec bych tehotenstvi netipovala. Je tak klidna,ze se musim denne pravidelne soustredit na zachyceni nejakych pohybu. No a taky mam dost vody... Jestli ma treba nekdo nevic placentu vepredu,tak verim ze to muze nevedomky dotahnout az k porodu 😀

saminomimino
17. lis 2013

necháou i kdyby nepoznala žádné příznaky těhotenství,tak kopání dítěte,pohyby,ty prostě nemůže žádná přehlédnout ne?když znám své tělo své pocity,já tedy cítím už sebemnší změnu v břiše,děloha jasně dává na jevo že roste

sisinka74
12. pro 2014

@saminomimino moje mamka necitila se mnou zadne pohyby

lusesita25
5. dub 2016

@kamilka007 Ahoj tak ja s tim zkusenost mam zjistene tehotenstvi az v 6mesici. Predtim jeste 2 mesice pro me klasicke menstruace, coz teda nebyla, nic nebolelo, netahalo a to ze me bolela trochu prsa sem nevnimala. Az po dlouhem vynechani MS sem si teprve zacla rikat ze je neco spatne. Nakonec se pridaly i nevolnosti a tedka pohyby. Tim ze sem pri tele tak narust na vaze pro me nebylo nic noveho a zakulacovat se mozna budu az ted takze asi tak.

monikaxoxo
23. dub 2016

Známá rodičů podle doktorů nemohla ani náhodou otěhotnět, nevím ale jaký měla přesně problém, s manželem se s tím smířili. V 45letech přestala menstruovat a začala tloustnout, silná ale už byla i předtím, myslela si, že je to přechod. Chtěla zhubnout, tak dokonce i dost cvičila a jednou po jízdě na kole jí šíleně začalo bolet břicho, tak jeli na pohotovost. Když doktor přišel říct manželovi, že paní rodí, tak tam sebou seknul.

78marcela
23. dub 2016

Ja teda taky necitila skoro zadny pohyby. Jsem silna,,mela jsem hodne plodove vody...a az tesne pred koncem jsem citila a videla, ze se mi bricho hybe...rodit jsem sla a mela jsem o par kilo mene nez pri otehotneni..prsa se mi nijak nenalivala, nic mi z nich neteklo, bricho vubec netvrdlo, ani nevim, co to je...
Absence MS je u me normalni, mam ji tak jednou za 2-3 roky..takze nebyt po IVF, tak hodne dlouho nic netusim...jen teda mne bylo desne blbe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru