Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

salomee
31. led 2012

..akorát jak furt ležím, tak se hrozně pozoruju a taky když mám vstát a někam jít, tak mám pocit, že se rozsypu😀

pejcoska
1. únor 2012

@salomee Ahoj,tak to je dobře,že to bereš takhle s nadhledem,škoda,že si nemůžeme posedět a popovídat. A s tím ležením máš pravdu,já když vstanu a jdu na záchod,tak se mi klepou kolena a mám celý svalstvo ochablý z toho ležení,no ale co naděláme,viď. Tak zatím ahoj,já za chvíli vyrážím k doktorovi na kontrolu,mám strach,i přesto,že vím,že tím nic nezměním na tom,co mi řekne,ale modlím se,aby se to nezhoršilo. Tak zatím..

salomee
1. únor 2012

@pejcoska Tak dej pak vědět, co a jak. Doufám, že to bude lepší.
Já měla jít dnes na těhot. cukrovku (teda ono je jedno kdy, sestra řekla některý den do konce týdne, ale já chtěla dnes), ale nemohla jsem spát a ráno bych nevstala tak brzo..a když člověk vyloženě nemusí...
Můj nadhled je těžce pěstovaný, i tak se smozřejmě často hroutí...ale jdem dál🙂.

evuna
2. únor 2012

Ahoj holky.....tak jsem zpět po dnešní kontrole...je to horší....jedna dr si mě tam chtěla nechat v nemocnici,ale přivolala si dalšího dr a ten řekl ať se to snažím vydržet doma....za týden kontrola...ach jo...

sima08
2. únor 2012

Ahoj holky, já ležela se zkráceným čípkem od 25tt až do 36tt, z toho od 25tt do 33tt v nemocnici, no hrůza 😝
Ale mělo to dobrý konec a Nikolka se narodila úplně zdravá 😵
Ted jsem na úplném začátku druhého těhu a bojím se bojím, jak to vše dopadne....

evuna
2. únor 2012

@sima08 ahoj tak to jsi si užila...držím palečky ať je vše v pořádku....

sima08
2. únor 2012

Já vám všem taky, určitě to bude dobré, ale jsou to někdy nervy 😠

pejcoska
3. únor 2012

@salomee Ahoj,moc se omlouvám,že jsem se ve středu už neozvala,ale musela jsem okamžitě do nemocnice a až teprve dneska mi přinesli internet. Jinak jsem ve středu byla vyřízená,doktor mi řekl,že musim okamžitě do nemocnice,protože se mi steh prořezává a mohla bych někde na schodech porodit. Tak jsem hned jela a tady si mě vychutnali,řekli,že steh se povolil,ale prořízlý není,tak mi ho chtěl doktor odstřihnout,ale já mu řekla,že pokud,tak si ho odstříhnout nenechám. Jinak to s námi moc dobře nevypadá,nic se mnou nemůžou dělat,jen čekat a čekat. Probrečela jsem celou středu a vůbec jsem nemohla spát,mám hrozný strach a pořád se modlím,aby to dobře dopadlo

salomee
3. únor 2012

@pejcoska ☹ Věřila jsem, že to bude lepší, ale když jsi se neozývala, tak jsem měla pocit, že se něco děje a jestli nejsi v nemocnici... to je mi teda moc líto. Musí to být moc těžké a stresující, ale i tak se snaž držet, přece jenom zdaleka nic není ztraceno. Doufám, že můžeš mít návštěvy a že rodinka přijde.

ee.liska
3. únor 2012

ahoj holky 🙂 pročítala jsem posledních pár stánek a doufám, že budete všechny v pořádku 🙂 Já jsem nyní v 30tt a od začátku ležím, v půlce ledna jsem si poležela v nemocnici. teď jsem doma a klidový režim mám také, jen do sprchy a na záchod 😒 První těhu jsme přišli o holčičku ve 24tt, missed ab. Druhé jsem proležela od 9tt do 36tt na střídačku v nemocnici a doma, čípek zlobil od nějakého 15tt. Ale máme zdravého, krásného chlapečka 😵 Teď čekáme holčičku a věřím, že aspoň do toho 34tt vydrží v bříšku 😵
tak vás chci všechny podpořit, že určitě bude vše v pořádku a za chvíli budetet s mimísky doma 😉 🙂 Ležení je sice otrava, ale člověk si zvykne

ee.liska
3. únor 2012

@pejcoska neboj se nic, v nemocnici si tě aspoň pořádně pohlídají a miminko se pěkně dopeče 😉 držím palečky

evuna
4. únor 2012

@pejcoska holka musíš doufat,že budete v pořádku...budu na tebe myslet...a pevně věřím,že si tě pohlídají...aby bylo vše tak jak má být 😵 😵 😵 😵 😵

pejcoska
4. únor 2012

AHOJ HOLKY,MOC VÁM VŠEM DĚKUJU ZA PODPORU,MOC SI PŘEJU AT PRDOLKA U MĚ ZŮSTANE CO NEJDÝL. BYLA JSEM VČERA NA ULTRAZVUKU A VÁŽÍ 450G A MĚŘÍ 28CM.PRIMÁŘ MI DNES ŘEKL,ŽE SE NIC JINÝHO NEDÁ DĚLAT,NEŽ ČEKAT. ACH JO HOLKY,JE TO HROZNĚ TĚŽKÝ,KDYŽ UŽ JSEM V ČERVENCI VE 22TT UŽ O JEDNO MIMINKO PŘIŠLA A BYLA TO HOLČIČKA. A TED SE TO OPAKUJE. NO NIC,MĚJTE SE ZATÍM VŠECHNY HEZKY A MOC VÁM DĚKUJU,ZATÍM PA

evuna
5. únor 2012

@pejcoska držím ti moc a moc palečky...... 😵 😵 😵 😵

salomee
10. únor 2012

Ahoj všichni, tak já mám po dnešní kontrole dokonce vycházky - 6 hodin, což je, pokud vím, max. rozsah. Čípek mám 46mm..ale samozřejmě vím, že těch šest hodin není k tomu, abych pořád někde běhala, nerada bych o ty vycházky zase přišla, nebo ohrozila malého, to je jasné.

megy
10. únor 2012

@salomee krásný nález čípku. já měla v tuto dobu 42mm, ale pak se mi prďola natlačil dolů a moc jsem chodila a vyřizovala a zkrátil se na 34mm, což je taky norma, takže se zatím držíme pěkně. jen mám také občas obavy, jelikož jsem byla dvakrát na vaporizaci čípku :-/ ale po pravdě moc si nepřipouštím, že by mělo být v dohlednu něco zlé 🙂

držím všem pěstičky 🙂

evuna
10. únor 2012

@sima08 a kdy jsi nakonec porodila?myslím týden?

mám po kontrole a zlepšilo se to o 3mm,takže je na 20mm...musím pokračovat v režimu...ale je to už lepší i na psychiku,je vidno že se to leženíčko vyplatitlo...a vyplatí

sima08
10. únor 2012

@evuna 36+3tt, takže super, určitě to bude dobré a dotahneš to do konce 😉

evuna
10. únor 2012

@sima08 no to mě právě dr řekl taky,že budu ráda abych to dotáhla aspoň do 35tt...tak aspoň že tak🙂))
no tak mám na výběr dva konce🙂)))díky

sima08
10. únor 2012

@evuna už i 30tt je super, stejně ještě pár týdnů vydržíš a je fakt, že čím je člověk vyšší týden, tím je i psychika lepší.
Já měla největší nervy od toho 25tt do cca 29tt 😝

evuna
10. únor 2012

@sima08 no tak to já taky tak podobně🙂))myslíš???možná máš pravdu🙂)a jak si rodila normálně nebo císařem...?
jo a kolik že malá vážila a měřila v tom 36tt?

sima08
10. únor 2012

normálně ne císařem, jen Nikolka byla prcek na svůj týden 2200g a 43cm, ale Apgar 9-10-10, super 😉

evuna
10. únor 2012

@sima08 hm tak právě z toho mám taky strach,jelikož jednou ho mám za sebou už...a zase do tý jizvy znovu zasáhnout...auuuuuu
tak to moje Barča měla ve 34tt 1950kg 44cm..a ten apgar?????co to vlastně znamená????

sima08
10. únor 2012

http://www.maminkam.cz/apgar-skore
a při minulém těhu si taky rodila dřív kvůli čípku?

evuna
10. únor 2012

@sima08 ne to ne to bylo kvůli krvácení....odlučovalo se mi lůžko,ale dispozice k nynějšímu problému jsem si prý vytvořila sama už před holkama... 😢 kouknu na ten odkaz díky

evuna
10. únor 2012

@sima08 tak jsem koukala....a Barča měla 8-10-10

santina
14. únor 2012

Ahoj holky. Narazila jsem na tuto diskuzi a ráda bych také něčím přispěla. Já ležím již pátý týden v nemocnici a ještě pár týdnů budu. Mám zkrácený čípek a ještě se mi otevírá zevnitř. Jsem tu od 25tt. Je to mé druhé těhu. První jsem si také poležela v nemocnici, od 28tt na kapačkách, do 32+6 kdy se mi narodil chlapeček 1890g 44cm. V nemocnici jsme byli dalších 5 týdnů, než měl váhu 2,5kg. Všechno krásně zvládl, jsou mu tři roky a je zcela zdráv. Doma to s tatínkem zvládají suprově, každý den za mnou jezdí. Samozřejmě si tu občas pobrečím(hlavně tedy ze začátku), nemůžu vůbec spát, je mi smutno a stýská se mi, hlavně po synovi. Jenže se nedá nic dělat, musíme to zvládnout. Samozřejmě jsme zvažovali, jestli jít do druhého, ale šli jsme do toho i s tím rizikem, že to takhle může dopadnout. Tím bych chtěla podpořit včechny co musí ležet v nemocnici nebo i doma. Hlavy vzhůru, zvládneme to. Musíme!!!!!!

evuna
15. únor 2012

@santina tak držím palečky......a třeba půjdete i do třetího🙂)))))hodně zdaru

santina
15. únor 2012

@evuna děkuji moc, myslím, že třetí už asi ne, tohle už podstupovat nechci. Dnes jsem měla takovou krizi, že za mnou přišla nemocniční psycholožka, celý den jsem tady probrečela. Koukám, že máme stejný termín porodu. No musím to vydržet. Večer mi dají prášek na spaní. Já jsem tady ještě ani jednu noc pořádně nespala. ☹ ☹ ☹

salomee
15. únor 2012

@santina ☹ ...to je smutné, tak ale určitě brzo bude líp. Každým dnem se naše miminka posunují dál a dál a jsou vyvinutější a větší... tak ať to co nejvíc utíká!
U mě se taky střídaly hlavně ze začátku neschopenky stavy optimismu a beznaděje, kdy jsem studovala články o extrémních nedonošencích....a to nechci vidět, jaké by to bylo v nemocnici, já jsem jenom doma.
A copak asi @pejcoska ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru