Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

monulli
3. pro 2015

@dusanba Podle nejnovějších studií má utrogestan vážně dobrý vliv na čípek, brání jeho dozrání tzn. zkracování a otvírání🙂 Mrkni třeba do poradny doktora Kouckého... Záleží na doktorech, můj obvodní gynekolog je stará škola, ten mi předepsal magnosolv a ležet s nohama nahoře... nic se nelepšilo ani nezhoršovalo.... Od té doby co zavádím utroš, tak neležím, dokonce chodím nadále do práce (sedavé zaměstnání) a čípek se zvedl o 3mm a to se vážně nijak nešetřím🙂 Takže já důvěřovala panu primářovi co se i nadále vzdělává

millinek81
3. pro 2015

@dusanba Jo,jo sic o 3tt ale o 1cm kratší🐙Hlavne fakt držet, já teda ležím poctivě, ať má každá jakoukoliv zkušenost,neriskuji.Zítra je kontrola,tak vám povim...Jinak jsem to zkusila na doktorku s procházkou a řekla, že za ní fakt ne.Tak pockam ještě☺Utrogestan jsem měla v tom 19tt asi na měsíc,ale pak už ne,se to zastavilo tak ficim na magensku jen.

luciekamenova
10. pro 2015

Maminky mám problém, už delší dobu mám bolesti v podbřišku až křeče mě berou, cipek mám 1,8 cm .. A sem otevřena na 2 prsty .. Jinak sem 28tt .. Obcas mám slabí kontrakce myslíte že už mohu rodit? Mám z toho strach ☹ dekuji

micha.bello
10. pro 2015

@luciekamenova: Pokud jsi na 2 prsty a čípek 1,8 cm, doporučuji opravdu co nejvíce odpočívat, ležet. Hlavně nenosit těžké věci a nenamáhat se fyzicky. Přeji, aby miminko vydrželo co nejdéle ještě v bříšku.

luciekamenova
10. pro 2015

@micha.bello já mám zítra nastup do porodnice tak mám obavy co mě tam čeká ☹

millinek81
10. pro 2015

@luciekamenova A to ti zjistili až teď?

luciekamenova
11. pro 2015

@millinek81 bouzel minulej týden na pohotovosti při silných bolestech .. Můj gynekolog mi nedělá ani ultrazvuk pokud si ho nevyžádam.

millinek81
11. pro 2015

@luciekamenova tak se drž a vydrzte co nejdyl v bříšku...

japona
11. pro 2015

@luciekamenova Co to je za blbost? Minuly týden při bolestech, při otevření na 2 prsty v 28.tt, to nikdo nezačal řešit a poslal vás domu..? By me zajímalo, kde to bylo?

millinek81
11. pro 2015

@japona Taky to nechápu,hlavně kontroly bez cervikometrie,které doktor nedelal. Mě už by z nemocnice po tomto nálezů nepustili.Resp.nikoho!!!

luciekamenova
11. pro 2015

@japona opravdu me poslali domů , napsali mi magnesko a toť vše .. Prej už mám malou hodně dole a tlačí se mi ven. Ale dneska mě zas poslali domů stim že mám za týden přijít na kontrolu. Já tomu taky nerozumím

millinek81
11. pro 2015

@luciekamenova A co dneska řekli? Co čípek? Oni tě nehospitalizovali?

dusanba
12. pro 2015

Me poslal doktor k hospitalizaci,protoze se mu asi nelibilo,ze mi 2tydny uz tvrdne bricho hodne,i kdyz mi vzdycky nameril cipek 4cm.jen na pohotovosti pred 2tydnama namerili 3cm.no a ted mi tam zase namerili 3cm,ale pry je to v poradku a nevidi duvod k hospitalizaci a nemaji moc kapacitu ani na hospitalizaci.takze jsem rada,ze jsem doma.ale znervoznuje me.ze muj doktor mi meri o 1cm vic cipku,nez v porodníci.to nechapu.ale kdybych prisla otevrena,tak by si me urcite nechali

millinek81
12. pro 2015

@dusanba Právě, ono je rozdíl 18mm a 3mm.Tak nevím,na co u paní čekají

mogwaika
12. pro 2015

@luciekamenova byla jsem na tom stejně ve 31tt, otevřená na dva prsty + odešla hlenová zátka. Rodila jsem 39+1, ale nikdo nevěřil, že tak dlouho zůstanu pohromadě, gyndařka mi prorokovala maximálně týden. Brala jsem Magnosolv 3x denně

millinek81
12. pro 2015

@mogwaika No jo,no to dopadlo dobře naštěstí.Jen každé tehu je jiné...

dusanba
13. pro 2015

@millinek81 a ty jsi na tom jak ted?

millinek81
13. pro 2015

@dusanba Od 19tt to držím na 27mm,někdy odchylky.Jenže tvrdnu docela dost,přijde mi,že hranice 10x denně je překročena. A to Poctivě ležím. Doktorka to ví,jen poslední kontrola byla minulý pátek a od té se to horší. Jdu až v pátek a teď to resim s rodinou.Dnes pockam, zítra jedu.Ať mám jistotu,že se nezkracuje.Vím,že mě zamagneskuji ale raději teď,než v pátek.Nechci od děti a manžela na Vánoce pryč. Sama nevím....

anyesss
13. pro 2015

Ahojky,teď ve čtvrtek jsem byla na gyndě a to jsem byla 27+1 pan doktor mi řekl že mám o trochu kratší čípek ,ale neřekl mi o kolik.Mám být v klidu a polehávat, také mi řekl že by to viděl na neschopenku...v prukazce jsem vždy měla cs 0 a teď mám 1. Je to hodně vážné???

millinek81
13. pro 2015

@anyesss Ty hodnoty neznám.Mě řekli 25mm a délka bývá kolem 45mm.Proto bylo zlé,byl to 19tt.Kolem 29tt už se zkracovat může.Neřekl ti délku?Takmimtak odpocivej, co to půjde☺

anyesss
13. pro 2015

@millinek81 právě že délku mi neřekl :( na kontrolu jdu až 7.1.

millinek81
13. pro 2015

Ju,vlastně jsi to psala.Bříško netvrdne?Kdybynse ti cokoliv nezdálo, jdi dřív.A v práci opatrně... ☺

anyesss
13. pro 2015

@millinek81 čas od času mám na to brát 3x denně magne B6...dr řekl, že kdyby se mi cokoli nezdálo mezi svátky tak, že mám jít do porodnice kde budu rodit.

millinek81
13. pro 2015

@anyesss Jo,to jdi kdyby náhodou. Tak přeji pohodové, klidné svátky😇bez zlobeni bříška.

anyesss
13. pro 2015

@millinek81 to já tobě taky 🙂 koukám ,že mas také termín v Březnu 🙂 kolikateho přesně?

millinek81
13. pro 2015

@anyesss 8.3.Pokud vydržíme. Aspoň únor si přeji...☺

anyesss
13. pro 2015

Jeeee my máme 9.3. 🙂

luciekamenova
14. pro 2015

@millinek81 já také 8.3:-)

marfuska1987
14. pro 2015

Ahoj maminky, taky se přidávám s ,,trápením,,....čekáme dvojčátka a asi od 20 tt mě trápí tvrdnutí bříška..beru magnézko v tbl i magnosolv, pokaždé jinou dávku,podle toho jak se dr líbí můj nález 🙂 a od minulého týdne se mi zkracuje čípek, to byl 25 mm a dnes 23 mm, takže mě dr poslala do rizikovky a zítra ráno nástup do nemocnice....klidový režim dodržuju už od toho 20 tt ale je fakt že posledních 5 dní jen ležím...strašně mě straší představa předčasného porodu, ikdyž pohmate, je prý čípek tuhý..jen utz je kratší,tak snad to ustojíme....🙂

anyesss
14. pro 2015

Jak vidím tak nás je více :( to je strašný :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru