Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

kacak
17. črc 2008

Evicka: no nevim, každý řiká něco jiného, každopádně na rizik.odd. si tě taky nechávaj, abys měla klid na lůžku a ještě ti zvedaj nohy u postele, abys měla pánev trochu výš, jsem si myslela, že se to dělalo tak za totáče, ale mě tim v Podolí taky teď potěšili, když jsem tam ležela 😀 fakt pohodlný. Takže myslim, že bych to opravdu radši nepokoušela aspoň do 34+0. Jinak zvedání těžkých věcí je asi opravdu ještě horší, já jsem to občas porušila a zvedla něco těžšího a vždycky cejtim obří tlak úplně dole a mam pocit, že mi malá vypadne...Takže s tim nákupem, nevim, nevim, ale hlady umřít nemůžeš.

Klarka: dr. nařídil ležet, nic nedělat, nic nezvedat, ale přiznam se, že těch 6týdnů se to moc vydržet nedá, přestala jsem vyvařovat (naštěstí mam tchýni 400m od domu 🙂 ) abych dlouho nestála, manža je naštěstí šikula, tak domácnost obstará kompl. sám, a na kontroly jsem jezdila výhradně autem, jenže min. týden jsem byla trochu aktivnější, abych připravila postýlku a oblečky a pod. a asi jsem to trochu pohnojila ☹ snad mi dá malá ještě 14 dní, abych si to nemusela vyčítat. Každopádně, že to bude díky tomu kratší porod - tim se teď utěšuju 🙂 Jinak obavu z císaře chápu, vědět, kdy přesně se ti malá narodí je v něčem určitě +, ale jako každá operace je to trochu s obavou. A už víš termín?

Katzi: gratuluju ke zlepšení, myslim, že 34mm je normál nález, mě dr. řikal, že je to v pohodě mezi 30-40mm. Jinak s tou taškou to je přesný. Když to na mě ve 27tt přišlo a vezli mě do Podolí, nechtěla jsem si vůbec zabalit tašku, pak jsem na naléhání švagrové-porodní asistentky teda tašku zabalila, ale na příjem jsem si jí nevzala a nechala jí v autě 🙂 a ono ejhle...nechali si mě tam.

katzi
17. črc 2008

Ada, jj, je to supreeer 🙂 Už mi ani tak nevadí, že je menší - doktorka říkala, že hlavní je to, jestli přibírá a od minule přibrala cca 200g. Tak mi spadl šutrák ze srdce, že tam nějak snad nestrádá.

Kacak: děkuju za gratulaci 🙂 Přesně jak říkáš -34mm je úplně normálka, to mi dnes doktorka v nemocnici taky říkala. Za tu předchozí paniku (CS 6, čípek 22mm, po nalehnutí hlavičky 11mm), mohla moje gynekoložka, která mi to asi nějak špatně změřila, nebo nějak v rychlosti. Ta druhá doktorka v nemocnici říkala, že tam ten čípek mám nějak zatočený, takže když to někdo změří v rychlosti může to přehlídnout. Takže tak. Ale teda nijak fyzickou aktivitu hrotit pro jistotou nebudu - předtím jsem pořád někde lítala. Uvidíš, že to třeba u tebe bude taky nakonec jen panika a malá tam ještě těch 14 dní vydrží. Tak pěkně odpočívej.

klarka80
23. črc 2008

Ahoj holky,
tak podávám hlášení z dnešní kontroly z nemocnice. Monitor i UTZ v pohodě, měřil i ty průtoky pupečníkem, zdá se, že miminku je u mě dobře, roste.. odhadem 2700g - což je myslím super váha, ale je to prý jen odhad, nelze tomu věřit na 100%.
A teď ty horší zprávy. čípek se zkrátil na 1cm, navíc jsem se začla otvírat, ve zprávě mám psané: otevřená na tenký prst. Navíc když do mě dr sáhnul, tak řekl, že cítí pohmatem nožičky. :( Malá je stále KP a asi se ještě cpe dolů. Ptala jsem se zda je to moc špatný, tak říkal, že v podstatě normální nález, ale ten jeho údiv.. no nevím, člověka neuklidní. Nic víc mi neřekl, mám přijít za týden na KO, nebo při odtoku plodové vody či bolestech akutně kdykoliv. Takže tak. 😖

kacak
24. črc 2008

Ahoj,
i já se hlásím, stále držím, dr. měl radost, když mě včera viděl ještě 2v1 😀 Mimi je vpoho, monitor ok. Jen ten nález....dr. si to pochvaloval, jak jsem krásně otevřená a připravená k porodu a znovu mě ujišťoval, že podle nálezu to bude rychlý porod, tak snad aspoň tak. Ještě týden klidu a magnezia abych byla aspoň 36+0 a uvidíme. Jinak mi včera bral stěry na streptokoka, vyšetřoval mě zrcadlama a moc se teda těším na vyšetřování při porodu, byla to síla. Každopádně se to blíží, včera večer mi odešla hlen. zátka. Dnes jsem se na předporodnim kurzu dozv. že bych měla tak max. do 14 dnů od odchodu zátky teda porodit. Tak holky uvidíme. Držte se inkubátorky, ať ty míma ještě trochu dopečeme 😀

katzi
24. črc 2008

Klarka, taky vždycky nemám ráda, když nevím na čem jsem, když doktoři řeknou něco jen tak na půl a já pak nad tím doma přemýšlím co tím myslel. Ale když ti doktor řekl, že v podstatě normální nález a neposlal tě třeba už do nemocnice ležet nebo tak něco, tak to bude určitě dobrý a ještě chvíli vydržíš.

Kacak - všechno zlé je pro něco dobré a mít před sebou vyhlídku rychlého porodu je super, ne? 😉

No já tak nějak funguju do kontroly příští týden ve čtvrtek, jsem zvědavá jestli nám od minula malá vyrosla a já jestli držím dobře. Podle břicha a síly pohybů bych řekla, že porostla. Kope mě silně, tak si říkám, že už je určitě macek, když má takovou sílu 🙂

kacak
25. črc 2008

Katzi - jojo, ta vyhlídka je fajn, ale nějak tomu nechci věřit, že to půjde tak hladce, a nějak mě stresuje jen ležet doma, nic nesmět dělat a čekat až to začne, třeba jako teď, celý den mě bolí břicho, špinim, měla jsem dvakrát poslíčky a vůbec mi je celkově divně, tak jen čekam, jestli už je to jako ono.... 😒 ale to si prožije vlastně každá kolem termínu porodu.....jen některé to máme trochu dřív.

puzzi
26. črc 2008

Ahoj holky,
tento týden jsem se na kontrole dozvěděla, že se mi trochu zkrátil čípek. Předtím byl pořád 3 cm, teď doktorka říkala 2,5 cm (měří jen pohmatem). Jsem už od 18tt na neschopence a snažím se ležet, protože v triplech vyšlo nižší HCG, což by mohlo znamenat horší funkci placenty. Prcek ale zatím prosperuje, jak má. Byla jsem u té doktorky naposledy, protože jsme se přestěhovali, teď v pondělí se budu objednávat k novému doktorovi. Jsem z toho čípku špatná, doktorka na to nic moc neříkala, jen že mám dál ležet a když mě nebude bolet břicho, tak na další kontrolu se mám objednat normálně za měsíc. Tak snad to není nic vážného, ale mám děsný nervy. Přece jen jsem teprve 22tt, takže ještě hodně přede mnou. Pročetla jsem Vaší diskuzi, trochu mě to uklidnilo. Minulej tejden jsem měla párkrát v noci pocit tvrdýho břicha, přes den mi vysloveně netvrdne, jen občas na pohmat je možná tvrdší, ale nepoznám to.
Občas mě malinko bolí tříslo, tak nevim, zda je to normoš, doktorka mi říkala, že by mě břicho správně nemělo bolet vůbec...
Teď nevím, mám-li se snažit ležet fakt od rána do večera kromě záchodů, nebo jestli můžu něco aspoň rychle uvařit a tak.
Koukám, že vy už jste tady proti mě daleko, i tak držím palce ještě na pár tejdnů! dodáváte mi naději, že se všechny držíte 2v1 i se zkráceným čípkem.

kacak
26. črc 2008

Ahoj puzzi,
já bych se k tomu novému dr. radši objednala co nejdřív. Nečekala bych s termínem až za měsíc. Je dobrý znát další názor co nejdřív a radši nic nezanedbat, přece jenom jsi teprve 22tt. Ty bolesti v podbřišku opravdu nemají být, zn. že se něco děje, já osobně taky myslela, že je to normál. a do porodky jsem s tim akutně jet nechtěla, když sem se nechala přemluvit manžou, a radši tam dojela, koukala sem jak puk, že si mě tam nechali právě kvůli zkr.čípku. A na tvrdnutí bříška je taky ještě brzo - tedy jestli je to opravdu tvrdnutí. Každopádně bych asi fakt ležela a nic nedělala, aspoň dokud nepůjdeš na tu kontrolu, lepší než si pak něco vyčítat. Každopádně držím palec 😉

puzzi
26. črc 2008

Ahoj Kacaku, díky moc za reakci 🙂
Já jsem dneska psychicky nevydržela, celý den mě pobolívá tříslo, tak jsme vyrazili na pohotovost. A dobře jsem udělala, jsem super uklidněná. Narozdíl od mé doktorky mi měřili čípek ultrazvukem, 42 mm, čili normální. Pohmatem zjistili, že je nějakej zatočenej, a proto se zdá kratší. Na ultrazvuku vše ok, měřili mi i kontrakce, žádný nemám. Mě spadl takovej kámen ze srdce! Mám na sebe dávat pozor a polehávat, ale nemusím 100%. Ta bolest v třísle je prý děložní vaz, že ted kolem 20tt občas bolí.
Takže holky, jestli Vám pohmatem zjistí kratší čípek, nevzdávejte to, může být jen divně zahnutý a ve skutečnosti ok.

evicka1
26. črc 2008

KACAK BLBY DOTAZ : ako ma vyzerat ta hlenova zatka? ja teda mam neaky divny vy ... a neviem ci to je ono...

kacak
27. črc 2008

puzzi: tak vidíš, hlavně, že je vše ok, tak odpočívej, stejně se v tomhle vedru nic jinýho dělat nedá 😀 nejvíc na ten čípek škodí hlavně zvedání těžkejch věcí, tak tomu se vyhni. Jinak mě dr. v porodnici při tom příjmu na riz.odd. naměřila 14mm a druhej den jiná 24mm a prý to ta první špatně naměřila, že taky nebyl úplně rovnej a hromadil se tam hlen. Takže se v tom pak vyznej, hlavně, že ještě nerodíme... 😎

evicka: je to větší táhlý a hustý hlen, když je průhledný, porod se blíží ale může to trvat i 14 dní, když je tam už trochu krve nebo má nahnědlou barvu, většinou přijde porod dřív, četla jsem že asi tak do cca 48hodin. Jinak odejde najednou, výtok většinou trvá dlouho. A jak hodně divný je ten tvůj výtok? 🙂 Není to třeba špinění po vyšetření u dr.? To je normální...

puzzi
28. črc 2008

Kacaku, no jasně, těžký věci jsou pro mě tabu prakticky od //. Snažili jsme se skoro dva roky, tak jsem asi přehnaně úzkostlivá, ale prostě proč to pokoušet. S tím měřením čípku, asi bych věřila těm vyšším hodnotám, protože kvůli zahnutí můžou naměřit míň, ale víc asi těžko najdou 🙂 A jak píšeš, ať měří, kolik chtěj, hlavně donosit prcka.
Mimochodem, doktor na pohotovosti mi říkal, že se mám šetřit, ale že úplně od rána do večera ležet nemusím, že když to není vážný, že je lepší i trochu pohyb. Doslova řekl, že nejdřív se všechny snažíme neporodit předčasně a pak nemáme kondičku a aby to z nás vyháněly. Ale myslel to dobře 🙂 Tím ovšem nechci říct, že ležet je chyba, samozřejmě když mi to naordinujou, budu ležet, jak to půjde.

klarka80
28. črc 2008

Evi, já mám taky výtok. Hodně hustý, hlenovitý, spíš žlutý.. A už ho mám tak měsíc, s každým týdnem je ho ale větší množství. Nejvíc po ránu když vstanu tak toho ze mě vyjede snad polévková lžíce. :( říkala jsem to dr, stěry na stroptokoky mám negativní, je to prý průvodní jev jak se tělo blíží k porodu. Výtok je prý nárazový, což u mě je, ale taky mě to děsí,no. slipovku vyměnuju několikrát za den a ještě si tam přidávám kus toaletáku, abych nebyla hned "durch".. Jaký máš ten výtok ty?

katzi
28. črc 2008

puzzi, já jsem to tu už taky psala s tím nepřesným měřením čípku - moje gynekoložka mi naměřila přes ultrazvuk 22mm a po nahlehnutí hlavičky 11mm (to bylo v 29tt). Tak honem poplach a do nemocnice. No a tam z toho najednou bylo krásných 34mm, s tím, že hlavička mi tam opravdu naléhá a část toho čípku asi zakrývá nebo co. Takže při rychlým měření mojí doktorky to vypadalo hůř, než to opravdu je. Jinak já výtok až tak nějak moc nemám, nebo jak takový trochu klasický vlhko, nic dramatickýho. Mě spíš trápí to, že malá se hýbe až úplně dole, někdy je to až nepříjemný a já si pak řeším jestli bych neměla víc ležet než ležím. Moc ten klidový režim totiž nepřeháním - teda nic netahám, na tůry nechodím, ale že bych pořád ležela to ne 😕

evicka1
28. črc 2008

no viem , ze to je nechutne ale fakt neviem kde sa poradit... niekedy je ten vytok hodne tvarohovi biely, to mam skoro kazdy den, niekedy vodnaty...
boze mna tak strasne bolia zada 😖

klarka80
28. črc 2008

Myslím, že mezi námi ženami to tady můžem v pohodě řešit. :o))Výtok je fakt nepříjemnej, se vždycky leknu, jestli se něco neděje. Jestli bych poznala hlenovou zátku nebo tak... Ale už ho mám fakt víc jak měsíc a je ho čím dál víc..

kacak
28. črc 2008

puzzi: v tom má asi dr. pravdu, taky si tak řikam, když už od konce května jenom ležim, kde vemu sílu na porod, tak jsem to včera a dnes prubla a vyrazila jsem s manžou na golf, byla jsem teda dva dny aktivní a uvidim, co mi zítra na další ko. poví doktor 😀 mam všechny příznaky blížícího se porodu a už je to 14 dní, co mi mudra řekl, že to bude brzo, tak uvidíme. Ale snad to nezakřiknu, chtěla bych ještě jet kamarádum na svatbu do Strakonic, tenhle pátek, tak snad vydržim. Pro jistotu se juknu, jak tam v okolí vypadají porodnice 😎

evicka: podle toho popisu máš to samé, co já, dle dr. pokud výtok nezapáchá a nesvědí, je to ok, ale i tak mi na to dal už 2x čípky a stejně se to vždy do týdne vrátí. Jinak vodnatý je ten výtok někdy až tak, že sem se lekla, jestli to není plodovka. Dostala jsem od sester v poradně domů trochu toho činidla, co identifikuje plodovku a když si nejsem jistá, poleju si tim slipovku, když to nezezelená, mám klid 😉

klarka80
30. črc 2008

Holky, tak za týden mám nástup do porodky a ve čtvrtek mi udělají CS. Budu přesně 37+0 dle mých výpočtů, podle jejich 33+5t. Dneska mi při UTZ mimi ani neměřila, prý už velikost není rozhodující, zkontrolovala průtoky pupečníkem a udělali monitor. Vše se zdá být ok. Pohmatem mi řekla, že nález je stejnej jako před týdnem, tzn. na prst otevřená a že se mám snažit vydržet ten týden ještě. Tak já doufám, že to dám. Je to zvláštní pocit vědět kdy přesně to bude.. Držte palečky! 😉

klarka80
30. črc 2008

Samozřejmě oprava: podle jejich UTZ budu 37+5tt v den císaře.

evicka1
30. črc 2008

klarka: tak to ti drzim vsetkych 20 co mam....to vydrzis v pohode... ale na druhu stranu bud rada, ze to uz budes mat za sebou 🙂 aspon sa mozes tesit na ten den... to ja zijem v neistote a v strachu kedy co a ako...boze nech uz som aspon v 37tt... nech sa uz nestrachujem... to ked sa narodi po 36+5tt tak uz ma plice v pohode a je vyvynute vsetko... takze ziaden strach 😉

kacak
30. črc 2008

Ahoj holky,
tak já jsem po kontrole a nález zase o něco "lepší", dr. kroutil hlavou, že ještě držíme 2v1. 🙂 nakázal mi, že jako prvorodička nemam čekat na to až budu mít kontra aspoň 2h po 5min., ale mam jet hned, prý to bude rychlé. Tak teda váhám, jestli se odvážit jet v pátek na svatbu kamarádum do Strakonic. Každopádně jestli pojedu, vezmu si s sebou radši tašku do porodky 😎 Malá dle utz má už 2,5kg a průtoky jsou ok. Porodit teď by už prý nebyl problém. Tak uvidíme. Každopádně beru už poloviční dávku horčíku a je to znát, i když pořád ležim, celý den mi tvrdne pupík, tak tuším, že se to blíží...
Klarko: držím palečky, určo to vše dobře dopadne, je to asi fakt zvláštní, vědět, kdy to přijde, ale já bych to asi brala, i když nervozita den předem bude veliká....každopádně na tebe budu myslet! Pak nám určitě napiš, budeme napnutý 😀 Jů a koukám, že máš konečně album, tak se pak budem těšit na fotečky mimíse 😉

kacak
3. srp 2008

Nikdo nikde? Nějaké novinky po kontrolách? Já jsem nakonec na svatbu jela, bylo to teda dost vysilující ale fajn, tašku do porodky jsem měla, ale nebyla potřeba 😀 Jinak teda hlásím, že dnes jsem druhý den úplně bez hořčíku a od dvou hodin mi tvrdne břicho dost pravidelně a to i s bolestí, tak nevím, jestli už to nezačíná, jsem celkem na nerva, ale radši si to nepřipouštím, dle mého dr. už jsem měla dávno rodit 🙂

evicka1
4. srp 2008

ahoj holky,
no kacak kontolu mam az zajtra ale modlim sa nech to je dobre...ja magnezko nemam uz 4 dni lebo doslo 😅 a brusko mi teda tvrdne furt rovnako... a vcera som myslela, ze rodim... boleli ma krize ako prase a mala som strasne krce do bruska ako pri ms...
uz nech to mam zajtra za sebou a nech povie ze je vsetko ok... a na tej svadbe vam to sluselo 😉

kacak
4. srp 2008

evicka díky 😉 bylo strašný vedro, měla jsem pocit, že se rozteču, ale bylo fajn vyrazit někam na výlet 🙂 jinak bříško už zase netvrdne, takže to včera byl asi jen posel, už fakt za všim vidim blížící se porod 😀 je to teda dost vzrůšo čekat kdy už to přijde .... Tak zítra držím palec, ať je vše ok! Já jdu poprvé do poradny do porodnice, tak se pak taky ozvu. Bude mě poprvé vyšetřovat jiný lékař, tak se třeba dozvím zase něco jiného 😎

evicka1
6. srp 2008

ahoj kocky
tak som po vecerajsej kontole... miminko ma krasnych 2160 g takze sa mu dari dobre... odpovedame 33tt+1 a co ten moj cipok? priznam sa ze posledny tyzden a pol som velmi nelezala, lebo nam robili okna a trebalo upratovat a tak veci okolo toho... no a cipok sa skratil za tie 4tt len o 1mm. takze mame 21mm. co je celkom dobre... akurat som sa utrvrdila v tom, ze nemusim cely den lezat, ze staci polehavat...asi to na to ani velky vpliv nemalo... hlavne, ze som sa stresovala a bala 😠
tak za tyzdenn cestujeme domov do kosic tak som zvedava ako zvladnem 9hodin v aute...hoc dr.nebol nadseny ale povedla, ze si mam zbalit tasku do porodnice a cestovat cez vetsie mesta 😀 ked to pride tak to pride...
co ty kacak? este ste 2v1?
klarka80: uz sa ti to blizi... asi sa tsis, ze to budes mat za sebou co
taksa tu mavajte krasne
ja verim, ze v pohode vydrzim do 38tt ... niet nad pozitivne myslenie 😉

kacak
6. srp 2008

Ahoj holky, tak já po včerejší kontrole stále stejné. Byla jsem teda poprvé v porodnici, mudra do mě šáhla a vykulila oko, prej jů to bude brzo, to jste ale krásně připravená, až začnou větší bolesti na nic nečekat a rovnou k nám! Tak to je fajn, ale to mi řikaj už 3 týden 😉 Tak uvidíme, jestli to vydržíme do další kontroly 😎

evicka: tak pohodovou cestu dom, bude to asi záhul 9h v autě...hlavně ať vše dobře dopadne! Jinak do 38tt určo vydržíš, podívej na mě, už 3týden dle dr. rodím a nic, a prošla si zatěžkávací zkouškou bez následků, takže to bude určo dobré 🙂

klarka: tak ti zítra držíme palečky, ať vše dobře dopadne! A tiše závidíme, že už budeš mít malou u sebe! Pak nám napište, jak se Vám daří holky! 😉

klarka80
7. srp 2008

Ahoj holky!
Nebudete tomu věřit, ale včera jsme přijely z porodnice. :o) Chytily mě stahy o týden dřív než byl naplánovaný CS, tak jsme se vydali do nemocnice s tím, že je to určo planý poplach.. No a on nebyl. 🙂 Malá přišla na svět v pátek 1. 8. 2008 ve 4hod ráno. Akce hurá, už mi nestačili dát spinál, tak jsem šla pod celkovou narkozu. Nicméně doktoři měli halo, císař v takovou hodinku. 🙂
Terezka se narodila přesně 37+0 dle UTz a dle mých výpočtů 36+3. Váha krásná: 3340g 50cm. Kdo chce at koukne na fotečky. 🙂
Všem držím palečky a při chvilce nakouknu, je to u nás ted docela mazec. 🙂

evicka1
7. srp 2008

klarko: tak to je super...blahozelam... a malicka je kus zenusky na to ze je 37tt... nech sa vam dobre dari 😉 jo a je nadherna

kacak
7. srp 2008

Ahoj Klárko!
Strašně moc gratuluju, koukala jsem do albíčka, malá je kouzelná 🙂 tak jsem ti dnes držela palec a ty už to máš za sebou 😎 přeji hodně štěstíčka a zdravíčka a ať se Vám holky daří!

klarka80
7. srp 2008

Holky, děkuju moc!! Ted to bude asi náročné období, ale snad to zvládnem. Jsem celá rozlámaná z toho císaře, Kristýnka je víc zlobivá, asi se snaží o pozornost, Terezka je zatím hodnoučká tak uvidíme..

Kačak, držím palečky, určitě dej vědět. Už jsi 38tt, jo? Ty brdo, to letí!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru