Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

dusanba
22. únor 2016

@andysek2512 Praveze me merili v prenatalnim centru jen v 31tt polohu, kolik plodovky a vahu. a muj dr nic, asi to neumi nebo nevim. jen mi rekl, ze budu mit dost velky dite urcite,kdyz melo 1500g v tom 31tt, jenze to uz jsme ten tyden skoro koncila a bylo to nejak v norme,ale ne ze by bylo velky. ale proto by me mel poslat do porodnice.ja taky nemam nejak extra velky brisko. teda me to bohate staci, ale videla jsem vetsi, ktery vypadaly k prasknuti uz pomalu🙂

lusie9
26. únor 2016

Ahoj holky! 🙂 ta my to nakonec doklepali do 37+4 🙂 Matyas se narodil s váhou 3550g a 50cm, jen měl vysokou žloutenku, protože má Rh negativní, já mám pozitivní... ale po 5 dnech jsme byli doma 🙂

curinecka
11. dub 2016

Ahoj dnes jsem musila na pohotovost s bolestmi v podbřišku, dr naměřil 2 cm cipek normalne má byt 4 . Takže hospitalizace me neminula, Jela jsem si zbalit domu z veci, že si polezim pěkně dlouho tak jsem se napakovala na měsíční pobyt, za dva dny jsem z byla doma mimco 15 tt jsem potratila ještě tu noc z co jsem přijela ☹

kacenickaaaaa
18. dub 2016

Ahojky dneska jsem byla u doktorky a ta mi vystrasila se zkráceným hrdlem, namerila mi 1.8 mm zakázala mi uplne vsechno..smím jen ležet a v patek dalsi kontrola, pokud to nebude lepsi posle me do nemocnice. Mate nekdo zkušenost? Děsí me těch 1.8 mm jinak podle posledni ms jsem 29+2 a miminko k dnešku odpovídá na 30+4

pekkaa
18. dub 2016

@kacenickaaaaa na 30tt je 1,8 cm v pohode. Ja mela to same a porodila v terminu.
Po 28tt uz nejsou ani zadne normy a je to proste individualni.
Jako podcenovat to nemusis, ale zase bych to ani uplne nehrotila.

kacenickaaaaa
18. dub 2016

@pekkaa jooo? Tak to jsem hned klidnější..;) jako uplne nepanikarim ale nemam skoro nic připraveno..tak budu odpočívat a uvidime 🙂 dekuju

andysek2512
18. dub 2016

@kacenickaaaaa ahojky určité to nepodcenuj, ale já od 32 tt byla otevřena na spicku prstu a odešla mi hlenová zátka a rodila jsem 39+2🙂 taky mě strásili a zároveň rikali ze ve finále mužů i přenášet.... Měla jsem teda nařízeny klidový režim, kvůli tomu aby mimcu se dovyvinuli plíce a nabral co nejvíce.... Takže do 36 tt jsem převážně jen byla doma a odpočívala..... Držím palecky!!!🙂))

millinek81
19. dub 2016

@kacenickaaaaa Ahojky,přidávám i mou zkušenost😛Od 19tt čípek zkrácený na 25mm,takže poplach a leháro.Opravdu jsem to dodržovala.Jen WC,sprcha,lednička😛Rodila jsem jen o 14 dní dříve nakonec.Nevím,co by bylo,kdybych to podcenila ale stalo zato vydržet.Ty už to máš za pár, zkus odpočívat nikdo neví,co se v těle odehrává.. Přece jen každý týden miminku k dobru.Držím pestičky pro stesti ať to dotahnete co nejdyl s miminkem v bříšku a jak píšou holky,trba ještě budete přes čas😘

kacenickaaaaa
19. dub 2016

@millinek81 ja jsem si ted vsimla, ze jsem to napsala blbe a mam 18 mm..🙈 Dekuju, je to hroznej vopruz pro me takhle ležet ale udelam cokoliv pro to aby se malej jeste pekl..🙂 dekuju za povzbuzení..věřím ze to dotahnem daleko..😉

katie87
20. dub 2016

Ahoj holky jsem tu nová a ráda bych se zeptala co mě teď znepokojuje. Jsem v 15tt a od pondělí (3den ) pociťuju takové jemné píchání na celý spodek a k tomu jsem si dneska vůbec nenahmatala čípek. Co to znamená, myslíte že to může být varovný signál a měla bych se vydat k lékaři. Nechci zbytečně plašit. Děkuji za odpovědi a Vaše zkušenosti 🙂 🙂

andysek2512
20. dub 2016

@katie87 já bych si hlavně nezkoumala čípek, taky si tím můžeš ublížit... Ale určitě pokud se ti něco nezdá zavolej si na gyndu🙂)) a optej se.... Nebo ja si třeba volala i do porodnice když byl víkend a nebyla si jistá je to normální nebo ne.... Ale těžko říct co by mohlo být to píchání na spodek:-// .... Drzim palecky ať je vše v poradku:-*

katie87
25. dub 2016

@andysek2512 Děkuji za reakci. Poležela jsem si 3dny v nemocnici a prozatím se to uklidnilo. Uvidím co bude dál, ale snad to vydrží. Je to moje první těhu, tak jsem z toho docela vystrašená, aby se něco špatného nepřihodilo.

kusanagi87
25. dub 2016

No tak já jsem měla od doktorky přikázané od konce února více ležet, nenamáhat se atd., protože se mi začal zkracovat čípek a teď, v 38 tt jej mám pořád stejný jako tehdy. Termín 8.5. a minulou středu mi doktorka řekla, že k porodu se to ani zdaleka nechystá min ještě 14 - 21 dnů; aktivita dělohy skoro nulová. A že mám teď naopak přidat činnosti na spuštění porodu 😀 😒 Jinak to později vidí na císařský řez...přitom odhad váhy mimi je 3.38 kg. Takže asi tak....Další kontrolu mám ve čtvrtek, to budu 38+4.

andysek2512
25. dub 2016

@katie87 tak držím palecky ať je vše v pořádku.... To chápu, mě první tehu dopadlo v 8 tt revizi a po šestinedělí a první MS jsem otěhotněla znovu a už mi tu leží šestitýdenní chlapeček🙂)) hodně odpočívej a hlavně se nestresuj a uvidíš že to bude dobrý🙂)))

katie87
9. kvě 2016

@kusanagi87 Tak už je miminko na světě?? Nebo jak to vypadá??

katie87
9. kvě 2016

@andysek2512 Teda tak to jste to vzali hopem 🙂, hlavně zdravíčko a užít si to

baarunecka
9. kvě 2016

Já měla zkrácený čípek u 3 těhotenstenství od 28tt a rodila jsem 31+1 a tvrdlo mi břicho.. No asi bych ten čípek úplně nepodceňovala... Ono někdo přenáší a jiný rodí předčasně...

lucinka58
14. dub 2017

ahojky holky - chci se zeptat jestli můžu doufat ve zlepšení. Byla jsem tento týden hospitalizovaná, protože v 27+2 mi naměřili čípek 24mm. v 27+4 mě pustili na svátky domů s tím, že musím dodržet klidový režim - bohužel čípek změknul, zmenšil na 23mm a udělala se na něm nálevka ve tvaru Y. Myslíte, že můžu doufat ještě ve zlepšení? Jsem doma a snažím se odpočívat a nic nedělat, ale mám doma 21 měsíčního caparta a prostě sice ležím, ale sem tam i k němu vstanu nebo si sednu... Snažím se ho alespoň netahat a snažím se aby se mi moc neválel po břichu - ono mě po tom začíná dost tvrdnout....

millinek81
15. dub 2017

A není někdo kdo by ti prcka přes den pohlídal než přijde manžel? Zkus co nejvíce být v klidu..lehko se řekne s batoletem, vím...Já tskhle ležela od 19tt ale děti ve skle a školce už byly . Čípek 22mm a neprodlouzi se, spíše opravdu klidový režim...Bude to pořádku 🙂

luciekiki
15. dub 2017

Taky lezim jsem 27tt břicho ztvrdlo jednou ve středu od čtvrtka jsem v nemocnici, dali mi dvě infuze magnezia a zavadim si takový perlička ale nevím jak se to jmenuje. Dnes po kontrole čípek 1,5 cm ale otevřená jsem na jeden prst. Do úterý si polezim a pak uvidím kdyby se to zhoršovalo udělají mi steh na hrdle. Mate s tom někdo zkušenost?

petuli05
16. dub 2017

Taky jsem v nemocnici 27tt. Klid na lůžku, jen WC, sprcha. Čípek se nám pomalu zkracuje pořád a "nálevka" se zvětšuje. Nevím, co nás čeká, jen chci smraďocha udržet vevnitř co nejdýl.

luciekiki
17. dub 2017

Jak často ti dělají kontrolu a dávají ti na to něco? Já už jsem s nervama v kýblu porad se nic neděje a do toho dneska svátek ☹️ už chci vedet zda se něco změnilo nebo ne

lucinka58
17. dub 2017

holky a jak máte velkou nálevku? já 13x15mm... vůbec nevím co to znamená, nikdo mi kromě klidu na lůžku prakticky nic neřekne,,,, ☹

luciekiki
17. dub 2017

To netuším vůbec taky mi nikdo nic neřekl to je to nejhorší je čekat

marketa11112
17. dub 2017

zazila jsem to se synem.. byla jsem v nemocnici od 29. tydne, ale krom toho, ze mi zmizel cipek a mela jsem obri ,,nalevku,,, tak jsem mela i kontrakce k porodu y ty mi neustali ani po kapackach...ty mi davali v kuse.......vydržela jsem takto 12 dni, pak mi praskla voda a porod se rozjel na tvrdo...
ted mam opet problémy, jsem ve 27. tydnu, tak uvidíme......kazdopadne je nejlepší vydrzet nad 28 tydnu a mimco nad kilo vahy...........
drzim vsem palce... i sama sobe 🙂)...

millinek81
17. dub 2017

@luciekiki
@lucinka58
@petuli05 Holky, jak to tak čtu ti vaši račci či lvičata se nějak cpou ven...Vydržte ležet, nohy nahoru a nechte se hýčkat. O nalevkach mi nic neříkáli nikdy.Vzdy jen vel čipku a to po pravidelných kontrolách co 14 dni.Oslavovala jsem každý ukončeny týden malého u mne👶Ležela jsem od 19 tt jako placek s návštěvou wc, sprcha, poradna. Vařil manžel. Staral se o děti. Prostě jde to a hlavně myslet pozitivně 😘Čtěte, spěte, háčkujte a těšte se na prďolky..Já mu věřila a opakovala jsem mu každý den, že chci ať u mne zůstane že se na něj těšíme a tak..🙏😉Nejsem věřící ale mu i sobě jsem věřila.A to jsme začínali na úplně jiné časové metě😂Nečekáte chlapečky?

millinek81
17. dub 2017

@marketa11112 Ségra rodila 29tt a malá měla 900g😍

marketa11112
17. dub 2017

@millinek81 muj syn ve 30 + 5 mel 1760 g..... a ted mala pry ve 26 týdnech ma přes 800 g..

lucinka58
17. dub 2017

@millinek81 já čekám holčičku 🙂 zatím váhový odhad z minulého týdne 1040g

lucinka58
17. dub 2017

@marketa11112 ale tobě furt drží teď čípek, ne? kolik ho máš? no je fakt, že já jsem včera na pohotovosti opětovně konzultovala tvrdnutí břicha a poslíčky (měla jsem je i u syna( a doktor říkal, že je to normální ve 3 trimestru pokud se čípek nezkracuje,,, pokud už se zkrátil, tak už je to důvod k hospitalizaci... včera jsem ho ještě ukecala do středy na ležení doma s tím, že jsme magnezko navýšili na max. - 4x2 a kdyby to nezabíralo tak mám nastoupit dřív zase na kapačky ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru