Zkrátí se mi mateřská, když porodím dřív?

muschka007
28. črc 2016

Ahoj, jsem tu prvně, ale mám dotaz ohledně kraceni mateřské. Moje gynekoložka mi napsala mateřskou na 8 tydnu. To by bylo v pohodě, jenze v porodnici maji datum porodu o 11 dnu driv, prostě kazdy bere v potaz jiny ultrazvuk, skoda mluvit, proste to je fakt. Ted me hrozi, ze bych musela jit na planovaneho cisare a to tak, ze se nevejdu do te lhuty, 6-8 tydnu asi o 4 dny. Zkrati se mi materska z tech 28 tydnu na 22? nekde jsem cetla, ze pokud se jedna o předčasný porod tak to nevadi, z jineho důvodu se krati. a jelikoz tohle je planovany, tak nevim, jak se to bere. plánovaný proto, ze uz jsem cisare mela a pokud nechci normální porod, musim jit dřív, coz jsem se samo jeste nerozhodla.
diky za odpovědi.

terry1512
28. črc 2016

Pochybuju že by se mateřská krátila kvůli dřívějšímu porodu.Je prostě 28 týdnů a hotovo.Nikdo nemůže přesně vědět kdy se miminko narodí.

xpila
28. črc 2016

@muschka007 Nic se ti krátit nebude.

muschka007
autor
28. črc 2016

tak asi jsem to pochopila spatne, kamoska jsk mi to vysvetlovala, tam jsme si asi nerozuměly a slo o to, ze nestihla vubec nastoupit na mateřskou, to se pak asi krati.

misha80
28. črc 2016

@muschka007 Tohle není k otázce, ale proč nechceš normální porod?

lenoulinkaa
29. črc 2016

@muschka007 když je předčasný porod, tak začíná PPM dnem porodu a trvá 28 týdnů. Žádné krácení není.

muschka007
autor
29. črc 2016

prvni jsem mela taky cisare, tak prave mi davaji volbu, asi zkusim prirozeny, jen jsem se ptala, abych vedela.