Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

lucinka58
17. dub 2017

@marketa11112 i když je fakt, že tím, že jsi už dřív rodila, tak si tě určitě víc hlídaji.... však to je dobře 🙂 a malá má hezký míry - ta moje měla v 26tt odhad 880g, minulý týden v úterý 1040g a včera odhad asi jen tak napsali, protože měřili jen čípek a nálevku... a ve zprávě mám 1200g

lucinka58
17. dub 2017

@millinek81 a kam až jsi to dotáhla? a malá od ségry v pohodě? mě to furt děsí, že by se ta moje měla narodit dřív... furt do ní melduju, že nám je přece spolu dobře, takže musíme vydržet 🙂

marketa11112
17. dub 2017

@lucinka58 snad.. na kontrolu jdu 27..... a po tehle silene viroze a smrkani se budu modlit..... cipek naposledy jsem mela 39.. vic ani mit nemohu, jsem po konizaci.. k lekarce chodim co asi 14 dni....ted resim co s testem na cukrovku, když jsem nemocna, je hloupost ho delat.. a nevim zda do konce 28. tydne budu zdrava.. ach jo....
jinak magnezko mam 4 x denne po 2 tabletkách...

luciekiki
17. dub 2017

Já se musím zítra zeptat kolik malá váží na posledním ultrazvuku co vím měla 815g ale to bylo 30.4. Teď při kontrole jsem byla tak vyklepana ze jsem se ani nezeptala. Taky ji domlouvam ze musí u mě vydržet. Pro mě je horší vydržet do zítra. Zase si říkám ze radši ten steh ať jsem do 36tt v klidu

lucinka58
17. dub 2017

@marketa11112 tak to ho mas krásně dlouhej 🙂 taky bych brala 🙂 aspoň bych nemusela ležet jak pecka.... ☹

marketa11112
17. dub 2017

@lucinka58 zatím snad jo.... ted se zase budu desit.. ze smrkani a kaslani uz me boli cele bricho, podbřišek... porad se dusim.....tak snad vydrzi..

millinek81
17. dub 2017

@lucinka58 Dotáhli jsme to do krásného 36tt😀a dodet nevím, kdybych chodila a dělala to co běžně opatrně jestli rodim dříve. 33tt jsem se začala pohybovat po domě 😉35tt dělala oslavu dceřiných narozenin a 2 dny na to se malý narodil 😀

lucinka58
18. dub 2017

@millinek81 to je pozitivní zpráva 🙂 já bych chtěla pomalu malou nejraději teď přenášet 🙂 doufám, že se proležíme do toho 36 tt, pak vstanu a začnu aspoň něco dělat 🙂 ale osobně moc ležící typ nejsem - nějakou procházku bych si dala 🙂

luciekiki
18. dub 2017

Nakonec až po kontrole primářem mi zjistitli menší zánět, který dle nej muže vše způsobit. Takže do pátku léčba zánětu a pak se uvidí možná na steh ani nebudu muset

millinek81
19. dub 2017

@lucinka58 Víte co to pro mne bylo nesměla jsem vůbec chodit 😉😣jen to wc sprcha a jidlo z lednicky ven😉Nechápu zpětně jak jsem to psychicky mohla zvládnout ale psala js.si deník toho dne a četla si hodně. Joo a objednavala dárečky na Vánoce.😘I tak chvílemi jsem toho měla plné brýle..Besídky jsem holek neviděla. Nic...Vydržte..čas plyne rychle a hlavně potom😉

pandabox
31. srp 2018

@firefly88 a můžu se zeptat jak to cely dopadlo?

tinkad29
6. črc 2019

@brusinka30 zdravim, můžu se zeptat, když jste tenkrát potratila v 18tt,jak jste poznala že se jedná o plodovku? Já mám teď totiz takový výtok, ale je zbarvený spíš do bíla, a občas hrudky, ale někdy cítím že vytece víc, může to být něco takového? Četla jsem že plodovka je vyloženě jen voda, tak já opravdu nevím, už začínám být že všeho nervózní 😔

sandrasevcikova
31. pro 2020

Ahojky holky byla jsem na pohotovosti 27.12.2020 a tam mi řekli že mám čípek 1,5cm a měkký. Pořád mě bolí záda ale tak že nepomáhá nic na úlevu a v podbřišku taky bolest ne poslíčky ale tupá bolest a občas píchání. Myslíte že už se mi blíží porod?

tinkad29
15. led 2021

@sandrasevcikova ahoj tak jak se daří? Může a nemusí. Já měla od 7 měsíce zkrácený čípek na 2 cm a prolezela jsem to až do konce těhotenství..ale opravdu jsem jen ležela, střídavě doma a v nemocnici když se bolesti zhoršily...Ale vydrželi jsme 🙂 něco na tom bylo... Jakmile jsem se zacla víc hýbat, za pár dní jsem porodila.

sandrasevcikova
17. led 2021

@tinkad29 ahoj stále jsem celá ale od včerejška mám šílené bolesti zad a v podbřišku a nepravidelné kontrakce. Včera mi zase odešlo i kus hlenové zádky a večer po koupání jsem měla na ručníku kus něčeho bílého (neprůsvitného) a od té doby mám ty bolesti. Tak snad už porodím dnes jsem 38+0. Jinak děkuju za optání

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru