Zkrácený čípek. Co to znamená?

svetluska.l
23. lis 2007

Ahoj holky,dneska mi doktorka rekla,ze mam zkraceny cipek...nevite,co to znamena?

cifer
21. srp 2008

hary: jasně, že nic nevypozoruju 😀 ale když jsem chodila do práce tak jsem nad každým píchnutím nepřemýšlela tak jak teď 😉 mám tabletky, jmenuje se to Magnesil lactiti, jestli tam dobře z postele vidím 😉

pajmis: jj, řekla mi to 😔 na netu a v knížkách jsem si našla, že ten 24 tt jak říká betina je zlomový, od té doby to prý považují za porod, ale je to strašně brzo, nevím jakou má ten drobeček šanci....

cifer
21. srp 2008

holky má ten zkrácený čípek souvislost s častějším chozením na záchod a občas takový pálení v močáku, nebo mám ještě ke všemu nějakej zánět 😖

klarka80
22. srp 2008

Cifer, mně zjistili zkrácený čípek v 29tt a taky nařídili absolutní klid. Měla jsem naměřeno 23mm, chtěli si mě nechat v nemocnici, ale ukecala jsem je, že budu dodržovat klid i doma. šetřila jsem se jak se dalo - s dvouletou cácorkou doma to byl docela výkon. čípek se pak na měsíc umoudřil, nález byl stále stejný... Nakonec jsem porodila přesně 37+0. Tak držím moc palce, ať vydržíš co nejdéle. Zkus se kouknout na www.porodnice.cz a zadej si do vyhledávače tam "zkrácený čípek" nebo "zkracování čípku" a budeš koukat co tam dr píší. Některé ženy mají zkrácený čípek už třeba od poloviny těhu, jsou otevřené a pak třeba ještě přenáší. Jiné zase jsou zavřené, čípek dlouhý až do poslední chvilky a pak z ničeho nic překotně porodí. Zkrátka, prý čípek zase tolik neznamená, jen může NAZNAČOVAT předčasný porod, ale taky nemusí. Pro jistotu se teda šetři, ale třeba nebude zase tak zle. Držím palečky!!

Kacak, to byla malá teda fakt drobeček. :o) Já jsem měla podle tebe macíka. :o) A jak vám to doma holky jde? Už jste si na sebe zvykly? U nás docela mazec, starší neposlušná, asi na sebe víc upozornuje kvůli malé, Terezka je pažravec, v noci se mi budí po 2-3 hodinách, moc jsem se zatím nevyspala. :o))) Kristýnka byla v tomto ohledu zlatá, spala mi po příchodu z porodnice v noci tenkrát 5-6 hodin v kuse. Vrrr.. :o)

kacak
23. srp 2008

Ahoj Klárko, zvykáme si 🙂 je to teda mazec, nejde nám kojení, ztratila sem při porodu hodně krve a kvůli šití konečníku mi nedali od pondělí do pátku najíst, takže se mi neudělalo mlíko a nějak se to spouští až teď a bídně...a ještě má Ellik malou pusinu a já krátký bradavky, tak kojíme přes medůzky, pak jí dokrmuju umělou a ještě odstříkávám zbytky do ledničky, trvá mi to i se sterilizací lahviček tak 1,5 h a papáme po 3h, takže si moc neodpočinu, ale snad se to upraví 😒 Jinak mam teda štěstí, protože jí na papání musim budit, v noci jí jeden interval necham a to chrní i těch 6h....tak aspoň něco. Každopádně obdivuju, druhýho mimouše bych k tomu asi nezvládla 😀

klarka80
26. srp 2008

Kacak, to mě mrzí, že máš takové trable s kojením. :( Ale třeba se to upraví, jen tomu musíš dát čas a hezky se rozkojíš. Na tvém místě bych i v noci (když malá spí) zkusila odsát prsa odsávačkou, to je totiž největší šance na rozkojení se, protože stimulace večer je nejsilnější. Vím, že bys radši spala, ale tak malou nechej spinkat a zkus to. Já tenkrát při "laktačních krizích" u Kristýnky taky odsávala v koupelně, když všichni spali. 😒
Tak mně se mlíko udělalo hodně brzo, druhý den po císaři, to všichni koukali, že jsem rarita, nicméně, malé jsou 3 týdny a zdá se mi, že máme před sebou první krizičku (krize bývají ve 3 a v 6 týdnech a pak ve 3 a 6 měsících). Dr říkala, že většinou největší je právě ta krize třetího týdne, tak mám bobky, protože už prsa nemám tak nalitý. Snad se to upraví.
Jinak Kristýnka je ďáblík, začla hodně zlobit, hodně na sebe upozorňuje - a to jí věnuju každou volnou chviličku. myslím, že dělá naschvály. když třeba kojím, tak hlásí, že kaká do plínky a vážně tam to hovínko udělá. :( Přitom už si cca 3 měsíce říká na záchod. :( Takže přebaluju dvojmo.
Jo a ta mladší nechce dudlík ani z rychlíku, takže si taky docela užíváme když křičí, pusu jí nezacpem ničím - jen prsem. vrrr...
Dneska jsme byli v poradně, tak za 2 týdny přirustek +540g, což je prý super. Tak snad to ustojíme.
Kacak, ty se drž a zase písni!!

klarka80
26. srp 2008

Jo a Kristýnku jsem odkojila celý jeden rok na kloboučcích, protože nechtěla moji bradavku. Terezka zas uviděla klobouček a lekla se co to je. :o) Každé mimčo je jiný, tady se mi to potvrdilo, prsa mám pořád stejný a Terezka to zvládá i bez klobouku. 🙂

hary
26. srp 2008

Ahoj holky, tak ode dneška je nademnou opět zdvižený prst 😒 . Hlavičku mám narvanou úplně dole, se stále otevírám a dole je vše nachystané. Takže ležet nebo sedět s nohama nahoře a magnézko místo jednou denně už dvakrát. Tak doufám, že to dokopeme do ukončeného 36. týdne.
Kacak, s tím kojením mě to mrzí, ale držím palce, aby se to upravilo

betina
26. srp 2008

hary,

neboj, to už je jen kousek do konce 36.týdne, to zvládneš!!!! tak ležet a ani se nehnout 🙂

hary
26. srp 2008

Bety jo jo díky, ale když já neumím ležet, když mi "nic není" 😀 . Samozřejmě se budu snažit aspoň sedět s nohama nahoře, jenže to je dost náročný 😅 . Samozřejmě budu v klidu, ležet nebo sedět a nic nedělat, ale jakmile ukončím 36. týden, tak si povolím. Potřebuju to doma trochu zvelebit, aby až budu v porodce to tu bylo útulný 😀 😀 😀 . Néééé, si dělám srandu, pro miminko vše, ale jen tak sedět nebo ležet je pro mě úmor 🙄 😀

betina
26. srp 2008

hary,

já vím, já to taky nesnáším, jsem taková aktivnější a když jsem fakt těch 14 dní ležela, jsem myslela, že chcípnu. Ted už jsem zvolila trochu pohyblivější režim...ale zítra jdu na kontrolu, tak se bojím výsledku. ☹ snad to bude dobrý

hary
26. srp 2008

Bety, tak držím palce na zítřejší ko. A pak napiš zprávu, ať máme přehled 😀 . To už bude dobré
Já chodím ještě na jiné stránky a dopisuju si s holčinama. Tak jedna od nás dnes porodila ve 34+4 holčičku, 46 cm a 1.90 kg. Jsou v rámci možností ok, tak my budeme taky v pořádku.
Držím palce!!!!

betina
26. srp 2008

ty vogine a je ta malá v pořádku?

hary
26. srp 2008

No zatím víc nevím, podle SMS od jejího manžela prý v rámci možností ano. Tak jen čekáme na další info. Ale já si myslím, že teď by to už mohlo být snad ok 😒

betina
26. srp 2008

no mělo být v pořádku a ono ji hrozil předčasný porod?

hary
26. srp 2008

Ne, měla všechno ok, jen malá byla koncem pánevním. Ještě včera odpoledne byla v pohodě, a večer rupla voda. Jen tak, bez příznaků, bez ničeho. Dodnes byla bez bolestí, ale stejně měla naplánovaného císaře, tak po obědě malou vyndali.

betina
26. srp 2008

no tak to je teda.....hustý

já pořád malé říkám, at nikam nespěchá, že první, co udělají, tak ji plácnou po zadku a to se jí líbit nebude...ale je to přesně tak, že nevíme dne a hodiny, prostě jen musíme doufat, že to přijde co nejpozději

hary
26. srp 2008

Jo jo, prostě se musí doufat a věřit a taky být v klidu a nic nedělat 😀 . Manža je z toho pěkně vyplesklej, snad nikdy se o mě tak nestaral jako teď 😅

betina
26. srp 2008

u nás je to stejný 🙂 i v noci mi chodí pro pití 🙂 na druhou stranu, kdybych ho neměla ☹ bylo by moc krušno, i když občas zlobí jako každej chlap. Ale když jsem jela od doktorky a bulela, že chce malá na svět, tak si vzal volno, chodil se psem, vařil mi...hodnej.

hary
26. srp 2008

No jo, chlapi, ale bez nich to prostě nejde 😀 😀
Budu končit, tak zítra písni. Pa

betina
26. srp 2008

písnu papaa a drž se

klarka80
27. srp 2008

Já měla první dcerku 35+6 a měla 2600g a 45cm. Takže ty váha je individuální. Druhá dcerka "šla" 36+2tt a vážila 3340g a 50cm a byla "víc dopečená" než ta první. Nicméně první tu teď kolem mě skáče a nikdo by nepoznal, že byla lehce "nedonošená". Já už bych se toho 35tt tolik nebála. Samozřejmě je lepší vydržet co nejdéle, ale 35tt už je dobrý. držím palce!

lili03
27. srp 2008

Hary, mně doktor zakázal i sedět, teda občas jo, ale hlavně ležet! Hrozil mi nemocnicí. Dodržovala jsem to dva týdny, fakt jsem nic nedělala kromě občasného sezení u netu nebo uvaření něčeho rychlého, krátké procházky a tak. Válela jsem se v posteli a četla si a hle - dneska mi řekl, že se to nejen že nezhoršilo, ale dokonce zlepšilo! Hodnoty CS se dokonce snížily. Takže to fakt funguje. V nemocnici na kurzu mi PA řekla, ať to vydržím aspoň do 36, ale nejlíp do 38, to už je pohoda. Vypadá to, že to teď ustojím i dýl🙂
Jinak, to čtení a lenošení není tak špatné, když si vezmeme, že už na to pak nikdy nebude čas 😉

hary
27. srp 2008

Lili, to teda slyším prvně, že by se CS mohlo změnit, páč na jedné dobré poradně psal doktor, že zlepšit ne, max. zůstat na stejném bodu. No to je jedno, hlavně že to máš dobrý, to gratuluju. No ono ležet mě neba, navíc když vím, že se musí starat babičstvo o prvorozeného 😒 . To mě štve nejvíc, že jim tímhle přidělávám práci, i když vím, že oni rádi, ale přece no 😒 .
Mně doktor řekl, že od ukončeného 36. týdne si to může dělat, co chce, pak mu to je už víceméně jedno 😀

Bety, tak jak jsi dopadla???

lili03
27. srp 2008

Taky mě to zlepšení překvapilo, to jsem nečekala. Nojo, já jsem si před tím nevšimla, že už máš malého Honzíka - tak to se opravdu hůř lenoší🙂 Ale péče blízkých bych se nebála, když si to vezmeš z jejich pohledu - ty bys určitě taky ráda pomohla a nijak by tě to neobtěžovalo. Moje mamka taky pomáhá, žehlí, vaří, taky jsem měla trochu výčitky, ale teď mám zas pocit, že ji to docela nabíjí. Prostě jsi těhotná, jen ať kolem tebe všichni běhají🙂 Potom už nebudou, to jen kolem miminka 😉

betina
27. srp 2008

ahoj holky,

hary...takže nález stejný jako minulý týden...k tomu CS (mně jako první dala dr.4-5, ted mám 4). Jinak dneska jsem měla opravdu blbou noc, začaly mi bolesti, ale opravdu horší MS a záda. Byla jsem dvě hodky vzhůru a snažila se vysledovat nějakou pravidelnost, jak nás učili 🙂 ale nic. Myslela jsem, že mě z poradny rovnou pošle do porodnice a teda noc, naštěstí. Jinak Dr.říkala, že v našem tt by nám už teoreticky nedávali ani kortikoidy na dozrání plic, mělo by to být už v pořádku, jen miminko by bylo malinké, tak by zřejmě potřebovalo trochu dozrát. Každopádně jsem alespon o něco klidnější. K porodům, od 36 se to bere jako normál porod a ne předčasný.

hary
28. srp 2008

Bety, tak to gratuluju k dobré ko. Oni by nás už nechali porodit normál, to vím. Jen by se mimča musela dopékat v inkubátoru, ale byla by už snad myslím ok.
Taky jsem měla včera bolístky, takže vím, o čem mluvíš. Byla jsem z toho pěkně nerv, kdybych byla už po 36. týdnu, tak bolístky tak neřeším, ale včera mě taky trochu vyděsili. Teď je to ok, ale je fakt znát, když jsem v klidu nebo když něco dělám.
Dneska jsem 34+4tt, počítám každý den 😀

betina
28. srp 2008

hary, mě to včera tak nějak uklidnilo, že už asi nebudu mít tendence počítat každý den. prostě jen bříšku říkám, že by bylo dobrý, aby ještě nějakou dobu bylo, když už jsme to tak hezky společně všechno zvládli 🙂
ale teda už začínám spíš přemýšlet, jestli do té porodnice mám opravdu všechno a co mi ještě schází apod...

katzi
28. srp 2008

holky, já s tím zkráceným čípkem fakt nevím - mě se postupně z CS 6 (v 29tt), stalo CS 3 a teď naposledy CS 0 - takže se asi naopak s blížícím porodem zavírám nebo co 😀 No je teda fakt, že se porodu kapinu bojím, tak se mi to tam strachy asi svírá 😀 Jo a to zlepšení rozhoidně nemůže být nějakým klidovým režimem - jak jsme překročili 34tt, tak jsem začala být naopak hodně aktivní - maluju v bytě, dělám různý přípravy, cárám pořád někde po venku a tak. Takže prognózy doktorů beru s rezervou a počítám s tím, že porod může začít za hodinku, nebo za měsíc.

zelva
29. srp 2008

Ahoj holky, tak já jsem byla od 33 tt hospitalizovaná v nemocnici, dávali mi kapačky - Gynipral a poté hořčík do kapačky, pak už jen tablety. Jsem už otevřená (no ale nevím na kolik, to když jsem se té doktorky ptala, tak řekla, že se to nedá říct. Nevím tedy proč) a čípek mám dost zkrácený. Jsem doma, musím jen ležet, řekli mi, že můžu klidně porodit každým dnem, ale že už jsem tedy v týdnu, ve kterém to není už moc problém. Pořád si říkám, kéž by malý vydržel aspoň do toho 37 tt. Břicho mi tvrdne pořád, ale už to neřeším, prostě až přijdou porodní bolesti, tak se odebéřu do porodnice, dřív ne, stejně by se mnou v nemocnici už nic nedělali kdyby mi jen tvrdlo břicho a neměla bych bolesti. Takže fakt poctivě ležím ačkoliv jsou to muka, kolem je fakt bordel (pozdě jsme dělali pokojík a pak také prostě manžel co jsem byla v nemocnici nezvládal a neuměl si zorganizovat matku a tchýni). Dneska mi přijde mamka a trochu s tím bordelem hne, jsem už z toho fakt dost nervní!!!

hary
29. srp 2008

Zelva, tak to máme koukám dost podobné, jen s tím rozdílem, že jsem neležela, uff. Dneska jsem 34+5tt a počítám vážně každý den, kdy je vše ok. Taky mi řekli, že to může být každým dnem, ale prý klid pomůže to oddálit, tak snad. Mi řekli do ukončeného 36. týdne, takže do příští neděle musíme vydržet, pak mi to už tak nějak jedno. Před 36. týdnem ani neberou u nás v porodce, musela bych do většího města, kde jsou na takto dříve narozené děti více připraveni a to fakt nechci, takže se musíme i proto držet 😉 .
S tím bordelem to je u nás stejné, jen s tím rozdílem, že chvíli ležím a chvíli jdu něco poklidit a pořád takhle dokola celý den.
Držím palce a drž se!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru