Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

evuna
15. únor 2012

@santina drž se...bude dobře...uvidíš..doma to člověku nedá a vždycky se najde něco co se dá udělat🙂)))takže máš opravdu klid...termín máme o den..to je náhoda🙂))tak to budu na tebe myslet o to víc....
@salomee jj doma je líp,ale v jakém kontextu..pokud nemáš dítko co kolem tebe lítá nebo potřebuje jinou péči....🙂))tak je to super...u mě ty nálady se taky střídají celkem dost...od včera mám depku...

ale myslím holky že nemusíme mít strach o ty prďousky...jsou v pořádku...to jen nám se děje cosi čemu oni nerozumí🙂))

@pejcoska....hm....taky na ni myslím,jak jí je 😒

pejcoska
17. únor 2012

Ahoj berunky,všechny vás moc zdravím a držím vám všem palečky.....vůbec nevím jak začít....je mi hrozně a nevím a moc mě trápí proč se nám to děje....minulý týden ve 22tt jsme přišli o našeho vytouženého broučka....a už během 7 měsíců je to podruhé a i ve stejném týdnu....holky vůbec nevím jak dál,jsem vyřízená a už mě ani nebaví žít dál,vůbec nevím jak to vše zvládnu......strašně to bolí...holky držte se všechny a všem vám moc přeju,ať to všechno zvládnete do zdárnýho konce a máte svoje prďolky

salomee
17. únor 2012

😢 😢 .. to ne, pusenko, to je mi tak moc líto. Brečím s Tebou, to musí být hrozný, co teď prožíváš. Hned bych přijela, kdyby to šlo. Drž se, jak nejvíc to jde, ..ale vím,že teď to moc nejde 😢 😢

sima08
17. únor 2012

@santina ahoj, já ti tak rozumím, jak ti je ☹ 😢
Měla jsem to samé u Nikolky, ležela jsem cca od 25tt až cca do 33tt v nemocnici, brečela jsem taky často.
A i s druhým jsme na tom stejně, bojím se moc, ale šla jsem do toho. Ted jsem teprve 7tt a vše je ještě přede mnou, všechny ty nervy. Vydržím to musím a nejvíc ze všeho si přeju, aby mi bylo ještě jednou dáno to největší štěstí- zdravé dítě. Bojím se, aby se třeba nenarodilo hodně předčasně. Jenže v těhotenství je tolik nástrah, že se člověk prostě musí přestat bát.
JInak měla jsem to úplně stejně, zkrácený čípek pootevřený zevnitř 😖
Já jsem ležela v nemocnici v létě a jestli to zak bude i ted tak zase přes léto. Já už měla tak hrozné stavy, být pořád zavřená vevniř, venku bylo tak nádherně, už jsem byla fakt hotová z toho, že vidím stromy a cítím vítr 😝

werunqa
17. únor 2012

ahojky, taky mam zkraceny cipek..od 25tt musim lezet..v utery jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, jak dopadnu 😕

evuna
17. únor 2012

@pejcoska ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nene že to není pravda ☹ ☹ ☹ ☹ holčičko drž se...budeš to potřebovat aby jsi zvládla uzdravit se.....musíš být silná.....do třetice všeho dobrého..nám se poštěstilo taky a vám musí taky.....vím jak se cítíš....bože ....kdyby mohl člověk nějak pomoci jinak než slovem.....sakra...kolikrát si říkám jestli ten nahoře existuje že tohle může dopustit ☹ ☹ ☹ ☹
až budeš chtít...ozvi se ....i kdyby to bylo za dva roky...jako já....chce to čas.....moc na tebe myslím.....

santina
19. únor 2012

moc vám všem děkuji za podporu, je mi moc líto pejcošky, život je někdy strašně nespravedlivý, někdo kdo si to dítě ani nezaslouží, tak jich má bez problémů pět a někdo to má takhle, drž se!!!! zase bude líp.
@sima08 tak to jsme na tom stejně, a v kolikátém týdnu si porodila? A když tě pustili domu, ležela jsi? Mě doktor řekl, že nález je pořád stejný, tak by mě možná příští týden pustil domu, ale až podle ultrazvuku, pokud to bude pořád stejný.

salomee
23. únor 2012

...Tak na dnešní kontrole naměřeno zkrácení skoro o cenťák a důrazné nařízení nevyužívat vycházek. Už mi z toho hrábne, ty hodnoty fakt lítají, minule 4,6 cm, což jsem neměla ani na začátku těhot., ale sotva jsem začla trochu chodit ven, zas toto...☹ Moje současná hodnota je 3,8 cm, což je asi dobré, ale to zkrácení... Na kontrolu jdu až za tři týdny (ale to asi jen proto, že tam o jarních prázdninách nejsou)....
Na jedné straně čtu v různých poradnách, že všechno do 2,5 cm je norma, když je čípek jinak dobrý (neměkne, neotvírá se) a že ležet nemá cenu, že to nic neřeší a na druhé straně toto...

evuna
23. únor 2012

@salomee Ahoj🙂)to je zvláštní...já mám 19mm a teda režím dodržovat musím...i když teda pár dní zlobím,ale jinak....jak můžu tak se snažím ležet....tak jak to ti dr mají...to teda nevím🙂))
dneska jsem měla zrovna kontrolu a je to stejný,jen malá přibrala a já taky samozřejmě🙂))

werunqa
24. únor 2012

@salomee Ja taky pokratila-ze 3,7cm na 3 cm-ale gynekolog rikal, ze je to jeste "uchazejici"..ale klidovy rezim dale trva.. 😕

salomee
24. únor 2012

@werunqa No..já celkem sleduju tu netovou poradnu dr. Kouckého a rozhodla jsem se, že napíšu..ačkoliv takových otázek tam má miliony...odpovídá ve smyslu, že ležením se nezabrání předčasnému porodu a že co je nad 2,5 cm je norma... doufala jsem, že se nějak vyjádří k tomu, že -teď to asi napíšu uplně zmateně🙂- když ležím, čípek se prodlouží a když začnu chodit (myšleno nejen po bytě na WC a zpět), zas se výrazně zkrátí... ale odepsal jen to, že všechny moje hodnoty (z kterých je patrné, že celkem skáčou nahoru a dolu podle toho, jak moc poctivě ležím, ale k tomu se nevyjádřil) jsou normální a kdyby mě sledoval on, žádného omezení bych se nedočkala...
Věřím mu a mám ho za odborníka bez nějakých mýtů a předsudků, které často panujou nejen u pacientek, ale i u lékařů...ale z toho moudrá nejsem.

salomee
24. únor 2012

...ale těžko říct, zda kdybych se neomezovala, neměla bych touto dobou už čípek 1cm... a nebo vůbec žádnej. 😒

werunqa
24. únor 2012

Tak to fakt nevim..ja mam skveleho gynekologa a verim mu...tak snad vi,co dela.. 😨

salomee
28. únor 2012

Nemá někdo nějakou zkušenost či informace o zkracování čípku z důvodu přítomnosti bakterií v pochvě? Dneska jsem volala na výsledky kultivace a negativní rozhodně nejsou... tak si říkám, jestli to mé zkracování nemůže souviset s tím.. už dřív jsem zaznamenala, že bakteriální infekce se zkracováním souvisí, ale teď o tom nemůžu nic najít...
V pravdě bych asi spíš ráda byla uklidněna, že tím, jak se to poléčí, mohlo by to pomoct i čípku.
Za chvilku si jdu pro recept...vzhledem k tomu, že ten stěr byl pozitivní na e. coli, docela mám stress z toho, jestli mě sestřička poučí, že nemám mít anální sex (neprovozujem) a mám dbát na hygienu (na tu dbám důtklivě) 😝 .

werunqa
28. únor 2012

@salomee
Tak to slysim poprve-ja zadnou bak. infekci nemam..takze fakt nevim 😕

dasa24
28. únor 2012

@salomee ahojky, tak me nasli v predchozim teh. ve 34tt taky e..coli, kvasinky, stafylokoka.jak pises na hygienu dbam, analni sex ne, dr.uplne v pohode a rikala ze staci i tanga( ktere stejne nenosim) nebo se spatne otrit...atd.
mela jsem cipky na tyden, se zkracovanim cipku zkusenosti nemam, i pri techto bakt. jsem mela cipek v pohode 😉

salomee
19. kvě 2012

Ahoj všichni, po dlouhé době poprvé a zas na dlouho naposled na netu.. tak jen chci napsat hlavně těm, co řeší čípek a klidový režim atp, jak to všechno dopadlo🙂.
Já jsem nakonec sice rodila 37+4, ale porod mi museli vyvolávat kvůli preeclamspii.. malej by ještě v bříšku klidně byl a čípek, ač už nějakou dobu necelý 1cm by to též ustál, ale nedalo se nic dělat. Přirozený porod se navíc vyvolat nepodařilo, zůstala jsem otevřená na dva cm, vodu mi praskli.. a dál nic, Ondra měl už hraniční monitory, tak nás vzali císařem. Užila jsem si teda kontrakce, praskání vody a nevím co, jako bych měla rodit přirozeně, ale pak stejně císař.
Ještě podotýkám, že jsem se v posledních týdnech před tím vůbec nešetřila, stěhovala jsem se, tak to moc nešlo.

sarinkaropuska
18. dub 2013

@svetluska.l ahojky ja mám ten samy problem jsem ve 24tt a mám hrdlo 1,5cm beru magnesco 8denně hrozně se bojím 😔

megy
18. dub 2013

@sarinkaropuska odpočívat, ležet, nezvedat těžké věci, a bude to o.k 🙂

birds
18. dub 2013

@sarinkaropuska já měla superzkrácený čípek už od sedmého měsíce a měla jsem jen ležet. .. no a jsem 38tt a ještě pořád nerodím, neboj 😉

luciferus1992
1. čer 2013

Ahoj holky , tak jako vy mám taky problém s čípkem. 6.5 jsem musela naklusat okamžitě do nemocnice s čípkem 1,5 mm a tvrdnutí břicha. Ležela jsem v nemocnici cšlkem 12 dní a poté mě propouštěli s hrdlem 4,5 cm to tvaru T. Čípek mám uzavřený a tuhý. Před 14 dny jsem byla na kontrole, vlastně hned jak mě pustili z nemocnice a doktorka mi do průkazky napsala délku 2,5 cm. Jsem z toho blázen. Rozumím tumu správně, že hrdlo mám 4,5 a samotný čípek na který ona dosáhne je 2,5? V pondělí jdu na KO, tak se jí musim zeptat

luciferus1992
1. čer 2013

Jsem ve 33. týdnu

katie_25
13. čer 2013

Hezký den.. taky se přidávám se zkráceným čípkem.. hodnotu teda nevím, ale dr.hrozil nemocnicí.. :(( mam doma ale dvouletou dračici, tak jsem slíbila, že budu ležet.. beru megnezko 3*1tab. V případě potřeby můžu 4*1.. snažím se ležet,co to nejvíc jde, jakmile vstanu a chvilku něco dělám hned mi tvrdne břicho, malá naléhá :((

mm_mm
28. čer 2013

@chiwule Prosím tě, jak to nakonec dopadlo s tvým čípkem? Já jsem dnes taky 24.tt a čípek 16mm, doktor mě dost vyděsil...

mm_mm
3. črc 2013

@sarinkaropuska Jsem na tom úplně stejně, jako když jsi sem ve 24.tt psala příspěvek ty. A koukám, že jsi to zdárně dotáhla do konce. To je paráda. Jakej vývoj měl ten tvůj čípek?

denulins
5. srp 2013

ja jsem ve 34.tydnu a od 32.tydna se me zkracuje.momentalne je 16mm. lezela jsem i v nemocnici,hruza. strasili me predcasnym porodem,byla jsem uplne vystrasena.jim 6tabletek magnezka denne. musim jen lezet,nic nedelat,ikdyz 🙂lezet porad nevydrzim ale snazim se. pry musim vydrzet co nejdyl. ale rikaji me to takovym stylem jakoby jsem mela kazdym dnem uz rodim.tak sem nervozni:-!

mm_mm
5. srp 2013

@denulins Já ležím od 24.tt. - a doma. Čípek byl v tom 24.tt 16mm, pak se to malilinko zlepšilo a před 11 dny už byl zase jen 16mm. Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. Doktor sice hartusí a pořád zdůrazňuje, že musím ležet, ale taky mi už několikrát říkal, že to určitě dopadne dobře.
Já se teď zase bojím, že si mě zítra už nechaj v nemocnici. Mám doma malý dítě a to by mě fakt zabilo. Buď v klidu, 16mm j pořád docela dost... 🙂

vilibalda
5. srp 2013

@mm_mm Od 20tt jsem měla doporučený klidový režim, ve 23tt jsem skončila v nemocnici s čipkem 11mm s tím, že hrozí předčasný porod, teda vlastně potrat, že je ještě brzy na záchranu miminka ☹ Po týdnu ležení v porodnici, kapačkách magnezia a čípků na noc se čípek prodloužil na 38mm a od té doby jsem ležela doma. Měla jsem fakt velký strach, tak jsem poctivě ležela, i když to bylo náročný. Dcerka měla v té době 16 měsíců a nemohla jsem se o ni starat, vůbec jsem ji nezvedala. 2 měsíce před TP jsem sem tam něco udělala doma, měsíc před TP jsem vstala a zkoušela normálně fungovat. Jak vidíte, porodila jsem v termínu (11 dní před TP) zdravého chlapečka, který je moje zlatíčko 🙂 Tak přeju, ať miminka u vás co nedéle vydrží, ale fakt se šetřete, co to jde! Dítě za to stojí 😉
@denulins Magnezia jsem měla v jednu dobu až 8 tablet denně, ale pak jsem to snižovala a měsíc před TP vysadila úplně.

mm_mm
5. srp 2013

@vilibalda Já ležím fakt poctivě. Za celých šest týdnů jsem snad neudělala zbytečnej pohyb, fakt jen ten záchod a sprcha. Manžel má naštěstí dovolenou, takže se stará o malou a když náhodou nemůže, tak zaskočí mamka. Taky mám strach jak blázen, hlavně kolem toho 24.tt jsem se fakt bála, to mi docházelo, jakej by to byl průšvih, kdyby přišlo miminko takhle brzo. Teď si říkám, že když to vydrželo víc jak měsíc, tak to prostě musí ještě aspoň pár tejdnů vydržet. Břicho mi netvrdne, takže mně by asi ležení v nemocnici a kapačky magnézia k ničemu nebyly. Tak budu zejtra zase doufat, že mě pustěj, ale bojím se teda festově...

denulins
6. srp 2013

ty jo tak to jo,me porad strasili ze uz toho cipku moc nezbyva atd:-! tak jsem z toho byla v nervech,nemela jsem nic vyprane,kocarek jsme nemeli koupeny atd.:-! a stejne si myslim-nebo nedivila bych se kdybych porodila v terminu 🙂 a zapomnela jsem dodat ze ve 32.tydnu ze me i vysla ta hlenova zatka-bolesti zad-beder jsem mela strasne,ale dlouho,a pakpo kapackach pohoda 🙂 zadne bolesti a uz ani bricho moc netvrdne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru